Článek

Třinecké železárny. Zveřejněna čísla. Kolik připlatí za energie?

 
Velké průmyslové firmy varují před dalším růstem cen energií. Zhorší to naši schopnost konkurovat v Evropě, říkají a poukazují na nově schválený rozsáhlý program pomoci pro podniky v sousedním Německu. Je to jen lobbing, nebo jsou jejich obavy a požadavky oprávněné? Hostem dnešního dílu pořadu Peníze a vliv Českého rozhlasu byl šéf největší ocelářské firmy v Česku, Třineckých železáren, Roman Heide.
14.11.2023 16:25 |

podobné články

Podobné články

Největší znečišťovatelé? Černými ovcemi jsou Spolana Neratovice a Třinecké železárny

 
Do ovzduší uniká stále víc prachových částic a látek, které mohou způsobit rakovinu. Tvrdí to ekologické sdružení Arnika. Podle zjištění naopak formaldehyd prý zatěžuje životní prostředí čím dál méně. A kdo nejvíce zamořuje ovzduší? Spolana Neratovice, nebo Třinecké železárny.
04.10.2011 18:15 |

podobné články

FUJ! NEJVĚTŠÍMI ZNEČIŠŤOVATELI jsou Spolana Neratovice a Třinecké železárny

 
Mezi největšími znečišťovateli za rok 2010 jsou podniky Spolana Neratovice a Třinecké železárny. Za poslední rok patří navíc k těm, které své emise nebezpečných látek zvyšují, uvedla to v úterý Zora Kasíková ze společnosti Arnika, která výsledky z IRZ (Integrovaný registr znečišťování) vyhlašuje.
05.10.2011 06:30 |

podobné články

Třinecké železárny investují do dalších modernějších jeřábů

 
Po srpnové investici do nového jeřábu na mlýnici strusky nyní Třinecké železárny znovu investovaly do modernizace jeřábů.
02.11.2012 15:30 |

podobné články

Boj za lepší ovzduší: Třinecké železárny, kraj i stát slíbily, že udělají víc, než musí

 
Zlepšit stav ovzduší na severu Moravy i nad rámec zákonných požadavků se rozhodl kraj, Třinecké železárny a ministerstvo životního prostředí. Podniknou nejrůznější aktivity, které snad alespoň částečně uleví tamním obyvatelům.
24.04.2018 13:40 |

podobné články

Slovenské železárny patřily mezi špičky oboru: Zrodil se tu i slavný most pro Budapešť! Teď chátrají

 
Železárny v Drnavě byly pýchou Slovenska. Vyrábělo se v nich železo tak kvalitní, že bylo dokonce použito pro stavbu prvního mostu přes řeku Dunaj v Budapešti. Jenže zatímco Széchenyiho řetězový most (Lánchíd) je dodnes chloubou maďarské metropole, železárny v Drnavě jsou už přes 100 let opuštěné a v žalostném stavu.
15.04.2017 22:50 |

podobné články

Z Třineckých železáren unikal plyn: Místní nemají větrat

 
Sedm jednotek hasičů zasahuje v Třinci na Frýdecko-Místecku kvůli úniku hutního plynu z Třineckých železáren. Jednotky uzavřely okolí, obyvatelé jsou varováni sirénami. Třinecké železárny podle mluvčí Petry Mackové Juráskové odstavily vysoké pece i válcovny, zjišťují příčinu úniku plynu a nabádají obyvatele, aby nevětrali. Koncentrace nejsou podle ní velké. Podle informací třinecké primátorky Věry Palkovské je situace pod kontrolou.
23.11.2021 23:20 |

podobné články

Moravia Steel: Hanácké železárny a pérovny nabízí praxi středoškolským studentům

 
Studenti SOŠ průmyslové a SOU strojírenského Prostějov si mohou nově při studiu přivydělat, a to díky spolupráci školy a společnosti Hanácké železárny a pérovny.
28.10.2012 17:00 |

podobné články

Sliboval staré kolejnice, nedodal však ani gram železa: Palestinec chtěl okrást české železárny o miliony

