Článek

Týdenní předpověď počasí: Velikonoce přinesou obrovské teplotní skoky, řekla meteoroložka

 
Velikonoční týden přinese obrovské teplotní skoky – zatímco jeho první polovina bude ve znamení slunečné oblohy s teplotami i přes 20 °C, protože k nám bude proudit teplý vzduch od západu až jihozápadu, tak po čtvrtečním přechodu studené fronty se výrazně ochladí a teploty půjdou dolů až o 10 °C. Naměříme tak první letošní březnovou dvacítku – duben ale vrátí sněžení od středních poloh a ranní mráz. Ani takové teplotní skoky nejsou v tomto období nic neobvyklého. Přečtěte si podrobnou předpověď, kterou pro vás připravila meteoroložka Dagmar Honsová.
29.03.2021 06:30 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (1195 článků)
Podobné články

Počasí přinese teplotní skoky: Ve středu bude až 21 °C, na konci týdne sníh. Sledujte radar Blesku

 
Nový pracovní týden přinese velké teplotní skoky – ve středu bude kulminovat teplé jihozápadní proudění a odpolední teploty se zastaví až na 21 °C a trhat budou teplotní rekordy. Po čtvrtečním přechodu studené fronty sem naopak pronikne studený vzduch od severozápadu – teplotní propad bude až o 10 °C a na vrcholky hor se vrátí sněžení. Konec týdne přinese i mrazivá rána – v minimech budou teploty klesat až k -3 °C. Ve čtvrtek bude na většině území zesilovat vítr – jeho nárazy se budou na horách pohybovat na 70 až 90 km/h, a snižovat tak budou pocitovou teplotu. První výhledy počasí na podzimní prázdniny slibují teploty do 13 °C, převládající velkou oblačnost a občas přeháňky.
18.10.2021 05:05 |

podobné články

Týdenní předpověď počasí: Další teplotní skok. Do Čech zavítá pozdní zima, prozradila meteoroložka

 
Další teplotní skok je před námi: Po nedělních 20 °C se připravte na pád teplot o 15 °C a návrat sněžení. Pondělní přechod vlnící se studené fronty od severozápadu přinese výrazné ochlazení a návrat sněžení i do nížin. Výrazná vlnící se studená fronta je spojena s tlakovou níží Wilken a už v pondělí musíme počítat od západu s výrazným ochlazením. Fronta ale místy přinese i vydatné srážky se srážkovými úhrny nejčastěji mezi 10 až 20 mm. Po jejím přechodu sem od severu až severovýchodu bude proudit studený vzduch od severu, takže teploty budou zůstávat nízké po celý týden. Místo jara nás čeká týden ve znamení tzv. pozdní zimy. Předpověď pro vás připravila meteoroložka Dagmar Honsová.
12.04.2021 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (1195 článků)

Týdenní předpověď počasí: Jako na Sibiři? Meteoroložka prozradila, zda mrazy přetrvají

 
Ani tento týden nebude o mrazivá rána nouze. Přes den už by však mělo být počasí přívětivější. Ti, co milují sáňkování, bobování a jiné zimní radovánky, se mohou těšit na další várku čerstvého sněhu. Týdenní předpověď připravila pro redakci eXtra.cz meteoroložka Dagmar Honsová.
15.02.2021 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (1195 článků)

Počasí na covidové Velikonoce: Meteoroložka prozradila, jestli alespoň bude svítit slunce

 
Březen je už ve své druhé polovině a blíží se nejvýznamnější křesťanský svátek, Velikonoce, oslava zmrtvýchvstání Ježíše Krista. Počasí si s námi zatím hraje, někdy sněží a připomíná to leden, jindy svítí slunce a jde o krásný jarní den. Meteoroložka Dagmar Honsová prozradila, jaké počasí nás čeká začátkem dubna. Budou Velikonoce zalité sluncem?
18.03.2021 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (1195 článků)

