Článek

Tým zahraničních expertů zkoumá případ Tymošenkové. Čeká se na verdikt

 
Mezinárodní komise právníků v brzké době oznámí výsledek svého zkoumání kauzy vězněné expremiérky Julije Tymošenkové. V rozhovoru pro britskou BBC to prohlásil ukrajinský prezident Viktor Janukovyč. Ukrajinská generální prokuratura v květnu pozvala do země zahraniční právníky, aby vyvrátila výtky Západu z politizace svého právního systému a z represí proti špičkám domácí opozice.
01.06.2012 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Viktor Janukovyč (383 článků)
Podobné články

Podmínky věznění Tymošenkové v Charkově jsou neudržitelné, tvrdí obhájce

 
Tým advokátů vězněné ukrajinské expremiérky Julije Tymošenkové směl dnes poprvé navštívit odsouzenou v ženské věznici v Charkově, kam byla minulý pátek eskortována z Kyjeva. Po návštěvě obhájce Tymošenkové oznámil, že vězeňská správa odpírá vůdkyni opozice lékařské ošetření a nad její trvale osvětlené lůžko umístila kameru. Dcera Tymošenkové, která rovněž žádala o setkání s matkou, odjela z Charkova s nepořízenou.
03.01.2012 21:05 |

podobné články

Probíhá kasační soud o odvolání Julie Tymošenkové, čeká se na verdikt

 
Ukrajinský kasační soud, který projednává stížnost expremiérky Julije Tymošenkové na sedmiletý trest vězení, dnes ukončil projednávání případu a odebral se k poradě. Tříčlenný tribunál přitom neoznámil, kdy svůj nález vynese. Podle obhájců vězněné může rozhodnutí padnout až po několika týdnech. Verdikt se přitom očekával dnes.
21.08.2012 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Julia Tymošenková (40 článků)

Diagnóza Tymošenkové se na Ukrajině stala politickou kauzou

 
Až po šesti hodinách vyjednávání s úředníky ukrajinského ministerstva zdravotnictví mohli dnes v podvečer kanadští lékaři přistoupit ke kontrole zdravotního stavu vězněné ukrajinské expremiérky Julije Tymošenkové. Po německých doktorech, kteří už prohlídku ukončili a odcestovali domů, tak tři kanadští lékaři zahájili další fázi vyšetření Tymošenkové, jež si stěžuje na prudké bolesti páteře.
15.02.2012 19:15 |

podobné články

Roithová na straně Tymošenkové: V neděli letí na Ukrajinu

 
Kvůli zdravotnímu stavu uvězněné bývalé ukrajinské premiérky Julije Tymošenkové poletí v neděli na Ukrajinu česká europoslankyně Zuzana Roithová (KDU-ČSL), aby zde jednala s lékaři. Téma jednání agentuře Mediafax prozradit nechtěla, s rodinou Tymošenkové se setkala již v pátek v Praze.
17.02.2012 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Zuzana Roithová (151 článků)

K protestní hladovce Tymošenkové se připojil bývalý senátor Sehnal

 
Bývalý senátor Vlastimil Sehnal (ODS) zahájil v neděli hladovku na podporu vězněné bývalé ukrajinské premiérky Julie Tymošenkové. Právu ve čtvrtek řekl, že vyzval prezidenta Václava Klause, aby přehodnotil své rozhodnutí nezúčastnit se na Ukrajině květnového summitu prezidentů středoevropských zemí, rovněž z důvodu věznění Tymošenkové.
03.05.2012 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9782 článků) , Vlastimil Sehnal (6 článků) , Julia Tymošenková (40 článků)

Evropský soud dal Tymošenkové za pravdu. Její proces byl politicky motivovaný

 
Evropský soud pro lidská práva dnes vyhověl stížnosti vězněné ukrajinské expremiérky Julije Tymošenkové a rozhodl, že její zatčení v roce 2011 bylo politicky motivováno. Ostře sledovaným soudním rozhodnutím vrcholí spor o takzvanou plynovou kauzu, v níž byla vůdkyně opozice odsouzena k sedmi letům vězení za překročení pravomocí. Zatčení Tymošenkové bylo podle štrasburského soudu nezákonné. 
30.04.2013 12:50 |

podobné články

Parlament Ukrajiny se dnes na zákonu k Tymošenkové nedohodl

 
Ukrajinský parlament se dnes nedohodl na schválení zákona, který by umožnil léčbu vězněné opoziční vůdkyně Julije Tymošenkové v cizině. Podle agentury Interfax-Ukraina to sdělil představitel vládnoucí Strany regionů Oleksandr Jefremov. Propuštění Tymošenkové je přitom jednou z hlavních podmínek, které si klade Evropská unie pro uzavření dohody s Ukrajiny o přidružení a volném obchodu. Vyjednavači EU dnes dali poslancům na schválení zákona týden. 
07.11.2013 21:11 |

podobné články

Bývalý zeť Tymošenkové zemřel v Praze! Zpěvák Sean Carr (†49) podlehl vnitřnímu krvácení

 
Bývalý zeť ukrajinské expremiérky Julie Tymošenkové Sean Carr zemřel v pondělí v Praze ve věku 49 let. Oznámil to dnes ukrajinský server Vesti. Brit Carr byl manželem dcery Julie Tymošenkové Jevhenije v letech 2005 až 2013. Podle ukrajinského serveru zemřel na vnitřní krvácení.
09.01.2018 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Sean Carr (1 článek) , Julia Tymošenková (40 článků)

