Článek

Třetí dávka za tři měsíce: Izrael zkracuje interval očkování, se čtvrtou dávkou ale vyčkává

 
Izraelské ministerstvo zdravotnictví oznámilo, že zkrátí interval mezi podáním druhé a třetí dávky vakcíny proti covidu-19 z pěti na tři měsíce. Nově stanovený interval se podle ministerstva zdravotnictví bude týkat vakcín proti covidu-19 od společností Pfizer/BioNTech, Moderna a AstraZeneca.
27.12.2021 18:35 |

podobné články

Podobné články

Očkování třetí dávkou vakcíny začíná. První na světě ji nabídne Izrael lidem nad 60 let

 
Izrael nabídne přeočkování třetí dávkou vakcíny proti covidu-19 od společností Pfizer a BioNTech osobám starším 60 let. Oznámil to ve čtvrtek izraelský premiér Naftali Bennett. Podle agentury AP tak bude Izrael první zemí, která začne očkování třetí dávkou této vakcíny nabízet široké veřejnosti. Jako první bude přeočkován prezident Jicchak Herzog.
29.07.2021 21:50 |

podobné články

Druhá dávka Pfizeru už po 34 dnech: Interval u očkování se zkrátí, oznámil Babiš

 
Druhou dávkou vakcíny proti covidu-19 se lidé budou moci nechat očkovat už po 34 dnech, uvedl dnes ve svém pořadu na sociálních sítích premiér Andrej Babiš (ANO). Nyní je u látky Pfizer/BioNTech interval mezi první a druhou dávkou 38 až 42 dnů. Babiš ale druh vakcíny neuvedl.
27.06.2021 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24632 článků)

Babiš: Interval přeočkování 3. dávkou se zkrátí, ale ne pro každého

 
Pro lidi od 60 let a chronicky nemocné bude od 1. prosince možné přeočkování třetí dávkou vakcíny proti covidu-19 už po pěti měsících od ukončené vakcinace. Nyní je interval šest měsíců. Ve svém internetovém pořadu Čau lidi to dnes řekl premiér v demisi Andrej Babiš (ANO). Ukončené očkování má v Česku 6,2 milionu lidí, třetí, posilující dávku zatím dostalo zhruba 621.000 lidí. "Pro další věkové kategorie se budeme snažit co nejdříve," řekl Babiš.
21.11.2021 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24632 článků)

Izrael o Vánocích odstartuje očkování 4. dávkou vakcíny. Ministr: Modlím se kvůli omikronu

 
Izrael začne už v neděli jako první na světě očkovat proti covidu-19 čtvrtou dávkou vakcíny, oznámil ministr zdravotnictví Nican Horovic. Jako první dostanou další posilující dávku v Izraeli lidé nad 60 let, rizikové skupiny či zdravotníci. Informoval o tom server The Times of Israel, podle něhož ale stále podávání čtvrté dávky oficiálně neschválil hlavní koordinátor boje s koronavirem z ministerstva zdravotnictví Nachman Aš. Dnes oznámilo také Chile, že čtvrtou dávku vakcíny začne aplikovat v polovině února.
23.12.2021 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Israel Israel (21 článků)

Druhá dávka Pfizeru po třech týdnech pro děti a nově registrované. Lidé s termínem „ostrouhají“

 
Lidé, kteří se registrovali k očkování a ještě nemají vybraný termín, budou mít od čtvrtka 15. července mezi první a druhou dávkou očkování proti covidu-19 odstup 21 dní místo dosavadních 34 dní. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) dnes na dotaz ČTK řekl, že termín se zkrátí také všem dětem, které jsou zaregistrovány k očkování nebo už očkovány první dávkou. Lidé s již zarezervovaným termínem očkování nebo podanou první dávkou si termín měnit nemohou.
12.07.2021 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1782 článků) , Adam Vojtěch (1379 článků)

Tajná dohoda mezi Pfizerem a vládou: Třetí dávka vakcíny může být v Izraeli obratem

