Článek

Typická Topka. Zvolí tu, kterou lidi nesnáší. Macinka byl na Pekarovou zlý

 
Školství potřebuje podle politologa Petra Macinky něco jiného než deset miliard navíc. „Já bych vyhodil asistenty, udělal bych zpátky zvláštní školy," řekl mimo jiné v pořadu Podtrženo, sečteno na XTV.cz Petr Macinka. Ten ve vysílání hovořil také o sněmu TOP 09 či o skonu Karla Schwarzenberga.
18.11.2023 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (4113 článků)
Podobné články

Ojojoj, to je křiku. Macinka kavárně sáhl na Pekarovou. Přišel vztek

 
MONITORING SÍTÍ Lídr Motoristů sobě Petr Macinka se veřejně vysmál šéfce Sněmovny Markétě Pekarové Adamové (TOP 09) za to, že ronila slzy, když ve střetu v Senátu mluvila o manželství pro všechny, konkrétně o svém přání, aby si svého nejdůležitějšího člověka mohli vzít za ženu nebo muže všichni. „Ukázalo bez promile, že trpí krom hysterie též poruchou BULÍ-myje!“ vtipkuje Macinka na twitteru na adresu političky. Narazil ale na kritické reakce lidi, od kterých schytával přízviska jako „buran“ nebo „ublížený chlap“.
30.06.2023 11:05 |

podobné články

Macinka drsně: Generál Pavel na Hrad? Rozvědčík prezidentem? To už tu máme daleko od nás na východě

 
Petr Macinka z Institutu Václava Klause, který se v podzimních volbách účastní boje o pražský magistrát se svou stranou Motoristé sobě, v rozhovoru pro XTV okomentoval události nejen posledních dní. Kritizoval vládu za „levičácky populistické kroky“. „Měly by se stát volby, kde lidi budou moct říct, že tohle není ta správná cesta,“ uvedl. Kromě toho došlo i na prezidentské volby, kde se Macinka zhrozil, že by naším prezidentem byl generál Petr Pavel, jak ukázal nejnovější průzkum agentury Median. Přirovnal jej k šéfovi Kremlu.
21.08.2022 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11032 článků) , Petr Pavel (2634 článků)

Macinka, lídr pražský Motoristů: Už se nemůžeme dívat na tu hrůzu. A představil slavné jméno

 
Petr Macinka, kandidát na primátora Prahy a předseda strany Motoristé sobě, zkritizoval současné vedení Prahy a zejména Piráty za „programový zelený fanatismus“ a za snahu „převychovat lidi a nutit je ke specifickému životnímu stylu, který žít nechtějí“. V čele nové strany chce Macinka mimo jiné poskytnout metro zadarmo nebo přispět na energie obyvatelům Prahy.
08.09.2022 21:55 |

podobné články

„Na co Pirát sáhne...“ Macinka v XTV účtoval. A tvrdě

 
Petr Macinka, lídr strany Motoristé sobě, v nadcházejících komunálních volbách v Praze, byl hostem moderátora Xtv.cz Luboše Xavera Veselého. „Když si někdo pojmenuje svoji politickou stranu Piráti, tak co je pirát? Kdyby to mělo být vážně míněno, tak přece pirát je vrah a loupežník,“ poznamenal Macinka, jenž velmi výrazně v rozhovoru kritizoval zejména právě Piráty.
21.09.2022 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Luboš Veselý (680 článků)

„Na co Pirát sáhne...“ Macinka v XTV účtoval. A tvrdě

 
Petr Macinka, lídr strany Motoristé sobě, v nadcházejících komunálních volbách v Praze, byl hostem moderátora Xtv.cz Luboše Xavera Veselého. „Když si někdo pojmenuje svoji politickou stranu Piráti, tak co je pirát? Kdyby to mělo být vážně míněno, tak přece pirát je vrah a loupežník,“ poznamenal Macinka, jenž velmi výrazně v rozhovoru kritizoval zejména právě Piráty.
23.09.2022 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Luboš Veselý (680 článků)

Proč rovnou nepošleme prachy do USA? To bude levnější. Petr Macinka seknul Černochovou

 
Komentátor Petr Macinka vzpomenul na „Klub ko*otů“ kolem Miroslava Kalouska, do nějž patřil i současný poslanec Jan Jakob (TOP 09). Zděsil se, že vláda Petra Fialy je „nemocná pirátstvím“ a popsal, čím se tato nemoc projevuje. Na co jako nemocný pirátstvím sáhnete, to zničíte. Tak to vidí Petr Macinka. Stejně nekompromisní byl i vůči ministryni obrany Janě Černochové. Prý má strach, že z některých jejích projevů mu vyteče mozek uchem ven z hlavy. A slovní ránu zasadil Dominiku „Dominátorovi“ Haškovi.
12.02.2023 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5929 článků) , Miroslav Kalousek (7815 článků) , Jana Černochová (940 článků) , Dominik Hašek (557 článků) , Jan Fiala (473 článků) , Jan Fiala (473 článků) , Jan Kalousek (29 článků)

