Článek

Trikolora je už zase Trikolora. Postavíme se babišovskému i antibabišovskému táboru, říká staronová předsedkyně

 
Trikolora má za sebou historicky teprve druhý celorepublikový sněm. Na něm se z občanského hnutí změnila na politickou stranu a vrátila se také k původnímu názvu Trikolora. Vloni si totiž kvůli volbám vzala název Trikolora Svobodní Soukromníci. To, co se nezměnilo, je vedení strany. Zuzana Majerová Zahradníková, která převzala kormidlo Trikolory ve chvíli, kdy vloni v dubnu položil veškeré své politické funkce zakladatel hnutí Václav Klaus ml., obhájila funkci předsedkyně, když pro ni hlasovalo 127 delegátů.
29.01.2022 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10768 článků)
Podobné články

Letních táborů méně nebude, zájem je vyšší. Některým rodičům ale chybí peníze

 
Letních táborů zřejmě kvůli opatřením proti koronaviru letos proti loňsku výrazně neubude. Například skauti počítají se zhruba stejným počtem táborů jako v minulém roce, hasiči s úbytkem přibližně o desetinu. Také účast dětí na některých táborech bude podle odhadů organizátorů meziročně asi o deset procent nižší, jinde ale podobná jako loni, resp. možná dokonce o trochu vyšší. Vyplývá to z informací od zástupců mládežnických organizací a pořadatelů táborů. V pátek to sdělila mluvčí České rady dětí a mládeže Soňa Polak.
05.06.2020 15:25 |

podobné články

Eman Pluhař: „Jáchymovské trestanecké tábory – peklo, ve kterém mrzlo“

 
Publikace z nakladatelství Zdeňka Bauera (NZB) je první kompletní historií trestaneckých táborů na Jáchymovsku od jejich vzniku v roce 1946 až po jejich zahlazení v roce 1961. Chce být uceleným přehledem o účelu a provozu těchto táborů a předem upozorňuje, že dokonalá být nemůže. Na tomto základě vzniklo nejen vědecké, ale i úctyhodné morální dílo, které je svým způsobem i satisfakcí vězňům z trestaneckých táborů a pro mnoha z nich jejich literárním pomníkem. S akribií historické vědy autoři zpracovali tisíce a tisíce svědectví, jak se vynořily po roce 1989 (ale také v roce 1968) a rekonstruují průběh událostí s pomocí dokumentů z četných archivů (také ze CIA a Svobodné Evropy) včetně dosud nezpracovaného archivu Správy Sboru nápravné výchovy. K dokumentům patří i faksimile mapy na vnitřní straně obálky. Mapa je z roku 1953 a má pro potřebu čsl. armády zakreslenou polohu uranových dolů a trestaneckých táborů - asi pro všechny případy. Rozsahem (900 s.) a bohatou fotodokumentací, odkazy (2711 odkazů), rejstříkem literatury a pramenů (44 s.), věcným a jmenným rejstříkem, přehledem použitých zkratek a značek, slovníčkem místních jmen a slovníčkem důlních a muklovských pojmů a slovníčkem místních jmen nabývá charakter encyklopedické publikace. Autorem je pětičlenný kolektiv ve složení: vydavatel Zdeněk Bauer (vedoucí projektu), archivářka Ludmila Petrášová, historik Tomáš Bursík, historička Klára Pinerová a historik František Bártík.
23.05.2021 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Pluhař (1 článek)

Kubera vyplísnil EU: Strčte si ty eura někam, postavíme si za své. Odhalím, co o tom řekl Schwarzenberg. Založte kanál ČT-Teror

 
ROZHOVOR „Strčte si ty eura někam, jsou to nejdražší peníze, co máme,“ říká senátor za ODS Jaroslav Kubera k hrozící pokutě ze strany Bruselu za nepřijímání migrantů. Tvrdí, že kdybychom s dotacemi nemuseli plnit evropské směrnice, tak žádné dotace nepotřebujeme a všechno postavíme za své. V rozhovoru po návratu ze Spojených států zároveň sdělil, že teroristé ještě zdaleka nevyčerpali všechny možnosti. Až přijdou kybernetické útoky, otravování vody a blackouty, bude hůř.
14.06.2017 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1148 článků)

