Článek

Trump vystoupil večer před Dnem nezávislosti s ohnivým projevem. Udeřil na demonstranty i ničitele soch

 
Prezident Spojených států Donald Trump promluvil v předvečer Dne nezávislosti pod horou Mount Rushmore s obřím sousoším bývalých prezidentů USA. Kromě minulosti a kultury Spojených států hovořil také o levicové kulturní revoluci či o údajných snahách vymazat historii.
04.07.2020 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5496 článků)
Podobné články

Trump vystoupil večer před Dnem nezávislosti s ohnivým projevem. Udeřil na demonstranty i ničitele soch

 
Prezident Spojených států Donald Trump promluvil v předvečer Dne nezávislosti pod horou Mount Rushmore s obřím sousoším bývalých prezidentů USA. Kromě minulosti a kultury Spojených států hovořil také o levicové kulturní revoluci či o údajných snahách vymazat historii.
05.07.2020 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5496 článků)

Katalánsko vyhlásilo nezávislost s odkladem. Chce ještě jednat s Madridem

 
Katalánský premiér Carles Puigdemont dnes předešel obavám z vyhrocení sporu s Madridem a místo přímého vyhlášení nezávislosti si vzal čas na jednání s centrální vládou. Vůdce separatistů sice požádal poslance o mandát k vydání deklarace nezávislosti, chce však mít nejprve několik týdnů čas pro vyjednávání. Madrid i Evropská unie Puigdemonta před jeho dnešním projevem v katalánském parlamentu varovaly, aby neučinil nevratná rozhodnutí. Katalánská opozice označila proslov za marné volání o podporu za hranicemi regionu. Parlament v Barceloně, před nímž se shromáždilo několik tisícovek stoupenců nezávislosti, hlídala místní policie.
10.10.2017 22:50 |

podobné články

Z dřevorubce řezbářem: Luděk sochy pro soukromníky nedělá! Chce, aby byla jeho díla vidět

 
Luděk Vančura (46) po patnácti letech práce jako traktorista a dřevorubec v lese zjistil, že má talent na vyřezávání dřevěných soch. Les už proto před lety nadobro vyměnil za svůj ateliér. Soch měl na své zahradě brzy tolik, že je raději přestěhoval na pronajatý pozemek v centru obce Ostravice na Frýdecko-Místecku. Je to jeho Ráj dřevěných soch.
09.11.2019 16:30 |

podobné články

Výstava soch po celé Praze odstartovala. Podívejte se na 9 úplně nových

 
Praha je opět plná soch. Třetí ročník venkovní výstavy Sculpture line představuje nejen staré známé sochy, ale také novinky. Pojďte se s námi podívat na 9 nejnovějších děl a míst, kde je objevíte. Celkem po Praze objevíte 20 soch, které sem postavili v rámci festivalu Sculpture line. Ten potrvá do konce září.
07.06.2017 06:45 |

podobné články

Trump bouřil pod ikonickým památníkem: Chtějí vymazat historii a děti učí nenávidět vlastní zemi

 
Projev amerického prezidenta Donalda Trumpa v předvečer Dne nezávislosti obsahoval mnoho oslavných výroků o minulosti a kultuře Spojených států, ale také bojovně laděné pasáže o „levicové kulturní revoluci“ či údajných snahách „vymazat historii“. Šéf Bílého domu kritizoval demonstranty za ničení soch někdejších státníků a média a školy za „extrémní indoktrinaci“ Američanů. Pod horou Mount Rushmore s obřím sousoším bývalých prezidentů USA jeho slova poslouchaly tisíce lidí, kteří většinou neměli roušky, napsala agentura AP.
04.07.2020 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5496 článků)

Prezident Zeman večer vystoupil s projevem na Pražském hradě. Varoval před vedením ekonomické války. A nejen to

 
Prezident Miloš Zeman v úterý večer vystoupil s projevem na slavnostním zahajovacím večeru Česko-čínského investičního fóra na Pražském hradě, které potrvá do středy. Hlava státu si v něm pochvalovala investiční projekty obou stran a došlo i na kritiku zvyšování cel. „Poškozují vzájemný obchod mezi zeměmi a také celou světovou ekonomiku,“ zdůraznil s tím, že kromě toho mohou vyvolat celosvětovou ekonomickou krizi.
16.10.2018 22:20 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24669 článků)

Hasič těsně unikl před ohnivým tornádem

 
Velké štěstí měl hasič, který zasahoval s kolegy minulý týden ve městě St. Albert v kanadské provincii Alberta. Jen tak tak totiž unikl před ohnivým tornádem, které se v místě požáru vzedmulo.
20.04.2016 06:20 |

podobné články

To je nářku: Donald Trump po čase vystoupil před lidmi. A nešetřil se

 
Donald Trump tento týden po delší době vystoupil se svým projevem před veřejností. Stalo se tak na setkání skautů v rámci prestižní akce „National Scout Jamboree“ a jeho projev neušel bdělému zraku mainstreamových médií. Kritika přichází z deníků USA Today, The Washington Post, ale i ze CNN.
26.07.2017 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5496 článků)

Festival Letní Letná začíná ve středu ohnivým punkovým cirkusem a pohádkami

 
Pražský festival Letní Letná zahájí ve středu 18. srpna třemi představeními pro děti a ohnivým punkovým cirkusem skandinávských Burnt Out Punks, který bude přístupný zdarma. Sedmý ročník mezinárodního festivalu nového cirkusu a divadla Letní Letná 2010 slibuje bohatý program až do konce srpna.
16.08.2010 14:00 |

podobné články

Lítý boj s ohnivým živlem: Plameny zachvátily průmyslovou halu v Kyjích, hořelo pod střechou

