Článek

Tyranosaurus se vydal ven z karantény a překvapil policisty

 
Komickou situaci zachytil jeden z obyvatelů španělské Murcie. Na ulici skoro půlmilionového města se totiž procházel tyranosaurus. Ve skutečnosti se samozřejmě jednalo o člověka v převleku, který vyrazil v době karantény vynést odpadky a trochu se vyvětrat. Ani dinosaurus však neunikl policejní hlídce.
21.03.2020 09:40 |

podobné články

Podobné články

Tyranosaurus rex se choval jako lev. Děsil své okolí

 
Zatímco většina dinosaurů byla poměrně neškodnými vegany, Tyranosaurus rex byl postrachem svého okolí. Útočil i na velká zvířata, které porcoval na kousky svými více než metr dlouhými zuby.
28.01.2011 00:15 |

podobné články

Škromach je tyranosaurus. A Slávek byl vždy ten druhý na skútru

 
Místopředseda ČSSD Zdeněk Škromach je v politice už dlouho. Je z něj prý takový politický tyranosaurus. I starý ještěr má ovšem ambice, Škromach chce být místopředsedou. Opět. S přestávkami jím je už 14. let. Ale nevzdává to. A fandí Michalu Haškovi.
13.02.2011 02:55 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Škromach (593 článků) , Michal Hašek (2396 článků)

Neuvěřitelné zjištění: Víme, jak a k čemu tyranosaurus rex používal přední tlapy!

 
VIDEO: Rozdíl mezi zvířaty není jenom v jejich původu, stavbě těla, nebo počtu končetin. Zásadní charakteristikou, alespoň podle následujícího video, je i to, jak požívají stravu. Dvojice mladíků to na zábavném videu názorně ukázala. Dozvíme se, jak jedl třeba tyranosaurus rex.
10.04.2013 23:00 |

podobné články

VTIPNÉ VIDEO: Tyranosaurus proháněl Japonce

 
Jurský park v kancelářské budově! Tyranosaurus rex pořádně vyděsil pracovníky jedné japonské firmy.
29.08.2013 21:40 |

podobné články

VÝLETY Z KARANTÉNY: Prohlédněte si prostory Anežského kláštera s výstavou Krásné madony

 
Milovníci umění nemusí zoufat ani v době karantény, kdy jsou všechny veřejné instituce zavřeny. Díky projektu Novinek Výlety z karantény máte nyní jedinečnou možnost pokochat se krásami kláštera sv. Anežky České, kde se nyní nachází unikátní výstava Krásné madony.
30.03.2020 14:15 |

podobné články

„Dře do morku kostí.“ Epidemiologa s milenkou se po porušení karantény zastala tchyně

 
Skandál kolem „profesora karantény“, jak britský tisk přezdívá epidemiologovi Neilu Fergusonovi, pokračuje. Profesor na Královské univerzitě v Londýně, který působil jako poradce britské vlády, rezignoval. Novináři ho přistihli při porušování karantény, k sobě domů si pozval svou vdanou milenku. Na Fergusonovu obranu vystoupila jeho tchyně. „Sedřel se do morku kostí, aby nás dostal z téhle tíživé situace, a takhle se mu odvděčíte?“ prohlásila. Příběh přinesl deník Daily Mail.
07.05.2020 14:50 |

podobné články

Státní „karanténa hrůzy“ na Slovensku končí. Premiér chce otevřít hranice, má to háček

 
Slovensko připravuje zavedení chytré karantény, která by obyvatelům země po návratu do vlasti umožnila v souvislosti s pandemií choroby covid-19 zůstat v domácí izolaci a nenastoupit do karantény ve státních zařízeních. Podmínkou bude, aby si tito lidé nainstalovali mobilní aplikaci a souhlasili s kontrolou dodržování karantény. Vyplývá to z návrhu zákona, který ve čtvrtek schválila vláda premiéra Igora Matoviče. Podle něj chce navíc Slovensko otevřít hranice co nejdříve, ačkoliv termín neuvedl. Počty nových potvrzených případů koronaviru v zemi jsou v posledních týdnech nízké.
14.05.2020 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Igor Igor (62 článků)

Nudismus jako nový fenomén karantény: Stále více lidí doma odkládá oblečení

 
Lidé během karantény stále častěji volí možnost být doma bez oblečení. Organizace britských nudistů oznámila, že během karantény počet nových členů stoupl o sto procent! Oblibu si však nahota získává po celém světě.
16.05.2020 05:40 |

podobné články

Na cenu britského nezávislého filmu byla nominována dramata, thriller i horor

 
Po sedmi nominacích získaly filmy Tinker Tailor Soldier Spy, stejně jako dramata Stud a Tyranosaurus na letošních cenách britského nezávislého filmu BIFA. Za nimi se těsně drží vítěz Londýnského filmového festivalu We Need to Talk About Kevin (Potřebujeme si promluvit o Kevinovi) a horor Kill List (Seznam smrti), které dostaly po šesti nominacích.
01.11.2011 15:50 |

podobné články

Tyranosaurus chodil jako slepice

 
Naše představy z filmů jsou tedy mylné.
25.02.2013 13:10 |

podobné články

Zapomeňte na tradiční svatební fotky: Máme pro vás 7 trendů, frčí útoky mimozemšťanů a střílení zombíků!

