Článek

Tvrdá odpověď! Česko vyhostilo další ruské diplomaty

 
Česká republika zastropuje počet diplomatů na ruském velvyslanectví v Praze podle současného stavu na české ambasádě v Moskvě. Rozhodnutí je platné ode dneška, Rusko má na stažení pracovníků čas do konce května. Na dnešní tiskové konferenci to řekl ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD).
22.04.2021 15:30 |

podobné články

Podobné články

Slováci vyhostili tři ruské diplomaty. Podezírají je ze špionáže, Moskva to tak nenechá

 
Slovensko vyhostilo tři ruské diplomaty. Slovenskému Denníku N to potvrdil mluvčí slovenské diplomacie Juraj Tomaga. Podle serveru Aktuálne.sk pracovali pro ruské tajné služby.
10.08.2020 20:20 |

podobné články

Kauza s ricinem byla smyšlená, Česko vyhostilo dva zaměstnance ruské ambasády

 
Česko vyhostilo dva zaměstnance ruské ambasády. Ti jsou podle premiéra Andreje Babiše (ANO) autory smyšleného dopisu, kde se psalo o plánovaném útoku ricinem proti českým politikům. Cíli měli být pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti), starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09) i starosta Řeporyj Pavel Novotný (ODS).
05.06.2020 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21847 článků)

Ruská odplata za podporu Česka: Úřady vyhostí diplomaty Slovenska a dalších tří zemí

 
Ruské ministerstvo zahraničí dnes oznámilo, že vyhošťuje diplomaty z Estonska, Litvy a Lotyšska v odvetě za to, že pobaltské země vypověděly ruské diplomaty v gestu solidarity s Českem. Z Ruska budou podle agentury TASS muset odjet také tři pracovníci slovenského velvyslanectví v Moskvě.
28.04.2021 12:05 |

podobné články

Španělsko-ruské vztahy chladnou. VYPOVĚDĚLI SI DIPLOMATY!!

 
Rusko vyhostilo dva španělské diplomaty v odvetě za stejný postup Španělska před sedmi týdny. Píše to v úterý španělský deník El País.
28.12.2010 12:40 |

podobné články

Speciál s vyhoštěnými českými diplomaty přistál na Ruzyni

 
Na pražském letišti Václava Havla v pondělí pozdě večer přistál armádní speciál, na jehož palubě přicestovala dvacítka zaměstnanců české ambasády v Moskvě. Diplomaty Rusko vyhostilo v odvetě za vyhoštění zaměstnanců ruské ambasády v Praze.
19.04.2021 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6005 článků)

Členové EU chystají velký "zátah" na ruské diplomaty. Vyhoštěni mají být už v pondělí

 
Dvacítka členských států EU včetně České republiky by mohla v reakci na otravu bývalého agenta ruské vojenské rozvědky Sergeje Skripala vypovědět ruské diplomaty už v pondělí. S odkazem na nejmenovaný diplomatický zdroj o tom napsal zpravodajský web CNN. O pondělí jako o možném datu vyhoštění ruských diplomatů píše i britský list The Times.
25.03.2018 10:15 |

podobné články

Itálie vyhostí dva ruské diplomaty podezřelé ze špionáže. Donášel jim námořní kapitán?

 
Itálie okamžitě vyhostí dva ruské diplomaty v souvislosti s podezřením ze špionáže, oznámil ministr zahraničí Luigi di Maio. Policie v úterý večer zadržela kapitána italského námořnictva při tajné schůzce s jedním z vojenských diplomatů ruského velvyslanectví. Zatčení se uskutečnilo v momentě, kdy italský důstojník předával ruskému diplomatovi tajné informace, informovaly dnes světové agentury. Ruské ministerstvo zahraničí vyjádřilo nad událostí politování.
31.03.2021 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Maio Maio (4 články)

Jourová volá po ruské stopce po sankcích: Západoevropské státy by se měly rozhoupat, tvrdí

 
Zejména západoevropské státy by se měly odhodlat k silnější společné reakci na vrbětickou kauzu, kvůli níž vyhostilo ruské diplomaty zatím jen několik východoevropských zemí. Prohlásila to dnes místopředsedkyně Evropské komise Věra Jourová, která figuruje mezi osmi lidmi, na něž Moskva uvalila v pátek sankce. Podle Jourové to byla reakce na její kritický postoj k Rusku v diplomatické při s Českem, ale i na dlouhodobé tažení proti ruským dezinformacím. Evropská unie si dnes kvůli pátečním sankcím předvolala ruského velvyslance.
03.05.2021 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Věra Jourová (484 článků)

Otravu špióna vyšetřují čeští chemici. Vyhostěte z ČR ruské diplomaty, žádá prý Británie

 
Případ ruského exagenta Sergeje Skripala, který byl se svojí dcerou nalezen otrávený v Británii, má i český přesah. Použitou látku zkoumali mimo jiné experti z jihomoravského Vyškova, kteří se specializují na ochranu proti zbraním hromadného ničení. Informuje o tom server časopisu Respekt. Vyškovští chemici vypracovali pro NATO analýzu, jaká látka a jak byla asi použita. Británie prý také neformálně požádala Česko, ať ji následuje a také vyhostí ruské diplomaty. Podle britské vlády za útokem stojí Kreml.
15.03.2018 12:35 |

podobné články

Komentář: Skončí Zeman jako velezrádce? Jed na špiona otrávil českou politiku

 
Prezident Miloš Zeman odjakživa rád překvapuje a s přibývajícím věkem se mu to daří stále rafinovaněji. Takže když teď Česko kvůli otravě ruského dvojitého agenta v Británii tajemným jedem novičok vyhostilo tři ruské diplomaty, jak se v případě Ruska běžně říká i špionům, zareagoval Zeman znovu originálně. Pověřil BIS, aby zjistila, jestli se novičok nevyvíjel a neskladoval i u nás. A dotazy na tohle téma nesl hodně nelibě.
28.03.2018 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25452 článků)