 
S ohnivým živlem bojují od čtvrtečního rána hasiči v pražských Kyjích. Plameny zachvátily prostor pod střechou velké průmyslové haly.
29.11.2018 09:50 |

podobné články

Jestli potkám demonstranty, slušně je pozdravím, prohlásil Kalousek

 
Ministr financí nevylučuje, že by se během sobotních protestů setkal s protivládními demonstranty. Sám takový střet vyhledávat sice nebude, je prý ale zvyklý svobodně se pohybovat po veřejných prostranstvích, a kdyby náhodou narazil na demonstranty, slušně je pozdraví a totéž bude očekávat od nich.
19.04.2012 17:50 |

podobné články

I přes odpor ČSSD se podařilo nezvýšit daně... Faltýnek pronesl na sněmu ANO útočnou řeč

 
Místopředseda hnutí ANO a pravá ruka Andreje Babiše Jaroslav Faltýnek vystoupil se svým projevem na sněmu strany v pražském Chodově. „Není lehké nastoupit po předsedovi strany, který vystoupil se zásadním projevem,“ uvedl.
25.02.2017 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20115 článků) , Jaroslav Faltýnek (313 článků)

FOTO Trump vyzval guvernéry, aby se s demonstranty nemazlili, ale sám se zabarikádoval

 
Ve Washingtonu D. C., stejně jako v dalších městech, pokračují demonstrace proti rasové diskriminaci. Tamní spolupracovnice ParlamentníchListů.cz Jana Hunt se jedné zúčastnila. Masové protesty po celých USA vyvolal zásah policisty ve státě Minnesota, po němž černoch George Floyd zemřel. Prezident Donald Trump vyzval guvernéry, aby na demonstranty byli agresivnější, ale Bílý dům raději zajistil ocelovým plotem.
05.06.2020 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5496 článků) , Jan George (7 článků) , George George (730 článků)

Policisté se v Kyjevě stáhli z náměstí, demonstranty nevytlačili

 
Stovky policejních těžkooděnců se dnes dopoledne stáhly z kyjevského náměstí Nezávislosti, odkud se během nočního zásahu pokusily vytlačit demonstranty. V centru protestů i po policejní akci zůstávají tisíce lidí. Ministr vnitra oznámil, že policie se nechystá proti demonstrantům použít násilí. Média hlásí několik zraněných mezi protestujícími i policií.
11.12.2013 13:30 |

podobné články

Schwarzenberg podpořil demonstranty, z vlády s ním nikdo nemluvil

 
Bývalý ministr zahraničí Karel Schwarzenberg se dnes odpoledne vrátil z jednodenní návštěvy Ukrajiny, kde na kyjevském náměstí Nezávislosti (Majdan Nezaležnosti) podpořil demonstranty, kteří se hlásí k integraci s Evropou. Jak uvedl nynější předseda sněmovního zahraničního výboru v rozhovoru pro ČTK, situace na místě mu připomněla události z listopadu 1989 v tehdejším Československu. Z představitelů ukrajinské vlády nikdo neprojevil zájem se s ním setkat, řekl. 
15.12.2013 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3968 článků)

Nebudeme se stydět za to, kým jsme, hřímal Trump v Den nezávislosti

 
Prezident Spojených států Donald Trump na oslavách amerického Dne nezávislosti prohlásil, že porazí levici. A vykreslil sám sebe jako hráz proti rozzuřeným davům. Přislíbil také, že Spojené státy vyvinou vakcínu proti koronaviru dlouho před koncem roku 2020.
05.07.2020 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5496 článků)

Trump chce USA první na Marsu, řeč mu roztrhali, tátu zastřelené dívky vyvedli

 
Vlajka Spojených států musí být první, která bude na Marsu vztyčena. V poselství o stavu unie to prohlásil americký prezident Donald Trump, který vyzval Kongres, aby uvolnil peníze na vesmírné mise. Trump také prohlásil, že to byla jeho vláda, které se podařilo teroristické hnutí Islámský stát (ISIS) vyhnat prakticky ze všech území, které ovládalo. Ústavní žalobu, které dosud čelí, Trump nezmínil. Ale šéfce Sněmovny Nancy Pelosiové po příchodu do sálu nepodal ruku a ta pak roztrhala papíry s jeho vytištěným projevem.
05.02.2020 06:30 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5496 článků)

Trump o Dni nezávislosti zmínil porážku marxistů i potírání viru. A Kolumbus šel k zemi

 
Americký prezident Donald Trump v sobotním projevu ke Dni nezávislosti slíbil ochraňovat americké hodnoty a mluvil o porážce radikální levice, marxistů nebo anarchistů uvnitř Spojených států. USA si svůj největší svátek připomněly v době, kdy zemi trápí pandemie covidu-19 a některé státy hlásí rekordní počty nově nakažených. Podle Trumpa ale Američané udělali pokrok ohledně potírání nákazy.
05.07.2020 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5496 článků)

Jako za Jirky Paroubka: V Charkově létala vajíčka na Klička! Krym má svou deklaraci nezávislosti

 
Krym si dnes odhlasoval deklaraci nezávislosti a dál chce k Rusku, neklid však panuje i na východě Ukrajiny. Ve městech jako Doněck nebo Charkov se schází proruští demonstranti. Když přitom na východ země dorazil lídr UDAR a prozápadní politik Vitalij Kličko, házeli po něm vajíčka! Za skandování "Rusko nás spasí". V to samé přitom doufají i na Krymu, kde si dnes schválili deklaraci nezávislosti.
11.03.2014 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3932 článků)