Článek

Turínské plátno bude vystaveno v Itálii

 
V katedrále v severoitalském Turíně bude od 19. dubna do 24. června vystaveno slavné plátno, na němž je otisk těla muže, který byl před smrtí bičován, hlavu měl zraněnou trny, byl ukřižován a jeho bok kdosi probodl kopím. Přesně tak evangelia v bibli popisují zranění a smrt Krista.
10.04.2015 13:01 |

podobné články

Podobné články

Po deseti letech je opět vystaveno turínské plátno

 
Proslulé turínské plátno, do něhož bylo zahaleno tělo Ježíše Krista po sejmutí z kříže, bylo po deseti letech znovu vystaveno v Itálii. Rubáš, jenž podle věřících nese otisk Kristova těla, měly v sobotu v severoitalském Turíně příležitost spatřit první stovky lidí.
11.04.2010 06:40 |

podobné články

Vědci opět potvrdili, že slavné Turínské plátno je podvrh ze středověku

 
Vědci nepochybují o tom, že Turínské plátno je středověký podvrh. Katolická církev věří, že do něj byl po ukřižování zabalen samotný Ježíš Nazaretský. Jenže plátno – což dokazuje metoda odhadu stáří pomocí rozpadu izotopů uhlíku – je o mnoho staletí mladší než křesťanský mesiáš.
03.04.2014 19:05 |

podobné články

Slavné Turínské plátno, do kterého zabalili Ježíše je podvrh: Tady je důkaz!

 
Vědci nepochybují o tom, že Turínské plátno je středověký podvrh. Katolická církev věří, že do něj byl po ukřižování zabalen samotný Ježíš Nazaretský. Jenže plátno – což dokazuje metoda odhadu stáří pomocí rozpadu izotopů uhlíku – je o mnoho staletí mladší než křesťanský Mesiáš. Nicméně, Ježíš měl být ukřižován na konstrukci tvaru T. Vědcům z Liverpoolu se však podařilo dokázat, že osoba zabalená do Turínského plátna byla ukřižována na konstrukci tvaru Y podle středověké metody.
07.04.2014 09:20 |

podobné články

Turínské plátno chtějí vidět podle odhadů dva milióny lidí

 
Dva milióny lidí si podle odhadů přijdou prohlédnout takzvané turínské plátno, do něhož bylo podle katolické tradice po sejmutí z kříže zahaleno Kristovo tělo. Rubáš bude vystaven na jaře v Turíně. Oznámily to italské úřady.
19.02.2010 15:55 |

podobné články

Je Turínské plátno definitivně odepsáno jako podvrh?

 
Málokterý artefakt vzrušuje lidskou představivost tak silně jako pověstné turínské plátno. Celý příběh však patrně míří ke konci. Nejnovější kriminologická analýza totiž ukázala, že rozložení údajných krvavých skvrn na turínském plátně neodpovídá žádnému smysluplnému způsobu ukřižování, muselo vzniknout při několika různých polohách těla a nemohlo vzniknout v leže po smrti. Jejich nejpravděpodobnějším vysvětlením je tak patřičně estetický výsledek.
31.07.2018 19:50 |

podobné články

Ďáblova bible, turínské plátno i vysušené lebky na jednom místě: Záhady světa!

 
Největší záhady a tajemství světa na jednom místě. To nabízí unikátní výstava, která byla včera zahájena v olomouckém vlastivědném muzeu. K vidění jsou věrné kopie takových unikátů jako je křišťálová lebka, turínské plátno, ďáblova bible a kopí osudu.
01.02.2020 16:20 |

podobné články

Tajemné Turínské plátno: Ve středověku to byla rekvizita k rituálům!

 
Britský historik Charles Freeman zklame všechny věřící křesťany, kteří vidí v Turínském plátně kus důkazu o existenci Ježíše Krista. Plátno, do něhož měl být křesťanský Mesiáš zavinut po sundání z kříže, ve skutečnosti není starší než polovina čtrnáctého století. A sloužilo ve své době jak rekvizita velikonočních rituálů.
29.10.2014 11:00 |

podobné články

Tajemství Kristovy tváře

 
V turínské katedrále Jana Křtitele je od roku 1578 uchovávána lněná textilie dlouhá 436 cm, široká 110 cm a vážící 1420 gramů. Je na ní dobře patrný otisk lidského těla včetně tváře. Podle nejčastějšího výkladu jde o plátno, do něhož byl po smrti zabalený Kristus.
28.03.2010 23:00 |

podobné články

Turínské plátno odhaluje další tajemství: Ježíš byl ukřižován daleko krutěji!