K vězněné Tymošenkové dnes pustí německé a kanadské lékaře

 
V charkovské ženské věznici má dnes skupina sedmi zahraničních lékařů vyšetřit zdravotní stav vězněné vůdkyně ukrajinské opozice Julije Tymošenkové. Tým odborníků z Kanady a Německa má podle kyjevských úřadů doplnit i několik ukrajinských doktorů, jejichž přítomnost ale expremiérka odmítá.
13.02.2012 08:00 |

podobné články

Evropa vyhádala Tymošenkové lékařský tým. Doktory pošle Brusel

 
Kyjev pomalu ustupuje soustředěnému tlaku Evropy v kauze vězněné expremiérky Tymošenkové. Současný ukrajinský premiér přislíbil, že Bruselu umožní za Tymošenkovou vyslat tým lékařů.
16.05.2012 21:40 |

podobné články

MZV: Česká republika již patnáct let vysílá experty do civilních misí mezinárodních organizací

 
V letošním roce uplyne 15 let od začátku vysílání českých civilních expertů do zahraničních misí mezinárodních organizací. V prostorách Zrcadlového sálu na Ministerstvu zahraničních věcí ČR se 19. června k tomuto výročí uskuteční setkání s cílem ocenit práci českých civilních expertů a zároveň oslovit nové potenciální kandidáty na pozice jak v zahraničních misích, tak na centrálách těchto organizací.
13.06.2017 12:20 |

podobné články

Tymošenkovou přijede vyšetřit tým zahraničních lékařů, domácí lékaře odmítá

 
Pětičlenný tým zahraničních lékařů v brzké době prověří zdravotní stav ukrajinské expremiérky Julije Tymošenkové, která si v Charkově odpykává trest sedmi let vězení za překročení pravomocí. Oznámil to dnes ukrajinský tisk s odvoláním na informaci generální prokuratury. Tymošenková si dlouhodobě stěžuje na bolesti páteře, ale pomoc ukrajinských lékařů odmítá.
27.01.2012 05:30 |

podobné články

Kanadsko-německý tým se připravuje na vyšetření Tymošenkové

 
Na Ukrajinu dnes přicestovali němečtí a kanadští odborníci, kteří mají vyšetřit vězněnou expremiérku Juliji Tymošenkovou. Ta si dlouhodobě stěžuje na špatný zdravotní stav a odmítá péči domácích lékařů. Muž Tymošenkové Oleksandr ukrajinským novinářům řekl, že jeho žena svou vlast neopustí, i kdyby byla z vězení propuštěna. K vyšetření odsouzené chtějí lékaři přikročit v úterý.
13.02.2012 21:10 |

podobné články

Zahájena lékařská prohlídka vězněné Tymošenkové

 
AKTUALIZOVÁNO. Mezinárodní tým složený z kanadských, německých a ukrajinských lékařů dnes v charkovské ženské věznici zahájil ostře sledovanou lékařskou kontrolu vězněné vůdkyně ukrajinské opozice Julije Tymošenkové.
14.02.2012 17:45 |

podobné články

Evropský parlament vyšle za Tymošenkovou lékaře a právníka

 
Evropský parlament (EP) vyšle na Ukrajinu tým lékařských specialistů, kteří se zapojí do léčby vězněné vůdkyně opozice Julije Tymošenkové. Dohodli se na tom dnes v Bruselu šéf evropských poslanců Martin Schulz a ukrajinský premiér Mykola Azarov. EP rovněž pošle na Ukrajinu "vysoce kvalifikovaného" právníka, který dohlédne na kasační stížnost advokátů Tymošenkové podanou kvůli rozsudku v plynové kauze.
16.05.2012 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Martin Schulz (236 článků)

Rath se přirovnal k Tymošenkové, prý padl do léčky v politické kauze

 
Poslanec a bývalý středočeský hejtman David Rath obviněný z přijetí úplatku míní, že se stal obětí policejní léčky. Jeho kauza má prý politické jádro. Ve svém čtvrtečním prohlášení, které poskytl jeho advokát Adam Černý, Rath uvedl, že si připadá jako politický vězeň, a svůj případ mimo jiné přirovnává k věznění bývalé ukrajinské premiérky Julije Tymošenkové.
17.05.2012 20:20 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4554 článků) , David Černý (284 článků)

Rath se přirovnal k Tymošenkové, padl prý do politické léčky

 
Poslanec a bývalý středočeský hejtman David Rath obviněný z přijetí úplatku míní, že se stal obětí policejní léčky. Jeho kauza má prý politické jádro. Ve svém čtvrtečním prohlášení, které tlumočil jeho advokát Adam Černý, Rath uvedl, že si připadá jako politický vězeň, a svůj případ mimo jiné přirovnává k věznění bývalé ukrajinské premiérky Julije Tymošenkové.
17.05.2012 20:40 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4554 článků) , David Černý (284 článků)

Němečtí lékaři už mají diagnózu Tymošenkové, čeká se na Kanaďany

 
Lékaři z Německa skončili lékařské vyšetření vězněné vůdkyně ukrajinské opozice Julije Tymošenkové a odcestovali ze země. Svoje závěry ponechali v zapečetěné obálce, která bude otevřena, až skončí vyšetření také kanadští lékaři. Informovala o tom dnes ukrajinská generální prokuratura.
15.02.2012 12:30 |

podobné články

Janota zřizuje tým expertů k pokračování penzijní reformy

 
Ministr financí Eduard Janota v příštích dnech zřídí tým expertů, který by měl začít připravovat podklady pro budoucí reformu českého penzijního systému.
08.01.2010 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Eduard Janota (204 článků)