Článek

Turistický spolek Lipenska: Sněžná děla na Lipensku jedou naplno, víkend bude patřit lyžařům

 
Na Lipensko se vrací zima, v lyžařském areálu v Lipně nad Vltavou intenzivně zasněžují, stejné je to v těchto dnech i ve Frymburku, kde dokonce na začátku tohoto týdne museli kvůli nedostatku sněhu, už zavřít.
19.01.2023 20:40 |

podobné články

Podobné články

Turistický spolek Lipenska: Balonové létání zakončilo letní sezónu

 
Více než stovka vzduchoplavců si o víkendu užila balonové létání na Lipensku. Lety organizoval Turistický spolek Lipenska jako nultý ročník nové atrakce, která by se měla stát tradičním zakončením letní turistické sezóny. Ani špatné počasí v sobotu a v neděli nezkazilo fantastický zážitek z úspěšného pátečního letu a proto je letošní akce dobrou předzvěstí pro příští první ročník.
17.09.2017 18:10 |

podobné články

Turistický spolek Lipenska: Otužilci stanoví český rekord

 
Turistický spolek Lipenska zve k lipenské přehradní nádrži co největší množství otužilců, aby společně stanovili rekord v počtu lidí, kteří se zde budou najednou otužovat. Akce s názvem Covide, končíme! se uskuteční v sobotu 5. března ve všech obcích na Lipensku, v regionu, který sahá od Stožce až po Rožmberk.
23.02.2022 22:15 |

podobné články

Turistický spolek Lipenska: Na Lipensku vydatně sněží

 
Na Lipensku v posledních dnech nasněžilo 15 centimetrů a čerstvá sněhová pokrývka tak vybízí k zimním radovánkám. Také díky tomu se v této turisticky atraktivní oblasti na poslední chvíli před jarními prázdninami plní hotely, penziony a apartmány.
31.01.2020 22:11 |

podobné články

Sněžná děla jedou naplno! PŘEHLED otevřených skiareálů

 
Sněžná děla ve většině českých skiareálů jedou naplno. Mrazivé počasí posledních dní a předpověď na příští týden vlekařům vyhovují, umožní jim vyrobit dostatečné množství umělého sněhu. Řada vleků se rozjela dnes, další by měly začít fungovat co nejdříve. Zájem lidí je velký, zjistila dnes ČTK.
27.12.2014 18:55 |

podobné články

Turistický spolek Lipenska: Na Lipensku se pojede nejvýznamnější závod na kolečkových lyžích u nás

 
Lipensku se podařil zajímavý sportovní majstrštyk, tato oblast se zapsala do mapy světa prestižních dálkových běhů na kolečkových lyžích. Již tento víkend se zde pojede závod světové série Visma SKI Classic.
04.10.2022 15:20 |

podobné články

Turistický spolek Lipenska: Na Lipensku se pojede nejvýznamnější závod na kolečkových lyžích u nás

 
Lipensku se podařil zajímavý sportovní majstrštyk, tato oblast se zapsala do mapy světa prestižních dálkových běhů na kolečkových lyžích. Již tento víkend se zde pojede závod světové série Visma SKI Classic.
05.10.2022 07:40 |

podobné články

Turistický spolek Lipenska: Končí specifická sezóna na Lipensku

 
Návštěvníci na Lipensku trávili přes léto čas většinou u vody. Návštěvu krytých atrakcí nebo například návštěvnických středisek odsouvali. Důvodem byla letošní rekordní vedra. Letní sezónu oficiálně uzavře svatováclavská balonová fiesta.
24.09.2018 15:00 |

podobné články

Turistický spolek Lipenska: Záchranáři na Lipně měli nejvíc práce za posledních deset let

 
Lipenští vodní záchranáři zažili nejrušnější léto za posledních minimálně deset let. Během letních prázdnin zasahovali u 80 případů, které se na Lipensku staly. Ve dvanácti případech, dokonce lidem zachránili život. Naštěstí se letos na Lipensku nikdo neutopil. Podle Milana Bukáčka šéfa Vodní záchranné služby ČČK Český Krumlov, která patří mezi složky integrovaného záchranného systému, se oproti loňskému létu jednalo o 20procentní nárůst.
17.10.2020 21:40 |

podobné články

Turistický spolek Lipenska: Na Lipensku roste počet otužilců, je to jejich boj proti koronaviru

 
Zimní koupel v lipenské přehradě láká stále více plavců. Počet lipenských otužilců roste. Na Lipensku vznikla řada skupin, jejíž členové se v zimních měsících noří do vln Lipna. Otužování podle odborníků vede ke zvýšení imunity a v současné době může napomoci i k odolnosti organismu vůči koronaviru.
19.11.2020 23:00 |

podobné články

Turistický spolek Lipenska: Pobyty o Vánocích a na Silvestra jsou obsazeny z poloviny

