Článek

Trikolora: Postavme se proti katastrofickým dopadům klimatické politiky EU

 
Komentář na facebookovém profilu k růstu cen emisních povolenek
13.12.2021 17:30 |

podobné články

Podobné články

Evropská centrální banka nacvičuje na klimatické změny. Markéta Šichtařová protočila oči: Má přijímat vklady a dávat úvěry, ne hlídat počasí!

 
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Evropská centrální banka se chystá zahájit klimatické stresové testy, v jejichž rámci bude simulovat připravenost tisíců bank eurozóny na různé kritické situace spojené s procesem klimatické změny. Podle Markéty Šichtařové je to stejné, jako kdyby lékař místo vašeho léčení začal řešit, jestli třídíte odpad. Je jí záhadou, jak se instituce, která měla nezávisle hlídat cenovou hladinu, což má i ve stanovách, mohla během krátké doby změnit na náboženskou policii a začala hlídat dodržování klimatické víry.
11.07.2021 18:00 |

podobné články

Spojme se v EU, postavme se Kremlu. Topka přivezla Liberečákům Pekarovou a Peszynského, byl běh kolem přehrady a průvod městem pod eurovlajkou. Máme i FOTO

 
REPORTÁŽ Evropský den připravila v sobotu v Liberci TOP 09. Nejdříve se topkaři pod patronátem své místopředsedkyně Markéty Pekarové Adamové proběhli kolem polovyschlé liberecké přehrady, odpoledne zorganizovali první akci organizace Pulse of Europe v krajském městě. Na ní promluvil i Tomáš Peszynski. „Nebojíme se říci to, že chceme, aby Česko bylo ještě více v Evropské unii. Například, aby mělo euro. Chceme, aby se Evropská unie zreformovala, aby byla demokratičtější, funkčnější, silnější,“ uvedl. Jejich heslem je i - spojme se v EU a postavme se Kremlu. „Co si budeme povídat, Evropa je ohrožena kvůli rozkladnému působení ruské zahraniční politiky, ruské propagandy a fake news,“ vysvětlil.
23.09.2018 08:25 |

podobné články

Charles je jako Greta. Burcuje politiky, že jen mluvit o klimatu nestačí

 
Britský princ Charles sdílí obavy ekologických aktivistů, že světoví vůdci o klimatických změnách „jen mluví“, ale nedělají dost, aby zabránili „katastrofickým dopadům“, uvedl počátkem týdne v rozhovoru se stanicí BBC.
26.06.2016 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Kanye West (583 článků)

Postavme Slovensko z hlavy na nohy

 
Před dvěma roky odstartovala ve straně TIP předvolební kampaň do Evropského parlamentu heslem: Postavme Slovensko z hlavy na nohy. Michal Bubán, člen strany TIP, by Slovensko jistě dokázal úspěšně reprezentovat.
15.09.2015 12:20 |

podobné články

Ministryně Schillerová: Postavme podvozek, postavme základ a pak se v tom může pokračovat

 
Projev na 61. schůzi Poslanecké sněmovny 7. října 2020 k návrhu změny zákona o daních z příjmů.
07.10.2020 20:25 |

podobné články

Březina: Česko se ve věci důchodů pro Slováky nehájilo. Teď hrozí katastrofa

 
Kauza "českých důchodů pro Slováky": Návod, jak předejít katastrofickým dopadům na státní rozpočet.
14.07.2011 14:00 |

podobné články

Aktivisté z Extinction Rebellion zahájili hladovku za klima

 
Dvacítka aktivistů z české pobočky hnutí Extinction Rebellion (Rebelie proti vyhynutí) drží od pátku hladovku kvůli klimatické krizi, která podle nich ohrožuje schopnost lidstva se uživit. Cílem protestu je dosáhnout toho, aby bylo řešení klimatické krize prioritou vlády. Prvním požadavkem je vyhlášení stavu klimatické nouze, řekl dnes ČTK mluvčí hnutí Extinction Rebellion ČR Martin Vrba.
15.12.2019 06:45 |

podobné články

Aktivisté z Extinction Rebellion zahájili hladovku za klima

 
Dvacítka aktivistů z české pobočky hnutí Extinction Rebellion (Rebelie proti vyhynutí) drží od pátku hladovku kvůli klimatické krizi, která podle nich ohrožuje schopnost lidstva se uživit. Cílem protestu je dosáhnout toho, aby bylo řešení klimatické krize prioritou vlády. Prvním požadavkem je vyhlášení stavu klimatické nouze, řekl dnes ČTK mluvčí hnutí Extinction Rebellion ČR Martin Vrba.
15.12.2019 16:45 |

podobné články

Medik Václav se kvůli klimatické nouzi týden nenajedl: Horší než hlad je únava

 
Student medicíny a angličtiny Václav Opatřil (22) z české pobočky hnutí Extinction Rebellion (Rebelie proti vyhynutí) držel týdenní hladovku za vyhlášení klimatické nouze v Brně. V pátek ho přijala primátorka. Výsledkem schůzky podle něj zatím je, že se hnutí bude podílet na informační kampani Brna ohledně klimatické změny.
20.12.2019 13:30 |

