Článek

Tři oříšky pro Popelku: Růžičkovou, Šafránkovou i Menšíka nakonec dohnalo zdraví

 
Letos uběhne padesát let od premiéry legendární pohádky Tři oříšky pro Popelku v hlavní roli s Libuškou Šafránkovou (†68) a Pavlem Trávníčkem (73). Příběh se zapsal do srdcí nejen českých, ale i zahraničních diváků, a to i díky hereckým legendám, které se ve snímku objevily. Československo-německá pohádka také patří mezi nejnákladnější koprodukční projekty, ač na ní Němci chtěli podle portálu ČSFD původně šetřit. 
01.11.2023 06:10 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Trávníček (504 článků)
Podobné články

Co se stalo s hvězdami Třech oříšků pro Popelku? Jedna tragédie za druhou!

 
Co se stalo s hlavními hvězdami pohádky Tři oříšky pro Popelku? Kdo je po smrti a kdo se těší dobrému zdraví? A jaké byly životní osudy těch, pro něž byla Popelka nejvýraznější hereckou příležitostí? Vydali jsme se po jejich stopách!  hhhCo se stalo s hlavními hvězdami pohádky Tři oříšky pro Popelku, od jejíhož natočení? Kdo je po smrti a kdo se těší dobrému zdraví? A jaké byly životní osudy těch, pro něž byla Popelka nejvýraznější hereckou příležitostí? Vydali jsme se po jejich stopách!Co se stalo s hlavními hvězdami pohádky Tři oříšky pro Popelku, od jejíhož natočení uplynulo už 37 let? Kdo je po smrti a kdo se těší dobrému zdraví? A jaké byly životní osudy těch, pro něž byla Popelka nejvýraznější hereckou příležitostí? Vydali jsme se po jejich stopách!Více na http://www.ahaonline.cz/clanek/zhave-drby/53233/princ-pavel-travnicek-denik-aha-ho-doprovazel-do-nemecka-tady-jsem-tocil-popelku.html?utm_source=ahaonline.cz&utm_medium=copy
24.12.2015 10:35 |

podobné články

Ikony Tří oříšků pro Popelku: Šafránkovou, Růžičkovou i Menšíka zradilo zdraví

 
Legendární pohádka Tři oříšky pro Popelku v hlavních rolích se zesnulou Libuší Šafránkovou (†68) a Pavlem Trávníčkem (70) se zapsala do srdcí nejen českých diváků. A to i díky hereckým legendám, které se ve snímku objevily, avšak s několika z nich jsme se museli rozloučit. Československo-německá pohádka také patří mezi nejnákladnější koprodukční projekty, ač na ní Němci chtěli podle portálu ČSFD původně šetřit. Kolik stál celý film? 
28.12.2022 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Trávníček (504 článků)

Natáčí se nové Tři oříšky pro Popelku! Šafránkovou nahradila finalistka SuperStar

 
Fandové pohádek, zbystřete! Českou klasiku Tři oříšky pro Popelku (1973) totiž momentálně předělávají norští filmaři. Libuši Šafránkovou (67) v hlavní roli nahradí zpěvačka a finalistka SuperStar Astrid Smeplassová (24).
16.03.2021 09:20 |

podobné články

Tři oříšky pro Popelku: Chystá se nová verze legendární pohádky!

 
„To se mi líbí, to beru,“ byla první věta režiséra Václava Vorlíčka po přečtení scénáře k filmu »Tři oříšky pro Popelku«. A nyní uběhlo 40 let od vzniku jedné z nejslavnějších českých filmových pohádek opřené o původní motiv Boženy Němcové.Na zámku v německém Moritzburgu, kde se film v letech 1972 až 1973natáčel, právě začala výstava, která »Tři oříšky« a jejich tvůrce oslavuje.
11.11.2012 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Božena Němcová (167 článků) , Václav Vorlíček (189 článků)

Norové vydali nesestříhanou ‚brutální‘ verzi české pohádky Tři oříšky pro Popelku

 
Česko-německá pohádka Tři oříšky pro Popelku s Libuší Šafránkovou v hlavní roli, jejíž sledování patří pro Nory k hlavním vánočním tradicím, vyšla v Norsku v restaurované verzi na DVD. Od Popelky, kterou Norové sledují o Vánocích v televizi, se liší dabingem. Do filmu se vrátila scéna se zastřelenou liškou, která byla při uvedení snímku v 70. letech v Norsku vystřižena, protože se obyvatelům severské země zdála příliš brutální.
25.12.2022 08:00 |

podobné články

Tajemství pohádky Tři oříšky pro Popelku: Šafránkovou zlili dezinfekcí!

