Článek

Turisté se Sputnikem a čínskou vakcínou budou mít smůlu? Izrael zváží rozdíly u očkovaných

 
Izrael chce přijímat turisty podle toho, jakou vakcínou byli naočkováni proti nemoci covid-19. Ministr cestovního ruchu Joel Razvozov už v úterý řekl, že by se v budoucnu měl dělat rozdíl mezi těmi, kdo jsou očkovaní vakcínami, které se používají v Izraeli, a těmi, kteří dostali například ruskou nebo čínskou vakcínu. Premiér Naftali Bennett pak dnes podle médií uvedl, že Izrael může s rostoucími počty případů nákazy koronavirem bojovat bez další uzávěry, ale že to bude částečně záležet na tom, zda budou lidé dodržovat stávající opatření.
14.07.2021 22:40 |

podobné články

Osobnosti: Joel Bennett (1 článek) , Joel Joel (7 článků) , Joel Joel (7 článků) , Joel Joel (7 článků)
Podobné články

Vysílali jsme: (Ne)úspěch očkování Sputnikem V na Slovensku. Kde skončí lahvičky s vakcínou?

 
Už týden se na Slovensku očkuje ruskou vakcínou Sputnik V. Kvůli ní si země prošla vládní krizí, Igor Matovič byl nucen vyměnit post předsedy vlády za křeslo ministra financí a nyní to vypadá, že o látku není valný zájem. Skončí lahvičky s vakcínou v koši? Nejen o tom jsme hovořili v pondělním Epicentru s předsedou lékařského odborového sdružení na Slovensku Peterem Visolajským.
14.06.2021 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Igor Igor (124 článků) , Igor Igor (230 článků)

První Češka byla očkovaná proti Covidu-19 čínskou vakcínou: Spisovatelka žijící v Dubaji svěřila, jak se to stalo

 
Spisovatelka a také učitelka na mezinárodní škole ve Spojených arabských emirátech Blanka Solařová Calibaba přijela do Česka představit svoji novou knihu Miss Blanka, 3.A a zároveň nám prozradila, že zřejmě jako první Češka byla naočkovaná čínskou vakcínou proti Covidu-19. "Nevěším se hlavou dolů jako netopýr ani mi nesešikměly oči," řekla Super.cz.
17.12.2020 12:35 |

podobné články

První Češka očkovaná v Emirátech čínskou vakcínou chytla Covid-19: Jaký má průběh?

 
Když jsme se v polovině prosince sešli se spisovatelkou Blankou Solařovou Calibaba v Praze, Češka trvale žijící ve Spojených arabských emirátech nám svěřila, že se zapojila do třetí fáze klinické studie a je naočkovaná čínskou vakcínou proti Covidu-19 od firmy Sinopharm.
19.02.2021 15:00 |

podobné články

Očkování ruským Sputnikem? „Nejsou o něm informace,“ varuje šéfka SÚKL. Co další vakcíny?

 
Vzhledem ke zpomalení dodávek vakcín od firem Pfizer a Moderna se začal epidemiolog a poradce premiéra Andreje Babiše (ANO) Roman Prymula přiklánět k nákupu ruské vakcíny Sputnik V. Není sám, kdo v tomto ohledu zmiňuje Maďarsko, které tak učinilo na vlastní pěst. Podle ředitelky Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) Ireny Storové vznikla mylná představa o tom, že v se Maďarsku chystají touto vakcínou co nevidět očkovat. Evropská léková agentura (EMA) nemá jak v ruskou, tak čínskou látku důvěru, protože k nim chybí množství informací.
29.01.2021 12:16 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22468 článků)

Jiří Paroubek: Šílené útoky kortešů pravice na prezidenta

 
Prezident včera vyjádřil svůj osobní názor a to, že s ohledem na neochotu ministra Blatného rychle řešit náhradu za chybějící dodávky vakcín od západních farmaceutických firem ruským Sputnikem V či čínskou vakcínou by tento ministr měl v čele resortu zdravotnictví skončit.
11.03.2021 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4118 článků)

Miroslava Němcová? Té říkali Ilse Kochová české pravice... Výkřik senátorky o zrádci Zemanovi má dohru

 
Bývalý premiér a předseda ČSSD Jiří Paroubek se hrozí, jaké reakce ze strany pravicových politiků vyvolalo vyjádření prezidenta Miloše Zemana, že s ohledem na neochotu ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) rychle řešit náhradu za chybějící dodávky vakcín od západních farmaceutických firem ruským Sputnikem V či čínskou vakcínou, by měl v čele resortu zdravotnictví skončil. Největší korunu tomu prý nasadila senátorka Miroslava Němcová (ODS). „Šílené útoky. Vyjádření, že je ‚zrádcem země‘, je na hranici duševní příčetnosti,“ hodnotí expremiér.
12.03.2021 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4118 článků) , Miroslava Němcová (1642 článků) , Miloš Zeman (25750 článků) , Jana Němcová (106 článků)

