Článek

Trump zlehčuje obvinění bývalých spolupracovníků. Kdo ho ohrožuje?

 
Americký prezident Donald  Trump  trvá na tom, že obvinění jeho bývalého šéfa kampaně Paula Manaforta nemá žádnou souvislost s vlivem Ruska na volební štáb. Dalšího obviněného člena kampaně George Papadopoulose pak označil za prokázaného lháře. Právě Papadopoulos, který se přiznal ke stykům s lidmi reprezentujícími ruské zájmy, ale pro  Trumpa  podle amerických médií představuje největší problém.
31.10.2017 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4596 článků) , George Paul (3 články) , George George (529 článků)
Podobné články

Koalice provinění Drastichové zlehčuje, podle opozice porušila zákon

 
Názory na neoprávněnou manipulaci hlasovacím zařízením svých kolegů Johna a Bárty, které se ve Sněmovně dopustila poslankyně VV Jana Drastichová, se diametrálně liší. Zatímco koalice svou členku omlouvá, její provinění zlehčuje a obhajuje nezkušeností, opozice hovoří o porušení zákona, kterým by se měl zabývat mandátový a imunitní výbor.
07.09.2011 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Jana Drastichová (41 článků) , Jan Bárta (158 článků)

Vláda zlehčuje problém domácí práce, míní organizace pro migranty

 
Vláda podle zástupců organizací, které pracují s migranty, zlehčuje problematiku domácí práce cizinců v Česku. Kabinetu vyčítají, že nedoporučil ratifikovat mezinárodní úmluvu, která má zlepšit podmínky pracovníků v domácnostech. Vláda svůj postup zdůvodnila tím, že tato otázka není u nás natolik významná, aby se kvůli ní musely pak upravovat zákony. Podle aktivistů a expertů ale chův, uklízeček či pečovatelek v českých rodinách přibývá a často pracují za nevyhovujících podmínek.
12.08.2012 20:35 |

podobné články

Klaus se brání: Nečas mé veto zlehčuje, můj názor zná už dlouho

 
Prezident Václav Klaus se dnes v New Yorku ohradil vůči vyjádřením premiéra Petra Nečase k jeho vetu důchodové reformy. Předseda vlády uvedl, že prezident některými rozhodnutími nepřispívá ke stabilitě vlády a že jeho argumenty slýchá od "socialistů a komunistů". Klaus řekl ČTK, že je nerad, že Nečas jeho veto zlehčuje. Premiér podle něj jeho názory na věc zná dlouho a dnešní krok mohl předpokládat.
24.09.2012 22:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9401 článků) , Petr Nečas (9291 článků)

Premiér Fico v ráži: Kiska zlehčuje uprchlickou krizi s média ho za to hladí po hlavě

 
Slovenský premiér Robert Fico dnes obvinil prezidenta Andreje Kisku, že zlehčuje rizika spojená s uprchlickou krizí, protože za bezpečnost Slovenska nenese žádnou odpovědnost. Na tiskové konferenci v Bratislavě šéf vlády zároveň vyčetl médiím, že Kisku "hladí po hlavě".
05.01.2016 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (887 článků) , Andrej Kiska (330 článků)

Premiér Fico v ráži: Kiska zlehčuje uprchlickou krizi a média ho za to hladí po hlavě

 
Slovenský premiér Robert Fico dnes obvinil prezidenta Andreje Kisku, že zlehčuje rizika spojená s uprchlickou krizí, protože za bezpečnost Slovenska nenese žádnou odpovědnost. Na tiskové konferenci v Bratislavě šéf vlády zároveň vyčetl médiím, že Kisku "hladí po hlavě".
05.01.2016 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (887 článků) , Andrej Kiska (330 článků)

Kauzy spolupracovníků Trumpovi vaz nezlomí. Na ústavní žalobu nejsou důkazy, tvrdí demokraté

 
Pro americkou Demokratickou stranu není ústavní žaloba proti prezidentu Donaldu Trumpovi prioritou. Agentuře AP to dnes řekla Nancy Pelosiová, vůdkyně demokratické menšiny ve Sněmovně reprezentantů. Takzvaný impeachment nepovažuje za prvořadý přesto, že jeho možnost posílily kauzy bývalých prezidentových spolupracovníků Michaela Cohena a Paula Manaforta.
22.08.2018 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4596 článků) , Nancy Paul (36 článků) , Nancy Cohen (1 článek)

FBI je podle Trumpa v troskách. „Budovu musíte vyčistit,“ vzkázal novému vedení

 
Americký prezident Donald Trump se v neděli na Twitteru opřel do Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI). Úřad je podle prezidenta v troskách a je nutné, aby ho nové vedení vyčistilo. Obvinění přišlo od Trumpa poté, co vyšetřovatelé FBI obvinili jednoho z jeho bývalých blízkých spolupracovníků Michaela Flynna ze lži.
03.12.2017 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4596 článků) , Michael Flynn (11 článků)

Ženě měl típat cigaretu o ruku a přejet nohu. Trump přišel o dalšího poradce „násilníka“

 
Tento týden přišel prezident Donald Trump hned o dva své poradce. Nejdříve rezignoval Rob Porter a poté také David Sorensen. Muži byli obviněni z násilí, kterého se měli dopustit na svých bývalých ženách. Porter měl v Bílém domě na starosti třídění dokumentace směřující k podpisu prezidenta. Sorensen psal projevy. Oba muži obvinění popírají a tvrdí, že se nikdy žádného násilí nedopustili, proti nim stojí ale výpovědi jejich exmanželek.
10.02.2018 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4596 článků) , Rob David (1 článek) , David Porter (1 článek)

