Článek

„U soudu neuspějí.“ Rozdělíme se s Lichtenštejny, zní z vlády. Více o zabavení majetku

 
Skončí po dlouhých letech bezpočet soudních sporů lichtenštejnské vládnoucí rodiny proti České republice o vrácení jejich bývalých majetků? Knížecí nadace nabídla českému státu smír a převedení vlastnických práv z našeho státu do společného fondu. Znovu se otevírají otázky, zda byl, či nebyl jejich majetek převážně na jižní Moravě na základě Benešových dekretů zabaven oprávněně. Před lety se objevily důkazy o obchodech s nacisty a nucenými pracemi židovských vězňů z koncentráků na jejich pozemcích.
31.10.2023 04:50 |

podobné články

Podobné články

Vláda schválila zákon o prokazování původu majetku

 
Vláda dnes schválila návrh zákona o prokazování původu majetku. Informoval o tom tiskový mluvčí vlády Martin Ayrer. Podle ministerstva financí by finanční správa měla mít možnost analyzovat výši majetku v souvislosti s daňovým přiznáním. Pokud hodnota neevidovaného majetku převýší sedm milionů korun, finanční správa vyzve k prokázání původu majetku a popřípadě jej zdaní. Původně MF navrhovalo hranici neevidovaného majetku ve výši deset milionů korun.
18.05.2015 14:56 |

podobné články

Zabavení rozkradeného je možné, jenže... Zkušený vyšetřovatel, poslanec KSČM, jasně a konkrétně

 
ROZHOVOR Pokud někdo není schopen prokázat nabytí svého majetku, bylo by na místě, aby o takový majetek přišel, je přesvědčen komunistický poslanec, bývalý vyšetřovatel Útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality Zdeněk Ondráček. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz potvrdil, že by podpořil, pokud vládní koalice přijde s průlomovým zákonem na odčerpání nelegálního majetku, podle něhož by stíhaní lidé, kteří nedokáží doložit původ svých peněz a dalšího majetku, museli zaplatit stoprocentní daň.
08.01.2014 07:30 |

podobné články

Dohoda s Lichtenštejny o majetku? To už je moc i na Miroslava Kalouska

 
Bylo by to riskantní otevření Pandořiny skříňky, říká Miroslav Kalousek ke kauze sporu o majetek rodiny z Lichtenštejnska a České republiky. Rozhodnutí by mělo být ponecháno nezávislému soudu. Politická řešení podle jeho názoru nikdy nemohou být úplně spravedlivá.
07.11.2023 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7837 článků)

Pirátům silnic bude v Rakousku hrozit zabavení auta

 
Řidičům, kteří výrazně překročí rychlostní limit, bude v Rakousku zřejmě hrozit až zabavení automobilu. Zpřísnění postihů pirátů silnic, již svým chováním opakovaně ohrožují životy druhých, dnes představila ministryně dopravy za Zelené Leonore Gewesslerová.
05.12.2022 17:05 |

podobné články

SPOZ: Programové priority budeme prosazovat i nadále

 
Strana Práv Občanů ZEMANOVCI dlouhodobě prosazuje svůj program. Zákon o prokázání původu příjmů a majetku včetně možnosti zabavení nelegálně získaného majetku, nižší DPH na potraviny a léky nebo více přímé demokracie - možnost vybírat kandidáty z více politických stran současně.
05.11.2013 19:15 |

podobné články

Je to potvrzeno: Návrh Diagu je vykonatelný, rozhodl lucemburský soud

 
Česká republika bude muset skutečně čelit možnému zabavení majetku státu v Lucembursku a to kvůli kauze Diag Human. Ministerstvo zdravotnictví totiž dostalo od lucemburského soudu rozhodnutí o vykonatelnosti v exekuci. „Je to jen pár dní, co to od tamního soudu přišlo,“ informoval dnes ParlamentníListy.cz ředitel ministerského odboru David Kotris. Informace deníku Právo z minulého týdne se tak ukázaly pravdivé. Právo totiž uvedlo, že nároky firmy Diag Human na několikamiliardové odškodnění ze strany Česka uznaly kromě soudů ve Velké Británii a v USA také soudy v Lucembursku. V té době ale o tom ministerstvo zdravotnictví žádnou zprávu ještě nemělo.
16.09.2011 13:10 |

