Článek

Turisty budou do Prahy lákat vouchery. Nabídnou „živou“ kulturu či jízdu nejstaršími tramvajemi

 
Těžce zkoušené kultuře i cestovnímu ruchu má stejně jako minulý rok pomoci program V Praze jako doma. Má za cíl přilákat do hlavního města jak zahraniční, tak i tuzemské návštěvníky. Za každou noc strávenou v hotelu, který se do projektu zapojí, dostane návštěvník body na voucheru. Ty může pak směnit za vstupné do galerií, památek nebo třeba do zoo. Program bude probíhat v červenci a srpnu a oproti minulému roku přibude i několik novinek.
31.05.2021 18:05 |

podobné články

Podobné články

Živé umění neskončí. Kampaň V Praze jako doma bude lákat turisty i na koncerty a do divadel

 
S tím, jak se pomalu uvolňují protiepidemická opatření, se pomalu začíná blýskat na lepší časy i pro kulturu. Ta se během epidemie přesunula do on-line prostoru. Už nyní mohou návštěvníci do muzeí, galerií, divadel i do hudebních klubů, zatím ale pouze s testy na covid. Podle pražské radní pro kulturu Hany Třeštíkové (Praha Sobě) je teď největší výzvou dostat diváky zpět do sálů, proto se opět rozjede kampaň V Praze jako doma, která má za cíl podpořit turistický ruch. Letos chce opět podpořit pomocí voucherů na vstupenky i živou kulturu.
25.05.2021 19:45 |

podobné články

Změny na Újezdu: Auta budou jezdit za tramvajemi. Praha 1 plánuje zklidnění dopravy i jinde

 
Lokalita Újezdu na pomezí Malé Strany a Smíchova v centru Prahy se má dočkat výrazného zklidnění dopravy. Institut plánování a rozvoje (IPR) dokončil koncepční studii k tomuto území, výsledkem mají být změny u křižovatky ulic Vítězná a Újezd. Auta po realizaci úprav mají přijít o vlastní jízdní pruh na úkor chodníku, jezdit budou za tramvajemi. Změny ještě musí posvětit magistrát. Radnice Prahy 1 zároveň vytipovává nové lokality, kde bude maximální povolená rychlost 30 km/h.
08.01.2019 18:20 |

podobné články

Soutěžte s Bleskem o 10x2 vouchery na jízdu s LEO Express

 
Soutěž o lístky na vlak LEO Express. Vyhrajte 10x 2 vouchery na jízdu s LEO Express
18.10.2015 06:10 |

podobné články

Soutěžte s Nedělním Bleskem o 10x 2 vouchery na jízdu s LEO Express!

 
Soutěž o lístky na vlak LEO Express. Vyhrajte 10x 2 vouchery na jízdu s LEO Express
25.10.2015 06:10 |

podobné články

Soutěžte s Bleskem pro ženy o degustační vouchery ve Valticích!

 
Hrajeme o 15x 4 vouchery (každý z 15 výherců získá vouchery pro 4 osoby  na degustaci Exclusive – ochutnávku 7 druhů vína ve Vinných sklepech Valtice)
01.08.2011 00:15 |

podobné články

Dva Bolivijci jsou zřejmě nejstaršími lidmi na světě. Oběma je 118 let

 
Dva Bolivijci - muž a žena - jsou údajně nejstaršími žijícími lidmi na světě. Oběma je 118 let a těší se dobrému zdraví. Zenon Villca Flores může být podle agentury Reuters navíc vůbec nejdéle žijícím mužem v historii.
04.11.2018 15:20 |

podobné články

Praha bude lákat turisty masivní reklamní kampaní za 50 milionů

 
Praha bude v příštích třech letech lákat turisty masivní internetovou reklamní kampaní. Stát bude asi 50 milionů korun, řekla ředitelka Pražské informační služby - Prague City Tourism (PIS) Nora Dolanská. 
18.11.2013 16:31 |