 
Ježíš na kříži s rozepjatýma rukama? Omyl! Ve skutečnosti měl ruce přibité nad hlavou!
20.04.2014 06:35 |

podobné články

Cruise je 25 let u scientologů, vytvořili mu nahé „Turínské plátno“

 
Herec Tom Cruise (53) patří k nejslavnějším představitelům scientologické církve. Je jejím stoupencem už 25 let. Umělec Daniel Edwards mu k tomuto výročí vytvořil jakousi obdobu Turínského plátna, které Cruise ukazuje jako hodně obdařeného.
06.08.2014 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Mick Jagger (276 článků)

Je Ježíšova? Krev na Turínském plátně je z umučené oběti, potvrdila analýza

 
Turínské plátno obsahuje krev, která není typická pro zdravého člověka, vyplývá z analýzy odborníků z italského institutu krystalografie v Bari. Ve zkoumaném vzorku našli stopy kreatininu a ferritinu, což jsou látky, jež se objevují u lidí, kteří zažili trauma. V plátnu by tak skutečně mohl být otisk Ježíše.
18.07.2017 13:30 |

podobné články

V nákupním středisku na Pankráci je vystaveno jedenáct formulí 1

 
Jedenáct monopostů formule 1 z minulých let i mnoho artefaktů, které kdysi používali samotní piloti, je vystaveno v centru Arkády Pankrác v Praze.
09.10.2009 17:45 |

podobné články

Obraz Číslo 21 od Marka Rothka stál v aukci miliardu

 
Plátno Číslo 21 z roku 1951 se zatím nikdy nedražilo, vystaveno bylo poprvé v roce 1952 na newyorské přehlídce moderních amerických malířů.
12.11.2014 12:20 |

podobné články

Sophia Lorenová hlásí návrat na stříbrné plátno

 
Legendární italská herečka Sophia Lorenová hlásí návrat na stříbrné plátno. Oznámila, že přijala roli ve snímku svého syna Edoarda Pontiho. Film se bude jmenovat La voce umana a natočen bude na motivy předlohy Jeana Cocteaua.
09.07.2013 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Sophia Loren (92 článků) , Jean Cocteau (4 články)

Zpěvák: V Česku je to příšerné a změní se to, až vymře několik generací, říká můj otec z Bavorska. Je dobře, že lidé demonstrují. Z EU nevystupujme. Migranti? V Itálii se to velmi zhoršilo

 
ROZHOVOR „To celé rozjela Angela Merkelová a teď si to bude muset také vyřešit. To není otázka Unie, ale otázka naprostého selhání paní Merkelové v této záležitosti,“ říká v souvislosti s uprchlickou krizí muzikálový zpěvák, Fantom opery, Radim Schwab. Pro ParlamentníListy.cz promluvil o toleranci vůči migrantům i o situaci v Německu a v Itálii, kde má část rodiny. „V Itálii se situace zhoršila a už to v některých částech velkých měst rozhodně není tak, že se jdete večer projít celým městem,“ vysvětluje zpěvák s tím, že taková situace ale nyní není rozhodně jen v Itálii.
19.03.2018 04:45 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2555 článků) , Radim Schwab (41 článků)

Angry Birds se řítí na filmové plátno: Obsazení je hotovo!

 
Dost pravděpodobně nejpopulárnější videohra pro mobilní telefony Angry Birds míří na filmové plátno. Tvůrci již oznámili obsazení. Snímek bude logicky animovaný, takže se známí herci postarají o dabing naštvaných ptáků a zlotřilých zelených prasátek.
02.10.2014 15:35 |

podobné články

Hugh Grant: Jednou jsem si opilý koupil obraz Liz Taylor za 58 milionů

 
I když Hugh Grant nepije, chová se občas bláznivě. A když si přihne, následky bývají skutečně děsivé. Jednou si dokonce koupil plátno Elizabeth Taylor a neváhal za něj v přepočtu na koruny zaplatit 58 milionů korun. Bohužel, střízlivému mu plátno nepřipadalo až tak geniální. Jenže, nakonec mu obraz hollywoodské legendy vynesl více než pětinásobek investice.
17.12.2009 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Hugh Grant (188 článků) , Elizabeth Taylor (171 článků) , Elizabeth Taylor (134 článků)

Vandal prořízl pražskému kinobusu plátno, do pátku nebude hrát

 
Pražané se až do pátku budou muset obejít bez promítání kinobusu, neznámý vandal mu totiž poničil promítací plátno.
28.07.2010 12:50 |

podobné články

Ringo Čech dostal sex i na plátno se slavným psem!

 
Zpěvák vytvořil plátno s tematikou chrtích dostihů
19.03.2011 09:05 |

podobné články