Článek

U japonského ostrova našli podivný stroj. Komu patří, je záhadou

 
Na břehu japonského ostrova Taketomi objevil tamní obyvatel podivný bezpilotní dron, který zřejmě havaroval. Zhruba šest metrů dlouhý stroj ale nenese téměř žádné známky poškození, není znám ani jeho majitel.
11.09.2020 08:55 |

podobné články

Podobné články

Smutná bilance japonského zemětřesení: 6539 mrtvých

 
Ničivé zemětřesení a následná ničivá vlna tsunami na severovýchodním pobřeží japonského ostrova Honšú zabily nejméně 6539 lidí. Dalších 10 354 osob se stále pohřešuje, zraněno bylo 2409 lidí.
18.03.2011 06:25 |

podobné články

Zemětřesení postihlo oblast východně od Japonska, hrozí tsunami

 
Zemětřesení o síle 7,6 stupně zasáhlo dnes oblast ležící asi 350 kilometrů východně od japonského ostrova Honšú. Oblast Fukušimy, místo havárie jaderné elektrárny z roku 2011, byla varována před nebezpečím přibližně metrové přívalové vlny cunami. Údaj o síle zemětřesení zveřejnila americká geologická služba USGS, podle japonského měření byla síla otřesů 6,8 stupně.
25.10.2013 20:25 |

podobné články

Je to jinak a on s ní spal? Do redakce došel podivný mail o Dianě (19) a sexuálním obtěžování

 
Od začátku bylo jasné, že tohle bude hodně zamotaný příběh. Obtěžoval Martin S. svou studentku? Nebo si to dívka celé vymyslela, aby se řediteli střední školy pomstila? A nebo to bylo ještě jinak a máme tu podivný milostný mnohoúhelník? Do redakce eXtra.cz dorazil podivný mail.
13.10.2015 09:11 |

podobné články

Podivný úkaz na obloze: Je to brána do jiné dimenze?

 
Na internetu se objevilo video, které vědcům nedá spát. Je na něm totiž vidět velmi podivný úkaz na obloze. A vznikají tak konspirační teorie, co by to asi tak mohlo být. Někteří si myslí, že jde o bránu do jiné dimenze. Podivný vír z mraků se objevil na obloze u urychlovače částic CERN nedaleko Ženevy.
12.01.2016 18:56 |

podobné články

Stroj a člověk se poměřili v umění s mečem

 
Roboti dnes umí ledacos. V Japonsku teď jednoho naučili zacházet s mečem, a to naprosto precizně. Není se čemu divit, stroj se totiž „učil“ od slavného japonského šermíře Ísaa Mačija. Oba se pak utkali v několika disciplínách. Není těžké uhodnout, kdo vyhrál.
17.06.2015 11:11 |

podobné články

U japonského pobřeží chytili extrémně vzácného žraloka

 
Exemplář velmi vzácného žraloka velkoústého našli ve svých sítích rybáři, kteří lovili několik kilometrů od japonského přístavu Owase. Od objevení druhu v roce 1976 je zaznamenáno jen něco přes 60 pozorování tohoto žraloka.
20.04.2016 17:50 |

podobné články

Záhadná smrt v Břevnově: V autě policisty našli mrtvou ženu! Vůbec se neznali

 
Pražští policisté řeší podivný případ z Břevnova. Ve středu odpoledne bylo v ulici Pod Královkou nalezeno ženské tělo. Mrtvola zůstala na zadní sedačce automobilu, který patří policistovi. Jak došlo k úmrtí, je zatím záhadou. Podle informací Blesk.cz se mohlo jednat o vraždu, šetření případu si převzala Generální inspekce bezpečnostních sborů. Mrtvá žena není s policistou v žádném příbuzenském vztahu.
19.08.2020 18:05 |

podobné články

U jihoitalského ostrova utonulo nejméně 93 lidí, 200 se pohřešuje

 
U jihoitalského ostrova Lampedusa dnes při lodní nehodě utonulo nejméně 93 afrických uprchlíků a dalších asi 200 se pohřešuje. Oznámila to pobřežní stráž, podle které jsou mezi oběťmi vytaženými z moře čtyři děti a mnoho žen. Loď přepravovala kolem 500 osob a u ostrova se dosud podařilo zachránit 151 lidí. S dalšími zachráněnými už ale úřady příliš nepočítají.
03.10.2013 13:55 |

podobné články

Institut plánování a rozvoje hlavního města chystá soutěž na úpravu Císařského ostrova