podobné články

Praha zakáže průvodcům lákat turisty před Staroměstskou radnicí

 
Praha zakáže průvodcům lákat turisty pod orlojem na Staroměstském náměstí. Změnou tržního řádu jim vyčlení několik jiných míst, chce nabídku rozptýlit po městě. Novela by měla začít platit asi od 5. listopadu, řekl dnes novinářům na tiskové konferenci po radě hlavního města náměstek primátora Václav Novotný (TOP 09). Hana Fuková ze Sdružení průvodců ČR sdělila ČTK, že rozhodnutí vítá, ale je také třeba pořadatele výletů kontrolovat. Teď není k provádění po Praze třeba osvědčení, kvalita je proto různá. Množí se i stížnosti, že průvodci si upravují historii, či úplně fabulují.
21.10.2014 21:50 |

podobné články

Lipensko chce lákat turisty na stožeckou tmu

 
Tma, jakou jste neviděli! Lipensko chce lákat turisty na černočernou tmu a marketingově tohoto fenoménu využít. Turistický spolek Lipenska společně s Českou astronomickou společností, Astronomickým ústavem Akademie věd ČR a obcí Stožec pořádá atraktivní vědecký seminář, který bude popisovat fenomén tmavé oblohy a to zejména v souvislosti s tématem astroturistiky.
02.08.2016 14:10 |

podobné články

Praha chce lákat turisty i mimo historické centrum. Vyvíjí speciální aplikaci

 
Pohyb po Praze má turistům a dalším návštěvníkům zpříjemnit nová mobilní aplikace. Ta hodlá uživatelům v rozmezí několika kliknutí poskytnout rychlý přístup k základním radám, které by v běžných turistických průvodcích museli lidé hledat mnohem delší dobu. Program má turisty navíc lákat i na další zajímavosti mimo pražské centrum. Novinka začne nejspíš fungovat už v srpnu letošního roku.
18.07.2017 12:40 |

podobné články

Jihočeský kraj: Slevové vouchery bodovaly u návštěvníků kraje i ubytovatelů

 
Slevové ubytovací vouchery, které loni nabízel Jihočeský kraj návštěvníkům s cílem, co nejrychleji a nejefektivněji oživit cestovní ruch v regionu v období „letní koronavirové pauzy“, vyvolaly obrovský ohlas nejen návštěvníků, ale i poskytovatelů ubytování a dalších služeb pro turisty na jihu Čech. Vyplývá to z analýzy zpětných vazeb projektu voucherů zpracovaného Jihočeskou centrálou cestovního ruchu (JCCR).
26.02.2021 16:05 |

podobné články

Muzikanti nevidí světlo na konci tunelu: Svolávají demonstraci Za živou hudbu!

 
Muzikantům se nelíbí současné kroky vlády směrem k živé hudbě. Proto se muzikanti a všichni z hudební branže rozhodli uspořádat protest. Demonstraci nesoucí název Za živou hudbu! s podtitulem Nechte živou hudbu hrát! svolala iniciativa #zazivouhudbu na pondělí 27. července. Protest odstartuje v 18:45 na Staroměstském náměstí.
24.07.2020 13:40 |

podobné články

Lipensko bude stále více lákat turisty z exotických destinací

 
Lipensko bude lákat stále více turistů a to i z exotických destinací – shodli se na tom experti během pondělní konference s názvem Perspektivy podnikání a rozvoje cestovního ruchu na Lipensku, kterou pořádal Turistický spolek Lipenska.
04.12.2018 22:00 |

podobné články

Zaorálek chce do divadel pustit 500 lidí a hercům zrušit testy. Vouchery na kulturu hájí