Vyhoštění diplomaté z USA dorazili do Ruska. Ti v Česku si teprve „balili věci“

 
Do Moskvy v neděli dorazila dvě letadla převážející ruské diplomaty vyhoštěné ze Spojených států. Na druhé straně pak zaměstnanci amerického konzulátu v Petrohradu v sobotu pozdě večer opustili budovu mise, svěsili americkou vlajku a zamířili domů. Ruští diplomati, které vyhostilo Česko, podle ministerstva zahraničí měli zemi opustit do konce víkendu.
01.04.2018 11:40 |

podobné články

Ricinové fiasko burácí Sněmovnou. Chudák Kundra. Nějaký packal využil „užitečného idiota“, zlobí se Filip. Schwarzenberg to vzal po svém

 
ANKETA Premiér Andrej Babiš (ANO) spolu s ministrem zahraničí Tomáše Petříčkem (ČSSD) dnes označili kauzu údajné hrozby komunálním politikům ze strany Ruska ricinem za smyšlenou. Jednalo se prý o důsledek sporu mezi pracovníky ruského velvyslanectví v Praze, z nichž jeden měl zaslat českých tajným službám falešné informace. Česko v reakci na dění vyhostilo dva ruské diplomaty. ParlamentníListy.cz se v rámci rychlé ankety dotázaly několika známých politických tváří, jak vyústění celé kauzy, která měsíce hýbe politickou scénou, hodnotí.
05.06.2020 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21847 článků)

Smutný návrat do vlasti: Vyhoštění Češi přiletěli zpět z Ruska s dětmi i zvířátky

 
Vztahy mezi Ruskem a Českem jsou momentálně kvůli kauze Vrbětice, která se stala v roce 2014, takřka na nule. Může za to zjištění, že za výbuch muničního skladu s největší pravděpodobností mohou dva ruští tajní agenti. Česko kvůli tomuto zjištění vyhostilo osmnáct pracovníků ruského velvyslanectví v Praze. Rusko na tento krok ihned zareagovalo a vyhostilo z jejich země dvacet zaměstnanců české ambasády v Moskvě. Během pondělního večera přiletělo letadlo s těmito vyhoštěnými členy zpět do Česka.
20.04.2021 10:30 |

podobné články

Rusové vmetli třem českým diplomatům: Jste nežádoucí, odjeďte do čtvrtka

 
Moskva označila tři české diplomaty v Rusku za nežádoucí, do čtvrtka 5. dubna musí opustit zemi. České ministerstvo zahraničí vzalo ruský krok na vědomí. V Moskvě si v pátek předvolávají velvyslance států, které v rámci solidarity s Británií kvůli případu otravy Sergeje Skripala vyhostily tento týden ruské diplomaty. Ruské ministerstvo zahraničí jim předává protestní nóty a oznamuje reciproční vypovězení jejich diplomatů.
30.03.2018 13:35 |

podobné články

Vyhostěte diplomaty, přitvrďte v sankcích: Europoslanci vyslali kvůli Vrběticím ostrý vzkaz

 
Poslanci Evropského parlamentu dnes vyzvali členské země Evropské unie, aby koordinovaně vyhostily ruské diplomaty v reakci na zjištění českých tajných služeb o ruském podílu na explozích muničního skladu ve Vrběticích v roce 2014. V usnesení schváleném výraznou většinou 569 ze 682 hlasů europoslanci rovněž odsoudili ruské výhrůžky adresované Česku v následné diplomatické při.
29.04.2021 17:55 |

podobné články

Diplomatický exodus obrazem: Takhle si balila kufry ruská ambasáda

 
Vládní speciál s vyhoštěnými ruskými diplomaty a jejich rodinami odletěl dnes navečer z Prahy. Letoun Iljušin 96-300 vzlétl po 17:20 a zamířil do Moskvy na letiště Vnukovo. Český stát vyhostil 18 pracovníků ruské ambasády, kteří byli identifikováni jako členové ruských tajných služeb. Večer by se naopak z Moskvy měli do Prahy vrátit čeští diplomaté, které Rusko v odvetné reakci vyhostilo ze země.
19.04.2021 19:10 |

podobné články

Thajsko vyhostilo Čechy, kteří ukradli 74 milionů Kč

 
Thajsko vydalo dvojici Čechů, kteří v lednu roku 2008 ukradli 74 milionů korun z auta bezpečnostní agentury u Hořic. Informoval o tom dnes server Tn.cz, podle kterého Thajsko Josefa Blažka a Rudolfa Tesárka vyhostilo.
24.05.2011 11:00 |

podobné články

Thajsko vyhostilo české zloděje milionů, jsou v ČR

 
Thajsko vydalo dvojici Čechů, kteří v lednu roku 2008 ukradli 74 milionů korun z auta bezpečnostní agentury u Hořic. Informoval o tom dnes server Tn.cz, podle kterého Thajsko Josefa Blažka a Rudolfa Tesárka vyhostilo.
24.05.2011 11:20 |

podobné články

Islamisté v Evropě: Rumunsko vyhostilo sedm cizinců kvůli verbování k ISIS!

 
Rumunsko vyhostilo sedm cizinců blízkých Islámskému státu (IS) a teroristické síti al-Káida kvůli islamistické propagandě a verbování stoupenců. Podle agentury AFP to o víkendu oznámila rumunská zpravodajská služba SRI.
05.04.2015 08:55 |

podobné články