Článek

Trump vstoupil do historie. Sněmovna reprezentantů rozehrála pokus o jeho sesazení

 
Sněmovna reprezentantů amerického Kongresu v noci na čtvrtek hlasy demokratických poslanců schválila text ústavní žaloby proti prezidentu Donaldu Trumpovi. Z republikánských poslanců impeachment nepodpořil nikdo. Sněmovna viní prezidenta ze zneužití úřadu a obstrukcí vůči Kongresu. Konečné rozhodnutí náleží Senátu, kde mají převahu Trumpovi republikáni. Hlasování se očekává v lednu. Žaloba nicméně ještě může být odložena, několik desítek demokratických kongresmanů žádá předsedkyni Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiovou, aby odeslání dokumentu odsunula na pozdější dobu.
19.12.2019 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4851 článků)
Podobné články

Trump přežil hlasování o sesazení. „K*nda!“ ostře sepsul jeho syn přeběhlíka

 
Prezident USA Donald Trump je nevinen a nebude sesazen. Demokraté neuspěli v procesu tzv. impeachmentu. A zavařil si přitom i republikánský senátor Mitt Romney, který dopředu avizoval, že bude hlasovat pro odsouzení Trumpa za zneužití pravomoci. „Trhl“ se tak od své strany a za podporu Trumpova sesazení to schytal od syna prezidenta. Prezident nakonec ustál obě klíčová hlasování.
05.02.2020 22:25 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4851 článků) , Mitt Romney (65 článků)

Sněmovna reprezentantů USA uznala turecký masakr 1,5 milionu Arménů za genocidu

 
Sněmovna reprezentantů USA v úterý drtivou většinou odhlasovala rezoluci, která uznává masakr stovek tisíc Arménů v Osmanské říši během první světové války za genocidu. Sněmovna posléze schválila usnesení, v němž prezidenta Donalda Trumpa vyzývá, aby na Turecko kvůli ofenzivě v severní Sýrii uvalil sankce.
30.10.2019 06:00 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4851 článků)

Partyšová rozehrála podivnou hru s Primou: Nikdo nic neví, ale něco se chystá

 
Na Primě se v pořadech věnovaných šoubyznysu evidentně chystají změny, jen se o nich nikomu nechce mluvit a navíc většina zainteresovaných zřejmě čeká na definitivu "Gábiny Partyšové":http://www.extra.cz/tema/gabina-partysova (34), která okolo sebe rozehrála velmi podivnou hru.
04.04.2013 09:10 |

podobné články

Ohromný úspěch! Ohlásil Trump, když přišel jen o polovinu Kongresu

 
Vláda amerických republikánů nad Sněmovnou reprezentantů (často zvanou Kongresem) s velkou pravděpodobností skončí, ale vypadá to, že udrží Senát. Alespoň tak to vidí televizní stanice Fox News. Přesná čísla ještě nejsou známá, v některých obvodech se stále ještě sčítá. Prezident Trump již poděkoval všem za „ohromný úspěch“. Ale většina demokratů ve Sněmovně reprezentantů znamená, že vyšetřování jeho osoby a jeho kampaně není zdaleka u konce.
07.11.2018 07:35 |

podobné články

Všeho nechte a čtěte: Sesazení Donalda Trumpa kvůli Rusku se blíží! Ale je tu část pravdy, kterou vám málokdo poví. Hlavní svědek? Mrtev

 
Americký prezident Donald Trump má problém. A možná ještě větší než kdy dříve. Objevily se informace, že měl žádat po šéfovi FBI, aby zastavil další vyšetřování jeho exporadce Michaela Flynna. Mnozí, včetně jeho stranických kolegů, to klasifikovali jako maření spravedlnosti a považují to za důvod k procesu sesazení prezidenta. Začínají se však objevovat ještě jiné informace, které by naopak zasadily těžkou ránu teoriím o navázání Donalda Trumpa na Rusko.
17.05.2017 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4851 článků) , Michael Flynn (11 článků)

