Článek

Tropy vystřídal příval krup, mexické město sevřel 1,5 metru vysoký ledový krunýř

 
Šest čtvrtí města Guadalajara na západě Mexika pokryla silná vrstva ledu po prudké bouřce s intenzivním krupobitím. Na některých místech se vytvořil až půldruhého metru vysoký ledový krunýř, informovala stanice BBC.
01.07.2019 12:12 |

podobné články

Podobné články

Rusko sevřel ledový krunýř, statisíce lidí bez proudu

 
Evropskou část Ruska v neděli ráno pokryl ledový příkrov, který způsobil rozsáhlé výpadky v dodávce elektřiny a vážně narušil dopravu. Vše zavinil mrznoucí déšť.
26.12.2010 10:40 |

podobné články

Vedro vystřídala prudká bouřka: Kroupy zasypaly město až do výšky 1,5 metru

 
Šest čtvrtí města Guadalajara na západě Mexika pokryla silná vrstva ledu po prudké bouřce s intenzivním krupobitím. Na některých místech se vytvořil až půldruhého metru vysoký ledový krunýř, informovala stanice BBC.
01.07.2019 11:59 |

podobné články

Kyjev sevřel ledový krunýř, demonstrace ale neustávají

 
Několik stovek příslušníků vojsk ministerstva vnitra během noci dokončilo v kyjevské vládní čtvrti likvidaci barikád a opozičních stanových táborů, které několik dní blokovaly fungování ukrajinských centrálních orgánů. 
10.12.2013 15:35 |

podobné články

Tropická vedra vystřídalo krupobití, město v Mexiku pokryl metr vysoký ledový krunýř

 
Šest čtvrtí města Guadalajara na západě Mexika pokryla silná vrstva ledu po prudké bouřce s intenzivním krupobitím.
01.07.2019 12:01 |

podobné články

Bouře a smršť krup: Tuhle spoušť způsobily supercely!

 
Na jednom místě sucho, na druhém záplava a jen o pár set metrů dál ledová nadílka ničivých krup. Srážkové šílenství, které se po téměř letním víkendu přihnalo v pondělí a Česko zasáhlo i včera, napáchalo desetimilionové škody. Navíc ještě není konec.
25.05.2016 05:10 |

podobné články

Dvouhlavý želví mutant: Krunýř ve tvaru srdce, dva mozky a šest noh

 
Siamskou želvu stepní se dvěma hlavami a šesti nohama mohou vidět návštěvníci v muzeu přírodních věd v Kyjevě. Obdivovat tento jedinečný exemplář, jehož přežití je podle odborníků zázrak, mohou dva měsíce. Želva, které je pět let, má krunýř ve tvaru srdce široký zhruba dvanáct centimetrů.
25.02.2012 09:45 |

podobné články

Šestiletému chlapci vytvořilo obří mateřské znaménko želví krunýř

 
Šestiletý hoch z Kolumbie přezdívaný "želví chlapec" by měl snad konečně začít žít normálním životem jako jeho vrstevníci. Malý Didier Montalvo se narodil se stavem v lékařském světě známém jako CMN (Congenital Melanocytic Nevus). Jeho tělo mu pokrývalo stále se zvětšující mateřské znaménko a chlapcova záda už připomínala želví krunýř.
27.04.2012 12:55 |

podobné články

Čelisti smrti rozlomily i krunýř: Krokodýl si pochutnal na želvě!

 
Želvy patří díky krunýři k nejlépe chráněným tvorům na Zemi. Téhle však ani její krunýř nepomohl. Vrhl se na ni totiž mořský krokodýl, který ho rozlouskl tak, jako louskáček láme skořápky ořechů.
20.12.2014 19:00 |

podobné články

Česko sevřel mráz. Tragédie hrozí na vodních plochách, led ještě často není dost silný

 
Česko sevřel mráz – v ranních minimech klesá teplota i v nížinách ojediněle i pod -10 °C, v mrazivých kotlinách dosahuje téměř až -30 °C a také nejvyšší odpolední teploty zůstávají trvale pod bodem mrazu, přesto ale na bruslení na zamrzlém rybníku ještě zapomeňte.
23.01.2019 06:05 |

podobné články

Půlmetrové závěje krup: Itálií se prohnala bouře, doprava kolabuje, školy zavřely

 
Po dlouhém období přetrvávajícího parného počasí zasáhly části Itálie extrémní bouře a krupobití, které bleskurychle zaplavily silnice a pokryly je vrstvou ledových krup. Výjezdy hasičů jsou hlášeny ze všech koutů země od Milána na severu k Sicílii na jihu.
23.10.2018 10:10 |

podobné články

Matušková evakuovala kvůli hurikánu i Slavíka z Madridu: Čekáme 4,5 metru vody!

