Článek

U Posázavské stezky zemřel chatař: Jeho pejsky museli vysvobodit hasiči

 
Neobvyklou záchranu mají za sebou dobrovolní hasiči z Hradištka pod Medníkem. Z chaty, jejíž majitel zemřel, museli zachraňovat dva psy. Po smrti majitele se o ně neměl kdo postarat a bylo nutné je dostat k veterináři.
20.11.2021 12:50 |

podobné články

Podobné články

Hejtman Středočeského kraje se zúčastnil otevření nové naučné stezky věnované politickým vězňům

 
Hejtman Středočeského kraje se v sobotu 23. listopadu 2013 zúčastnil slavnostního otevření nové naučné stezky v Památníku Vojna u Lešetic na Příbramsku. Přibližně sedm kilometrů dlouhá naučná stezka vede ze Svaté Hory u Příbrami k památníku Vojna. Úvodní ceduli stezky symbolicky odhalil bývalý politický vězeň František Zahrádka z Příbrami spolu s autorem stezky Josefem Hovorkou.
25.11.2013 14:37 |

podobné články

Osobnosti: Josef Hora (11 článků) , Josef František (233 článků)

Muzeum Jantarové stezky otevřela vernisáž výstavy Kapitoly z dějin Jantarové stezky

 
Nové Muzeum Jantarové stezky v prostorách Hradní galerie Slezskoostravského hradu nabídne návštěvníkům pohled na unikátní římské mince, kamenný reliéf nebo jantarový náhrdelník z 15. století. Slavnostního zahájení provozu muzea se ujal náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Ivan Strachoň, který nad projektem převzal záštitu, a autor výstavy Kapitoly z dějin Jantarové stezky David Majer. Moravskoslezský kraj podpořil vznik muzea dotací ve výši 200 tisíc korun. Výstava bude pro veřejnost otevřena od 30. 10. do konce letošního roku.
30.10.2015 12:06 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2216 článků)

Alex se zasekla v ústředním topení! Buldočka museli vysvobodit hasiči

 
Zvídavé štěně strkalo hlavu, kam nemělo, a to se mu stalo osudným. Zaseklo se mezi trubkami ústředního topení. Vysvobodit ho museli hasiči.
16.03.2018 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Alex Alex (574 článků)

Žena nechala dvě děti v autě a šla si v klidu nakupovat: Vysvobodit je museli strážníci

 
Neuvěřitelně nezodpovědné věci se dopustila matka z Pardubic. Své dvě malé děti nechala zavřené v autě na parkovišti a šla nakupovat. Uplakané děti museli z vozu vysvobodit strážníci městské policie. Naštěstí se jim nic nestalo.
13.08.2015 21:55 |

podobné články

Hasiči pomáhají útulkům: Unikátní kalendář se sexy záchranáři podpoří pejsky v nouzi

 
Sháníte už kalendář na příští rok a ty s recepty nebo nahotinkami se vám už omrzely? Díky unikátnímu projektu 1. plyšového útulku si můžete koupit kalendář s pejsky a sexy hasiči, kteří se opuštěným mazlíkům rozhodli pomoct.
17.10.2017 10:25 |

podobné články

Pejsek se lekl koně a uvízl v kanalizační trubce! Vytáhnout ho museli hasiči

 
Majitelé rozkošného pejska z Kaliště si zažili pořádné drama! Jejich mazlíček se totiž polekal velkého koně a při útěku bezhlavě vběhnul do patnáctimetrové trubky. Ale ouha, ta na něj byla příliš úzká a on najednou nemohl tam ani zpět. Vysvobodit ho museli až přivolaní hasiči.
01.05.2014 05:55 |

podobné články

Holčičce (4) z Bílovce uvízl prst v hračce: Zasáhnout museli hasiči!

 
Křik se ozval ve čtvrtek před polednem z dětského pokoje v Bílovci na Novojičínsku. Srdcervoucí vzlykot spustila čtyřletá holčička, které uvízl prstík v plastové hračce. Vysvobodit ho museli přivolaní hasiči.
22.02.2018 13:45 |

podobné články

Sypač protahoval silnici a zapadl do příkopu: Vysvobodit ho museli hasiči s tatrovkou

 
Pomáhal řidičům, aby projeli po sněhem zapadaných silnicích a sám zapadl. Z příkopu museli sypač s pluhem ve Vítkově na Opavsku vytáhnout hasiči.
28.02.2018 15:20 |

podobné články

Po hrátkách dvou mužů v centru Pardubic museli zasahovat hasiči: Jeden z nich strávil celou noc uvězněný v poutech!

 
Pardubičtí hasiči mají za sebou zásah, na který budou pravděpodobně dlouho vzpomínat. Z pout totiž museli vysvobodit cizince v centru Pardubic. Ten se do nich dostal po hrátkách s jiným mužem.
01.02.2021 18:10 |

podobné články

Tatranský kocour dobyl internet: Pokořil tři dvoutisícovky, dolů ho ale museli dostat nosiči!

