Článek

U rakve vojáka „plakal“ jeho pes. Zabitého Tomáše (†42) na letišti uctili rodina i Zeman

 
Na vojenské letiště Praha Kbely krátce před středeční půlnocí přistál vojenský speciál s ostatky vojáka Tomáše Procházky (†42). Na letištní ploše na něj čekala rodina, představitelé ministerstva obrany a armády, přítomen byl i prezident Miloš Zeman. Poslední stráž u rakve držel i jeden ze psů, který s Procházkou sloužil v Afghánistánu. Padlého vojáka pohřbí rovněž s vojenskými poctami, souhlasila s tím jeho rodina.
24.10.2018 14:25 |

podobné články

Podobné články

Do Prahy přiletí tělo vojáka zabitého v Afghánistánu

 
V neděli odpoledne přiletí do vlasti tělo vojáka zabitého výbuchem improvizované miny v afghánské provincii Vardak. Letadlo s ostatky by mělo přistát na letišti v pražských Kbelích ve 13:00. Na letišti budou přítomni ministr obrany Alexandr Vondra a náčelník generálního štábu Vlastimil Picek, aby uctili památku zabitého vojáka.
05.06.2011 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1145 článků) , Vlastimil Picek (275 článků)

Českého vojáka zabitého v Afghánistánu přepraví ve středu. Zvažte konec mise, apeluje Zaorálek

 
Pondělní útok afghánského vojáka, při kterém zemřel rotný Tomáš Procházka, necílil podle náčelníka generálního štábu Aleše Opaty na české vojáky, ale na příslušníky koaličních sil. Tělo zabitého českého vojáka bude do Česka převezeno ve středu večer. Ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) Procházku posmrtně povýší na štábního praporčíka. Další dva zranění čeští vojáci jsou mimo ohrožení života. 
23.10.2018 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Procházka (9 článků)

Armáda přepraví ostatky vojáka zabitého v Afghánistánu

 
Odpoledne přiletí do vlasti tělo vojáka zabitého výbuchem improvizované miny v afghánské provincii Vardak.
05.06.2011 08:10 |

podobné články

Armádní letoun přivezl z Afghánistánu ostatky zabitého vojáka

 
Smuteční ceremoniál doprovázel v neděli odpoledne přílet armádního letounu s ostatky vojáka, který zahynul 31. května v afghánské provincii Vardak. Na letišti v Praze-Kbelích se uskutečnil s vojenskými poctami, za účasti ministra obrany Alexandra Vondry (ODS), náčelníka generálního štábu Vlastimila Picka a rodiny zesnulého.
05.06.2011 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1145 článků) , Vlastimil Picek (275 článků)

Vojenský speciál s ostatky padlého vojáka odletěl z Afghánistánu

 
Armádní speciál s ostatky padlého českého vojáka Tomáše Procházky odletěl z Afghánistánu. Na pražské kbelské letiště přiletí kvůli nepříznivému větru ve 23:30 či o něco později. ČTK to řekla mluvčí generálního štábu Magdalena Dvořáková. Původní přílet byl naplánován na asi 23:00. Na letištní ploše se uskuteční smuteční ceremoniál, kterému budou přítomni rodina padlého vojáka, ministr obrany Lubomír Metnar nebo náčelník generálního štábu Aleš Opata.
24.10.2018 18:51 |

podobné články

S tělem zabitého vojáka přivezli z Afghánistánu i jeho dva psy. U piety mohl být jen jeden

 
Spolu s ostatky vojenského kynologa Tomáše Procházky, který v pondělí padl na základně v provincii Herát v Afghánistánu, přivezl v noci na čtvrtek armádní speciál do Česka i jeho dva psy. Při smutečním ceremoniálu na letišti ho jeden z nich doprovázel.
25.10.2018 09:15 |

podobné články

Zeman s hejtmany zasadili stromy na počest zabitého studenta

 
Vysazená alej zimních dubů na břehu rybníka v Novém Veselí bude zasvěcena památce zabitého studenta ze žďárské školy. Řekl to prezident Miloš Zeman při pátečním symbolickém zasazení aleje, na níž se podílela většina hejtmanů. Zeman už dopoledne uctil památku obětí útoku ve střední škole ve Žďáru nad Sázavou.
17.10.2014 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22562 článků)

Vojáci se rozloučili s Tomášem (†42) zabitým v Afghánistánu, nechyběl Miloš Zeman

 
Krátce před půlnocí na kbelském letišti v Praze přistál vojenský letoun, který z Afghánistánu přepravil tělo zesnulého vojáka Tomáše Procházky (†42). Zemřel v pondělí na základně Shindand po útoku vojáka v afgánské uniformě. Smutečního ceremoniálu se účastnil i prezident Miloš Zeman (74).
25.10.2018 07:26 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22562 článků)

Psí smutek dojal národ! Co je to za chlupáče, který plakal u rakve vojáka?