 
Před hurikánem Irma musela utéct i Olga Matušková (68)! Žije totiž v St. Pete Beach poblíž floridské Tampy, v domě v úrovni moře, jen 80 m od nejbližšího zálivu a 750 metrů od oceánu. A protože se vedle běsnění vichru očekává i čtyři a půl metru vysoký příval vody, Olinka evakuovala i všechny věci po Waldemaru Matuškovi (†76).
11.09.2017 06:40 |

podobné články

Osobnosti: Waldemar Matuška (320 článků)

Na horách pozor! Po dešti se na sjezdovkách vytvořily ledové krunýře

 
Horská služba varuje - v Beskydech se na sjezdovkách po dešti vytvořil ledový krunýř. Pro lyžaře může být velice nebezpečný, způsobit si na něm mohou i smrtelná zranění.
13.03.2012 08:35 |

podobné články

Česko sevře ledový krunýř, varují meteorologové

 
Na celém území České republiky hrozí od sobotního večera náledí, oznámil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). V Jihočeském kraji navíc stále platí povodňová pohotovost, všude jinde už meteorologové výstrahu před záplavami zrušili.
02.02.2013 12:05 |

podobné články

Holomráz vyměnili za bikiny: Vyhublá misska na prkně a obtloustlý moderátor v Thajsku

 
Česko svírá ledový krunýř, a tak některé české celebrity hodily bikiny do kufru a hurá do tepla. První třídou se do Thajska vydal moderátor Evropy 2 Patrik Hezucký (44) s přítelkyní Nikolou, zatímco misska Veronika Kašáková (24) sjíždí na Srí Lance vlny, hvězda muzikálu Fantom opery Monika Sommerová (26) na stejném ostrově překonává strach z hadů.
06.01.2015 06:16 |

podobné články

Osobnosti: Patrik Hezucký (185 článků)

Sbohem, tropy. Po dalších teplotních rekordech přišel do Česka déšť s bouřkami

 
I na první školní den zažilo Česko tropy, teploty přesáhly třicítku. Jenže v podvečer se ze západu přiřítilo ochlazení – déšť, silný vítr, místy udeřily i bouřky. Tropy skončily.
01.09.2015 23:40 |

podobné články

Největší uměle vytvořený ledový okruh vznikl v Třebíči

 
Čtyři sta šestnáct metrů dlouhý ledový okruh otevřeli v úterý dopoledne široké veřejnosti v Třebíči na místním baseballovém stadionu. Bruslit se tu bude denně od 9 do 18 hodin, potvrdil předseda zdejšího baseballového klubu Jan Urbánek
01.02.2012 10:50 |

podobné články

V Česku zavládla severská zima: Kdy bude nejvíc mrznout!

 
Česko sevřel mráz. A bude přituhovat! Severní proudění k nám přináší ledový vzduch ze Skandinávie. V pátek může být až -17 °C.
18.01.2016 05:05 |

podobné články

Soutěžte s Bleskem Křížovkami o 10 balíčků kosmetiky!

 
Kosmetika z řady Granátové jablko od fi rmy TOPVET obsahuje vysoký podíl extraktu a oleje z granátového jablka, které pro svůj vysoký obsah tříslovin, fl avonoidů a fytoestrogenů přirozeným způsobem zpomalují proces stárnutí pokožky. Správně odpovězte na soutěžní otázku a můžete vyhrát šampón, kondicionér a tekuté mýdlo z řady wellness granátové jablko. Mýdlo pokožku celého těla regeneruje a hydratuje. Šampón a kondicionér revitalizují jak vlasy, kterým navrací pružnost a lesk, tak pokožku hlavy. Více na www.topvet.cz. Kosmetika z řady Granátové jablko od fi rmy TOPVET obsahuje vysoký podíl extraktu a oleje z granátovéhojablka, které pro svůj vysoký obsah tříslovin, fl avonoidů a fytoestrogenů přirozeným způsobem zpomalujíproces stárnutí pokožky. Správně odpovězte na soutěžní otázku a můžete vyhrát šampón, kondicionéra tekuté mýdlo z řady wellness granátové jablko. Mýdlo pokožku celého těla regeneruje a hydratuje. Šampóna kondicionér revitalizují jak vlasy, kterým navrací pružnost a lesk, tak pokožku hlavy.
01.02.2012 00:05 |

podobné články

Košetice na Pelhřimovsku budou mít nejvyšší stavbu v ČR měřící 250 metrů

 
V těsném sousedství meteorologické observatoře v Košeticích na Pelhřimovsku vyrůstá vysoký ocelový stožár. Už měří 160 metrů, po dokončení bude vysoký 250 metrů. Po osazení přístroji bude atmosférická stanice sloužit k dlouhodobému měření obsahu skleníkových plynů v ovzduší, řekl v pátek vědecký pracovník Centra pro výzkum globální změny a vedoucí observatoře Milan Váňa.
02.11.2012 13:25 |

podobné články