Článek

Tři čtvrtiny českých dětí se nepohybují ani hodinu denně

 
Tři čtvrtiny českých dětí nesplňují mezinárodní doporučení pro pohybovou aktivitu a nemají 60 minut pohybu každý den. Nadváhou nebo obezitou trpí pětina chlapců a desetina dívek. Více než polovina třináctiletých a tři čtvrtiny patnáctiletých zkušily kouření. Přibývá dětí opakovaně opilých a kuřáků, včetně marihuany. Zjistila to Mezinárodní zpráva o zdraví......
03.08.2012 00:15 |

podobné články

Podobné články

Tři čtvrtiny českých dětí jsou denně na sociálních sítích. Mnohým z nich už někdo zneužil heslo

 
Zhruba tři čtvrtiny dětí jsou denně na sociálních sítích a stejné procento komunikuje přes sociální sítě s kamarády nebo s rodinou. Vyplývá to z průzkumu EU Kids Online mezi českými dětmi od devíti do 17 let v rámci úterního Dne bezpečnějšího internetu.
06.02.2018 12:25 |

podobné články

Řešení pro tlusté děti: Třetí hodina tělocviku

 
Podle odborníků dětem fatálně chybí pohyb. Skutečnost navíc potvrzuje fakt, že se tři čtvrtiny žáků základních škol nehýbou ani hodinu denně. S tím se rozhodně nechce smířit ani šéf Českého svazu tělesné výchovy Miroslav Jansta, ani sportovní kluby po celé zemi. Proto jim chtějí nově přidat třetí hodinu tělocviku týdně.
22.08.2012 09:00 |

podobné články

Špatný životní styl českých dětí: Bojují s nadváhou a kouřením

 
Tři čtvrtiny českých dětí nesplňují mezinárodní doporučení pro pohybovou aktivitu a nemají 60 minut pohybu každý den. Nadváhou nebo obezitou trpí pětina chlapců a desetina dívek. Více než polovina třináctiletých a tři čtvrtiny patnáctiletých zkoušely kouření.
26.06.2012 14:20 |

podobné články

IFD21: Jak zvýšit volební účast? Tři čtvrtiny lidí by umožnily volit poštou nejen Čechům v zahraničí

 
Tři čtvrtiny Čechů by umožnily volit korespondenčně jak krajanům v zahraničí, tak všem, kteří jsou v době voleb mimo své trvalé bydliště. Tento způsob volby by v příštích parlamentních volbách zvažovala téměř čtvrtina českých voličů, pokud by měli tu možnost. Vyplývá to z průzkumu agentury MEDIAN pro Institute for Democracy 21 (IFD21).
16.10.2018 11:20 |

podobné články

Průzkum: Tři čtvrtiny Čechů nikdy nebyly na exotické dovolené

 
Tři čtvrtiny Čechů nikdy nebyly na exotické dovolené, pravidelně v exotických destinacích tráví volno tři procenta lidí. Dalších devět procent jezdí do Karibiku či Asie na dovolenou jen občas. Vyplývá to z průzkumu agentury NMS pro ERV Evropskou pojišťovnu. 
04.11.2013 10:20 |

podobné články

Na záchodě surfují po internetu až tři čtvrtiny Britů

 
Posílají smsky, blogují, píší příspěvky na sociálních sítích a jinak surfují na internetu při vykonávání velké potřeby. Takoví jsou Britové. Tedy tři čtvrtiny z těch, kteří používají internet, si vezmou notebook na klín při sezení na záchodové míse a vesele komunikují s nic netušícím světem.
25.08.2009 13:30 |

podobné články

Tři čtvrtiny Čechů volají po důchodové reformě

 
Téměř tři čtvrtiny Čechů pokládají současný důchodový systém za dlouhodobě neudržitelný a je třeba ho změnit. O něco méně lidí, ale stále výrazná většina, pokládá důchodovou reformu za jeden z nejdůležitějších bodů vlády Petra Nečase (ODS). Názor na to, zda se kabinetu podaří úspěšně reformu nastartovat, ovšem rozděluje společnost na dva prakticky stejně velké tábory.
28.12.2010 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9288 článků)