ČR uzná Srbům, Maďarům a Slovákům očkování Sputnikem i Sinopharmem, řekl Vojtěch

 
Česko bude nově uznávat očkování ruskou vakcínou Sputnik V či čínskou Sinopharm, které obdrží lidé v Maďarsku, Srbsku nebo na Slovensku. Ministr Adam Vojtěch (ANO) to oznámil na pondělní tiskové konferenci.
15.06.2021 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1476 článků) , Adam Vojtěch (1150 článků)

Ruská vakcína: Češi si ji píchli. Prý funguje. Ale budeme mít jiné problémy

 
To, co by mohlo ukončit epidemii koronaviru, je dle velké části odborníků funkční vakcína. V posledních dnech oznámila americká firma Pfizer, že vyvinuli vakcínu, která dosahuje 90% úspěšnosti. Pár dnů na to, šokovali Rusové se svým Sputnikem 5. Ten je údajně ještě o dva procentní body spolehlivější. Roman Šmucler upozornil na to, že Rusko nejspíš opravdu nelže. Sputnikem se navíc měli naočkovat i Češi. Problém však bude s distribucí.
12.11.2020 12:11 |

podobné články

Další stopka pro AstraZenecu kvůli krevním sraženinám. Výrobce: Vztah není potvrzen

 
Také irští zdravotníci doporučili, aby bylo v zemi přerušeno očkování proti nemoci covid-19 vakcínou od firmy AstraZeneca. Důvodem jsou sobotní zprávy z Norska o několika závažných případech krevních sraženin u lidí, jimž byla nedávno vakcína podána, informovalo dnes na svých stránkách irské ministerstvo zdravotnictví. Kvůli zprávám o výskytu krevních sraženin u několika očkovaných osob pozastavilo v minulých dnech očkování vakcínou britsko-švédské firmy rovněž Dánsko a další země. Souvislost mezi zdravotními problémy a tímto preparátem ale zatím nebyla prokázána.
14.03.2021 12:50 |

podobné články

Blatný pro Blesk: Pravda o ničení vakcín. A Babiš ho se Sputnikem nemůže obejít, tvrdí ministr

 
Šéf vlády ho nevzal do Izraele a prezident chce jeho hlavu. Přesto ministr zdravotnictví Jan Blatný (50, za ANO) trvá na svém a v rozhovoru pro Blesk uvádí, že dokud nedostane evropský certifikát, ruským Sputnikem se u nás proti covidu očkovat nebude.
13.03.2021 05:00 |

podobné články

Hejtmani se obuli do Zemana: „Z Hradu jsem SMUTNIK.“ Kuba Sputnik na jihu Čech odmítá

 
Někteří hejtmani dnes dali veřejně najevo, že ve svých krajích nehodlají připustit očkování vakcínou, která nebude mít souhlas Evropské agentury pro léčivé přípravky (EMA). Reagovali tak na prohlášení prezidenta Miloše Zemana ohledně očkování ruskou vakcínou Sputnik V. Zeman chce, aby ruskou a čínskou vakcínu schválil Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) a Česko jimi začalo očkovat ještě před rozhodnutím evropských orgánů. Kraje zajišťují distribuci vakcín ve svých regionech.
10.03.2021 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25750 článků)

Babiš: Sputnik a čínská vakcína? Ano

 
Vakcínou od firmy AstraZeneca se i přes doporučení německého Institutu Roberta Kocha a Evropské agentury pro léčivé přípravky nepodávat ji starší populaci budou v České republice očkovat všechny věkové kategorie. „To byly nějaké spekulace… já jsem se ptal na Ministerstvu zdravotnictví a Česká republika tuto vakcínu bude aplikovat pro všechny věkové kategorie,“ oznámil premiér Andrej Babiš (ANO) v pořadu Střepiny televize Nova. Znovu odmítl tvrzení, že by se chystal konec ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO), výhrady však vůči němu má. „Je mediálně nezkušený a je zvyklý na jiné prostředí, než je v politice a v médiích,“ vyjádřil se o Blatném. A prozradil též, zdali se u nás bude očkovat čínskou či ruskou vakcínou. Ve věci se již prý angažovala i německá kancléřka Angela Merkelová.
01.02.2021 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22468 článků) , Angela Merkelová (2739 článků)

