Článek

Trojská lávka, která spadla v roce 2017, má dvojče v Kalifornii. Vznikla koncem 80. let a přežila i ničivý požár

 
Před čtyřmi lety se zřítila lávka, která přes třicet let spojovala Troju a Císařský ostrov. Nedávno se otevřela nová a také začal soud zabývající se pádem té původní. Málokdo u nás ale tuší, že původní lávka má mladší dvojče na východní pobřeží USA. Na jejím návrhu se také podílel projektant původní pražské lávky Jiří Stráský. Ten loni v září kvůli jejímu pádu stanul před soudem, který se táhne až do dnešních dnů. Obžaloba ho viní z obecného ohrožení z nedbalosti.
21.04.2021 06:45 |

podobné články

Podobné články

Strašně mě mrzí, že spadla ta trojská lávka, hodnotí Krnáčová své působení v čele Prahy

 
Adriana Krnáčová bilancovala na tiskové konferenci čtyři roky v roli primátorky Prahy i volební neúspěch hnutí ANO. Nejvíce ji mrzí, že spadla trojská lávka. Za jedno volební období se ale podle ní zázraky realizovat nemohou, i když její výsledky podle ní se zázraky hraničí. Dále uvedla, že ji mrzí, že premiér a lídr hnutí Andrej Babiš dal vinu za volební neúspěch právě jí.
16.10.2018 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Adriana Krnáčová (789 článků)

Praha schválila náhradu za zřícený most. Nová Trojská lávka má stát v roce 2020

 
Nedávno oslavila Trojská lávka smutné roční výročí ode dne, kdy se nečekaně zřítila. Dnes odpoledne udělali zastupitelé hlavního města Prahy další krok ke vztyčení nové spojnice mezi Císařským ostrovem a Trojou. Magistrát jednohlasně rozhodl, že vyhlásí výběrové řízení na stavební firmu, která provede její obnovu. Metropole se také přiblížila k výstavbě Dvoreckého mostu mezi Smíchovem a Prahou 4.
13.12.2018 18:55 |

podobné články

Velké pražské plány na rok 2020: Nová Trojská lávka i Václavák, štoly pro déčko. Co všechno se chystá?

 
Pražský dopravní podnik (DPP) bude v příštím roce pokračovat v geologickém průzkumu pro stavbu metra D. Na začátku roku začne ražení štol. Vystavěn bude nový most přes D4 na Zbraslavi, dokončena nová trojská lávka a budou pokračovat kontroly dalších mostů. Začít má i úprava spodní části Václavského náměstí a dostavba Průmyslového paláce.
29.12.2019 12:55 |

podobné články

Po třech letech se v Praze otevřela nová trojská lávka

 
V Praze byla v pátek otevřena lávka mezi Císařským ostrovem a Trojou, která nahradila konstrukci zhroucenou v prosinci 2017. Informoval o tom mluvčí magistrátu Vít Hofman. Lávka vyšla na 150 milionů korun a postavila ji firma SMP CZ.
23.10.2020 15:25 |

podobné články

Stála na frekventovaném místě, lidé se tudy brodili už ve středověku. Teď je Trojská lávka minulostí

 
Zajímavá a turisticky vděčná Trojská lávka je od sobotního poledne minulostí. Při jejím neočekávaném a doposud nevysvětleném zborcení se zranili čtyři lidé. Ihned po jejím pádu se hl. m. Praha začalo zabývat budoucností místa a možného přechodu Vltavy suchou nohou. Jakou minulostí si místo dosud prošlo?
05.12.2017 05:35 |

podobné články

Nová Trojská lávka je hotová! Otevře se v pátek, oznámila stavební firma

 
Den D nadešel! Po takřka třech letech od doby, co se v Troji náhle zřítila Trojská lávka, přičemž se zranili čtyři lidé, se otevře nová. Tu pro pražský magistrát postavila firma SMP. V úterý večer proběhla finální zkouška osvětlení, ve čtvrtek se stavba kolauduje a předává investorovi. První lidé se po fungl nové lávce budou moci projít v pátek odpoledne.
22.10.2020 13:30 |

podobné články

Velká změna pro Trojskou lávku a Císařský ostrov: Mají nová oficiální jména

 
Pražská Trojská lávka získala oficiálně své jméno. Dosud nesla označení NN 2172 a Trojská se jí jen říkalo. Stejně jako lávka svůj název oficiálně získal Císařský ostrov, kterému se tak dosud také říkalo pouze mezi lidi. Vyplývá to z dokumentu, který dnes schválili pražští radní. Názvy ulic a dalších prostranství předkládá radě magistrátní místopisná komise.
15.03.2021 11:40 |

podobné články

Nový park, lepší propojení a břehy jako před sto lety. Trojská kotlina se promění

 
V Trojské kotlině plánue hlavní město vytvořit příměstský park pro rekreaci. Na přípravě budou s hlavním městem spolupracovat čtyři okolní městské části a Koalice pro řeky, které se spojily ve spolku Příměstský park Trojská kotlina. Trojská kotlina se skládá z jednotlivých projektů, které na sebe navazují. Na jejich základě bylo odstraněno několik skládek a započala intenzivní péče o první části Císařského ostrova. Nejvíce pokročilý je pak projekt okružní naučné trasy kolem Vltavy, která by měla být otevřena již do dvou let.
25.08.2020 07:05 |

podobné články

V havarijním stavu se nachází lávka přes Petržílkovu ulici v Praze 13, oprava by měla začít v blízké době