 
Natáčení legendární pohádky Tři oříšky pro Popelku nebylo žádný med. Na vlastní kůži se o tom přesvědčila představitelka hlavní role Libuška Šafránková (61).
25.12.2014 08:35 |

podobné články

Tři oříšky pro Popelku: 5 největších chyb ve slavné pohádce. Všimli jste si?

 
Vánoce bez Popelky? To si nikdo netroufne ani zašeptat, natož říct nahlas! Také včera večer jsme měli šanci vidět populárnější z českých příběhů o skromné dívce, která ke štěstí přišla – tedy Tři oříšky pro Popelku s Libuškou Šafránkovou a Pavlem Trávníčkem. Všimli jste si někdy chyb, které filmaři vyrobili?
25.12.2014 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Trávníček (504 článků)

Norské Tři oříšky pro Popelku připomínají severský horor. Tohle jsou první ukázky

 
Norové se rozhodli vytvořit vlastní remake slavné pohádky Václava Vorlíčka Tři oříšky pro Popelku, díky níž si Češi, ale i lidé z řady dalších zemí Evropy, zamilovali Libuši Šafránkovou. Nová verze je jak přes kopírák, chybí jí ale kouzlo hlavní představitelky i dalších českých hvězd. A dochází na posměšky. 
05.10.2021 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Vorlíček (189 článků)

Drsné zákulisí pohádky Tři oříšky pro Popelku: Hercům se dělalo špatně z pachu rybiny

 
Co by to bylo za vánoční svátky bez pohádky Tři oříšky pro Popelku s ikonickou Libuškou Šafránkovou. Je to už neuvěřitelných 49 let, co snímek spatřil světlo světa. Málokdo ale ví, že měli herci velmi náročné podmínky k natáčení. Trápil je smrad rybiny, který z hlavy jen tak nevytěsnili.
24.12.2022 19:40 |

podobné články

KVÍZ Jak dobře znáte Tři oříšky pro Popelku: Původně ji neměla hrát Libuška

 
Je tomu přesně padesát let, co světla světa spatřila pohádka Tři oříšky pro popelku. Premiéra proběhla 16. listopadu roku 1973 v kině Blaník na Václavském náměstí v Praze. Od té doby se postupně stala kultem, bez kterého si neumíme představit Vánoce a hlášky z pohádky známe nazpaměť. Jak dobře znáte legendární Popelku v podání Libušky Šafránkové (†68)? Otestujte své znalosti v našem kvízu!
16.11.2023 13:50 |

podobné články

Důvody proč do stravy zařadit semínka a oříšky

 
Semínka a ořechy by měly být nedílnou součástí jídelníčku každého z nás. Pokud se tyto dvě složky ve vaší stravě nevyskytují, tak věřte, že svému tělu vědomě škodíte. Semínka a ořechy totiž mají na naše zdraví pozitivní vliv. Spousta lidí odmítá pravidelně konzumovat semínka a ořechy a toto své jednání si odůvodňují tvrzením, že přece nejsou ptáci, aby museli zobat semínka nebo chroupat oříšky. Jestliže i vy zastáváte podobný názor je dnešní článek určený právě pro vás. Prostřednictvím následujících řádků vás seznámíme hned s několika důvody, proč semínka a ořechy zařadit do stravy. Proč jíst semínka a ořechy Jestliže i vy patříte mezi odpůrce semínek a ořechů a vědomě je tak do svého jídelníčku nezařazujete, po přečtení dnešního článku na tyto pochutiny změníte názor. Už to nebudeme zdržovat zbytečným okřáváním a rovnou se podíváme na důvody, pro které stojí za to zařadit semínka a ořechy do vaší stravy. Kvalitní a různorodý obsah Ořechy a semínka jsou stále oblíbenější především pro jejich různorodý a vysoce kvalitní obsah. Obsahují vysoké množství bílkovin, zdravé tuky, minerály a samozřejmě i vitamíny. Zmínit musíme i obsah veškerých esenciálních aminokyselin. Ořechy a semínka rovněž obsahují zinek, který je důležitý pro správné fungování imunitního systému. Jak často jíst ořechy a semínka? Odborníky doporučovaná denní dávka semínek a ořechů je zhruba 1 hrst. Navíc je dokázáno, že pravidelná konzumace semínek a ořechů pozitivně ovlivňuje riziko vzniku různorodých metabolických chorob. Co si dopřávat? Ořechů a semínek je na současném trhu pestré množství as rozhodně tak je z čeho vybírat. Samozřejmě je nemusíte konzumovat všechny, ale doporučuje se je střídat. A na čem si tedy můžete pochutnat? Ořechy: arašídy vlašské ořechy mandle pistácie makadamové ořechy kešu para ořechy pekanové oříšky lískové ořechy Semínka: konopná semínka dýňová semínka sezamová semínka lněná semínka chia semínka maková semínka   Příspěvek Důvody proč do stravy zařadit semínka a oříšky pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
20.06.2017 06:40 |

podobné články

Nová verze Tří oříšků pro Popelku jde do kin: Vrátí se i Pavel Trávníček!

