Článek

Trikolora: Stanovisko k účasti nejen našich sportovců na olympijských hrách

 
Za antických dob bývaly olympijské hry důvodem k zastavení bojů. To až za našich časů jsou války důvodem k selektivnímu bojkotu olympiády. Měli bychom se z historie poučit a k oné dávné tradici se navrátit.
24.04.2023 08:10 |

podobné články

Podobné články

Eurosport odtajnil „dream team“ pro Zimní olympijské hry Beijing 2022. Sestává ze sportovních legend, které mají na kontě celkem 80 olympijských kovů

 
●        Eurosport představil nejrozsáhlejší sestavu evropských expertů v historii olympijských přenosů. Na kontě mají celkem 80 olympijských medailí a 215 účastí na zimních olympijských hrách. ●        Součástí týmu budou olympijské legendy jako Martin Fourcade, Kevin Kuske, Anni Friesinger-Postma, Henrik Lundqvist a Justyna Kowalczyk. ●        Scott Young: „Seznam světových sportovních hvězd a odborníků, kteří se na obrazovkách objeví v průběhu Zimních olympijských her Beijing 2022, je svým způsobem síní slávy zimních sportů.“
20.01.2022 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Henrik Lundqvist (12 článků) , Scott Young (6 článků) , Martin Fourcade (26 článků) , Anni Friesinger (2 články) , Kevin Young (2 články) , Kevin Young (1 článek) , Kevin Kevin (73 článků)

„Vítejte na zimních olympijských hrách 2022 v Pekingu,“ vzkazuje přes PL čínský velvyslanec

 
„Na letních olympijských hrách v Tokiu, které právě skončily, tvrdě bojovali čínští i čeští sportovci a dosáhli vynikajících výsledků. Obzvlášť Česká republika dosáhla v těchto olympijských hrách historicky nejlepšího výsledku. Při této příležitosti bych rád pogratuloval a vyjádřil úctu sportovcům z obou zemí, kteří se zúčastnili této události,“ uvedl pro ParlamentníListy.cz velvyslanec ČLR v České republice Zhang Jianmin. Jeho text nabízíme v plném znění.
12.08.2021 19:45 |

podobné články

Nastává čas Her. Slavnostní zahájení olympiády většina českých sportovců vynechá

 
Hlavně funkcionáři a členové doprovodných týmů budou podle všeho v pátek zastupovat Českou republiku na slavnostním zahájení olympijských her v Soči. Většina sportovců ubytovaných v horských střediscích totiž neplánuje absolvovat náročnou cestu a chtějí se soustředit na své první starty na hrách. V přímořské olympijské vesnici ještě většina českých sportovců chybí, hokejisté z NHL totiž do Soči přiletí až v pondělí.
07.02.2014 09:40 |

podobné články

Nejvíc sexy sportovec ze zimních olympijských her se chystá i do Tokia: Bude na sobě mít zase jen sukýnku?

 
Sportovec Pita Taufatofua z Tongy se už potřetí ukáže na olympijských hrách. Poprvé se kvalifikoval v taekwondu v roce 2016 v Riu de Janeiru a o dva roky později překvapil na zimních olympijských hrách v Pchjongjangu.
04.07.2021 19:30 |

podobné články

„Historie ukáže, kdo dělá víc pro mír.“ Předseda olympijského výboru si trvá na svém

 
Vedení olympijského výboru zvažuje, že by na olympijských hrách 2024 mohli startovat i ruští a běloruští sportovci. Předseda MOV Thomas Bach říká, že prací výboru je lidi spojovat. Omezování účasti sportovců by podle odborníků na lidská práva OSN bylo diskriminací. Návrh se setkal s nepochopením v Evropě, České republice a především pak u ukrajinských sportovců.
12.02.2023 19:15 |

podobné články

Soči bude plné hvězd! NHL potvrdila, že své hokejisty na olympiádu pustí!

 
Vedení zámořské NHL dnes oznámilo, že se dohodlo na podmínkách účasti hokejistů na únorových zimních olympijských hrách 2014 v Soči. Borci z kanadsko-americké soutěže představí na pátých olympijských hrách za sebou. Poprvé byli v roce 1998 v Naganu.
19.07.2013 21:20 |

podobné články

SKANDÁL na paralympiádě: Řada sportovců je úplně zdravá. Slepotu předstírají!

 
Rusko se potýká s dalším olympijským skandálem. Hned potom, co bylo ruským hendikepovaným sportovcům zakázáno startovat na letošních olympijských hrách v Riu, vyplouvají na povrch další pohoršující skutečnosti. Údajně je řada "postižených" sportovců zcela zdravých a jedná se ve velkém počtu zejména o nevidomé atlety.
10.09.2016 15:45 |

podobné články

Češi na korejských ZOH v akci? Máme pro vás kompletní program!

 
Kompletní program českých sportovců na olympijských hrách v Koreji! Svátek pod pěti kruhy odstartoval v pátek 9. února slavnostním zahájením a během 17 dnů do bojů o medaile zasáhne 2952 sportovců z 94 zemí světa. Tak se pojďte podívat, kdy uvidíme v akci naše naděje!
10.02.2018 15:15 |

podobné články

Tajemství profesionálních snowboardistů? Perfektní servis a náročný trénink jsou základ, tvrdí odborníci

