Článek

Tři roky byli ve válce. Stále uznávali Mnichov. Archivář u Bobošíkové připomenul mnohé

 
Zastupující říšský protektor Reinhard Heydrich, od jehož úspěšného atentátu letos uplynulo 80 let, považoval český národ za „velmi nepřátelský“, připomenul archivář Vojtěch Šustek pro podcast „Aby bylo jasno“. Čechy měl Heydrich dělit na 4 skupiny a někteří měli být podle jeho plánů „zplyňováni“ či se stát dozorci v koncentračních táborech v Rusku. Archivář připomíná, že navíc před likvidací Heydricha Francouzi a Britové i přes tři roky probíhající válku československé území darované Hitlerovi stále považovali za legitimní součást Německa.
17.06.2022 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Reinhard Heydrich (46 článků)
Podobné články

Umí být drsná, říká Jana Bobošíková o starší dceři

 
Že krev není voda, platí v případě Jany Bobošíkové a její dcery Jany dvojnásobně. Podobné jsou si nejen vzhledově, ale i povahově, což se prý projevuje především při společné výměně názorů. Dámy to přiznaly na kameru iDNES.cz. Další články k tématu: Bobošíková podala trestní oznámení kvůli výrokům o velezrádném Klausovi PROFIL: Klaus v sukních. Bobošíkové vadí euro, dotace i sudetští Němci Bobošíkové v televizi nahrál dotaz stranické kolegyně pod cizím jménem Až příliš velká podoba: Jany Bobošíkové drží basu i v byznysu
07.03.2013 00:25 |

podobné články

Osobnosti: Jana Bobošíková (774 článků)

Dějepis není služka propagandy! Kauza Lidice: Archivář bourá Wollnerovi důkaz

 
ROZHOVOR Reportáž Reportérů ČT „V předvečer tragédie“ vyvolala velký rozruch a zapálenou veřejnou debatu. Prezentace „udavačky z Lidic“, která měla ohlásit policistům svou židovskou podnájemnici a domáhat se jejího zatčení, vyvolala diskusi především kvůli ohledům k paní Marii Šupíkové, stále ještě žijící osmaosmdesátileté dceři údajné udavačky. Archivář Vojtěch Šustek ale od počátku upozorňoval na nesrovnalosti v „objevu“ historika- germanisty Vojtěcha Kyncla, který ve své knize s objevem přišel. Kyncl jakož i editor Reportérů Marek Wollner hypotézu o udavačce vehementně obhajovali. ParlamentníListy.cz nyní dávají prostor i druhé straně – archiváři Vojtěchu Šustkovi.
18.09.2020 05:00 |

podobné články

Archivář bojuje proti „ruským” názvům ulic v Karlových varech. Zatím neúspěšně

 
Archivář Petr Cais se snaží dlouhodobě prosadit změnu názvů některých ulic a náměstí v Karlových varech. Tvrdí, že ulic v Karlových Varech, které se jmenují po ruských městech a osobnostech, je výrazně více než těch, které nesou názvy jiných světových metropolí, a považuje to za ostudu města. Jeho návrh, aby se město zabývalo změnou názvů ulic, ale dnes městští zastupitelé odmítli.
20.01.2015 12:27 |

podobné články

Archivář, co objevil muže hrdinu, připomněl nechutné obchodování s občany NDR

 
Jsou úředníci a úředníci. Jedni dělají jen přísně to, co jim přikazuje jejich pracovní povinnost, jiní svoji práci vykonávají také s vědomím osobního poslání. A tak mnohdy dělají věci, které sahají vysoko nad rámec stanovených povinností. O jednom takovém, který se ale podílel na záchraně zřejmě tisíců životů politických vězňů z bývalé NDR, je i toto povídání. Jeho zásluhy popsal ParlamentnímListům.cz archivář a právní historik Petr Kreuz.
26.02.2015 04:46 |

podobné články

Stížnost na vystupování Wollnera. „Ten archivář Šustek“, kterého zesměšňoval, píše Radě ČT