 
Každá legenda má své následovníky. Severské zpracování české pohádkové klasiky „Tři oříšky pro Popelku“ režiséra Václava Vorlíčka (†88) půjde do českých kin na letošní Vánoce pod názvem „Tři přání pro Popelku“. Díky dabingu jedné z rolí se v nové Popelce vrátí i Pavel Trávníček (71).
30.11.2021 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Trávníček (504 článků) , Václav Vorlíček (189 článků)

Tři oříšky pro Popelku: Vorlíček na pohádce vydělal 3 miliony!

 
Pohádka Tři oříšky pro Popelku včera oslavila 40 let od premiéry! Od natočení filmu neexistovaly ani jedny Vánoce, kdyby se kultovní snímek neobjevil na televizní obrazovce. A na tom nejvíce vydělává režisér Václav Vorlíček (83), kterému příběh o holce s tvářemi umouněnými od popela, vynesl téměř tři miliony korun.
17.11.2013 18:41 |

podobné články

Osobnosti: Václav Vorlíček (189 článků)

Mádl i Polívka jako taháky Vánoc na České televizi. Ta sází i na Tři oříšky pro Popelku

 
Česká televize o Vánocích odvysílá tři premiérové pohádky, součástí svátečního programu bude i osvědčený titul jako Tři oříšky pro Popelku.
10.11.2015 14:20 |

podobné články

Slavná pohádka Tři oříšky pro Popelku: Letos na svátky v televizi hned čtrnáctkrát?!

 
Není tajemstvím, že se koprodukční pohádka Tři oříšky pro Popelku těší v zahraničí stejné oblibě jako v našich končinách. A dost možná ještě větší! Drei Haselnüsse für Aschenbrödel se totiž od konce listopadu až do Tří králů na německých obrazovkách objeví opravdu mnohokrát…
12.11.2021 20:10 |

podobné články

Popelka Preissová? Přidaný Libíček? 40 tajemství Tří oříšků pro Popelku!

 
Známe ji téměř nazpaměť, přesto nás pohádka Tři oříšky pro Popelku neustále něčím překvapuje. Schválně, věděli jste, o kterou herečku měl Václav Vorlíček zájem před Libuší Šafránkovou? Jak se čachrovalo se scénářem a co všechno se dělo na natáčení?
24.12.2016 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Vorlíček (189 článků)

Tři přání pro Popelku: norská verze známé české pohádky zamíří do kin už letošní Vánoce. Co čekat?

 
Tři oříšky pro Popelku s Libuší Šafránkovou se zapsaly do historie. A to nejen u nás. Například v Německu nebo Norsku se pohádka také stala neodmyslitelnou součástí Vánoc. V Norsku se právě kvůli tomu rozhodli natočit její moderní verzi. Jak bude nová pohádka vypadat a kdy ji očekávat?
07.12.2021 14:35 |

podobné články

Mrazivé natáčení Tří oříšků pro Popelku: Zahřívaly se kamery! Trávníček se Šafránkovou měli smůlu

 
Minus 21 stupňů! I v takových mrazech se natáčela naše nejkrásnější a ve světě nejúspěšnější vánoční pohádka Tři oříšky pro Popelku. Přestože Popelka Libuše Šafránková (†68) s princem Pavlem Trávníčkem (71) mrzli na place v tenoučkých kostýmech, režisér Václav Vorlíček (†88) se více bál o kamery!
24.12.2021 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Trávníček (504 článků) , Libuše Šafránková (386 článků) , Václav Vorlíček (189 článků)

Tři přání pro Popelku rozdělila diváky: Norská beta verze naší kultovní pohádky, píší někteří

 
Diváci měli možnost zhlédnout v televizi Tři oříšky pro Popelku v severském kabátě. Norská verze v hlavní roli s Astrid Smeplass (Popelka) a Cengizem Alem (princ) však u lidí příliš nezabodovala. Na ČSFD získala pouhých 46 %, což je téméř o polovinu méně než česko-německá klasika s Libuškou Šafránkovou.
20.12.2022 22:10 |

podobné články

Osobnosti: Astrid Smeplass (4 články)