Melania Trump nebude žít v Bílém domě: Zůstane v luxusní Trump Tower i se synem

 
Nová první dáma Melania Trump (46) se ani po inauguraci manžela nepřestěhuje do Bílého domu. Naopak chce zůstat i se synem Barronem (10) v Trump Tower. Donald Trump (70) chce také trávit co nejvíce času v New Yorku.
20.11.2016 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4596 článků)

Trump ohrožuje diktaturu jediného správného názoru. Petr Robejšek rozkryl, jak si média představují svobodu

 
Trump ohrožuje diktaturu správného názoru, říká politolog Petr Robejšek v kontextu s tím, že na popud deníku Boston Globe včera otiskly více než tři stovky amerických novin komentáře, ve kterých se ohrazují proti Trumpově kritice médií. „Ozval se názorový kartel, který je ublížený, protože prezident zpochybňuje jeho monopol na pravdu,“ dodal politolog v komentáři na svém blogu na serveru Aktuálně.cz.
17.08.2018 13:25 |

podobné články

S touhle nadmíru obdařenou star filmů pro dospělé měl podvádět Donald Trump svou těhotnou ženu

 
Americký obchodní magnát Donald Trump (65) v současnosti čelí krutému obvinění. V době, kdy byla jeho manželka, bývalá slovinská modelka, Melania Trump (41) těhotná s jejich dnes pětiletým synem Barronem , měl být Trump své ženě nevěrný. Podle serveru TheDirty.com , který s informací přišel jako první, si údajně užíval s americkou pornoherečkou Stephanií Gregory Clifford známou jako Stormy Daniels (32).
22.11.2011 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4596 článků) , Stormy Daniels (30 článků) , Stephanie Daniels (6 článků)

Udženija (ODS): Obvinění bývalých radní Prahy 2 je další absurdní kriminalizace komunálních politiků

 
Obvinění bývalých radní Prahy 2 považuji za další případ absurdní kriminalizace komunálních politiků. Situace je obdobná jako v kauze Opencard.
20.05.2014 18:05 |

podobné články

Soumrak banánů: Ohrožuje je nebezpečná houbová choroba!

 
Milovníky banánů možná vyděsila zpráva, že žlutých plodů bude málo, protože banánovníky ohrožuje vážné houbové onemocnění. Tyto byliny – ano, banánovníky jsou byliny podobně jako tráva – ohrožuje vážné houbové onemocnění. Týká se to však zatím jen rostlin pěstovaných na plantážích v Asii, na Blízkém východě a v Africe.
18.04.2014 10:25 |

podobné články

Herec Kanyza musí být vymazán ze seznamu spolupracovníků StB

 
Pražský městský soud ve středu vyhověl žalobě Jana Kanyzy, takže ho musí Archiv bezpečnostních složek vymazat z internetového seznamu spolupracovníků StB. Tam je vedený jako agent s krycím jménem Honza.
04.08.2010 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kanyza (78 článků)

Vnitro musí vymazat pěvkyni Červenou ze seznamu spolupracovníků StB

 
Ministerstvo vnitra musí vymazat operní pěvkyni Soňu Červenou ze seznamu spolupracovníků StB, rozhodl ve středu Městský soud v Praze. Vnitro má 15 dnů na odvolání, poté nabude rozsudek právní moci. Červená se chtěla žalobou proti proti ministerstvu vnitra a Archívu bezpečnostních složek domoci očištění svého jména.
29.09.2010 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Soňa Červená (51 článků)

KLAUS: Špiclování mých spolupracovníků je SKANDÁL!

 
Prezident Václav Klaus považuje za skandální kauzu policisty, který sledoval výpisy telefonních hovorů ústavních činitelů i jeho nejbližších spolupracovníků. V pondělí o tom informuje Rádio Impuls.
20.06.2011 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9401 článků)

Perný den premiéra Nečase. K večeru svolal Bezpečnostní radu státu

 
Premiér Petr Nečas (ODS) na svou funkci nerezignuje, nemá k tomu prý důvod, protože nemá informace prokazující trestnou činnost svých spolupracovníků. Řekl to odpoledne ve své první reakci k zásahům Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ), který zadržel některé z jeho nejbližších spolupracovníků včetně šéfky jeho kanceláře Jany Nagyové. Té se předseda vlády zastal. Nečase podpořilo grémium ODS. 
13.06.2013 21:40 |

podobné články

Osobnosti: Jana Nagyová (1555 článků) , Petr Nečas (9291 článků) , Jana Nagyová (1548 článků)

Policisté začali obstavovat majetky spolupracovníků Rittiga

 
Vyšetřovatelé začali v minulých dnech obstavovat majetky spolupracovníků lobbisty Iva Rittiga, viněného z praní špinavých peněz. Uvedly to v sobotu Lidové noviny (LN). Stíhaní se však současně pokoušejí nemovitosti vyvést z dosahu policie.
08.03.2014 07:55 |

podobné články

O vydání údajných spolupracovníků teroristů do USA bude rozhodovat soud

 
Pražský městský soud dnes bude pokračovat v projednávání návrhu na vydání tří údajných spolupracovníků teroristů do USA. Alí Fajád, Faouzi Jaber a Chálid Marabi údajně chtěli prodat zbraně a kokain americkým agentům předstírajícím, že jsou členy kolumbijské teroristické organizace. Česká policie trojici zadržela v pražském hotelu. Muži, kterým ve Spojených státech hrozí doživotí, vinu odmítají.
21.01.2015 06:22 |

podobné články