Článek

Týden samozvaných historiků

 
Kdo má být pro Čechy větší hrdina druhé světové války? Američani, nebo Rusové? A není to vlastně úplně jedno?
16.05.2018 09:55 |

podobné články

Podobné články

Obtloustlý prďola? Ne, do role mistra Jana Husa obsadili přes důkazy historiků tohoto pohledného štramáka

 
Představy o tom, že legendární mistr Jan Hus vypadal tak, jak je ztvárněn na mnoha uměleckých dílech, například na sousoší na pražském Staroměstském náměstí, už před pár desítkami let padly. Podle výzkumů historiků a lékařů to nebyl vysoký šlachovitý muž, ale obtloustlý prďola. S tím se ovšem nehodlali smířit tvůrci nového dvojdílného filmu. Do hlavní role obsadili charizmatického Matěje Hádka.
16.06.2014 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Matěj Hádek (71 článků) , Jan Hus (148 článků)

Knížák se nemusí omlouvat historiku Fajtovi za výroky v České televizi

 
Bývalý šéf Národní galerie Milan Knížák se nemusí omluvit historiku a současnému řediteli NG Jiřímu Fajtovi za to, že o něm pronesl před čtyřmi lety v pořadu České televize, že galerii ekonomicky zruinoval. Fajtovu žalobu zamítl ve čtvrtek Vrchní soud v Praze.
27.11.2014 10:42 |

podobné články

Česko-lichtenštejnská komise historiků vstupuje do nové fáze

 
Dne 15. února 2016 se ve Vídni sešla Česko-lichtenštejnská komise historiků s novým mandátem a v novém složení ke svému ustavujícímu zasedání a následně ke svému prvnímu řádnému pracovnímu zasedání. Ustavujícímu zasedání předsedali lichtenštejnská velvyslankyně v České republice, Maria-Pia Kothbauerová, a český velvyslanec v Rakousku, Jan Sechter.
22.02.2016 12:36 |

podobné články

Neznáte dějiny, nastudujte si k tomu něco. Babiš to schytává od historiků za romský koncentrák

 
Na vicepremiéra Andreje Babiše, který prohlásil, že tábor v Letech na Písecku nebyl koncentračním táborem, se sesypala vlna kritiky nejen od politiků, ale také ze strany historiků a odborníků na holokaust. Informuje o tom server Echo24.
03.09.2016 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13736 článků)

EMPRESA MEDIA vydává Týden Historie, nový magazín pod hlavičkou časopisu Týden

 
Mediální dům Empresa Media uvedl dnes na trh nový magazín Historie, který vychází jako speciál pod hlavičkou zpravodajského časopisu Týden. Nový titul, který připravuje redakční tým pod vedením šéfredaktora časopisu Interview Miloše Kozumplíka, je věnovaný mýtům a pověrám, jež často panují okolo některých událostí domácích nebo světových dějin. Mezi autory se zařadila řada zkušených a uznávaných historiků, jako je například Petr Čornej.
11.11.2016 13:10 |

podobné články

Východ Ukrajiny pořádá povstalecké volby. Kyjev ani Západ je neuznává

 
Proruští povstalci na východě Ukrajiny týden po ukrajinských parlamentních volbách pořádají vlastní hlasování. Vybírají vůdce samozvaných republik a jejich parlamentů. Kyjev a západní státy dopředu avizovaly, že volby považují za nezákonné a jejich výsledky neuznají. Moskva naopak slíbila, že je bude respektovat. 
02.11.2014 10:05 |

podobné články

Dolejš (KSČM): Demokratura samozvaných human-rightistů?

 
Otázka možného jmenování Ladislava Bátory prvním náměstkem ministra školství se stala jepičí kauzou uplynulého týdne. Reakce na ni však odhalily hlubší problémy naší politické scény - neschopnost určit hranice extremismu, necitlivou personální politiku současné koalice, ale také určitou ghetoizaci myšlení lidí kolem Hradu.
02.03.2011 09:45 |

podobné články

Jak v Teheránu četly Lolitu

 
Íránská spisovatelka Ázar Nafísíová emigrovala, aby mohla svobodně žít a učit literaturu. Své zážitky z mládí, poznamenaného nástupem islámského fanatismu a samozvaných strážců morálky, zpracovala v rozsáhlé vzpomínkové knize Jak jsme v Teheránu četly Lolitu.
20.12.2011 15:40 |

podobné články

Živnostnice z posledních sil: Snáším šikanu a teror. A stát mi nepomůže

 
PŘÍBĚH S arogancí, neprofesionalitou a šikanou ze strany úředníků finančních úřadů jsou dnes a denně konfrontování drobní podnikatelé na úřadech malých měst. Někteří úředníci se dokážou ve své funkci doslova povýšit do rolí samozvaných soudců i katů a malému živnostníkovi udělají ze života doslova peklo.
14.01.2012 19:25 |