podobné články

Předseda Evropského soudu pro lidská práva Guido Raimondi navštívil Ústavní soud

 
Předseda Evropského soudu pro lidská práva (dále jen ESLP) Guido Raimondi přijel na pozvání Ústavního soudu do České republiky a dnes v jeho prostorách jednal se soudci Ústavního soudu. Spolu s ním přijeli také Aleš Pejchal, soudce Evropského soudu pro lidská práva zvolený za Českou republiku a Françoise Elens-Passos, vrchní tajemnice Evropského soudu pro lidská práva, jednání byl přítomen také Vít A. Schorm, vládní zmocněnec pro zastupování před Evropským soudem pro lidská práva. Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský po přivítání hostů krátce pohovořil o současné situaci na Ústavním soudě a některých aktuálních otázkách, které při své rozhodovací činnosti řeší. Soudkyně Ústavního soudu Kateřina Šimáčková následně přednesla příspěvek na téma aplikace judikatury ESLP v rozhodovací praxi Ústavního soudu. Diskutovalo se také o vztahu judikatury ESLP a institutu obnovy řízení před Ústavním soudem a pan Guido Raimondi otevřel i téma aktuální situace ohledně Dodatkového protokolu č. 16 k Evropské úmluvě o ochraně lidských práv a základních svobod. Cílem tohoto protokolu je rozšíření poradní pravomoci ESLP na otázky práv a svobod chráněných Úmluvou a umožnění vnitrostátním „nejvyšším soudům“, aby si v konkrétním soudním sporu vyžádaly posudek ESLP k otázkám výkladu a použití Úmluvy. Ve hře je však zároveň otázka, které „nejvyšší soudy“ by mohly posudek žádat a odpověď na ni by měl nalézt každý smluvní stát. V České republice by tuto pravomoc mohl mít buď pouze Ústavní soud, nebo i Nejvyšší soud a Nejvyšší správní soud, předseda Ústavního soudu však nechtěl předjímat, jaké řešení by bylo pro Českou republiku nejvhodnější, to bude předmětem dalších jednání.
22.06.2017 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Rychetský (227 článků)

Kreml zvažuje reakci na české zmrazení ruského státního majetku

 
Kreml zvažuje odpověď na krok České republiky, jejíž vláda ve středu schválila přidání podniku pro správu ruského majetku v zahraničí na národní sankční seznam, a rozhodla tím o zmrazení jeho majetku. Řekl to dnes mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov.  Krok Prahy označil za nezákonný. Dodal, že úřady nyní prozkoumají, jaký majetek má Česká republika v Rusku. Český ministr zahraničí Jan Lipavský naopak tvrdí, že zmrazení ruského majetku v ČR je v souladu se zákonem. Česko, které má majetek v Rusku, by si mělo uvědomit, že zmrazení ruského majetku nezůstane bez odpovědi, uvedla mluvčí ruské diplomacie Marija Zacharovová v  komentáři  zveřejněném na webu ministerstva. 
16.11.2023 12:20 |

podobné články

Zemanovci mají nové logo, chtějí zdůraznit spojení s prezidentem

 
Strana práv občanů - zemanovci se rozhodla pozměnit své logo, aby více zdůraznila spojení se současnou hlavou státu. Strana chce rovněž nasbírat až 100 tisíc podpisů pod petici požadující prosazení zákona o původu příjmů a majetku i s možností úplného zabavení nedoloženého majetku. V úterý to oznámil místopředseda SPOZ Vladimír Kruliš.
25.06.2013 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (28025 článků)

Ekoteroristé. Konec normálního života, bída, zabavení majetků. Michal Bok vysílá varování

 
VHLED MICHALA BOKA Ekoteroristé nás chtějí uvrhnout do bídy a nestydí se za to, míní politolog Michal Bok. Popisuje, kterak jsou různé ekologické skupiny napojeny pupeční šňůrou na odvody daňových poplatníků a upozorňuje, že se začíná skloňovat termín, který možná zní nenápadně, ale měl by katastrofické důsledky. Tím termínem jsou tzv. „nulové emise“.
07.07.2021 15:40 |

podobné články

Pospíchal (SPOZ): Kytarou proti zlodějům!