Sněmovna reprezentantů dala zelenou regulaci finančního systému

 
Americká Sněmovna reprezentantů schválila reformu dohledu nad finančními trhy. Pro hlasovalo 237 zákonodárců a proti 192.
01.07.2010 09:25 |

podobné články

Americká Sněmovna reprezentantů ocenila odkaz exprezidenta Havla

 
Sněmovna reprezentantů amerického Kongresu ocenila v úterý odkaz bývalého československého a českého prezidenta Václava Havla. V rámci rezoluce č. 506 schválila také umístění busty zesnulého politika ve sněmovním křídle budovy Kapitolu vedle dalších osobností.
12.03.2014 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5582 článků)

Konec sledování ve velkém. Sněmovna reprezentantů schválila omezení NSA

 
Masivní shromažďování údajů z elektronické a hlasové komunikace Američanů nejspíš končí. Sněmovna reprezentantů dnes schválila zákon omezující činnost NSA. Ta už se každému nedostane tak snadno. 
22.05.2014 18:55 |

podobné články

Sesazení Trumpa: Již podán návrh

 
Prezident Donald Trump je v ohrožení. Jak konstatuje publicista Daniel Anýž na serveru Aktuálně.cz, od pokusu o sesazení ho dělí odpověď na jedinou otázku. Kalifornský poslanec Brad Sherman navíc včera již podal žádost o spuštění procesu impeachmentu.
13.07.2017 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4851 článků)

Trump je prý arogantní a kráčí přes mrtvoly. Ale voliči to oceňují

 
Na otázku, jak je možné, že preference amerického prezidenta Donalda Trumpa jsou relativně stabilní, i když se americká sněmovna ve čtvrtek shodla na procesu, který vede k impeachmentu, tedy k procesu vedoucímu k případnému sesazení prezidenta, se v pátečním vydání Mladé fronty Dnes zaměřil editor Kamil Struha. Přes čtyřicet procent Američanů za Trumpem stále pevně stojí. „Je zajímá to, že Trump plní předvolební sliby z roku 2016. Nebo, jak jízlivě tvrdí jeho kritici, že dokáže lidi přesvědčit, že tak činí,“ píše Struha.
01.11.2019 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4851 článků)

Vydírání Jindřicha Forejta a jeho podivné počínání v aféře Brady, jež měla vést k sesazení prezidenta Zemana, spolu nepochybně souvisí. Bývalý zpravodajec Bašta promlouvá

 
ROZHOVOR Exministr a bývalý náměstek ředitele Federální bezpečnostní informační služby (FBIS) Jaroslav Bašta říká, „že vydírání ředitele protokolu a jeho podivné počínání v celé aféře, která měla vést k sesazení prezidenta Miloše Zemana, spolu nepochybně souvisí. Důsledkem této velmi nechutné konspirace byl pokles popularity hlavy státu o osm procent, což nenaplnilo očekávání. Proto neúspěch někdo musel exemplárně odskákat.“ Demokracii dle něj ohrožují média, která lžou a občané se chovají racionálně, když jim nevěří.
08.12.2016 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23499 článků)

Trump se znovu sešel s Kimem, vstoupil na území KLDR

 
Americký prezident Donald Trump se potřetí sešel s vůdcem KLDR Kim Čong-unem. Setkání proběhlo v hraniční vesnici Pchanmundžom. Trump s Kimem překročil demarkační linii, jako první americký prezident vstoupil na území KLDR.
01.07.2019 12:12 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4851 článků) , Kim Kim (1545 článků)

Trump ztrácí podporu i mezi „svými“. První republikán bude volit Hillary

 
Vůbec první z republikánských zákonodárců nespokojených s nominací Donalda Trumpa dnes veřejně oznámil, že dá v listopadových volbách hlas jeho demokratické konkurentce Hillary Clintonové. Člen Sněmovny reprezentantů Richard Hanna uvedl, že Trump není schopen vést Spojené státy. Prezident Barack Obama v reakci na nedávnou Trumpovu urážku matky padlého amerického vojáka prohlásil, že Trump není připraven na prezidentský úřad a republikáni by jej měli přestat podporovat.
02.08.2016 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4851 článků) , Barack Obama (2451 článků)

Donald Trump chce zničit Obamův klíčový program. Prozatím ale neuspěl. A Clintonová hned napsala...

