Článek

Turistický spolek Lipenska: V lyžařském areálu v Lipně se poprvé konají i mezinárodní zimní hry pro handicapované

 
Lipenský ski areál je otevřený opravdu všem lyžařům a často ho vyhledávají i handicapovaní sportovci. Už 25.ledna zde začínají čtyřdenní zimní hry s názvem V4 Winter Games Emil Open, tento týden si zde užívali lyžaři z Jedličkova ústavu. A program Lipno bez bariér zde úspěšně funguje díle než dvacet let.
21.01.2023 20:20 |

podobné články

Podobné články

Turistický spolek Lipenska: Balonové létání zakončilo letní sezónu

 
Více než stovka vzduchoplavců si o víkendu užila balonové létání na Lipensku. Lety organizoval Turistický spolek Lipenska jako nultý ročník nové atrakce, která by se měla stát tradičním zakončením letní turistické sezóny. Ani špatné počasí v sobotu a v neděli nezkazilo fantastický zážitek z úspěšného pátečního letu a proto je letošní akce dobrou předzvěstí pro příští první ročník.
17.09.2017 18:10 |

podobné články

Turistický spolek Lipenska: Pro lyžaře se dnes otevřel Skipark Frymburk

 
Po lyžařském areálu v Lipně nad Vltavou je to druhý největší komplex na Lipensku, což je oblast sahající od Stožce po Rožmberk.
27.12.2021 21:30 |

podobné články

Turistický spolek Lipenska: Odkaz Adalberta Stiftera žije

 
V sobotu 26.8. uplynulo přesně 140 let od odhalení obelisku Adalberta Stiftera nad Plešným jezerem. Adalbert Stifter (1805–1868) byl česko-rakouský spisovatel, malíř, pedagog a básník Šumavy. Byl spojovatelem obyvatelstva i kultur na česko-německo-rakouském trojmezí a milovník šumavské přírody. Že jeho odkaz žije dodnes, se přesvědčilo přes 50 účastníků sobotní akce nazvané Znovuodhalení obelisku Adalberta Stiftera po 140 letech, kterou uspořádal Turistický spolek Lipenska.
27.08.2017 18:25 |

podobné články

Turistický spolek Lipenska: Zatopené lipenské vesnice ve 3D

 
V Dolní Vltavici na břehu Lipna vznikl díky majitelům zdejšího penzionu 3D projekt který ukazuje, jak vypadala zdejší zaniklá obec, odkud bylo odsunuto původní obyvatelstvo a nakonec skončila na dně lipenského jezera. Turistický spolek Lipenska uvažuje o mobilní aplikaci, která by majitelům ukazovala, co je na dně jezera.
23.07.2018 09:30 |

podobné články

Turistický spolek Lipenska: Otužilecká akce „Covide, nezlob mě“ se o víkendu uskuteční covidu navzdory

 
Otužilci všech zemí spojte se! Vyzývá nyní milovníky chladu, ledu a potápění se do mrazivé vody Turistický spolek Lipenska.
03.03.2021 17:10 |

podobné články

Turistický spolek Lipenska: Otužilci stanoví český rekord

 
Turistický spolek Lipenska zve k lipenské přehradní nádrži co největší množství otužilců, aby společně stanovili rekord v počtu lidí, kteří se zde budou najednou otužovat. Akce s názvem Covide, končíme! se uskuteční v sobotu 5. března ve všech obcích na Lipensku, v regionu, který sahá od Stožce až po Rožmberk.
23.02.2022 22:15 |

podobné články

Turistický spolek Lipenska: Sněžná děla na Lipensku jedou naplno, víkend bude patřit lyžařům

 
Na Lipensko se vrací zima, v lyžařském areálu v Lipně nad Vltavou intenzivně zasněžují, stejné je to v těchto dnech i ve Frymburku, kde dokonce na začátku tohoto týdne museli kvůli nedostatku sněhu, už zavřít.
19.01.2023 20:40 |

podobné články

Turistický spolek Lipenska: Již déle než dvacet let sleduje na Lipně počasí

 
Amatérský meteorolog Luděk Fyrbach měří počasí na Lipně již více než 20 let. Jedná se o koníček z donucení – vášnivý surfař a kitař potřeboval původně vědět, jak moc bude foukat a informace z médií pro něj byly nedostačující nebo chybné. Sám teď na víkend hlásí slušné počasí pro začátek lyžařské sezóny.
15.12.2018 21:40 |

podobné články

Turistický spolek Lipenska: Na Lipně je nově nejdelší molo ve střední Evropě a v restauraci kuchař, který vařil pro Madeleine Albright

