Článek

Tvrdý dopad nové vlny: Chybí kyslík, lůžka i zdravotníci. Očkování v JAR zaostává

 
Zdravotníci Jihoafrické republiky ještě před několika týdny věřili, že to nejhorší mají za sebou. Zavřeli některé polní nemocnice a doufali ve světlejší zítřky. Kvůli mutaci delta se však jejich pozitivní vyhlídky do budoucna přeměnily v absolutní peklo. Nakažení umírají na chodbách nemocnic, rychle docházejí zásoby kyslíku, lékaři kolabují a kvůli mizivé proočkovanosti je kolektivní imunita pouhou utopickou myšlenkou. Situaci pro server CNN anonymně popsali místní lékaři.
11.07.2021 19:35 |

podobné články

Podobné články

Fanoušci Star Wars si oddychli, otravný Jar-Jar Binks se v novém pokračování neobjeví

 
Jar-Jar Binks, nešikovný Gungan, který popudil mnoho fanoušků Hvězdných válek ve filmu Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba z roku 1999, se v novém pokračování této ságy neobjeví. Prozradila to producentka Kathleen Kennedyová, kterou citovala agentura Reuters.¨Filmaři se zatím snaží držet maximálně pod pokličkou veškeré podrobnosti týkající se zápletky nového filmu Star Wars: Síla se probouzí, který bude mít 18. prosince premiéru v kinech. Ale Kennedyová odpověděla alespoň na otázku, co ve filmu nebude. "Není tam Jar-Jar," řekla za nadšeného potlesku a jásotu. Online průzkum mezi filmovými fanoušky z roku 2006 označil právě fialového nemotoru Binkse za nejotravnější filmovou postavu vůbec.
07.12.2015 08:35 |

podobné články

Bulovka vyčlení další lůžka pro covidové pacienty, JIP je obsazena z 13 procent

 
Pražská Nemocnice na Bulovce vyčlení postupně další lůžka pro pacienty s koronavirem. Zatím jich má ale dostatek. Lůžka na jednotce intenzivní péče (JIP) jsou obsazena ze 13 procent, ostatní lůžka pak z 15. Podle ředitele nemocnice Jana Kvačka se lidé nemusí bát chodit na vyšetření, pacienti s covidem jsou umístěni v samostatných pavilonech.
15.10.2020 10:55 |

podobné články

Česku zoufale chybí lůžka: Nakažení do hal a na stadiony? Prymula zmínil kolaps nemocnic

 
Situace v nemocnicich začíná být kritická,zoufale chybí lůžka. Armáda v Praze rozvine polní nemocnici, oznámil to ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Ministr zdravotnictví Roman Prymula chce mobilizovat stadiony a haly, aby mohla být lůžka i tam.
15.10.2020 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22572 článků)

Uniklo z nových Hvězdných válek: Nenáviděný Jar-Jar Binks v dalším pokračování ságy už nebude!

 
Jar-Jar Binks, nešikovný Gungan, který popudil mnoho fanoušků Hvězdných válek ve filmu Star Wars: Epizoda I – Skrytá hrozba z roku 1999, se v novém pokračování této ságy neobjeví. Prozradila to v neděli producentka Kathleen Kennedyová, kterou citovala agentura Reuters.
07.12.2015 10:45 |

podobné články

Zdravotníci o očkování: Jan (23) zmínil i bolesti. Adélu (27) nepustil systém kvůli věku

 
Vakcinace je podle řady expertů jedinou nadějí, jak se překlenout přes pandemii koronaviru. V Česku se nyní očkují nejrizikovější skupiny obyvatel a zdravotníci. Právě zdravotníci ale měli potíže s tím, se na svůj termín vůbec objednat. Jak popsala Blesk Zprávám Adéla, systém ji nechtěl pustit kvůli věku a po 26. lednu jí zase hlásil, že není v registru zdravotníků. Vedle toho Jan (23) už má očkování zcela za sebou. Na očkování nevidí nic zajímavého, podle něj se prostě jedná o klasickou vakcinaci, které se člověk nemá obávat.
02.02.2021 05:40 |

podobné články

Jiřího Krampola po očkování proti covidu převezli do nemocnice: Dávali mu kyslík a kapačky!