 
Institut plánování a rozvoje hlavního města Prahy společně s městskými částmi uspořádá soutěžní workshop na úpravu Císařského ostrova a jeho bezprostředního okolí. V květnu a červnu proběhne série setkání, na kterých by se měla řešit obnova krajiny největšího pražského ostrova a hledat nové příležitosti jejího využití.
20.04.2015 16:51 |

podobné články

Za vymření obyvatel Velikonočního ostrova můžou otrokáři z Evropy

 
Vymření obyvatel Velikonočního ostrova se zdůvodňuje ekologickou katastrofou. Odlesnění malé části země a trvale neudržitelné zemědělství mělo být důvodem, proč populace ostrova prudce klesla a původní obyvatelé vymřeli. Jenže moderní archeologické výzkumy dokazují, že je to teorie lichá. Ostrované zanikli rukou otrokářů a následky jejich působení.
20.10.2017 09:30 |

podobné články

Podívejte se na všechna videa z Robinsonova ostrova: Druhá řada je neskutečná nálož

 
Druhá řada Robinsonova ostrova je šílená nálož. Někteří byli k pokračování drsné reality show skeptičtí, protože se domnívali, že druhá řada už nebude mít takový ohlas. Jenomže se spletli. Fanoušci tuhle soutěž zbožňují a spousta z nich si myslí, že druhá řada je ještě lepší než ta předchozí. Pojďte se nyní podívat na všechny díly Robinsonova ostrova 2!
05.04.2018 22:05 |

podobné články

4 tipy, kam vyrazit na exotickou dovolenou

 
Zatímco všichni míří na Maledivy, Seychely a na Bali, zkuste tu pravou exotiku, která vás ani nebude stát tolik, co populární a přeplněné destinace. Pro někoho může být exotika už jen cesta do Turecka nebo Emiráty, někdo radši země víc vzdálené. V podstatě všechna místa kolem rovníku a v tropickém pásmu můžeme my, Evropané považovat za exotická. Proto ze všech koutů světa, která si tento přívlastek zaslouží, vybíráme čtyři cenově dostupné zajímavé země. Srí Lanka Nádherný ostrov, omývaný z jihu Indickým oceánem a na východě Bengálským zálivem, láká tajemnou atmosférou, nádhernou přírodou a množstvím historických zajímavostí. Protože se ostrov nachází v tropickém pásmu, převládá tu teplo a vlhko, vyrazit sem ale můžete kdykoliv,  vždy si najdete část ostrova, kde je právě období sucha (v jižní, západní a centrální části ostrova trvá období sucha od prosince do března, severovýchod ostrova od května do září), kdy se teploty pohybují okolo příjemných 27°C. Zanzibar Ostrov mnoha vůní, bělostných pláží a krásných tropických pralesů si můžete užít kdykoliv v průběhu roku, protože teplota tam se pohybuje stále kolem třicítky. Teplé vody Indického oceánu s bohatým podmořským životem lákají k plavání i potápění, přátelská atmosféra a pohostinnost místních obyvatel si vás dokonale podmaní. Zanzibar nabízí osvěžující spojení afrických tradic a nedotčené přírody s dokonalým turistickým servisem. Mexico Mexico je cílem turistů z celého světa pro svou mayskou historii i nádherná přímořská letoviska. Kdo by neznal například Acapulco, město proslavené plážemi a bohatým nočním životem, Cancún nebo Kalum – město, kde najdete pláže přímo v bezprostřední blízkosti památek na krvavou mayskou minulost. Nikaragua Tato chudá středoamerická sestra turisty oblíbené Kostariky nabízí totéž za méně peněz. Jako boháč si tu budete připadat i s pouhými 20 dolary v peněžence. Nejlevnější ubytování na plážích, skvělé podmínky pro potápění, koloniální krásy historického města Granada či hlavní město Managua, to... Čtěte více Příspěvek 4 tipy, kam vyrazit na exotickou dovolenou pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
18.01.2019 12:30 |

podobné články

Robinsonka Nika Doné: Z ostrova jsem si dovezla nakladená vajíčka písečné blechy v podpaží