 
Lipenská přehrada, která je největší přehradní nádrží u nás, má od letošního roku nový unikát, nachází se tu nejdelší jezerní molo ve střední Evropě, které je součástí oceňovaného projektu Molo Lipno Residence.
07.12.2022 12:40 |

podobné články

Turistický spolek Lipenska: Balonové létání ukončí letní turistickou sezónu

 
Prohlédnout si krásy Lipenska z pohodlí koše horkovzdušného balónu mohou všichni ti, kteří se rozhodnou využít nabídky Turistického spolku Lipenska. Ten chystá na sváteční pátek 28. září první ročník zážitkové atrakce, při které se zájemci po zaplacení lístku proletí v balonu nad touto jedinečnou krajinou. Organizátoři očekávají, že k nebi vzlétne zhruba 20 balonů.
18.09.2018 17:50 |

podobné články

Cyklobusy Turistického spolku Lipenska převezly za červenec tři tisíce lidí

 
Dvě nové linky cyklobusů, které uvedl v život Turistický spolek Lipenska, za první polovinu léta využilo tři tisíce pasažérů. Jedna linka vede od Rožmberku přes Lipno do Nové Pece až na Jelení Vrchy, druhá vozí prázdninové turisty z Horní Plané přes Lipno na Svatý Tomáš. Obě linky se potkávají na Lipně nad Vltavou s možností přestupu a jsou obě ZDARMA dostupné každému, kdo se u řidiče prokáže platnou Lipno kartou. Tento prázdninový luxus si turisté na Lipensku mohou dovolit díky sdružení prostředků a spolupráci šedesáti subjektů.
03.08.2017 11:35 |

podobné články

Turistický spolek Lipenska: Netypický spolek pro děti v Černé v Pošumaví

 
Nadšenci z Lipenska otvírají kroužek pro děti, kde se naučí nejen netradiční, adrenalinové sporty, ale instruktoři povedou děti i k otužování a naučí je základy první pomoci.
10.01.2019 22:00 |

podobné články

Turistický spolek Lipenska: Oba lipenské areály od tohoto týdne zasněžují

 
Skiareály na Lipensku zahájily tento týden zasněžování svých sjezdovek. Provozovatelé lyžařských areálů v Lipně nad Vltavou a ve Frymburku plánují, že budou umělý sníh v následujících dnech vyrábět téměř nepřetržitě.
27.11.2021 21:25 |

podobné články

Turistický spolek Lipenska: Reprezentanti v dálkovém plavání se v Lipně utkají O pohár starostky Černé v Pošumaví

 
O tomto víkendu (30. - 31. 7. 2022) se do Dolní Vltavice na Lipensku sjede 350 plavců, s nejlepšími plavci z celé republiky se mohou poměřit i amatéři. Po osmnácté se zde koná Mezinárodní závod v dálkovém plavání, který je součástí kola Českého poháru v dálkovém plavání.
29.07.2022 18:35 |

podobné články

Pokus o zápis do České knihy rekordů na Lipensku - grog a Bombardino

 
Tradiční grog a u nás možná ještě ne tak známé Bombardino - právě tyto oblíbené zimní nápoje budou hlavním tématem tiskové konference, kterou pořádá Turistický spolek Lipenska starající se o turistický rozvoj území sahajícího od Stožce po Rožmberk, jindřichohradecká likérka Fruko-Schulz, s.r.o., pelhřimovská Agentura Dobrý den a Jihočeská centrála cestovního ruchu.
22.02.2018 09:15 |

podobné články

Turistický spolek Lipenska: Po vysvědčení zkuste kitting na Lipně

 
Létat s drakem se můžete začít učit v Černé v Pošumaví. První náborový kurz kitingu pro juniory začíná na pláži kempu Jestřábí I. tento pátek 4. února, kdy jsou pololetní prázdniny. Kurz je určený jak pro začátečníky, tak pokročilé jezdce ve věku 10 až 16 let.
01.02.2022 22:20 |

podobné články

Turistický spolek Lipenska: Lipensko v pátek zapadalo sněhem, ale...

 
Pro turistickou oblast Lipenska sahající od Stožce po Rožmberk byly tento pátek a sobota jedny z „nejzasněženějších“ dnů této zimy. Místy i 20 centimetrů čerstvého sněhu udělalo radost místním i hostům, kterých je nyní, v době jarních prázdnin, tato oblast plná. Během neděle sníh ale bohužel začal rychle mizet.
01.03.2020 19:10 |

podobné články

Lipensko se chce skrze grog zapsat do České knihy rekordů

 
Připít si na dobrou náladu a na krásy Lipenska oblíbenými zimními nápoji jako je horký grog či bombardino – to je cíl akce, kterou pořádá Turistický spolek Lipenska na území od Stožce po Rožmberk.
26.02.2018 16:05 |

podobné články

Turistický spolek Lipenska: Lipenská „íčka“ se otevírají, bez roušek vstup zakázán

 
Na Lipensku, v jedné z nejnavštěvovanějších turistických destinací u nás, se postupně otevírají všechna zdejší informační střediska. Tamní zaměstnanci budou připraveni podávat důležité informace týkající se zdejší jedinečné přírody i turistických atrakcí připravených na letní sezónu.
30.04.2020 07:40 |

podobné články