Antipatií k Romům trpí tři čtvrtiny Čechů, zjistil průzkum

 
Z národnostních menšin, které žijí v České republice, mají Češi nejhorší vztah k Romům. Za nesympatické je považují téměř tři čtvrtiny lidí. Vyplývá to z aktuálního průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).
15.04.2011 17:35 |

podobné články

Již tři čtvrtiny Čechů odmítají euro

 
Za poslední rok se výrazně v českém prostředí zvedl odpor vůči přijetí eura. Zatímco loni se proti vstupu do eurozóny stavělo o něco více než polovina lidí, dnes už to jsou tři čtvrtiny.
17.05.2011 08:50 |

podobné články

Obavy z jádra mají kvůli Fukušimě tři čtvrtiny Čechů

 
V souvislosti s havárií japonské jaderné elektrárny Fukušima mají tři čtvrtiny obyvatel České republiky obavy z používání jaderné energie v Česku. Vyplývá to z dubnového průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).
24.05.2011 16:45 |

podobné články

SANEP: Zavedení přímé volby prezidenta si pochvalují tři čtvrtiny obyvatel

 
Za přínosné považují zavedení přímé volby hlavy státu téměř tři čtvrtiny obyvatel České republiky. Vyplývá to z průzkumu, který v předvánočním čase uskutečnila společnost SANEP. Nadpoloviční většina obyvatel je rovněž toho názoru, že voliči dají přednost těm kandidátům, jež se u veřejnosti těší všeobecnému respektu a uznání.
28.12.2011 14:40 |

podobné články

Úplatky berou všichni činitelé bez výjimky, shodují se tři čtvrtiny občanů

 
Téměř tři čtvrtiny lidí si myslí, že většina nebo všichni veřejní činitelé berou úplatky, oproti loňskému roku se jejich podíl zvýšil. Vyplývá to z březnového průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Podle účastníků průzkumu korupce nejhůře zasáhla politické strany, vládu a centrální úřady.
05.04.2012 22:55 |

podobné články

Průzkum: Mobilní banking už v ČR využily tři čtvrtiny majitelů chytrých telefonů

 
Smartbanking – tedy přístup k bankovnímu účtu přes mobil pomocí speciálních aplikací vyžadujících vhodný telefon s přístupem k internetu – aspoň někdy využívá třetina internetové populace ČR, zkušenost s takovými aplikacemi už mají zhruba tři čtvrtiny majitelů chytrých telefonů. Zjistila to společnost Mediaresearch v průzkumu pro server Médiář.cz.
22.05.2012 15:15 |

podobné články

Průzkum agentury STEM - Tři čtvrtiny Čechů přiznaly: Nemám rád Romy!

 
Tři čtvrtiny Čechů nemají rády Romy a 14 % dokonce říká: Cítím k nim přímo odpor! S takovým zjištěním přišla agentura STEM, která koncem dubna vyzpovídala 1084 Čechů starších 18 let.
24.05.2012 12:05 |

podobné články

Tři čtvrtiny Čechů běžně pracují přesčas. I kvůli chytrým telefonům

 
Skoro tři čtvrtiny lidí (74 procent) běžně tráví ve svém zaměstnání delší dobu, než jakou uvádí jejich pracovní smlouva. A co víc, některé firmy to považují za samozřejmost a za přesčasy neplatí. K tomuto stavu věcí přispívají i moderní technologie jako chytré telefony.
01.11.2012 15:45 |

podobné články

Všichni činitelé jsou zkorumpovaní, věří tři čtvrtiny Čechů

 
Česká společnost vnímá braní úplatků jako velmi rozšířený jev. Zhruba tři čtvrtiny Čechů věří, že do korupce je zapojena většina nebo téměř všichni veřejní činitelé. Za nejzkorumpovanější instituce považují občané politické strany a ministerstva. Vyplývá to z průzkumu, který v březnu uskutečnilo Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM). 
25.04.2013 17:30 |

podobné články

Demokracie u nás nefunguje, míní tři čtvrtiny Čechů

 
Téměř tři čtvrtiny Čechů si myslí, že demokracie v naší zemi nefunguje. Zároveň se 68 procent lidí domnívá, že stávající politické stany nezaručují demokratickou politiku. Zjistil to průzkum, který v úterý zveřejnila agentura STEM.
14.05.2013 16:45 |

podobné články

Tři čtvrtiny zaměstnanců Avie dostanou výpověď

 
Tři čtvrtiny ze zhruba 200 zaměstnanců někdejší slavné továrny na výrobu nákladních automobilů Avia dostanou v pondělí výpovědi. Důvodem je dříve oznámené ukončení výroby Avií v Česku. Uvedl to dnes server  Aktuálně.cz . 
04.07.2013 14:20 |

podobné články

Tři čtvrtiny lidí nevěří, že volby situaci zlepší, ukázal průzkum

 
Tři čtvrtiny lidí nevěří, že by nadcházející volby do Poslanecké sněmovny přinesly nějaký obrat k lepšímu. Čtvrtina lidí pak vkládá určité naděje na změnu do nových politických stran a hnutí. Vyplývá to z průzkumu agentury Ipsos pro Fórum Zlaté koruny.
14.10.2013 18:40 |

podobné články