 
Niku Doné (31) si lidé pamatují z reality show Robinsonův ostrov. Nika patřila zpočátku mezi ty méně oblíbené, ale zároveň nechtěla nijak vyčnívat. Sympatická Nika se objevila v první řadě Robinsonova ostrova, ale soutěž nakonec nevyhrála. Po téměř čtyřech letech její fanoušky stále ještě zajímají různá témata týkající se života na opuštěném ostrově. Nika Doné se nyní svěřila, jaké zdravotní komplikace si z ostrova přivezla.
29.02.2020 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Nika Nika (129 článků)

Světový unikát v Praze: Plovoucí dům vytiskli na 3D tiskárně za 32 hodin, kotví u Střeleckého ostrova

 
Světový unikát mají možnost zhlédnout lidé u pražského Střeleckého ostrova. Vyrostl tam první plovoucí dům vytištěný na 3D tiskárně na světě s názvem Prvok. Dá se rozložit na tři části, převézt, kam je třeba a znovu složit. Dům navrhl sochař a stavitel Michal Trpák, na 3D tisk a technickou proveditelnost dohlíželi jeho kolegové architekti a mistři přes 3D tisk Kateřina Nováková a Jiří Vele. Prvok bude zakotven u Střeleckého ostrova do konce srpna. Pak se přesune na smíchovskou náplavku, kde bude minimálně do konce září.
18.08.2020 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Nováková (12 článků)

Letadlo s policisty zmizelo z radarů: Nejspíš se zřítilo

 
Indonéské policejní letadlo dnes ztratilo kontakt s řídícím střediskem a úřady se obávají, že se pohřešovaný stroj zřítil a zahynulo v něm 15 osob. Stroj vzlétl z ostrova Bangka u jihovýchodního pobřeží Sumatry a mířil na ostrov Batam jižně od Singapuru, oznámila agentura Reuters s odvoláním na policejní zprávu.
03.12.2016 13:55 |

podobné články

Historici objevili na aukčním portálu Hitlerův šifrovací stroj, koupili ho za babku

 
Britští historici objevili na aukčním serveru eBay šifrovací stroj, který používali nacistický vůdce Adolf Hitler a jeho generálové pro výměnu tajných vzkazů. Zařízení, inzerované jako psací stroj pro telegram, zakoupili za pouhých 9,5 libry (337 Kč), píší britská média.
30.05.2016 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (750 článků)

Fenka japonského plemena TOSA INU porodila 15 štěňátek, přežilo jich jen 12

 
Fence japonského plemana tosa inu se narodilo patnáct šťěňat. Přestože jich přežilo jen dvanáct, páníčkům dávají pořádně zabrat.
06.05.2011 18:55 |

podobné články

Z japonského vězení utekl po 20 letech první vězeň!

 
Japonští policisté v pátek dopadli Číňana, kterému se o den dříve podařilo uprchnout z vězení ve městě Hirošimě. Zpravodajský portál The Mainichi Daily News připomíná, že to byl první úspěšný útěk z japonského vězení po více než 20 letech.
13.01.2012 15:20 |

podobné články

Agresivní Číňané napadli auto vezoucí japonského velvyslance

 
Vozidlo japonského velvyslance v Číně se dnes stalo terčem útoku neznámého muže, který z něj strhl japonskou vlajku. Incident se odehrál v době zvýšeného napětí mezi oběma zeměmi, které vedlo i k největším protijaponským protestům za dlouhá léta.
27.08.2012 16:50 |

podobné články