Týdenní předpověď počasí: Teploty budou jako na toboganu, říká meteoroložka

 
Také první únorový týden přinese teploty jako na toboganu. Jeho start bude ve znamení silných mrazů, v jeho polovině naměříme až 10 stupňů a na víkend se opět ochladí. Týdenní předpověď připravila pro redakci eXtra.cz meteoroložka Dagmar Honsová.
01.02.2021 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (1195 článků)

Týdenní předpověď: Blíží se tropická vedra, teplotní skoky a brutální bouřky

 
Nový týden přinese hodně proměnlivé počasí – od středy nebezpečné. Počasí u nás bude ovlivňovat frontální rozhraní, které oddělí chladnější vzduch na západě kontinentu od teplejšího nad východní Evropou. Do Česka přinese velké teplotní rozdíly – na Moravě a ve Slezsku budou teploty ve středu a ve čtvrtek kulminovat až na 35 °C, na západě to budou teploty až o 12 °C nižší. Od středy do pátku se budou místy tvořit silné bouřky, doprovázené nebezpečnými meteorologickými jevy, tj. krupobitím, přívalovým deštěm a silným větrem. 
05.07.2021 07:10 |

podobné články

Týdenní předpověď počasí: Slunečný podzim se nekoná, celý týden bude zataženo

 
Začátek nového týdne s sebou jako vždy přináší týdenní předpověď počasí. Podle Českého hydrometeorologického ústavu se nemáme moc na co těšit, tedy alespoň, co se počasí týká. Téměř celý týden bude převážně zataženo, přičemž nejvyšší denní teploty se vyšplhají maximálně k 8 stupňům. Podívejte se, jaká je předpověď počasí na tento týden.
09.11.2020 07:00 |

podobné články

Česko zažije teplotní skoky, víkend bude tropický

 
Českou republiku čekají v následujících dnech poměrně značné teplotní skoky. Zatímco v první polovině týdne nepřekročí rtuť teploměrů 24 stupňů, o víkendu už by mělo být až o deset stupňů více. Novinkám to řekla Dagmar Honsová z Meteopressu.
25.06.2012 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (1195 článků)

Velikonoce přinesou oblačné počasí, ale vysoké teploty

 
Letošní Velikonoce přinesou jarní teploty, které se po oba víkendové dny budou šplhat až k 16 stupňům Celsia. Zatímco v sobotu se zpočátku dne budou místy vyskytovat srážky, v neděli bude převládat slunečné počasí. Novinkám to řekla Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress.
24.03.2016 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (1195 článků)

Týdenní předpověď počasí: Meteoroložka varuje před mrznoucí mlhou

 
Po většinu posledního říjnového týdne bude počasí u nás pod vlivem oblastí vysokého tlaku vzduchu, jen v úterý a ve středu to pokazí slábnoucí studená fronta – takže frontální oblačnosti bude více. Po ránu a dopoledne pozor na sníženou dohlednost způsobenou ranními mlhami a nízkou oblačností. "Při slunečné obloze se budou ve druhé polovině týdne teploty šplhat až na 16 °C," řekla pro eXtra.cz meteoroložka Dagmar Honsová.
25.10.2021 06:45 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (1195 článků)

Vánoce přinesou oteplení: Počasí v Praze bude připomínat jaro

 
„Zatímco během Štědrého dne si ještě místy musíme dávat pozor na tvorbu ledovky, další dny přinesou výrazné oteplení,“ prozradila meteoroložka Dagmar Honsová. Počasí v Praze bude připomínat jaro! Na druhý svátek vánoční mohou teploty atakovat teplotní rekordy. Jediné, co nám bude venkovní procházky znepříjemňovat, bude čerstvý vítr. Hned od úterý se začne ochlazovat.
23.12.2016 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (1195 článků)