 
Americký prezident Donald Trump utrpěl těžkou porážku. Jeho úmysl zrušit zdravotní reformu Baracka Obamy, takzvanou Obamacare, totiž nevyšel. Trump dokonce bod stáhnul z programu, neboť republikáni nedokázali ve Sněmovně reprezentantů nashromáždit dostatek hlasů pro hlasování.
25.03.2017 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4851 článků) , Barack Obama (2451 článků)

Ani na pátý pokus Sněmovna dnes nedokončila úvodní kolo debaty o změnách v EET

 
Sněmovna dnes ani na pátý pokus nedokončila úvodní kolo debaty o vládní novele zákona o elektronické evidenci tržeb. Poslanci se jí věnovali asi půl hodiny, z toho část jim zabralo hlasování o návrhu klubu ANO, aby Sněmovna dnes o této předloze mohla jednat i po 21:00. Klub TOP 09 si nakonec vyžádal přestávku na poradu, čímž dnešní jednání skončilo.
18.12.2018 21:35 |

podobné články

Trump se ostře pustil do političky: Miluje násilnický gang plný zvířat

 
Americký prezident Donald Trump na republikánském předvolebním mítinku ve státě Tennessee označil vůdkyni demokratických poslanců ve Sněmovně reprezentantů USA Nancy Pelosiovou za milovnici gangu MS-13. Informovala o tom dnes televize Fox News. Členy MS-13, která patří k nejnásilnějším skupinám ve Spojených státech, považuje Trump za zvířata.
30.05.2018 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4851 článků) , Nancy Fox (1 článek)

Chtějí sejmout Babiše, ale nic jiného vymyšleného nemají. Uznávaný Bohumil Pečinka o současné vládní krizi

 
Z událostí posledních dnů až příliš vyčuhuje, že se tady očividně hraje o sesazení Babiše, píše na serveru Reflex.cz publicista Bohumil Pečinka. Proti tomu nic nenamítá, politikům ale vyčítá, že nemají naplánovaný „krok B“, tedy to, co by přišlo po Babišově sesazení.
18.03.2016 22:35 |

podobné články

Brazilští poslanci odhlasovali sesazení prezidentky. Lidé v ulicích bujaře slaví

 
Brazilská prezidentka Dilma Rousseffová prohrála hlasování o ústavní žalobě v dolní komoře brazilského parlamentu. Pro její sesazení se vyslovila potřebná dvoutřetinová většina, tedy 342 z 513 poslanců. Porážku ještě před koncem hlasování přiznal šéf vládní Strany pracujících. Debata by se z Poslanecké sněmovny nyní měla přesunout do Senátu, který o dalším politickém osudu první prezidentky v dějinách země rozhodne s konečnou platností.
18.04.2016 07:35 |

podobné články

Jihokorejci chystají sesazení prezidentky. Čelí korupčnímu skandálu a vlně protestů

 
Jihokorejští poslanci ve čtvrtek začali projednávat sesazení prezidentky Pak Kun-hje, která čelí korupčnímu skandálu. Parlament odhlasoval, že se poslanci budou na svém plenárním zasedání takzvaným impeachmentem zabývat. Rozhodovat o něm budou pravděpodobně v pátek, neboť ze zákona tak musí učinit ve lhůtě 72 hodin.
08.12.2016 09:45 |

podobné články