Zvěřino, bacha! Tvoje staronová holka si nechala zadeček v miniplavkách osahávat od jiného

 
Jak dlouho bude trvat staronová idylka modelky Nikoly Plzákové a dýdžeje Petra Zvěřiny? Nikola se k partnerovi vrátila po krátkém románku s podnikatelem Jiřím Pokorným a milenci jsou opět jako hrdličky. To ovšem ještě Petr netušil, že videoklip, který Nikola natáčela na ostrově Gran Canaria, nebyl úplně nevinný.
16.06.2012 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pokorný (55 článků) , Petr Zvěřina (82 článků)

Na jihu Moravy vzniká staronová krajská koalice ČSSD a KDU-ČSL

 
Na jihu Moravy vzniká staronová krajská koalice ČSSD a KDU-ČSL. Koaliční smlouva by mohla být hotova za týden. ČTK to řekli lídr sociální demokracie Michal Hašek a šéf lidovců Stanislav Juránek. Mimo vedení kraje tak zůstanou komunisté, se kterými vítězná ČSSD také jednala.
30.10.2012 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2448 článků)

10 nejzajímavější příměstských táborů: Ideální pro děti, které léto stráví v Praze

 
Trávit letní prázdniny v hlavním městě nemusí být pro pražské děti vždy nuda. Praha nabízí velké množství příměstských táborů. Táborů, které nabízejí nejrůznější denní aktivity. Redakce Blesk Praha vybrala deset nejzajímavějších, které nabízí dětem prvního stupně zajímavý program, při kterém se zapomenou dívat do svých mobilních telefonů, na které si vzpomenou zase až večer doma.
25.05.2016 07:10 |

podobné články

Velký přehled letních táborů v Česku: Co budou mít děti napříč kraji letos jinak?

 
Kvůli koronavirové krizi se letos organizátoři letních táborů museli vypořádat s přísnějšími hygienickými pravidly a nedostatkem táborových vedoucích. Táborů se proto uskuteční asi o desetinu méně než před rokem. Jejich ceny pořadatelé moc neupravovali. Dlouhodobě se pohybují kolem 2500 korun za desetidenní pobyt, říká předseda České rady dětí a mládeže (ČRDM) Aleš Sedláček.
23.06.2020 08:55 |

podobné články

Trikolora nemá být stranou vůdcovského typu, říká předsedkyně Majerová

 
„Trikolora nepotřebuje revoluci, ale evoluci. Na to dobré chceme navázat, z chyb se naopak musíme poučit,“ říká bývalá poslankyně Zuzana Majerová Zahradníková, která minulý víkend obhájila funkci předsedkyně Trikolory. Co chystá v nejbližší době? Jak chce změnit Trikoloru, aby byla v příštích volbách úspěšnější? A bude nakonec Trikolora spolupracovat také s SPD? „Chystáme založení intelektuálního think tanku,“ prozradila Majerová mimo jiné v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
03.02.2022 14:35 |

podobné články

Amnesty International udeřila na KLDR po zveřejnění snímků vězeňských táborů

 
Organizace na ochranu lidských práv Amnesty International (AI) dnes zveřejnila nové satelitní snímky vězeňských táborů v Severní Koreji a také svědectví bývalých vězňů a dozorců líčících týrání a popravy. KLDR existenci pracovních táborů pro politické vězně popírá, ale podle nezávislých odhadů v nich zadržuje v hrozivých podmínkách 100 000 až 200 000 lidí, napsala agentura AFP. 
05.12.2013 10:05 |

podobné články

Tady mučí KLDR své vězně! Letecké záběry táboru smrti, který neustále roste

 
Organizace na ochranu lidských práv Amnesty International (AI) dnes zveřejnila nové satelitní snímky vězeňských táborů v Severní Koreji a také svědectví bývalých vězňů a dozorců líčících týrání a popravy. KLDR existenci pracovních táborů pro politické vězně popírá, ale podle nezávislých odhadů v nich zadržuje v hrozivých podmínkách 100 až 200 tisíc lidí, napsala agentura AFP.
05.12.2013 13:55 |

podobné články

VIDEO Cos to provedl, ty zkurvysyne? Arab, u toho nevíte, jestli to není zvíře. Necenzurovaná reportáž z německých táborů