 
Firmy Pfizer a BioNTech, které vyrábějí vakcíny proti covidu-19, začnou Izraeli okamžitě dodávat další vakcíny, pokud se země rozhodne začít obyvatele očkovat třetí dávkou. Podle izraelské televize jde o tajnou dohodu, k níž přispělo jednání premiéra Naftaliho Bennetta s šéfem Pfizeru Albertem Bourlou. Izrael od minulého týdne očkuje třetí dávkou lidi se sníženou imunitou, očkování zbylé populace ministerstvo zdravotnictví zatím nepovažuje za nutné a trvá na tom, že dvě dávky očkování jsou dostatečnou ochranou.
20.07.2021 12:00 |

podobné články

Manuál ke 3. dávce proti covidu: Kdo a jak se může registrovat a proč je to třeba?

 
Ode dneška si řada lidí PCR i antigenní testy musí hradit sama. Díky tomu už v minulých dnech vzrostl zájem nejen o testování hrazené pojišťovnami, ale i o očkování prvními dávkami vakcín. Podle ČTK vzrostla také poptávka po přeočkování 3. dávkou. Ke včerejšímu dni naočkovali zdravotníci 3. dávkou přes 200 tisíc lidí. Na očkování posilující dávkou mají nárok všichni, kdo mají 6 měsíců od poslední dávky očkování, tedy od dokončeného schématu očkování. Proč je nutné jít na třetí dávku? A jak se k očkování objednat?
01.11.2021 05:20 |

podobné články

Izrael začne podávat čtvrtou dávku vakcíny. Je to skvělá zpráva, jásá premiér

 
Izrael jako první na světě začne nabízet čtvrtou dávku vakcíny proti covidu. Reaguje tak na výskyt varianty omikron. „Je to úžasná zpráva. Občané Izraele byli prvními na světě, kteří dostali třetí dávku vakcíny proti covidu-19, a my pokračujeme v průkopnictví se čtvrtou dávkou,“ uvedl izraelský premiér Naftali Bennett.
25.12.2021 09:15 |

podobné články

Očkování čtvrtou dávkou: Pro koho bude a od kdy se začne aplikovat?

 
V Česku začne od pondělí očkování proti koronaviru čtvrtou posilovací dávkou. Bude pro lidi nad 18 let, kteří mají od posledního očkování více než čtyři měsíce. Na tiskové konference to dnes oznámil ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09).
15.07.2022 14:20 |

podobné články

Od pondělí začne očkování čtvrtou dávkou pro lidi nad 18 let

 
V Česku začne od pondělí očkování proti koronaviru čtvrtou, posilovací dávkou. Bude pro lidi nad 18 let, kteří mají od posledního očkování více než čtyři měsíce. Na tiskové konferenci to dnes oznámil ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09).
15.07.2022 18:10 |

podobné články

Druhá dávka vakcíny od Pfizeru už za tři týdny

 
Na druhou dávku vakcíny od Pfizer/BioNTech si lidé počkají už jen tři týdny. Interval mezi první a druhou dávkou se počínaje čtvrtkem zkracuje z 34 na 21 dnů. Začátkem týdne to schválila vláda. Změna se dotkne především těch, kteří se nově zaregistrují.
15.07.2021 09:45 |

podobné články

Boj proti covidu: Interval mezi očkováním se zkrátí o několik dní, uvedl Babiš

 
Druhou dávkou vakcíny proti covidu-19 se lidé budou moci nechat očkovat už po 34 dnech, uvedl ve svém pořadu Čau lidi na sociálních sítích premiér Andrej Babiš (ANO). Nyní je u látky Pfizer/BioNTech interval mezi první a druhou dávkou 38 až 42 dnů. Babiš ale druh vakcíny neuvedl.
28.06.2021 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24632 článků)

Zlý omikron? Ne. Izrael tlumí čtvrtou dávku. Radost v Británii

 
Varianta omikron postupně přestává být neznámou. Že je méně nebezpečná, naznačovala data z Jihoafrické republiky a podobně hovoří i ta z Velké Británie. Dle informací BBC je varianta skutečně méně nebezpečná a v nemocnici s ní skončí méně nakažených. Vir se totiž zaměřuje na dýchací cesty místo na plíce. Ochrana třetí dávkou také za relativně krátkou dobu slábne. Data z Velké Británie mají svůj dopad v Izraeli, očkování čtvrtou dávkou se prozatím odkládá.
24.12.2021 09:50 |

podobné články

Urychlete v Česku očkování třetí dávkou, radí vakcinologové. Měla by být po půl roce

