Článek

Trumpův mluvčí má pravdu, Asad páchá zvěrstva, která Hitler neprováděl. U Pavla Šafra si vzali na pomoc Mein Kampf

 
Asad udělal něco, co si nedovolil ani Hitler. Hitler si nikdy netroufl použít chemické zbraně a nikdy je nenasadil proti vlastnímu obyvatelstvu. Takto vystoupil mluvčí prezidenta Trumpa Sean Spicer a rozpoutal bouři nevole, zejména vzhledem k tomu, že Třetí říše měla na kontě miliony zplynovaných koncentráčníků. Někteří však Spicerovu nadřazení Hitlera nad Asada dali za pravdu – třeba komentátor serveru Forum24.cz Pavla Šafra Jan Jandourek.
12.04.2017 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Jandourek (9 článků)
Podobné články

Komentátor Babišových novin přivítal včerejší vydání Hitlerovy kultovní knihy Mein Kampf

 
Včerejší vydání knihy bývalého nacistického vůdce Adolfa Hitlera Mein Kampf v Německu přivítal v dnešním Sloupku LN komentátor Zbyněk Petráček. Poukázal také na rozdíly v tom, jakým způsobem vyšel před 16 lety Mein Kampf v Česku a jakým nyní v Německu.
09.01.2016 11:16 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (673 článků)

Hitlerův Mein Kampf v německých školách? V Bavorsku možná brzy realita

 
Bavorští politici uvažují o tom, že zavedou manifest nacistického vůdce Adolfa Hitlera Mein Kampf (Můj boj) do bavorských škol. Nejde ale o návrat fašismu, politici tak chtějí učinit v rámci prevence. Letos se Mein Kampf začal poprvé od konce 2. světové války prodávat v německých knihkupectvích.
29.04.2016 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (673 článků)

Po 70 letech vyšel opět Hitlerův Mein Kampf. A nejspíš zamíří rovnou do škol

 
V německých knihkupectvích se poprvé od skončení druhé světové války objevilo nové vydání knihy nacistického vůdce Adolfa Hitlera Mein Kampf (Můj boj). Knihu vydal mnichovský Institut moderní historie, který Hitlerův text doprovodil kritickými poznámkami, jež ukazují na nacistické zločiny a jejich souvislost s knihou. Ministryně školství Johanna Wankaová chce, aby se kritické vydání Mein Kampfu využívalo pro školní vyučování.
08.01.2016 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (673 článků)

V Česku vyšla nejslavnější kniha Adolfa Hitlera (†56): Mein Kampf trhá rekordy!

 
V Česku opět vyšel Mein Kampf, kniha, kterou ve 20. letech minulého století napsal ve vězení mladý Adolf Hitler (†56) a která je označována za bibli nacismu. A její prodeje všechny šokují!
31.05.2016 06:05 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (673 článků)

Hitlerův Mein Kampf je v Bangladéši hit

 
Pouliční prodavači knih v bangladéšském hlavním městě přišli na neobvyklý bestseller. Mein Kampf od Adolfa Hitlera jde prý na odbyt skoro stejně jako nejnovější román Dana Browna Ztracený symbol.
01.12.2009 07:30 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (673 článků) , Dan Brown (89 článků)

Hitlerův Mein Kampf si Rusové nepřečtou. Má zákaz

 
Ruské úřady v pátek zakázaly knihu nacistického vůdce Adolfa Hitlera Mein Kampf s tím, že se o něj opírá stále sílící ruská extrémní pravice.
26.03.2010 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (673 článků)

Hitlerův Mein Kampf míří do německých trafik

 
Němci si budou moct od příštího týdne na stáncích s novinami koupit knihu Adolfa Hitlera Mein Kampf (Můj boj). Komentované výtahy z této ideologické bible nacismu chce podle dnešního vydání magazínu Der Spiegel na německý trh uvést britský vydavatel Peter McGee.
16.01.2012 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (673 článků)

Němci si znovu přečtou Hitlerův Mein Kampf! Díky podfuku

 
Britský nakladatel Peter McGee má v plánu obejít německé zákony týkající se vydání knihy Adolfa Hitlera Mein Kampf, informuje server Focus.de. Na stánky dodá brožuru se zamlženými úryvky publikace, na požádání ale bude rozesílat necenzurovanou verzi.
25.01.2012 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (673 článků)

Kim Čong-un rozdával na svých narozeninách Mein Kampf

 
Severní Korea dnes odsoudila mediální zprávy, podle nichž její vůdce Kim Čong-un rozdával na svých narozeninách výtisky Hitlerova díla Mein Kampf. Tuto informaci přinesly internetové stránky, na nichž publikují severokorejští uprchlíci. 
19.06.2013 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kim (1417 článků)

Severokorejský diktátor Kim Čong-un rozdával na své narozeninové párty Mein Kampf