 
Divadla pro sto lidí i podmínka rozestupů vzbudily vlnu kritiky některých zástupců kulturních stánků. Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) s pravidly rozvolňování kultury spokojený není, ale považuje je za nutné zlo. A brzy by rád navýšil počet diváků na 500 lidí. O poukázkách na kulturu, testování herců, optimistickém výhledu do budoucna i o komplikované situaci a změnách opatření v Česku promluvil v pořadu Blesku Epicentrum. A glosoval vše stručně: „V tom by se ani divá sviňa nevyznala.“
08.05.2020 05:45 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2797 článků)

Noční hádky: Feri válčil s komunisty, Vojtěch to schytal. Za zrušené zájezdy budou vouchery

 
Poslanci ve středu probírali další vládní návrhy týkající se pandemie koronaviru. Jednat začali v 9:00, pokračovali však i po půlnoci a skončili až ve 2:51. Odsouhlasili mj. posílení pravomocí ČNB a také policie, která by mohla pokutovat na místě až do výše 10 tisíc korun za porušování mimořádných nařízení vlády. Oba návrhy vyvolaly rozsáhlé debaty. Notně kritický byl Miroslav Kalousek (TOP 09), který se ostře střetl s Alenou Schillerovou (za ANO), u pokut pak zmínil nudisty i posezení v rouškách nad prostřenou tabulí u Miloše Zemana, kterého se účastnil i Jan Hamáček (ČSSD). Poslanec Václav Klaus mladší (Trikolora) vedle toho navrhl, aby poslanci přišli na půl roku o mzdu a byly jim vypláceny jen náhrady. Opoziční poslanci se ostře střetli s Klárou Dostálovou (za ANO) kvůli řešení nájmů a Airbnb, Dominik Feri (TOP 09) se po půlnoci pohádal s komunisty. A nakonec se dostalo i na vouchery za zrušené zájezdy Čechů. Dění na extra dlouhé schůzi Sněmovny jsme sledovali na Blesk.cz online.
08.04.2020 08:55 |

podobné články

Magistrát podpoří kulturu: Nejvíce dostane Muzeum, další na řadě jsou divadla nebo pražská zoo

 
Pražské kulturní příspěvkové organizace dostanou od hlavního města neinvestiční příspěvek na pokrytí ztrát z hlavní činnosti způsobených opatřeními proti šíření nemoci covid-19. Praha rovněž vyplatí šesti městským příspěvkovým organizacím zhruba 8,36 milionu korun jako kompenzaci za vouchery pro turisty. Vyplývá to z dokumentů, které dnes schválili pražští radní. Magistrát vyčlenil letos na jaře na podporu kultury postižené koronavirem 100 milionů korun.
10.11.2020 09:55 |

podobné články

Zahraniční kliniky budou v Praze lákat české lékaře

 
Třicet klinik z Německa a jedna klinika z Rakouska budou na konci října lákat české lékaře, aby odešli z Česka pracovat k nim. Bude to v rámci 1. mezinárodního job veletrhu Lékařství a zdraví.
30.09.2010 19:00 |

podobné články

Německé kliniky opět budou na veletrhu lákat české lékaře

 
Německé a rakouské kliniky budou v Praze na druhém Mezinárodním pracovním veletrhu lékařství opět lákat české lékaře k práci u nich. Veletrh se bude konat 20. a 21. května ve Slovanském domě v Praze.
17.01.2011 23:15 |

podobné články

Počasí s Honsovou: Konec prázdnin bude deštivý, k vodě už to lákat nebude

 
Poslední prázdninový víkend přinese zvětšenou oblačnost a potřebovat budeme deštníky. Počasí u nás bude stále pod vlivem vlnící se studené fronty. Od 1. září hovoříme o meteorologickém podzimu, který nám budou připomínat zejména ranní mlhy. Ani odpolední teploty nás nebudou lákat k vodě. Zastavovat se budou nejčastěji pod letní hranicí, tj. 25 °C. První školní týden ale ještě vrátí jak slunečné počasí, tak letní teploty.
31.08.2018 06:05 |

podobné články