„Co by pak dělali?“ Macinka se směje Pirátům. Ale také Jurečkovi

 
Petr Macinka ze strany Motoristé sobě a zároveň také spolupracovník Václava Klause v jeho Institutu zhodnotil v pořadu Podtrženo, sečteno moderátora Luboše Xavera Veselého mimo jiné někdejšího poslance TOP 09 Miroslava Kalouska. „Kalousek je starej mazák. Ale dneska se podívejte, je tam někde nějakej mazák? Jako vy si myslíte, že pan Jurečka, ten by mohl tancovat u tyče než dělat ministra práce. Ale ono by mu to tancování u tyče nešlo. Protože když vím, jak mu jde to ministrování, tak jemu půjde stejně všechno," poznamenal Macinka.
16.04.2023 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11032 článků) , Miroslav Kalousek (7815 článků) , Luboš Veselý (680 článků) , Petr Václav (1035 článků)

Ani jste nepípli! Teď se chlubíte? Macinka vymáchal ODS v jejích slovech

 
ODS se chlubí, že se jí podařilo dojednat lepší formu evropské normy EURO 7, což je lepší pro český automobilový průmysl. Těmto slovům se ovšem vysmál Petr Macinka, lídr strany Motoristé Sobě. Když totiž byla ČR předsednickou zemí, „ani nepípla“. Nemluvě o tom, že ústupky ho nepřesvědčily. „Je kompromisní podoba sebevraždy v pohodě? Podle vás ano, a tak pácháte sebevraždu České republiky ,kompromisním způsobem',“ vzkazuje Macinka.
24.09.2023 13:05 |

podobné články

Sněmovna zná svou předsedkyni. Poslanci si zvolili Markétu Pekarovou Adamovou

 
Předsedkyní Sněmovny dnes zvolili poslanci Markétu Pekarovou Adamovou (TOP 09). Byla jedinou kandidátkou, když nominanta hnutí ANO, vicepremiéra Karla Havlíčka, plénum z tajné volby před jejím zahájením vyřadilo kvůli neslučitelnosti funkcí. Předsedkyni TOP 09 Pekarovou Adamovou navrhla do nejvyšší funkce v dolní komoře koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09), jež skládá budoucí většinovou vládu s koalicí Pirátů a Starostů a nezávislých.
10.11.2021 19:55 |

podobné články

Topka podala na Krnáčovou žalobu. Přežije primátorka hlasování o odvolání?

 
Pražský zastupitelský klub TOP 09 v pondělí podal žalobu na primátorku Adrianu Krnáčovou (ANO) kvůli výběru právníků v případu sporu o pronájem Škodova paláce. Pražská Topka se tak přidala ke svému členovi Petru Prchalovi, který trestní oznámení už podal. Sama primátorka obvinění odmítá. Opoziční Topka a ODS na úterý svolaly mimořádné jednání zastupitelstva, kde chtějí hlasovat o odvolání Krnáčové.  
13.04.2015 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Adriana Krnáčová (799 článků)

Odmítnete jet na akci Člověka v tísni a už vás ženou! Václav Klaus mladší vyprávěl příběhy o nesvobodě

 
REPORTÁŽ „Marxismus-leninismus, pak byl chvíli klid a teď je to tu znovu.“ Václav Klaus ml. diskutoval s veřejností v Havířově nejen o školství. Jak daleko jsme od situace, kdy začneme říkat: Ve škole to neříkej? Klaus jasně mluví o tom, že tu máme novou ideologii: „Původní komunismus mířil na výrobní prostředky, sebrali vám hotel, mlýn, činžák. Ale tato ideologie neomarxistická je nová a míří přesně na tyto věci – nesnáší klasické rodiny, nesnáší národy, proto jásá, když jde milion běženců do Evropy, má ráda všechny nadnárodní subjekty a nesnáší klasické vzdělávání.“
29.03.2017 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11032 článků)

Vaše nouze - jejich šance. Co už musíme říct. Petr Macinka k Novému roku

 
Z DEŠTĚ POD OKAP Uplynulý rok 2022 nebyl dobrý pro naši zemi, pro české občany, živnostníky, podniky ani firmy, bilancuje politolog Petr Macinka, který působí v Institutu Václava Klause. Na druhou stranu to byl podle jeho názoru skvělý rok pro vládní politiky a pro jejich pobočníky a asistenty. „Byl to úžasný rok pro politické neziskovky a pro každého, kdo je za poskytování ‚měkkých rad‘ subvencován ‚tvrdými penězi‘ z národních či nadnárodních dotací a grantů. Tito lidé žijí nejlepší období svých životů.“
01.01.2023 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11032 článků) , Petr Václav (1035 článků)

Restaurace. Osm večer. Superdebata ČT začala a Klaus už věděl... Petr Macinka k předvolebnímu zákulisí