 
Vůdce Severní Koreje Kim Čong-un rozdával o svých narozeninách výtisky Hitlerova díla Mein Kampf. Napsal to zpravodajský portál New Focus International, který vedou severokorejští přeběhlíci. A reakce velkého Pchjongjangu na sebe nenechala dlouho čekat. Článek je podle nich nepravdivý a Severní Korea nechá jeho autory zabít. Informovala o tom dnes agentura AFP.
20.06.2013 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kim (1417 článků)

KLDR pohrozila, že zabije autory zprávy o Kimovi a Mein Kampf

 
Severní Korea pohrozila, že zabije autory zprávy, podle níž severokorejský vůdce Kim Čong-un rozdával o svých narozeninách výtisky Hitlerova díla Mein Kampf (Můj boj). Tuto informaci Pchjongjang už ve středu rozhořčeně popřel. Informovala o tom dnes agentura AFP. 
20.06.2013 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kim (1417 článků)

Němci znovu vydají Mein Kampf. Poprvé po 70 letech

 
Legendární kniha nacistického vůdce Adolfa Hitlera Mein Kampf se v půlce ledna po 70 letech dočká nového vydání. Holohlaví milovníci literatury a historičtí nadšenci si ji budou moci zakoupit za 59 eur, tedy v přepočtu  1600 korun, což není úplně málo.   
02.12.2015 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (673 článků)

Hitlerovi končí práva na Mein Kampf. Židé nové vydání knihy v Německu vítají

 
V Německu v lednu poprvé od skončení 2. světové války vyjde kniha nacistického vůdce Adolfa Hitlera Mein Kampf (Můj boj). Vydání připravují mnichovští historici, kteří Hitlerův text doprovodili kritickými poznámkami, aby ukázali souvislosti mezi knihou a nacistickými zločiny. Ústřední rada Židů v Německu vydání knihy přivítala.
03.12.2015 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (673 článků)

Zaplaví Mein Kampf svět? V roce 2016 bude volně šiřitelný

 
S rokem 2015 vyprší ochrana autorských práv na Hitlerův spisek Mein Kampf. Milióny nových výtisků nenávistného dílka ale pravděpodobně svět nezaplaví. Kolem knihy vznikla trapná atmosféra. Dokonce i od kritického vydání, které zpracovali vědci, se němečtí politici raději distancují.
29.12.2015 14:15 |

podobné články

Poprask v Itálii: Noviny přidaly ke svému vydání Hitlerův spis Mein Kampf

 
Italský list Il Giornale se dostal pod palbu kritiky, protože k sobotnímu vydání přidal jako přílohu okomentovanou verzi knihy nacistického vůdce Adolfa Hitlera Mein Kampf (Můj boj). Proti postupu novin se ostře vyjádřil italský premiér Matteo Renzi i italská židovská komunita.
11.06.2016 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (673 článků) , Matteo Renzi (27 článků)

Jan Urbach: Německý knižní hit? Mein Kampf

 
Hitem roku se na německém knižním trhu v roce 2016 stal Mein Kampf Adolfa Hitlera, napsal německý list „Tagesspiegel“. Hitlerův text vydal Institut novodobých dějin s kritickými komentáři v lednu loňského roku.
05.01.2017 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (673 článků)

Střelba do migrantů v Itálii: Útočník měl u sebe Hitlerův Mein Kampf

 
Po útoku bílého Itala na cizince černé pleti ve městě Macerata se v Itálii, kterou za měsíc čekají parlamentní volby, naplno rozproudila debata o xenofobii a rasismu. Právě nenávist k cizincům a lidem jiné barvy pleti považují úřady za motiv sobotní střelby, při které utrpělo zranění šest lidí z Mali, Ghany, Nigérie a Gambie. Podle dnešní zprávy tiskové agentury ANSA měl podezřelý Luca Traini v bytě knihu Adolfa Hitlera Mein Kampf (Můj boj).
04.02.2018 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (673 článků)

Sládek (SPR-RSČ): Das Kapital = Mein Kampf 21. století

 
Autor v knize s názvem Mein Kampf jasně vyjádřil své názory, cíle i způsob jejich uskutečnění. Naprosto jasně. A přesně podle tohoto návodu potom postupovala přeměna německé společnosti v nacistickou diktaturu.
05.05.2018 16:35 |

podobné články

„Hitler sem, Hitler tam, Hitler, kam se podívám.“ Kamberský se zamyslel nad tím, proč je potřeba zabušit do bubnů o trochu víc

 
„Tvrdit, že prožíváme druhý únor ’48 či normalizaci, je už trochu obehrané, a tak je třeba vzít starou tezi o fašismu a protofašismu, které už třetím rokem dobývají Evropu – a zabušit do bubnů ještě o trochu víc. Takže se objevil argument ultimátní: Hitler. Hitler sem, Hitler tam, Hitler, kam se podívám,“ uvedl svůj komentář v Lidových novinách komentátor Petr Kamberský.
11.02.2017 11:00 |

podobné články