podobné články

Zelení: Vláda po pařížské dohodě musí přijmout jasné klimatické cíle

 
Dohoda, kterou účastníci klimatické konference v Paříži uzavřeli, je podle Strany zelených významným krokem pro odklon od závislosti na fosilních zdrojích. Následovat ale musí konkrétní a jasné závazky jednotlivých států. Strana zelených proto bude pečlivě sledovat kroky české vlády. Zelení se domnívají, že by Sobotkův kabinet měl co nejdříve stanovit ambicióznější národní klimatické cíle do roku 2030 a přijmout antifosilní zákon.
14.12.2015 20:46 |

podobné články

Výzva městu Tišnov k vyhlášení stavu klimatické nouze

 
Žádáme, aby město Tišnov vyhlásilo stav klimatické nouze a dalo tím veřejnosti najevo nutnost problematiku klimatické změny aktivně řešit.
18.02.2020 14:16 |

podobné články

Trikolora je už zase Trikolora. Postavíme se babišovskému i antibabišovskému táboru, říká staronová předsedkyně

 
Trikolora má za sebou historicky teprve druhý celorepublikový sněm. Na něm se z občanského hnutí změnila na politickou stranu a vrátila se také k původnímu názvu Trikolora. Vloni si totiž kvůli volbám vzala název Trikolora Svobodní Soukromníci. To, co se nezměnilo, je vedení strany. Zuzana Majerová Zahradníková, která převzala kormidlo Trikolory ve chvíli, kdy vloni v dubnu položil veškeré své politické funkce zakladatel hnutí Václav Klaus ml., obhájila funkci předsedkyně, když pro ni hlasovalo 127 delegátů.
29.01.2022 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10750 článků)

Kvůli dopadům covidu se v Česku do chudoby dostalo 20 tisíc dětí

 
Kvůli dopadům koronavirové epidemie se do chudoby dostalo v Česku 20 000 dětí. Zjistila to česká pobočka UNICEF. Na fóru rodinné politiky v Praze to v úterý řekla její ředitelka Pavla Gomba. Dodala, že celkové výsledky se organizace chystá zveřejnit na konci září. V ČR žijí podle údajů statistického úřadu dva miliony dětí a mladých pod 18 let.
07.09.2021 20:00 |

podobné články

Petice proti dopadům zrušení superhrubé mzdy -10% trvale samosprávám

 
Petice představitelů obcí a měst Vládě ČR proti dopadům zrušení superhrubé mzdy na obce, města a kraje
11.09.2020 13:05 |

podobné články

Česká republika, Dánsko, Německo a Rakousko nejlépe odolávají dopadům krize

 
Česká republika spolu s Dánskem, Německem a Rakouskem byla hodnocena jako nejlépe odolávající dopadům krize. Vyplývá to z pololetního barometru Konfederace evropského podnikání (BusinessEurope), sdružující 40 národních zaměstnavatelských svazů z 34 evropských zemí, zveřejněného v pondělí.
16.03.2010 13:25 |

podobné články

Vláda asi odmítne delší dovolenou pro zaměstnance. Kvůli dopadům na podnikatele

 
Zejména kvůli dopadům na menší a střední podnikatele vláda ANO a ČSSD zřejmě odmítne návrh poslanců KSČM na prodloužení základní výměry dovolené pro zaměstnance z nejméně čtyř na pět týdnů. Kabinet poukáže na pondělní schůzi podle předběžného stanoviska pro zákonodárce na to, že podle Hospodářské komory by náklady zaměstnavatelů vzrostly zhruba o 28 miliard korun. Zprávu přinesla ČTK.
30.11.2018 15:11 |

podobné články

ÚOOÚ k dopadům zrušení Štítu soukromí EU-USA na správce

 
Úřad pro ochranu osobních údajů se na svých webových stránkách vyjadřuje k dopadům rozsudku Evropského soudního dvora ve věci C-311/18 na přenos údajů mezi správcem v EU a zpracovatelem ve třetí zemi (USA). Součástí textu je také doporučení pro správce osobních údajů, jak nastalou situaci řešit.
12.08.2020 17:55 |

podobné články

Evropa pokračuje v klimatické politice. Cíle však nevyužívají možnosti šetrných zdrojů

 
Dnes v poledne představila Evropská komise návrh energeticko-klimatické politiky do roku 2030. Podle této strategie by měla EU snížit emise skleníkových plynů o 40 procent a zvýšit podíl obnovitelných zdrojů na 27 procent.
22.01.2014 17:00 |

podobné články

Evropská rada rozhoduje energetické budoucnosti EU

 
Nejdůležitějším bodem Evropské rady, který proběhne dnes a zítra v Bruselu bude jednání o podobě energeticko-klimatické politiky do roku 2030. Klimatické a energetické cíle navržené Evropskou komisí pro příští desetiletí směřují ke snížení emisí EU o 40 %, závaznému zvýšení podílu obnovitelných zdrojů na úrovni EU na 27 % a zvýšení energetické účinnosti o 30%.
23.10.2014 20:35 |

podobné články