podobné články

Němec (NS-LEV 21): Povolební zděšení ukazuje, že nejsme demokratickým státem

 
Jak je každému - kdo kdy chodil alespoň do základní školy - známo, demokracie je vláda lidu. Není, resp. by to tedy neměla být vláda několika samozvaných kariéristů, zlatokopů, úplatkářů či jiných darmošlapů, rekrutujících se většinou z bývalých veksláků, lobbistů a další nemakavé pakáže, která na společnosti parazituje, ač v podstatě nic kladného občanům nepřináší, ale jde ji výhradně o přístup ke státním financím a o vliv a moc k ovládání jiných.
19.10.2012 15:15 |

podobné články

Dienstbier: Vládu jedné strany dnes nahradila vláda samozvaných elit

 
Prohlášení Jiřího Dienstbiera k sobotní demonstraci "Demokracie jinak".
16.11.2012 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dienstbier st. (754 článků)

Schwarzenberg kampaň kazil a škodily mu demagogické útoky, píšou na Slovensku

 
Slovenský server aktuality.sk konstatuje, že Karel Schwarzenberg byl mizerným prezidentským kandidátem, který v kampani zkazil, co se dalo. „Pokud k tomu připočteme odpor českých voličů k současné pravicové vládě a jejich obdivuhodnou nechuť nechat si diktovat od samozvaných mediálních a intelektuálních elit - výsledek voleb není žádným překvapením,“ konstatuje server.
27.01.2013 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3740 článků)

Nová šance pro Ivetu: Zavolala si na pomoc léčitele! Už jednou ji zbavil závislosti!

 
Další spasitel na scéně! K trojlístku Ivetiných samozvaných zachránců– Rychtářovi, Macurovi a Martucci mu – nově přibyl její léčitel Jan Saavedra (57). Až se Bartošová (47) vrátí z nemocnice, je rozhodnutý donutit ji k léčení po dobrém nebo po zlém.
24.07.2013 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Bartošová (6723 článků)

Vzbouřená města na Ukrajině vytvořila NOVÉ RUSKO!

 
Zástupci samozvaných "lidových republik" z východu Ukrajiny dnes na utajeném místě v Doněcku podepsali dohodu o spojení a vytvoření státního útvaru "Nové Rusko". Oznámila to ukrajinská agentura URA-Inform Donbas.
24.05.2014 15:50 |

podobné články

Vyhlášena republika „Nové Rusko". Spojuje povstalecké republiky z východu Ukrajiny

 
Zástupci samozvaných „lidových republik" z východu Ukrajiny v sobotu na utajeném místě v Doněcku podepsali dohodu o spojení a vytvoření státního útvaru „Nové Rusko". Oznámila to ukrajinská agentura URA-Inform Donbas. Dokument prý podepsali zástupci proruských organizací z jihu a východu Ukrajiny.
24.05.2014 16:25 |

podobné články

Radily si, jak se (ne)vecpat do šoubyznysu? Slávychtivá Eva z VyVolených řádila v baru s mámou Štikovou

 
Životní cesty dvou samozvaných celebrit se střetly a výsledkem je shledání, jaké nemá v českém šoubyznysu obdoby. Když se na jednom místě sejde Eva Feuereislová (24) z VyVolených s nejznámější českou dlužnicí Monikou Štikovou, musí jít opravdu o mimořádný zážitek pro všechny zúčastněné.
25.06.2014 20:45 |

podobné články

Jsou jako Al-Káida, tvrdí ukrajinský parlament o Rusku

 
Dodávají našim nepřátelům zbraně a žoldnéře, chovají se jako teroristická organizace. Tak vidí ukrajinský parlament Rusko a jeho přístup k občanské válce, která na Ukrajině zuří. Dokument, který poslanci schválili, ještě vyzývá, aby byly vlády samozvaných republik brány jako teroristé.
22.07.2014 13:00 |

podobné články

Neubauer (ČSSD): Neziskové organizace a sportovní kluby – dokážeme se o ně postarat?

 
Referendum – jak říká pražský politik Jiří Janeček – je naprosto jedno, o co v něm má jít, důležité přece je, že občané budou moci přímo projevit svůj názor a partička samozvaných aktivistů se opět náležitě předvede jako „ti jediní a praví zastánci skutečné demokracie“.
23.07.2014 18:05 |

podobné články

Separatisté jsou pro zachování celistvé Ukrajiny. Mají ale požadavky

 
Zástupci východoukrajinských samozvaných republik jsou ochotni přistoupit na zachování územní celistvosti současné Ukrajiny, pokud Kyjev uzná jejich zvláštní status, stejně jako zvláštní postavení ruštiny. Seznam svých požadavků vzbouřenci podle agentury ITAR-TASS zveřejnili před pondělním jednáním takzvané kontaktní skupiny v běloruském Minsku.
01.09.2014 15:45 |

podobné články