 
Srpnové šestihodinové zasedání Rady České televize, na kterém se rozebírala činnost Reportérů ČT, může mít další dohru. Ozval se totiž archivář Vojtěch Šustek, o kterém se v průběhu jednání nevybíravě vyjadřoval pozvaný redaktor Marek Wollner, a žádá na jednání Rady stejný prostor. Učinil tak v dopise předsedovi Rady ČT, který ParlamentníListy.cz mají k dispozici.
19.10.2020 17:50 |

podobné články

Bobošíkové Suverenita podá dvě žaloby na neplatnost voleb

 
Suverenita - blok Jany Bobošíkové podává Nejvyššímu správnímu soudu dvě žaloby na neplatnost voleb. Dá i stížnosti Radě pro rozhlasové a televizní vysílání a Radě České televize. Suverenita byla podle Bobošíkové poškozena ve veřejnoprávních médiích, konkrétně v České televizi, a také Českým statistickým úřadem při sčítání hlasů ve volbách.
07.06.2010 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Jana Bobošíková (774 článků)

Železný se Bobošíkové omlouvat nemusí, potvrdil NS

 
Bývalý šéf televize Nova Vladimír Železný se nemusí omluvit političce Janě Bobošíkové za sporné výroky z roku 2004. Definitivně to potvrdil Nejvyšší soud, když bez věcného projednání odmítl dovolání Bobošíkové.
08.06.2010 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Železný (175 článků) , Jana Bobošíková (774 článků)

Vyjádření Wollnera ke kauze „udavačka z Lidic“: Bobošíková a hnojomety v čele s Parlamentními listy. Co by ve slušných médiích nikdy neprošlo?

 
Marek Wollner přerušil mlčení a vyjádřil se ke kauze reportáže o Lidicích. Tvrdí, že jde o politiku a postup Reportérů ČT byl správný, protože práci historika Kyncla zaštítil jak Památník Lidice, tak Akademie věd. A archivář, který tuto práci zpochybňuje, si prý jen hraje s psychologií, ale důkazní prameny nemá. A nechyběla ani kritika Jany Bobošíkové.
22.06.2020 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Jana Bobošíková (774 článků)

Expert od Bobošíkové: Sobotka by opět propadl z ekonomie

 
Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka se nechal slyšet, že prý příčinou ekonomické krize jsou nízké daně. Suverenita s tímto tvrzením nesouhlasí. Naopak se domnívá, že příčinou byl rozmach sociálního státu po 2. světové válce, který vysál všechny vlastní příjmy. Místopředseda strany Suverenita – Blok Jany Bobošíkové Václav Musílek reagoval na jeho slova a své vyjádření poslal ParlamentnimListům.cz.
01.05.2013 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9578 článků) , Jana Bobošíková (774 článků)

Zeman na sjezdu apeloval na komunisty, venku protestovaly stovky lidí

 
Prezident Miloš Zeman v sobotu na sjezdu KSČM připomenul oběti minulého režimu. "To, čemu říkáte Vítězný únor, byl prohraný únor. Protože vytvořil monopol moci," řekl Zeman třem stovkám delegátů sjezdu, který má zvolit nové vedení komunistické strany. A doplnil, že každý monopol vede k degeneraci. Připomenul současně popravené za komunistického režimu včetně členů strany.
21.04.2018 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27332 článků)

„To ČT neodvysílá!“ Erik Best začal rýpat do 17. listopadu a věcí kolem

 
Téma blížícího se výročí sametové revoluce zaujalo i novináře amerického původu Erika Besta v jeho „Posledním slově“. Jednak se věnoval tomu, jak česká média hodnotí amerického prezidenta Donalda Trumpa podle dvojího metru, a připomenul při té příležitosti i jméno Pavla Tigrida. A připomenul i slova Václava Havla o tom, že revoluce byla nevyhnutelná. A ptá se, zda by neměla zaznít tato otázka: „Kolik toho za posledních 30 let byla přímá zásluha Čechů, a ne nikoho jiného, a jak úspěšně Češi zvládají záležitosti, které mají ve své režii?
05.11.2019 07:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6276 článků) , Donald Trump (5854 článků) , Pavel Tigrid (12 článků)