 
Levné kolejnice nabízel Třineckým železárnám Palestinec s jordánským pasem Iyad Abu Namus. Nedodal však ani kilogram železa, zato se pokusil okrást železárny o více než dvanáct milionů korun. Česku se teď vyhýbá jako čert kříži. Olomoucký vrchní soud ho totiž v nepřítomnosti pravomocně odsoudil k 5,5 roku kriminálu.
17.08.2016 16:50 |

podobné články

Extraligoví šampioni zavítali při triumfální jízdě i do Třineckých železáren

 
Čerství hokejoví šampioni za sebou mají okružní jízdu Třincem. S mistrovským pohárem Třinecké železárny a městem se vrátili na zimní stadion, kde jejich oslavy přibližně s dvěma tisícovkami fanoušků vyvrcholí.
15.04.2011 18:15 |

podobné články

Fischer má dalšího sponzora. Miliony mu pošle Chrenek

 
Miliardář Tomáš Chrenek se rozhodl přispět na kampaň prezidentského kandidáta Jana Fischera. Majitel sítě nemocnic, třinecké železárny či barrandovských filmových ateliérů věnoval bývalému předsedovi úřednické vlády devět milionů korun.
27.07.2012 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fischer (1771 článků) , Tomáš Chrenek (20 článků)

Miliardář Chrenek: Miliony pro Fischera!

 
Hlavní uchazeč o prezidentské křeslo, expremiér Jan Fischer (61), získal silného mecenáše. Celých 9 milionů na kampaň mu daroval podnikatel Tomáš Chrenek (49), který vlastní např. Třinecké železárny. „Jan Fischer je pro mne nejdůvěryhodnější z kandidátů,“ napsal Chrenek v prohlášení.
31.07.2012 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fischer (1771 článků) , Tomáš Chrenek (20 článků)

Třinecké železárny: Nová kyslíkárna zajistí dodávky technických plynů

 
Hospodárnější a ekologičtější proces výroby železa umožní injektáž prachového uhlí do vysokých pecí v Třineckých železárnách. Použití této technologie vyžaduje rozsáhlejší dodávky technických plynů. V příštím roce proto v Třinci začne u hlavní brány jedna z nejvýznamnějších investic za 1,5 miliardy korun.
15.06.2013 17:05 |

podobné články

Průmysl asi povede Jiří Cienciala. Léta řídil Třinecké železárny

 
Kandidátem na ministra průmyslu v úřednické vládě je rektor Vysoké školy podnikání v Ostravě Jiří Cienciala. Někdejší dlouholetý generální ředitel Třineckých železáren dnes obdržel nabídku od designovaného premiéra Jiřího Rusnoka. Cienciala to novinářům řekl po odpoledním jednání s předsedou úřednického kabinetu v Kramářově vile.
02.07.2013 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Rusnok (1936 článků) , Jiří Rusnok (741 článků)

AutoCont dodá Třineckým železárnám systém pro správu dokumentů

 
Společnost AutoCont získala kontrakt pro Třinecké Železárny. Dodá jim centrální systém pro správu dokumentů (DMS) na platformě IBM FileNet Tento systém obslouží v následujících pěti letech až 100 milionů dokumentů.
15.01.2014 15:50 |

podobné články

Ministryně Marksová: Náročná práce šla s hutěmi vždy ruku v ruce

 
Před několika dny jsem navštívila Třinecké železárny. Jednali jsme o důchodech hutníků i o problematice zaměstnanosti v regionu.
01.08.2015 20:36 |

podobné články

VIDEO Novičok? To zajímá jen novináře. Podívejte se, o čem Zeman hovořil s lidmi ve fabrice

 
Prezident Miloš Zeman při své cestě Moravskoslezským krajem navštívil Třinecké železárny, kde se setkal nejen s vedením společnosti, ale i se zaměstnanci.
16.05.2018 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27995 článků)

ČHMÚ: Třinecko má 6 hlavních typů zdrojů znečišťování ovzduší

 
Celkem bylo identifikováno 6 hlavních faktorů kvality ovzduší, které na Třinecku ovlivňují úroveň znečištění suspendovanými částicemi PM2,5. Třinec leží v oblasti, která se vyznačuje velkým průmyslovým i dopravním zatížením. Třinecké železárny ovšem nejsou hlavním původcem znečištění ovzduší.
15.02.2020 19:30 |

podobné články

Hejtman Vondrák: Jedním ze způsobů, jak chránit životní prostředí, je zodpovědný přístup velkých podniků

 
Moravskoslezský kraj, Ministerstvo životního prostředí a Třinecké železárny se i vloni zavázaly k aktivitám, které podniknou nad rámec svých zákonných povinností a povedou k menšímu zatížení životního prostředí. Své sliby splnily, i když kvůli pandemii koronaviru nebyla naplněna výše některých závazků.
07.04.2021 21:25 |

podobné články

Třinecké železárny zvýší plat až o 2500 Kč měsíčně: Přidají i odměny za věrnost

 
Zaměstnancům Třineckých železáren (TŽ) od února vzrostou mzdy v průměru o 1700 korun měsíčně. S vedením firmy se na tom dohodli zástupci odborů. Průměrná mzda v podniku loni byla přes 38 tisíc korun.
19.01.2022 09:55 |

podobné články