 
Když herec Jiří Krampol (82) podstoupil v půlce února očkování proti koronaviru, po druhé dávce vakcíny se chlubil, že nežádoucí účinky na sobě nepozoruje. Měl prý pouze trochu teplotu a cítil únavu. Záhy se však všechno změnilo a on musel na několik dní do nemocnice, kde dostával kapačky a kyslík!
27.02.2021 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Krampol (906 článků)

Jan Lepič: Pohled pacienta zdravotnického zařízení

 
Od 1. února jsem byl 23 dní hospitalizován v jednom ze zdravotnického zařízení, které je v nejvíce ohroženém kraji covidem v ČR. Důvodem mé hospitalizace byl chirurgický problém. Přesto při přijetí byl u mne covid zjištěn, a tak jsem byl umístěn na lůžko v odděleném pokoji s ostatními pacienty s covidem. Po operaci jsem byl přeložen na internu, opět do pokoje určeného pro pacienty s covidem. Můj průběh nemoci byl spíše lehčí, nepotřeboval jsem kyslík a byl jsem léčen podáváním léků. Někteří pacienti na tom byli hůře, bez kyslíku se neobešli a postupně byli převezeni do jiných zdravotnických zařízení. O těchto převozech v prvním týdnu února masivně informovala i média. Podle sestřiček se postupně uvolnilo asi 8 míst na oddělení. Zdravotnický personál velice rychle všechna lůžka desinfikoval, převlékl a připravil pro nové pacienty. Lůžka byla do večera již opět plně obsazena, ale o závažnosti pacientů nemohu nic říci. Pro chirurgické komplikace jsem byl převezen zpět na chirurgii, kde jsem zůstal až do svého popuštění.
26.02.2021 16:45 |

podobné články

Obraz naprosté zkázy: Těla obětí koronaviru pálí v Indii na ulicích, nemocnicím došla lůžka i kyslík

 
Indie za poslední den zaznamenala 3293 úmrtí po nemoci covid-19 a více než 360 000 nově nakažených koronavirem. V obou případech jde o dosud nejvyšší denní údaje. Celková bilance zemřelých tím podle agentury Reuters přesáhla 200 000. Indie hlásí více než 300 000 nových případů infekce denně celý týden. Indické nemocnice se nadále potýkají s náporem pacientů s covidem-19 a musejí je odmítat, jelikož jim došly zásoby kyslíku a nemocniční lůžka. Mrtvé pálí v ulicích.
26.04.2021 09:55 |

podobné články

Očkování: 9 tisíc dávek bude hned. Pak přijdou miliony, řekl Prymula

 
Očkování. Světlo na konci tunelu v době koronavirové. Podle hnutí Starostové a nezávislí však vláda v přípravě očkování proti covidu-19 zaostává. MF Dnes ve svém dnešním vydání přinesla v této souvislosti rozhovor s exministrem zdravotnictví Romanem Prymulou, který by se měl stát vládním zmocněncem pro očkování.
16.12.2020 09:25 |

podobné články

Očkování zrychluje. Ale přišlo se na jeden možný podvod

 
Za Izraelem či Spojenými státy Česko v očkování stále zaostává, ale tempo vakcinace přece jen zrychluje i u nás. Jenže i očkování provází podvody. S unikátními kódy na očkování se handluje.
07.05.2021 10:25 |

podobné články

Zrychlujeme, očkování se daří, zní z vlády. No, zde jsou čísla

 
Šéf hnutí ANO a premiér Andrej Babiš stále opakuje, že očkování v České republice zrychluje, život se vrací k normálu, takže nechápe, proč se opozice rozhodla vyvolat hlasování o nedůvěře vládě. To, že očkování zrychluje, po Babišovi rád opakuje i jeho vicepremiér za hnutí ANO Karel Havlíček. Skutečnost je však taková, že Česko v očkování výrazně zaostává za jinými zeměmi.
15.05.2021 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22572 článků)

Indové nestačí pálit mrtvé, beznaděj se prohlubuje. Proč je to problém pro celý svět?

 
Ve Spojených státech či Británii si nově naočkovaní užívají, že mohou konečně navštívit své příbuzné. V Indii rodiny počítají mrtvé. Nemocnice odmítají pacienty, jak jim dochází lůžka i kyslík, přírůstky nakažených koronavirem denně lámou rekordy. Indická krize má ovšem globální dopad, varuje analýza CNN.
01.05.2021 05:50 |

podobné články

Kdy je vhodné užívat železo ve formě potravinového doplňku?