 
Odborníci na vakcinaci doporučují zkrátit interval pro přeočkování proti covidu-19 ze současných osmi na šest měsíců po poslední dávce. O stanovisku České vakcinologické společnosti na twitteru informoval její předseda Roman Chlíbek. Možnost přeočkování po šesti měsících u vakcíny od firem Pfizer/BioNTech pro lidi starší 18 let už v pondělí schválila Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA). Zda české ministerstvo zdravotnictví interval zkrátí, ČTK zjišťuje.
07.10.2021 11:35 |

podobné články

Šéf Pfizeru: Kvůli omikronu bude čtvrtá dávka nejspíš potřeba dříve

 
Generální ředitel společnosti Pfizer Albert Bourla připustil, že kvůli nové variantě koronaviru omikron, budou lidé nejspíše potřebovat čtvrtou dávku vakcíny dříve, než se očekávalo. „Až uvidíme konkrétní údaje, bude jasno, zda je omikron dobře pokryt třetí dávkou a na jak dlouho,“ uvedl Bourla s tím, že se původně počítalo se čtvrtou dávkou po 12 měsících, ale možná to bude dříve.
09.12.2021 16:50 |

podobné články

Izrael nabídne veřejnosti třetí očkovací dávku - jako první na světě

 
Izrael nabídne přeočkování třetí dávkou vakcíny proti covidu-19 od společností Pfizer a BioNTech osobám starším 60 let. Bude tak první zemí, která začne očkování třetí dávkou této vakcíny nabízet široké veřejnosti. Jako první bude přeočkován prezident Jicchak Herzog.
29.07.2021 20:40 |

podobné články

Francie kvůli omikronu zpřísňuje a nařizuje práci z domova. To Anglie vyčkává do nového roku

 
Francouzský premiér Jean Castex oznámil, že vláda kvůli rychlému šíření varianty omikron zkrátí interval mezi druhou a třetí dávkou vakcíny proti covidu-19 ze čtyř na tři měsíce. Na Silvestra podle premiéra nebude platit žádný zákaz vycházení, v nadcházejících týdnech ale bude omezena účast na venkovních a vnitřních akcích, informovala agentura Reuters. Oproti tomu Británie až do konce tohoto roku žádné další zpřísňování nechystá. Premiér Boris Johnson pouze vyzval lidi, ať jsou opatrní během silvestrovských oslav.
28.12.2021 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Jean Johnson (1 článek) , Jean Jean (73 článků) , Johnson Johnson (398 článků)

Válkův skandál s třetí dávkou pro děti. SÚKL ji nedoporučuje, ale ministr si postavil hlavu

 
Státní ústav pro kontrolu léčiv prozatím nedoporučil očkování dětí třetí posilující dávkou vakcíny proti nemoci covid-19 od společnosti Pfizer. A to s odůvodněním, že prozatím neexistuje dostatek dat, která by ukázala, jak v této věkové skupině, především 12 - 15 let, vakcína funguje. Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) přesto očkování dětí od dvanácti let třetí dávkou jednoznačně podporuje.
11.02.2022 08:05 |

podobné články

Odstup mezi dávkami se zkrátí na 21 dní. Školáci, kteří si pospíší, se vyhnou testům

 
Lidé, kteří se registrovali k očkování a ještě nemají vybraný termín, budou mít od čtvrtka 15. července mezi první a druhou dávkou očkování proti covidu-19 odstup 21 dní místo dosavadních 34 dní. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) v pondělí řekl, že termín se zkrátí také všem dětem, které jsou zaregistrovány k očkování nebo už byly očkovány první dávkou. Lidé s již zarezervovaným termínem očkování nebo podanou první dávkou si termín měnit nemohou.
12.07.2021 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1782 článků) , Adam Vojtěch (1379 článků)