 
Odstoupení Středuly? Václav Klaus ho předpověděl, říká politolog Petr Macinka. Sám pak míní, že Středula je mnohem chytřejší než kandidátka, kterou podpořil. A už tuší, kam se jeho voliči vrtnou. Ohledně kauzy Čapí hnízdo soudí, že státní zástupce Šaroch měl pravdu, když chtěl celou věc odložit. Ale dostal nařízeno, že ji musí dohrát do hořkého konce. A místo „trestně stíhaný“ se teď bude říkat „nepravomocně nevinný“. Že by se začalo zkoumat, zda nejsou dotace škodlivé samy o sobě? Ani náhodou.
09.01.2023 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11032 článků) , Petr Václav (1035 článků)

„Bude to zlý, bude to zlý, bude to zlý, pokud jsou za tím oni!" Miliardáři roztáhli portmonky. Víme vše o rozhodujícím útoku na premiéra

 
Jsou informace, které není dobré přecházet. Právě do tohoto ranku lze vsunout nenápadnou zmínku Babiše mladšího o jeho plánované knize. K jejímu vydání možná přece jen dojde, ovšem bez velkolepé produkce, s jakou se původně počítalo. Novinář a velký bojovník proti vládě Andreje Babiše, Pavel Šafr, chtěl totiž před volbami rozeslat lidem miliony výtisků svých novin. Nyní se ukazuje, že to má háček. Nechce mu je údajně vytisknout podnikatel Křetínský.
18.09.2021 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26065 článků)

I Hillary můžete mít rádi. Putin ji ale nesnáší

 
Clintonová nesnáší Putina, Putin nesnáší Clintonovou. Ze vztahu těchto dvou vůdců "friendship" nebo "družba" nekouká.
11.08.2016 14:30 |

podobné články

Petr Macinka: Řekněte, jak to je. Bezinfekčnost očkovaných? Vyvráceno. Landu pošpinili, toto nevíte

 
„Bojím se, že všem už jde pouze o to, aby se pomocí stupňovaného nátlaku vyočkovalo do lidí co nejvíce vakcín,“ říká k aktuálním krokům vlády Petr Macinka, politolog z Institutu Václava Klause. Tolik diskutovaná „epidemie neočkovaných“ je podle něj pouhé lhaní si do kapsy, což dokládá například stanovisko českých přírodovědců z Univerzity Palackého v Olomouci. Dnes démonizovaný Daniel Landa je podle Petra Macinky především naštvaným otcem tří dospívajících dcer. V rozhovoru došlo i na Landovy nezištné kroky během pandemie, o kterých se nyní mlčí. A také na podivnou náhodu, kdy Český rozhlas zveřejnil Landova slova, ale bez toho podstatného. Nebo to nebyla náhoda, nýbrž aktivismus?
18.11.2021 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Landa (644 článků) , Václav Klaus (11032 článků) , Václav Český (633 článků) , Petr Václav (1035 článků) , Daniel Daniel (1042 článků) , Daniel Daniel (1042 článků) , Daniel Daniel (1042 článků) , Daniel Daniel (1042 článků) , Daniel Daniel (1042 článků) , Daniel Daniel (1042 článků) , Daniel Daniel (1042 článků)

„Obrovskej skandál.“ U Xavera si zle podali Wollnera. Petr Macinka vzpomínal

 
Politolog Petr Macinka z Institutu Václava Klause (IVK) v rozhovoru pro XTV probral s moderátorem Lubošem X. Veselým témata rezonující v Česku i v zahraničí – energetická krize a drahé energie, údajně sexuální harašení v prostředí veřejnoprávní České televize, sociální sítě využívané velmocemi ke šmírování lidí.
10.12.2022 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11032 článků) , Luboš Veselý (680 článků) , Petr Václav (1035 článků)

Klaus st. a rouška: Úplně obráceně, ukázalo se. A je tu i FOTO

 
Pozor! S kauzou kolem postoje Václava Klause k rouškám je to jinak. Manažer Institutu Václava Klause Petr Macinka teď exprezidenta, jenž je nyní na sociálních sitích pranýřován za to, že měl v jednom ze svých rozhovorů sdělit, že považuje nošení roušek při koronavirové pandemii za zelenou a levicovou úchylku, hájí a doplňuje informace. Macinka upozorňuje, že tato slova jsou zcela vytržena z kontextu a pospojována tak, jak se odpůrcům hodilo. Na svém Facebooku proto osvětluje, jak doopravdy celý rozhovor, u kterého byl osobně přítomen, probíhal.
18.03.2020 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11032 článků) , Petr Václav (1035 článků)

Kníže byl pracovitý, hájil Laudát. A přilétlo číslo. Ošklivé

 
Politolog a komentátor Petr Macinka, jenž působí v institutu Václava Klause, se na svém facebookovém profilu vyjádřil ke slovům někdejšího poslance za TOP 09, současného předsedy Klubu angažovaných nestraníků Františka Laudáta. Rozepři mají oba muži kvůli čestnému předsedovi topky Karlu Schwarzenbergovi. Zatímco exposlanec Laudát tvrdí, že Schwarzenberg vykonával poslanecký mandát příkladně, Macinka předkládá statistiku, že se kníže dostavil jen na necelou čtvrtinu hlasování.
23.01.2022 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11032 článků) , František Laudát (288 článků) , Petr Václav (1035 článků) , Petr Kníže (3 články)