 
Místní organizace Zemanovců Brno-Slatina uspořádala petiční akci za přijetí zákona o prokázání původu příjmů a majetku včetně možnosti zabavení nelegálně získaného, tedy nakradeného majetku, netradičně...kytarou. ...
14.07.2013 14:05 |

podobné články

Zeman podepsal petici za zákon o prokázání příjmů

 
Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek připojil svůj podpis pod petici za zákon o prokázání původu příjmů a majetku. Ten by měl omezit korupci a umožnit i zabavení nelegálně nabytého majetku.
25.07.2013 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (28025 článků)

Zeman: Velice rád jako padesátý tisící petici za zákon o původu příjmů podepíši

 
Projev prezidenta republiky před podepsáním petice za zákon o prokázání původu příjmů a majetku včetně možnosti zabavení nelegálně nabytého majetku.
28.07.2013 14:20 |

podobné články

Hotovost nad milion nebo zlaté cihly. To vše budou podle levice lidé přiznávat

 
Majetková přiznání u hotovosti nad milion korun nebo prokazování původu veškerého majetku v hodnotě nad 20 milionů korun u jednotlivců a nad 50 milionů korun u firem. I tak vypadají představy sociálních demokratů a komunistů, které by se v případě očekávaného volebního úspěchu levice mohly od roku 2015 stát skutečností. Doložení původu majetku a jeho zabavení v případě, že se tak nestane, požaduje také Strana práv občanů - zemanovci (SPOZ). Pravice to dosud odmítala.
05.09.2013 16:55 |

podobné články

Levice chystá povinnost dokazovat původ hotovosti nad milion korun

 
Majetková přiznání u hotovosti nad milion korun nebo prokazování původu veškerého majetku v hodnotě nad 20 milionů korun u jednotlivců a nad 50 milionů korun u firem. I tak vypadají představy sociálních demokratů a komunistů, které by se v případě očekávaného volebního úspěchu levice mohly od roku 2015 stát skutečností. Doložení původu majetku a jeho zabavení v případě, že se tak nestane, požaduje také Strana práv občanů - zemanovců (SPOZ). Pravice to dosud odmítala.
05.09.2013 17:10 |

podobné články

David Rath se prý připravuje na trest zabavení majetku. Převádí jej na svou partnerku

 
Bývalému hejtmanovi Středočeského kraje Davidu Rathovi hrozí za přijímání úplatků nejen několikaletý pobyt ve vězení, ale i propadnutí veškerého majetku. Prozíravý exposlanec však dle zjištění MF Dnes justici předběhl. Jeden ze svých bytů převedl na firmu svojí životní partnerky, takže soud už nemůže Rathovi tento majetek zabavit.
15.05.2015 07:11 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4629 článků)

Ministr Jurečka: Rozdělíme podnikatelům 5 miliard z eurodotací

 
Více než 5 miliard korun je připraveno pro podnikatele v zemědělství, lesnictví a potravinářství v prvním kole příjmu žádostí na projekty z Programu rozvoje venkova (PRV) 2014 - 2020. Ministerstvo vyšlo vstříc požadavkům zemědělců a jako první na podzim vyhlásí opatření na investice do zemědělského majetku, potravinářských podniků a lesního hospodářství. Dotace půjdou také na inovativní technologie v potravinářství nebo na budování lesních cest.
03.08.2015 05:36 |

podobné články

Rodiče exšéfa úřadu vlády chtějí miliony zabavené při policejní razii. Doložte, že jsou vaše, řekl soud

 
Rodiče někdejšího šéfa úřadu vlády Lubomíra Poula musí do měsíce jasně doložit soudu, že 3,5 milionu korun zabavených policií na úřadu vlády byly jejich vlastnictvím. V opačném případě neuspějí se svou žalobou na vydání věci. Uvedla to dnes soudkyně Miroslava Švarcová, která začala spor seniorů s úřadem projednávat.
01.08.2018 13:10 |

podobné články

Nadace knížete z Lichtenštejna podává dovolání k Nejvyššímu soudu České republiky ve věci obhajoby svého majetku proti konfiskaci státem

 
Nadace knížete z Lichtenštejna, soukromá nadace, která spravuje část majetku lichtenštejnské knížecí rodiny, podala dovolání k Nejvyššímu soudu České republiky, v němž požaduje zrušení rozsudku o konfiskaci svého majetku. Dovolání je reakcí na žalobu, kterou v roce 2014 podal proti Nadaci stát, a především na rozsudek Okresního soudu pro Prahu-východ ve prospěch státu z listopadu 2015, který po odvolání Nadace potvrdil 18. května 2016 Krajský soud v Praze.
14.09.2016 10:45 |

podobné články