Počasí v Praze: Bílé Vánoce letos nebudou, teploty vyšplhají až na deset stupňů

 
Ani letos se bílých Vánoc s největší pravděpodobností nedočkáme. Přestože se má na Štědrý den ochlazovat, vánoční svátky budou i letos na blátě. „Vánoční týden přinese velké teplotní skoky. Po úterním přechodu teplé fronty, půjdou v úterý a ve středu nejvyšší odpolední teploty na hodnoty i přes 10 °C,“ upozorňuje meteoroložka Dagmar Honsová. „Ochlazovat se začne na Štědrý den. Vánoční svátky přinesou další ochlazování a v okrajových částech se bude déšť měnit na srážky smíšené, přechodně i sněhové.“
20.12.2020 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (1195 článků)

Sníh na Velikonoce: Kdy se oteplí? Týden půjde ze zimy do léta, říka meteoroložka

 
Koledníci vyrazili v pondělí ráno s pomlázkami na koledu, na řadě míst v Česku však v nepříliš příznivém počasí. Sněžilo i v hlavním městě. Co na bílé Velikonoce říká meteoroložka Dagmar Honsová? A jak se podle ní změní počasí v průběhu tohoto týdne? Již na jeho konci bychom se měli výrazně ohřát!
06.04.2015 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (1195 článků)

Předpověď počasí: Podle meteoroložky nás čeká pořádný thriller, hrozí brutální mrazy

 
Meteoroložka Dagmar Honsová z Meteopressu má velmi zajímavé přirovnání pro počasí, které nás o víkendu čeká. "Počasí na konci týdne a vlastně i v příštím týdnu lze přirovnat k thrilleru," nechala se slyšet meteoroložka. Co přesně se dá o víkendu očekávat za počasí?
05.02.2021 07:31 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (1195 článků)

Prázdninová předpověď počasí: Meteoroložka prozradila, jaké bude léto

 
Letní prázdniny se nezadržitelně blíží a lidé jsou zvědaví, jak vlastně bude. Počasí bylo poslední dobou v České republice jako na houpačce, a proto si milovníci léta nejsou pořádně jistí, jak to letos dopadne. Meteoroložka Dagmar Honsová pro eXtra.cz prozradila dlouhodobější předpověď! 
09.06.2021 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (1195 článků)

VELKÁ PŘEDPOVĚĎ POČASÍ: Padaly teplotní rekordy! ZÍTRA SE OCHLADÍ O 10 STUPŇŮ!

 
V neděli nad Českou republikou zavládlo slunečné, někdy až letní počasí a na území Česka, stejně jako v sobotu, padaly teplotní rekordy. Teplotní rekord padl v Praze Karlově, kde naměřili 25 stupně Celsia, řekl agentuře Mediafax zástupce Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
03.04.2011 16:25 |

podobné články

Turbulentní počasí! Teplotní výkyvy nekončí, meteoroložka Honsová prozradila, jak bude

 
Česká republika se ocitla ve smršti, kdy se počasí střídá jako na houpačce. Zatímco minulý týden policisté vyháněli letně oblečené davy lidí bez roušek z parků, tak tento týden je zase ve znamení zimy. Meteoroložka Dagmar Honsová pro eXtra.cz prozradila o střídavém počasí v příštích dnech víc.
07.04.2021 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (1195 článků)

Týdenní předpověď počasí: Do Česka nakráčí zima

 
Kateřinský týden přinese první krok do zimy - a zimního počasí se jen tak nezbavíme. Po ránu se bude ojediněle tvořit náledí, postupně se sněhové vločky dostanou i do nižších poloh. Podrobnou předpověď pro vás připravila meteoroložka Dagmar Honsová.
22.11.2021 06:40 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (1195 článků)

Z kraťasů do péřovky! Na Velikonoce nás čeká krutá zima, varuje meteoroložka

 
V těchto dnech si užíváme krásné, skoro až letní počasí, teploty se zastavují až na pětadvaceti stupních. Jenže v noci ze čtvrtka na pátek k nám pronikne polární vzduch a čeká nás opět návrat zimy. Velikonoce tak budou spíš chladné. Pro eXtra.cz to sdělila meteoroložka Dagmar Honsová.
31.03.2021 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (1195 článků)