 
Výrazný propad v obsazenosti vánoční termínů a Silvestra evidují majitelé či provozovatelé hotelů a penzionů na Lipensku. Na každoroční vrchol sezóny jsou ubytovací kapacity na Lipensku rezervovány zhruba z poloviny, někde je to ale ještě méně. Za normálních okolností bývá v tuto dobu již dávno obsazeno. Podle ubytovatelů se jedná o nejhorší začátek zimní sezóny za dobu, kdy podnikají.
12.12.2020 22:55 |

podobné články

Turistický spolek Lipenska: Prodejny COOP na Lipensku evidují propad tržeb o desítky procent

 
Až o desítky procent se propadly tržby v prodejnách COOP na Lipensku, které provozuje Jednota družstvo spotřebitelů v Kaplici. Důvodem je enormní pokles sezónních turistů, především chatařů, lyžařů, rybářů.
04.03.2021 21:25 |

podobné články

Turistický spolek Lipenska: V hotelích a penzionech na Lipensku zbývají o Velikonocích poslední volná místa

 
Pokud se budete chtít o nadcházejících velikonočních svátcích ubytovat na Lipensku, budete potřebovat štěstí při hledání. Kapacity jsou z velké části obsazené.
12.04.2022 23:05 |

podobné články

Turistický spolek Lipenska: V hotelech a penzionech na Lipensku zbývají na Vánoce a Silvestra poslední volná místa

 
Hotely a penziony na Lipensku mají v závěru roku stále dostatek místa pro zájemce o ubytování. Většinou je v hotelech, v období od 27. prosince do 31. prosince plno z 60 až 70 procent kapacity.
12.12.2022 16:20 |

podobné články

Turistický spolek Lipenska: Odkaz Adalberta Stiftera žije

 
V sobotu 26.8. uplynulo přesně 140 let od odhalení obelisku Adalberta Stiftera nad Plešným jezerem. Adalbert Stifter (1805–1868) byl česko-rakouský spisovatel, malíř, pedagog a básník Šumavy. Byl spojovatelem obyvatelstva i kultur na česko-německo-rakouském trojmezí a milovník šumavské přírody. Že jeho odkaz žije dodnes, se přesvědčilo přes 50 účastníků sobotní akce nazvané Znovuodhalení obelisku Adalberta Stiftera po 140 letech, kterou uspořádal Turistický spolek Lipenska.
27.08.2017 18:25 |

podobné články

Turistický spolek Lipenska: Zatopené lipenské vesnice ve 3D

 
V Dolní Vltavici na břehu Lipna vznikl díky majitelům zdejšího penzionu 3D projekt který ukazuje, jak vypadala zdejší zaniklá obec, odkud bylo odsunuto původní obyvatelstvo a nakonec skončila na dně lipenského jezera. Turistický spolek Lipenska uvažuje o mobilní aplikaci, která by majitelům ukazovala, co je na dně jezera.
23.07.2018 09:30 |

podobné články

Turistický spolek Lipenska: Otužilecká akce „Covide, nezlob mě“ se o víkendu uskuteční covidu navzdory

 
Otužilci všech zemí spojte se! Vyzývá nyní milovníky chladu, ledu a potápění se do mrazivé vody Turistický spolek Lipenska.
03.03.2021 17:10 |

podobné články

Cyklobusy Turistického spolku Lipenska převezly za červenec tři tisíce lidí

 
Dvě nové linky cyklobusů, které uvedl v život Turistický spolek Lipenska, za první polovinu léta využilo tři tisíce pasažérů. Jedna linka vede od Rožmberku přes Lipno do Nové Pece až na Jelení Vrchy, druhá vozí prázdninové turisty z Horní Plané přes Lipno na Svatý Tomáš. Obě linky se potkávají na Lipně nad Vltavou s možností přestupu a jsou obě ZDARMA dostupné každému, kdo se u řidiče prokáže platnou Lipno kartou. Tento prázdninový luxus si turisté na Lipensku mohou dovolit díky sdružení prostředků a spolupráci šedesáti subjektů.
03.08.2017 11:35 |

podobné články

Turistický spolek Lipenska: Lipenská „íčka“ se otevírají, bez roušek vstup zakázán

 
Na Lipensku, v jedné z nejnavštěvovanějších turistických destinací u nás, se postupně otevírají všechna zdejší informační střediska. Tamní zaměstnanci budou připraveni podávat důležité informace týkající se zdejší jedinečné přírody i turistických atrakcí připravených na letní sezónu.
30.04.2020 07:40 |

podobné články

Turistický spolek Lipenska: Podnikatelka z Lipenska provozuje penzion a připravuje lyžařské tratě

 
Výborné sněhové podmínky jsou tradičně na Pasečné u Svatého Tomáše na Lipensku. Právě tady začala letos podnikat Kamila Sušanková se svým partnerem Tomášem. Koupili si zde penzion Dobík a již více než měsíc tu v okolí strojově upravují běžecké stopy, svým okruhem se napojili na sousední areál.
13.02.2022 15:15 |

podobné články