 
Pamatujete na slavnou svatební fotografii umělce Quinna Millera, "kde svatebčany honí obrovský tyranosaurus rex":http://www.extra.cz/nejoriginalnejsi-svatebni-fotografie-vsech-dob-podivejte-se-na-ni? Z jednoho originálního nápadu se stal okamžitě celosvětový trend a teď už se nenajde snad nikdo, kdo by chtěl tradiční fotky ze svého nejdůležitějšího dnu v životě.
22.07.2013 15:45 |

podobné články

Naprostý internetový hit: Tyranosaurus, který se za vámi bude otáčet, kamkoli se pohnete, víme, kde si ho můžete stáhnout a vytisknout!

 
Přiznejte to, nemáte v těchto dnech do čeho píchnout. Čekáte na Silvestra, koukáte na televizi a přejídáte se tvrdým cukrovím. My ale víme, čím vás zabavíme a čím letos oslníte hosty na své silvestrovské party.
29.12.2013 20:23 |

podobné články

Našli kosti nového druhu dinosaura: Vážil jako 12 slonů a víc než boeing!

 
Sloni jsou proti němu prckové, Tyranosaurus Rex se před ním klidil. Nově objevený druh dinosaura Dreadnoughtus schrani byl totiž podle vědců největším stvořením, které kdy planeta Země nosila!
07.09.2014 18:15 |

podobné články

V Japonsku vznikl hotel obsluhovaný roboty. Recepčního v něm dělá dinosaurus

 
"Jestliže se chcete zapsat, zmáčkněte tlačítko číslo jedna," přivítá na recepci hotelové hosty robotický tyranosaurus. Pokud dáváte přednost spíše lidskému kontaktu, můžete jít k vedlejšímu okýnku - tam vás ubytuje usměvavá adroidka. V jihojaponském městě Sasebo v půlce července otevřel hotel Henn-na, v němž většinu personálu tvoří roboti. 
10.08.2015 16:00 |

podobné články

Morfujeme! Chcete vidět, jak vypadají Strážci vesmíru dnes? Jeden z herců je bohužel po smrti!

 
Morfujemeeee! Pokud jste vyrůstali v devadesátkách, tak tuhle hlášku určitě znáte! Dračí zord, Šavlozubý tygr, Tyranosaurus... Prostě klasika ze Strážců vesmíru. Dětství ale skončilo a stejně tak seriál. Co se s jeho šesti hrdiny stalo poté?
25.04.2016 08:46 |

podobné články

Bouřlivá evoluce ptáků: Peří na zahřátí, křídla na výstavu a blány jak u netopýrů

 
Kdo nikdy neslyšel o archeoptryxovi, jako by nežil. Působivé zkameněliny známého "praptáka", který snoubil znaky moderních opeřenců a dinosaurů, získaly podobnou slávu jako Tyranosaurus rex nebo Brontosaurus . Kvůli nápadně mozaikovité stavbě těla jej řada dobových výzkumníků neváhala označit za podvrh. Jak ale ukazují fosilie nalezené v posledních letech především v Číně, archeopteryx byl mezi nejrůznějšími dinosaury koketujícími s peřím, křídly a letem ještě "nejnormálnější".
15.03.2017 21:30 |

podobné články

Mýlili jsme se 130 let? Evoluční strom dinosaurů možná vypadá úplně jinak

 
Pokud by paleontologie měla svůj erb, nepochybně by se na něm skvěl tyranosaurus, nebo jiný ikonický druh dinosaura. "Vládci druhohor" stáli u kořenů celého vědního odvětví zabývajícího se životem v pravěku a stačí si připomenout všechny knihy, filmy, hry a seriály inspirované těmito nezřídka obrovskými plazy, aby bylo zřejmé, že vzrušení mezi laiky i odborníky vyvolávají dodnes.
07.04.2017 18:20 |

podobné články

Dinosaur Frankenstein pomohl pochopit mezeru v evoluci obřích plazů

 
Britští paleontologové prý mají další důležitý kámen v mozaice vývoje dinosaurů. Pomohl ho rozluštit plaz jménem Chilesaurus, jemuž se dlouho přezdívalo dinosauří Frankenstein. Původně se totiž nevědělo, kam s ním. Vypadal jako obávaný masožravý Tyranosaurus, ale byl přitom býložravý. A jeho konečné zařazení doplnilo evoluci dinosaurů a jejich vývojových větví.
22.08.2017 11:30 |

podobné články

Z 'evropské dinosauří metropole' vznikl obří Jurský park

 
Už více než sto let nacházejí paleontologové v okolí portugalského městečka Lourinha pozůstatky dinosaurů. Nejen z nich nyní samozvaná metropole dinosaurů postavila Dino Park, ve kterém mezi sedmi desítkami druhů v životní velikosti nechybí ani tyranosaurus či supersaurus.
04.08.2018 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Dino Dino (12 článků)