 
S vojákem Tomášem Procházkou, který ve věku 42 let zemřel v Afghánistánu, se loučí i jeho dva psi. Dvouletý Bred a tříletý Doky byli Procházkovi oporou v nejtěžších chvílích. Co s nimi nyní bude?
25.10.2018 13:36 |

podobné články

Vojenský speciál přivezl zpět do vlasti ostatky padlého vojáka. Zeman byl u toho

 
Na vojenské letiště Praha Kbely krátce před středeční půlnocí přistál vojenský speciál s ostatky vojáka Tomáše Procházky (41), který padl v pondělí v Afghánistánu. Na letištní ploše na něj čekala rodina, představitelé ministerstva obrany a armády, přítomen byl i prezident Miloš Zeman, napsala ČTK.
25.10.2018 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22562 článků)

Pes vojáka Tomáše (†42) z Afghánistánu: Zabili mu páníčka, znovu cvičí na misi

 
Jeho truchlivý nářek u rakve mrtvého pána dojal Česko. Z nejhoršího je ale belgický ovčák Doky (2), jehož psovod Tomáš Procházka (†42) zahynul v Afghánistánu, venku. Už dovádí s novým pánem, zvyká si na jeho povely a jako expert na vyhledávání výbušnin se znovu chystá na misi.
09.12.2018 07:05 |

podobné články

Armádní speciál přivezl tělo padlého vojáka z Afghánistánu. Na letiště dorazil i prezident

 
Na vojenském letišti v pražských Kbelích přistál ve středu před půlnocí vojenský speciál s ostatky 42letého vojáka Tomáše Procházky, který zemřel v pondělí v afghánské provincii Herát. Na letištní ploše se uskutečnil smuteční ceremoniál. Přítomen byl i prezident Miloš Zeman.
24.10.2018 23:45 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22562 článků)

Konečný verdikt: Štrasburk zamítl stížnost rodiny Čecha zabitého v Británii

 
Evropský soud pro lidská práva (ESLP) ve čtvrtek zamítl stížnost na Británii, kterou k němu podala rodina Čecha zabitého v roce 2016 v Londýně. Štrasburský tribunál v tiskové zprávě k rozsudku mimo jiné uvedl, že britské úřady podle něj nepostupovaly v rozporu s evropskou úmluvou o lidských právech. Verdikt je konečný.
05.07.2018 11:50 |

podobné články

Věrný služební pes neopustil svého zabitého pána, zůstal s ním i u rakve

 
Oddanost až za hrob, jinak ani nejde popsat příběh člena amerických speciálních jednotek SEALs Jona Tumilsona a jeho psa Hawkeye. Tumilson zahynul 6. srpna poté, co členové hnutí Tálibán sestřelili vrtulník CH-47 Chinook, ve kterém zemřelo celkem 33 amerických vojáků.
26.08.2011 12:45 |

podobné články

Zeman i Sobotka se poklonili památce ubodaného Petra

 
Zcela mlčky a bez okázalých gest a projevů dnes uctili památku zabitého studenta ve Žďáru prezident Zeman a premiér Sobotka. Přihlížela tomu i většina studentů - přišli, i když dnes měli volno.
17.10.2014 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Zeman (311 článků)

Zeman a Klaus se bok po boku poklonili exprezidentovi. Beneše uctili beze slov

 
Prezident Miloš Zeman a jeho předchůdce na Hradě Václav Klaus v úterý společně uctili památku Edvarda Beneše. Osmdesát let poté, co byl Beneš zvolen druhým československým prezidentem, položili věnce k jeho pomníku na Loretánském náměstí v Praze a poklonili se mu. Pietní akt za účasti Hradní stráže pak uzavřela státní hymna, žádné projevy jeho součástí nebyly.
15.12.2015 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Edvard Beneš (194 článků) , Miloš Zeman (22562 článků)

Rodina vraha, který popravil vojáka promluvila: Jsme zahanbeni a zděšeni

 
Rodina Michaela Adebolaja podezřelého z vraždy britského vojáka je prý jeho činem zahanbena a zděšena. Vražda byla podle nich nesmyslná. Jeho švagr v televizním rozhovoru přiznal, že se jeho příbuzný změnil po zadržení v Keni v roce 2010.
29.05.2013 07:10 |

podobné články

VIDEO: Fenka zachránila své štěně před utopením v bazénu

 
Dojemná scénka se naskytla majiteli fenky zlatého retrívra. Ta se vrhla do bazénu za svým štěnětem, které se nemohlo dostat ven z vody. Když viděla, že mu nemůže pomoci z bazénu, vylezla ven a vytáhla ho svými zuby. Další články k tématu: Pes zachránil v Kanadě malého chlapce před rozzuřenou pumou Pes zachránil postiženou, kočku už z ohně nedostal Pes zachránil celou rodinu, vzbudil je, když začala hořet střecha Pes ukousl svému pánovi palec u nohy. A zachránil mu život Tříletý hoch přečkal noc v polských hvozdech, zachránil ho věrný pes
10.04.2012 14:20 |

podobné články

Daniela (†35) zabil Talibanec: Manželka se zhroutila!

 
Teroristický útok na letišti v Kandaháru otřásl celým Slovenskem. Co však prožívá manželka zabitého vojáka Daniela Kavuliaka (†35) si dokáže představit jen málokdo. Před týdnem oslavila narozeniny. S Danielem plánovali rodinu. Když jí Danielovi kolegové oznámili tragickou zprávu nešťastná žena se zhroutila.
10.07.2013 10:55 |

podobné články