 
Lávka pro pěší přes Petržílkovu ulici v Praze 13 je v havarijním stavu. V její spodní části jsou zrezivělé a uvolněné plechy, které se mohou odtrhnout. Radnice městské části zjistila špatný technický stav lávky letos v červnu. Obrátila se proto na Technickou správu komunikací, která nevyhovující stav potvrdila a konstatovala, že lávka vyžaduje opravu. Na svém webu to uvedla radnice městské části. Lávka je ve vlastnictví hlavního města. Podle mluvčího pražského magistrátu Tadeáše Provazníka by mohla oprava začít v blízké době.
10.09.2018 20:50 |

podobné články

Velká fotogalerie: Po trojské lávce se prošli první chodci! Po třech letech od pádu stojí nová

 
Tři roky trvalo, než hlavní město nechalo postavit novou trojskou lávku. V pátek 23. října 2020 na ni konečně mohli vstoupit první chodci. Její předchůdkyně se zřítila kvůli špatnému technickému stavu v roce 2017. Zranění byli čtyři lidé, které hlavní město odškodnilo. Nová trojská lávka je vyšší i širší, kromě pěších zde pohodlně projedou i cyklisté, v případě nouze i sanitka. Lávka stála 150 milionů a stavěla ji firma SMP CZ.
23.10.2020 17:30 |

podobné články

V Troji roste nová lávka

 
V Praze mezi Císařským ostrovem a Trojou roste nová lávka, která má nahradit tu, jež se zřítila v prosinci 2017 do Vltavy. V úterý začali stavebníci s montáží střední části mostovky. Plně sloužit by měla nová lávka na podzim.
10.06.2020 14:00 |

podobné články

Rána jako prásknutí dveřmi! Trojská lávka podle svědků musela spadnout rychle a najednou

 
V sobotu v poledních hodinách se zřítila lávka spojující Císařský ostrov s pravým břehem Vltavy. V době neštěstí se na ní vyskytovaly čtyři osoby, dvě z nich utrpěly těžká zranění. Co na pád lávky říkají lidé, kteří po ní pravidelně chodili nebo kteří byli v inkriminovanou chvíli opodál?
03.12.2017 18:35 |

podobné články

Zřícená Trojská lávka: Dělníci ji dnes rozřežou na kusy, po odvozu trosek začne jezdit přívoz

 
Dělníci ve čtvrtek rozřežou části Trojské lávky a připraví je k odvozu k betonárce, kde je dále budou zkoumat odborníci. Ti budou mít za úkol zjistit, proč se lávka v sobotu zničehonic zřítila. Při pádu do ledové Vltavy se zranili čtyři lidé, všichni jsou již mimo ohrožení života.
07.12.2017 10:25 |

podobné články

Kolínská (Zelení): Provizorní lávka v Troji bude o půl roku dříve

 
Nová Trojská lávka bude urychleně zakreslena do územního plánu, kde dosud nefigurovala, a to v trase původní zřícené lávky. Včera o tom rozhodla Rada hlavního města Prahy.
06.06.2018 05:41 |

podobné články

Provizorní lávce v Troji řekl odbor dopravy ne. Důvodem je nevyhovující šířka

 
Provizorní lávka v Troji, kterou chce hlavní město postavit na místě loni zřícené lávky, obdržela nesouhlasné stanovisko od odboru dopravy Prahy 7. Důvodem je podle odboru nevyhovující šířka lávky. Vyplývá to z vyjádření úřadu, které na sociální síti zveřejnil primátorčin náměstek Petr Dolínek (ČSSD). Trojská lávka se zřítila loni v prosinci, ze čtyř zraněných byli dva ve vážném stavu. Případ nadále vyšetřuje policie. Lidi nyní v Troji přepravuje přívoz.
24.09.2018 20:20 |

podobné články

Takhle roste nová Trojská lávka: Pilíře jsou hotové, jak práce ovlivnila koronavirová krize?

 
Harmonogram stavby trojské lávky koronavirová krize nenarušila. Stavebníci už dokončili pilíře a pracují na mostních opěrách. Montáž středního segmentu lávky se plánuje na začátek června, uvedl mluvčí pražského magistrátu Vít Hofman. Lávka by měla být hotová do konce letošního roku a vyjde na 128 milionů korun. Staví ji firma SMP CZ.
29.05.2020 13:50 |

podobné články

Nový dům Meghan a Harryho v ohrožení: K Montecitu se blíží ničivý požár!

 
Rozsáhlé požáry už několik týdnů sužují Spojené státy, nejvíce pak státy Oregon a vyprahlou Kalifornii. Ničivý živel si vyžádal přes 36 obětí na životech a zpustošil stovky domů. V ohrožení je také mnoho celebrit a mezi nimi i vévodský pár ze Sussexu. Jeden z požárů se nebezpečně přibližuje městu Santa Barbara, kde si Meghan Markleová (39) a princ Harry (36) v létě pořídili nový dům.
19.09.2020 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Harry Harry (1185 článků)

Koala Sam: Přežila požár, nemoc ne...

 
Miláček Austrálie a symbol únorových požárů musel být utracen. Čtyřletá koala Sam, která před šesti měsíci přežila ničivý požár v buši, druhý boj o život prohrála. Kvůli nebezpečné infekci včera dostala smrtící injekci.
07.08.2009 05:05 |

podobné články

Komentář: V Troji spadla lávka s lidmi do Vltavy. Kdy začnou padat i mosty?

 
Když jsem viděl rozlomenou lávku, která o víkendu spadla i s lidmi do Vltavy, zabrněly mě nejen nohy. Po lávce spojující Císařský ostrov s Trojou jsem občas chodil, takže jsem to mohl být i já. Teď mě ale nejen nohy brní ještě víc. Ani po pár dnech ani netušíme, proč se frekventovaná lávka zřítila do vody a kdo za to může. Zato víme, že v Praze máme v podobném stavu téměř polovinu mostů a lávek.
05.12.2017 06:10 |

podobné články