 
Snowboarding představuje jeden z nejdynamičtějších zimních sportů. Nejen proto se stal symbolem lidí toužících po novém dobrodružství i oblíbenou sportovní disciplínou, kterou můžeme v těchto dnech sledovat na zimních olympijských hrách v Soči. Přestože se může zdát, že za úspěchem olympijských jezdců stojí hlavně profesionální sportovní výbava, na jejich výkon má významný dopad například i servis či správně zvolené brýle. Jaké jsou hlavní rozdíly mezi rekreačním a profesionálním snowboardingem a v čem tkví tajemství olympijských výkonů, vám představíme v následujícím článku.
13.02.2014 16:05 |

podobné články

Handicapovaný atlet Pistorius nakonec bude na olympiádě

 
Olympijský výbor Jihoafrické republiky udělil zdravotně postiženému atletovi Oscaru Pistoriusovi právo startu na olympijských hrách v Londýně, kde by se běžec měl stát součástí štafety na 4x400 metrů. Pistorius by se tak během jednoho roku měl představit na olympijských i paralympijských hrách.
04.07.2012 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Oscar Pistorius (145 článků)

Británie oslaví olympijské úspěchy přemalováním schránek pošty do zlata

 
Pokud se začnou v příštích týdnech některé z tradičních červených poštovních schránek v Británii měnit na zlaté, bude to znamenat, že si sportovci pořádající země vědou na olympijských hrách dobře. Královská pošta dnes oznámila, že oslaví každý triumf britského sportovce na olympijských i paralympijských hrách přemalováním schránky v jeho bydlišti na zlato.
25.07.2012 09:00 |

podobné články

Obama věří v bezpečnost na olympijských hrách v Soči

 
Americký prezident Barack Obama věří, že na nadcházejících zimních olympijských hrách v Soči bude bezpečno. Určité riziko ale připustil a doporučil Američanům cestujícím na olympiádu, aby se registrovali u amerického ministerstva zahraničí a dbali jeho bezpečnostních pokynů. Nejvyšší americký představitel to řekl v rozhovoru, který zveřejnila stanice CNN.
31.01.2014 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2512 článků)

Sáblíková a pětka = zlatá medaile

 
Rovnice, která platí na všech závodech mistrovství světa na jednotlivých tratích a olympijských hrách od roku 2007. Česká rychlobruslařská hvězda se ji bude snažit potvrdit i ve středu na olympijských hrách v Soči, kde bude obhajovat na trati 5000 metrů čtyři roky starý triumf z Vancouveru. 
18.02.2014 11:35 |

podobné články

Vysadí Rusko 'zelené mužíčky' i na zimních olympijských hrách?

 
Moskva dostala za dopingovou aféru tvrdě za vyučenou. Na olympijských hrách v Pchjongčchangu budou moci ruští sportovci startovat pouze pod olympijskou vlajkou. Ruští politici navrhují hybridní účast inspirovanou do jisté míry anexí ukrajinského Krymu.
06.12.2017 14:45 |

podobné články

Pojďme jednat, nabízí Soul KLDR. O raketách i olympijských hrách

 
Jižní Korea navrhla Severní Koreji jednání na vysoké úrovni, jehož hlavním tématem by měla být možná účast KLDR na zimních olympijských hrách v jihokorejském Pchjongčchangu. Soul s nabídkou přišel den poté, co se severokorejský vůdce Kim Čong-un v novoročním projevu nečekaně vyslovil pro zlepšení vztahů mezi oběma zeměmi.
02.01.2018 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kim (1843 článků)

Ve 13 letech má olympijskou medaili, nedávno přitom hleděla smrti do tváře

 
Třináctiletá Britka Sky Brownová získala na olympijských hrách v Tokiu bronzovou medaili ve skateboardingu. Stala se tak nejmladším britským sportovcem, jaký kdy na olympijských hrách získal cenný kov. Ještě před rokem přitom Brownová bojovala s následky vážného zranění.
04.08.2021 12:40 |

podobné články

Nechvalné konce olympijských her: Chátrající areály jsou v Athénách, Pekingu i Sarajevu! Jak skončí Rio?

 
Letní olympiáda v Riu de Janeiro se s přehledem zařadí mezi ty nejkontroverznější sportovní svátky. Na uspořádání akce Brazílie vydala přibližně 10,5 miliardy eur (284 miliard korun), což se lidem v chudé zemi, jimž stát mnohdy dluží na mzdách ve veřejném sektoru, pochopitelně nelíbí a proti olympiádě protestují. Navíc se ukazuje, že nákladné investice do olympijských areálů mohou skončit fiaskem. Podívejte se s námi, jak nechvalně dopadly areály po různých olympijských hrách.
19.08.2016 20:20 |

podobné články

Drama kolem zatčení Saakašviliho, co naznačuje Putinova reakce na olympiádu, „černý čtvrtek“ na Ukrajině. Informace od Milana Syručka, které tu ještě nebyly

 
ROZHOVOR Pokračováním kauzy kolem bývalého gruzínského prezidenta, exprimátora Oděsy a samozvaného „bijce korupce“ Saakašviliho se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz mj. zabývá novinářský nestor, bývalý zpravodaj Mladé fronty Dnes Milan Syruček. Věnuje se rovněž překvapivě smířlivému tónu ruského prezidenta k účasti sportovců Ruské federace na Olympijských hrách, kterým „nahnal“ další body ve své zemi. Syruček také přináší unikátní, u nás nepublikované informace o „odbojnosti“ Ukrajiny proti Mezinárodnímu měnovému fondu a EU.
10.12.2017 09:25 |

podobné články

Rusové! Přiznejte se, omluvte se. Ruští sportovci mají utrum. Padla vážná slova

 
Výbor Světové antidopingové agentury (WADA) vyloučil Ruskou federaci z účasti na světových šampionátech a olympijských hrách, a to na 4 roky. To vše kvůli několik let se táhnoucímu dopingovému skandálu, v němž jde mimo jiné o manipulaci s daty z moskevské laboratoře, kde se pracovalo se vzorky sportovců. Zákaz se týká letní olympiády v Tokiu 2020, zimní olympiády v Pekingu 2022 a mnoha dalších sportovních akcí.
09.12.2019 15:35 |

podobné články