 
Železo je esenciální minerál. Je součástí hemoglobinu, sloučeniny, která v krvi přenáší kyslík. Lidé s nedostatkem železa bývají více unavení, protože jejich tělu chybí kyslík. Železo je též součástí myoglobulinu,který pomáhá svalovým buňkám zásobovat se kyslíkem. ...
06.01.2011 07:30 |

podobné články

Průzkum Ipsos: Podle Evropanů je brexit špatným rozhodnutím pro Velkou Británii i pro Unii

 
Z výzkumu agentury Ipsos v 16 zemích vyplývá, že občané vybraných zemí EU se shodují na tom, že je Brexit špatným rozhodnutím pro EU (58 %) a pro Velkou Británii (55 %). 50 % populace zemí EU zahrnutých ve výzkumu má obavy z důsledků Brexitu pro jejich vlastní zemi, nejvíce pak Poláci, konkrétně 58 % z nich. Podobný výzkum na důsledky Brexitu, tedy vystoupení Velké Británie z EU, realizoval Ipsos i v České republice. Dvě třetiny Čechů jsou přesvědčeny, že bude mít Brexit negativní dopad na EU. 44 % populace očekává negativní dopad na ČR, 10 % pozitivní dopad a 46 % žádný dopad Brexitu neočekává.
04.08.2016 17:15 |

podobné články

Pět nejčastějších mýtů o očkování očima lékaře

 
Existuje mnoho mýtů a polopravd o očkování, které kolují veřejností. Polopravdy týkající se očkování se točí především kolem vedlejších účinků vakcinace, účinnosti očkování a přenosu nemocí v kolektivu, kde se pohybují očkovaní i neočkovaní jedinci. Dále někteří lidé zpochybňují kvalitu testování vakcín nebo krátkou dobu jejich zkoumání. Šíření nepravdivých tvrzení o vakcinaci je doprovodným projevem přetrvávajícího zájmu veřejnosti o toto téma v návaznosti na ojedinělé případy závažnějších nežádoucích účinků vakcín. Ty jsou právě díky úspěchům očkování při potlačení nemocí v populaci více viditelné.
13.09.2016 12:30 |

podobné články

Zdravotníci, senioři, ostatní až v květnu. Strategie odhalila postup očkování v Česku

 
V Česku by mělo vzniknout 30 center pro očkování proti nemoci covid-19 a zhruba od května mají očkovat i praktičtí lékaři. Vyplývá to podle serveru Seznam Zprávy z druhé verze očkovací strategie vlády. Stát ji 23. prosince rozeslal krajům a nemocnicím, potvrdil serveru koordinátor vakcinační strategie Zdeněk Blahuta. Přednostně budou očkováni zdravotníci, hasiči, policisté či vojáci a také lidé z rizikových skupin při nákaze koronavirem jako senioři či chronicky nemocní. Širší veřejnost se bude moci nechat očkovat asi až od března.
26.12.2020 20:25 |

podobné články

Lůžka akutní péče se budou rušit postupně, řekl Heger

 
Lůžka akutní péče v nemocnicích by měla být rušena v průběhu tří let, nikoliv najednou. V České televizi to dnes řekl ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09). Dodal, že jeho představa je zrušit deset procent lůžek, zhruba 6200, z toho polovinu převést na lůžka následné péče.
03.04.2011 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1275 článků)

Zrušená polní nemocnice v Letňanech: Kamiony odváží lůžka. Projdou dezinfekcí a zabalí je

 
Správa státních hmotných rezerv začala s odvážením 500 lůžek z rušené polní nemocnice v pražských Letňanech. Dnes odjely tři první kamiony, poslední z 15 plánovaných vozů odveze lůžka v úterý. Novinářům to dnes před letňanským areálem řekl předseda Správy státních hmotných rezerv (SSHR) Pavel Švagr. Lůžka nebyla nikdy využita, v nemocnici žádní pacienti nebyli.
06.02.2021 11:30 |

podobné články

Úřady v JAR údajně zabavily majetek Krejčíře a jeho ženy

 
Daňové úřady v JAR dnes údajně zabavily jmění uprchlého českého podnikatele Radovana Krejčíře, jeho manželky a desítek na něj napojených společností. Oznámily to jihoafrické servery. Jihoafrické úřady to zatím oficiálně nepotvrdily. Letos v létě média v JAR informovala, že Krejčíře údajně čeká daňový výměr v přepočtu na téměř 200 milionů korun od berního úřadu, který podnikatelovy majetkové poměry tři roky vyšetřoval. 
15.11.2013 19:26 |

podobné články

Osobnosti: Radovan Krejčíř (757 článků)