Richard Seemann: Bundestag si připomenul 80. výročí německé invaze do SSSR

 
Německý Bundestag si na svém středečním zasedání připomenul 80. výročí napadení Sovětského svazu Wehrmachtem 22. června 1941.
10.06.2021 22:05 |

podobné články

„Pořád jen čtu, jak Češi někomu po válce ubližovali.“ Režisér toho má dost. Natočí hrůzy Ležáků

 
„Ležáky si zaslouží zfilmování, stejně jako si to zasloužily Lidice. To jsou příběhy, na které se nesmí zapomenout,“ říká režisér Tomáš Magnusek, který tak pro ParlamentníListy.cz konečně odtajnil, na jakém filmu právě pracuje a dodává. „Poslední dobou mám pocit, že těch filmů, jak my jsme ubližovali, je už docela dost. Vezměme si třeba film Krajina ve stínu. A teď zase já natočím film o tom, jak někdo ubližoval nám.“ Připomenul, co se v Ležákách přesně odehrálo i proč podle něj atentát na Heydricha odnesly jako první Lidice. Řekl také, jak on vnímá „tendence“ omluvit se za to, co se dělo v Sudetech po válce.
01.12.2021 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Magnusek (110 článků)

Helena Vondráčková podpořila stranu Jany Bobošíkové

 
UVNITŘ ROZHOVOR Suverenita – blok Jany Bobošíkové získala na svou stranu další výraznou osobnost. Po atletce Kašpárkové a právničce Slámové se jí stala zpěvačka Helena Vondráčková.
27.04.2010 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Helena Vondráčková (1007 článků) , Jana Bobošíková (774 článků)

Helena Vondráčková podpořila stranu Bobošíkové

 
Suverenita – blok Jany Bobošíkové získala na svou stranu další výraznou osobnost. Po atletce Šárce Kašpárkové a právničce Kláře Slámové se jí stala zpěvačka Helena Vondráčková.
27.04.2010 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Šárka Kašpárková (29 článků) , Helena Vondráčková (1007 článků) , Jana Bobošíková (774 článků) , Klára Slámová (155 článků)

Tohle je náš dům, říkají podle Bobošíkové vysídlení Němci

 
Suverenita – blok Jany Bobošíkové, Svobodní a komunisté loni podporovali snahu prezidenta Klause vyjednat výjimku z Lisabonské smlouvy a předejít tak údajnému nebezpečí restitučních nároků sudetských Němců. V kampani pro letošní volby aktivní obhajobu Benešových dekretů plánuje už pouze Bobošíková.
01.05.2010 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Jana Bobošíková (774 článků)

Strana Bobošíkové podává dvě žaloby na neplatnost voleb

 
Blok Jany Bobošíkové Suverenita podává Nejvyššímu správnímu soudu dvě žaloby na neplatnost voleb. Dá i stížnosti Radě pro rozhlasové a televizní vysílání a Radě České televize.
07.06.2010 12:11 |

podobné články

Osobnosti: Jana Bobošíková (774 článků)

Suverenita Jany Bobošíkové podá žaloby kvůli volbám

 
Strana Suverenita-Blok Jany Bobošíkové podá dvě žaloby na neplatnost voleb a bude si stěžovat i mediálním radám.
07.06.2010 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Jana Bobošíková (774 článků)

ROZHODNUTO. Vladimír Železný se Bobošíkové neomluví

 
Bývalý šéf televize Nova Vladimír Železný se nemusí omluvit političce a bývalé novinářce Janě Bobošíkové za sporné výroky z roku 2004.
08.06.2010 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Železný (175 článků) , Jana Bobošíková (774 článků)