Hamas se rozmyslel a navrhl příměří, Izrael odmítl

 
Izrael v neděli odmítl návrh palestinckého hnutí Hamas na prodloužení humanitárního příměří. Ještě v sobotu však samotný Izrael navrhoval prodloužit klid zbraní, Hamas však tento návrh ignoroval a zahájil ostřelování . Sedmidenní příměří navrhl také americký ministr zahraničí John Kerry, i to však Izrael odmítl.
27.07.2014 16:10 |

podobné články

Osobnosti: John Kerry (174 článků) , John Kerry (149 článků)

Klid zbraní v Gaze: Izrael se po dvou dnech bojů domluvil s islamisty na příměří

 
Izrael a radikální palestinská skupina Islámský džihád se dohodly na příměří v Pásmu Gazy a jejím okolí. S odvoláním na mluvčího palestinské skupiny o tom informovala agentura AP. Izrael informaci zatím nepotvrdil. Podle médií příměří začalo platit v 5:30 místního času (4:30 SEČ). Několik hodin před tím zahynulo při izraelském útoku na Pásmo Gazy šest lidí. Bilance útoků proti radikálům v Pásmu Gazy, které Izrael zahájil v úterý, tak stoupla na 32 mrtvých a téměř sto zraněných.
14.11.2019 06:55 |

podobné články

Konzervativní strana: Izrael má právo se bránit

 
Konzervativní strana vyzývá země Evropské unie i EU jako celek, aby byla zastavena jakákoli finanční pomoc palestinským organizacím. * Konzervativní strana odsuzuje veškeré pokusy o bojkot Státu Izrael a vyzývá vlády zemí Západu, aby organizacím, které k takovému bojkotu vyzývají, odmítly jakoukoli veřejnou podporu, předně samozřejmě finanční. * Je třeba přesunout velvyslanectví České republiky ve Státě Izrael do Jeruzaléma. Ostatně soudíme, že je třeba pozvat Stát Izrael do NATO.
19.05.2021 11:40 |

podobné články

Ministr Hamáček: Máme dostatek zdravotnických pomůcek pro očkování

 
Ne všechny země očkují stejně rychle, na vrcholu statistik stojí Velká Británie a Srbsko, Srbsko očkuje čínskou vakcínou, Maďarsko má objednanou čínskou vakcínu. Její schválení pro Českou republiku podporuje Roman Prymula. Vakcín je však nedostatek, dokonce se hovoří o zastavení očkování na několik týdnu. Ministr vnitra Jan Hamáček však situaci uklidňuje s tím, že problém bude brzy vyřešen.
29.01.2021 12:18 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3167 článků)

Představitelé ČSSD se v Lidovém domě setkali s čínskou delegací

 
V sídle České strany sociálně demokratické dnes předseda ČSSD Bohuslav Sobotka a další představitelé sociální demokracie přijali čínskou delegaci vedenou ministrem mezinárodního oddělení CPC a místopředsedou Čínského lidového politického poradního shromáždění Wang Jiarui. Předmětem jednání byla vzájemná spolupráce obou stran ve všech oblastech spolupráce mezi Českou republikou a Čínskou lidovou republikou.
05.12.2014 11:06 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9570 článků)

Orbán si nechá dát čínskou vakcínu. Maďaři „kašlou“ na Brusel, nakoupili i ruský Sputnik

 
Maďarské regulační úřady schválily k použití vakcínu proti covidu-19 od čínského výrobce Sinopharm. Oznámila to šéfka maďarských zdravotnických úřadů Cecilia Müllerová. Maďarské úřady také uzavřely s čínskou firmou dohodu o nákupu pěti milionů dávek její vakcíny, informovala agentura Reuters. Maďarsko schválilo a nakoupilo čínskou vakcínu jako první z členských zemí EU. Stalo se tak týden poté, co Maďarsko coby první členská země EU nakoupila ruskou vakcínu Sputnik V, připomněl Reuters.
29.01.2021 21:15 |

podobné články

Očkovaných Čechům se otevře cizina bez testů 15. května. Babiš: Půjde i o Maďarsko a Slovinsko

 
Česko chce mít ještě před zavedením celoevropských covidových pasů dohodu se sousedními zeměmi, aby alespoň očkovaní proti covidu-19 mohli volně cestovat. Na čtvrteční tiskové konferenci po jednání s rakouským ministrem zahraničí Alexanderem Schallenbergem to řekl šéf české diplomacie Jakub Kulhánek (ČSSD). Premiér Andrej Babiš (ANO) při čtvrtečních interpelacích zašel ještě dál, oznámil, že dohoda o volném cestování očkovaných obyvatel bude se sousedy, ale i Maďarskem a Slovinskem platit k 15. květnu.
06.05.2021 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Alexander Alexander (123 článků)