 
Německá televize RTL v pořadu Spiegel TV přinesla drsnou reportáž z německých utečeneckých táborů, kde si prý uprchlí Syřané a další národnosti vyřizují své staré účty z domoviny. Redaktoři vyrazili do čtyř německých táborů a ve všech natočili otřesné historky o bitkách a demolici vybavení.
13.10.2015 12:11 |

podobné články

5 nejšílenějších letních táborů

 
Léto je již tradičně spojeno s ratolestmi navštěvujícími nejrůznější tábory. I mnoho táborů u nás v posledních letech nabízí ty nejšílenější témata – oproti pětici exotických táborů v zahraničí to je však stále málo. Přečtěte si o táborech, u nichž vás zamrzí, že vám už není dvanáct let.
27.07.2017 11:15 |

podobné články

Koronavirus uzavřel šest dětských táborů. Jaké tu byly další problémy s hygienou?

 
Provozovatelé dětských táborů více než loni dbají na dodržování legislativou stanovených hygienických požadavků. To vyplynulo z kontrol provedených krajskými hygienickými stanicemi. Úřady za zjištěné hygienické nedostatky uložily 29 pokut v celkové výši 52 000 Kč. V souvislosti s podezřením na nákazu koronavirem bylo šest dětských táborů ukončeno, ovšem pouze v jednom případě z rozhodnutí hygieniků. Uvádí to analýza KHS, kterou mají Blesk Zprávy k dispozici.
13.08.2020 14:25 |

podobné články

Nářez před kamerou: Klaus mladší, Petříček a děti z uprchlických táborů

 
O tom, zda přijmout či nepřijmout děti z řeckých uprchlických táborů, diskutovali šéf hnutí Trikolóra Václav Klaus mladší a ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček (ČSSD) v pořadu Rozstřel serveru iDNES.cz.
23.12.2019 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10768 článků)

Ostrý Klaus mladší před kamerou: Seděl proti němu Petříček a šlo o „děti z táborů“

 
O tom, zda přijmout či nepřijmout děti z řeckých uprchlických táborů, diskutovali šéf hnutí Trikolóra Václav Klaus mladší a ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček (ČSSD) v pořadu Rozstřel serveru iDNES.cz.
23.12.2019 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10768 článků)

Ostrý Klaus mladší před kamerou: Seděl proti němu Petříček a šlo o „děti z táborů“

 
O tom, zda přijmout či nepřijmout děti z řeckých uprchlických táborů, diskutovali šéf hnutí Trikolóra Václav Klaus mladší a ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček (ČSSD) v pořadu Rozstřel serveru iDNES.cz.
24.12.2019 01:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10768 článků)

Staronová Daniela Šinkorová: Z blondýnky je zase bruneta

 
Být blondýnkou už ji zřejmě přestalo bavit. Herečka a moderátorka Daniela Šinkorová (43) se zase vrátila k tmavé barvě. Co myslíte, která barva jí sluší víc?
05.05.2016 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Daniela Šinkorová (347 článků)

Sympatičtí mládenci? Digitalizovaní bolševici! Trikolóra je naprostý protiklad Pirátů, ukazuje její předsedkyně

 
Předsedkyně Trikolóry Zuzana Majerová Zahradníková považuje za naprostý nesmysl chtít nyní urychlit volby do Poslanecké sněmovny o jeden či dva měsíce. Nemáme nakonec ani volební zákon. Při jeho přijímání Trikolóra varuje před pokusy senátorů s korespondenční volbou. Zkušenosti nejen z USA, ale i z poslední prezidentské volby v Rakousku jasně ukazují, že by to byla chyba.
28.04.2021 10:25 |

podobné články

Pekarová: Zemanovi se postavíme

 
Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová se vyjádřila k nespokojenosti prezidenta Miloše Zemana s jedním navrhovaným kandidátem na ministra nastupující vlády Petra Fialy (ODS). „Zemanovu vetu neustoupíme,“ uvedla v rozhovoru pro Novinky.cz.
22.11.2021 07:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3865 článků) , Miloš Zeman (27374 článků)