 
Opravdovou kuriozitu mají naši sousedi v Tatrách. Turisté tu na několika dvoutisícovkách narazili na zatoulaného kocoura, který se zřejmě vydal ze svého domova na neobvyklou túru. Nahoru mu to šlo dobře, dolů ho ale museli dostat horští nosiči. Ujal se ho zatím slovenský chatař Viktor, který nyní doufá, že se přihlásí jeho majitel.
10.11.2018 21:10 |

podobné články

Unesl vrtulník a pokusil se manželku vysvobodit z vězení. Skončilo to fiaskem

 
Nad ženskou věznicí v bruselské čtvrti Berkendaal bylo v pátek rušno. Čtyřiadvacetiletý Mike Gielen totiž unesl vrtulník, pomocí něhož chtěl vysvobodit z vězení svou o tři roky starší manželku. Plánovaný útěk z vězení ve stylu akčních filmů nebo Pabla Escobara však vůbec nedopadl podle jeho představ.
29.09.2020 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Mike Escobar (1 článek) , Mike Mike (108 článků)

Policajti uvízli na kolejích: Vysvobodit je musel jeřáb!

 
Strážci zákona vyjeli v Praze k případu, ale na místo činu nedojeli. Zasekli se na tramvajových kolejích poblíž ulice Plzeňská. Vysvobodit jejich auto musel zdvižný jeřáb.
13.02.2015 19:10 |

podobné články

Američan chtěl vysvobodit své auto z odtahového vozu, zničil ho

 
O tom, že není dobrý nápad snažit se vysvobodit svůj automobil z odtahového vozu, svědčí incident z první poloviny září, který se odehrál na dálnici u floridského města Homestead. Muž do svého auta nasedl a snažil se ujet, namísto toho jej ale zcela zničil a skončil v rukou policistů, píše deník Daily Mail.
27.09.2018 10:00 |

podobné články

V NP Šumava vzniknou nové naučné stezky, venkovní expozice i návštěvnická střediska

 
Správa NP a CHKO Šumava má schválený Plán péče – naprosto klíčový dokument důležitý pro další existenci parku a ochranu zdejší vzácné přírody. Na jeho základě vzniknou na Šumavě nová návštěvnická střediska, hipostezky a naučné stezky. Platí od příštího roku do roku 2028 a vytvořil ho ve vzájemné spolupráci celý šumavský region. Jeho motto je „Vítejte v Národním parku Šumava“.
26.06.2013 10:10 |

podobné články

Tatry ztratily svého krále: Nosič a rekordér Ladislav Kulanga zemřel ve věku 71 let

 
Tatry ztratily svou ikonu. Ve věku jednasedmdesáti let zemřel Ladislav Kulanga, chatař a vysokohorský nosič, který se proslavil svými rekordy. Na Zámkovského chatu vynesl náklad o hmotnosti 207,5 kg a na Téryho chatu se mu podařilo vynést náklad o hmotnosti 151 kg!
17.09.2020 20:10 |

podobné články

Čecha ztraceného v brazilské džungli zabíjela infekce a paraziti: Bloudil kousek od stezky

 
Český turista Vilém Hanuš se stal takříkajíc senzací. Jeho obyčejný výlet na kopec v brazilské džungli se totiž proměnil v noční můru. Čtyři dny bloudil džunglí a doufal, že se mu podaří najít cestu zpět do civilizace. Nakonec ho shodou náhod objevil armádní vrtulník. V rozhovoru pro Českou televizi prozradil, že se celou dobu pohyboval jen pár metrů od stezky.
06.06.2017 10:50 |

podobné články

Otec zamkl ročního syna v rozpáleném autě, zachraňovali ho hasiči

 
Stačilo málo a mohlo dojít k obrovské tragédii. Otec v Banské Bystrici při nakládání nákupu omylem zamkl svého ročního synka v rozpáleném autě. Dítě museli vysvobodit hasiči.
12.07.2016 10:10 |

podobné články

Nezbedný šikula (2) zavřel mámu na balkoně: Vysvobodit ji museli hasiči a strážníci

 
Kuriózní zásah měli v pondělí hasiči a městští strážníci v Plzni. Lidé je zavolali na pomoc k mamince, kterou její chlapeček (2) zavřel na balkoně ve 4. patře panelového domu.
18.02.2020 15:35 |

podobné články

Chlapec strčil hlavu do zábradlí: Vysvobodit ho museli hasiči

 
Na pomoc malému chlapci v nesnázích vyjeli pražští hasiči. Ten prostrčil hlavu zábradlím a nemohl ji vyndat. Vyděšená matka tak zavolala hasiče, kteří ho vyprostili.
18.11.2021 17:50 |

podobné články