Článek

Třetí dávka už po pěti měsících? Příští týden to probere řídící tým, rozhodnutí je blízko

 
Centrální řídící tým se bude příští týden zabývat možností, že by přeočkování proti covidu-19 bylo možné už po pěti měsících od poslední dávky. Nyní je interval šest měsíců. Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) k tomu v pátek poslal ministerstvu zdravotnictví stanovisko, ČTK to řekla mluvčí ústavu Klára Brunclíková.
20.11.2021 18:55 |

podobné články

Podobné články

Třetí dávka už po pěti měsících, potvrdil Babiš pro vybrané. Kuba i Prymula varují před davy

 
Lidé se budou moci nechat přeočkovat proti covidu-19 už po pěti měsících místo nynějšího půl roku. V diskusním pořadu ČT to řekla náměstkyně ministra zdravotnictví Martina Koziar Vašáková. Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) pak na facebooku uvedl, že se to od 1. prosince bude týkat chronicky nemocných pacientů a lidí od 60 let věku. Vašáková se s předsedou asociace krajů Martinem Kubou (ODS) a epidemiologem a bývalým ministrem zdravotnictví Romanem Prymulou shodla, že politická rozhodnutí o opatřeních mají zpoždění. Plošné testování ve firmách a školách může podle Vašákové způsobit to, že výsledky potvrzujících PCR testů budou lidem chodit později. Nyní mají být do 48 hodin.
21.11.2021 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Martin Roman (333 článků)

Registrace lidí nad 80 k očkování on-line? Maláčová chtěla debatu, strategii probere vláda

 
Očkovací strategii, jejíž připomínkování končí v pátek, probere v příštím týdnu vláda. Dokument má určit přesnou organizaci vakcinace proti covidu v Česku. Zařazení strategie mezi témata, která vláda probere v příštím týdnu, ČTK potvrdil mluvčí kabinetu Vladimír Vořechovský. Premiér Andrej Babiš (ANO) tím reagoval na požadavek ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD), která postrádá k tak významnému tématu širší debatu.
07.01.2021 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23853 článků)

Prd tečka. Tři dávky, jinak jste doma. Rýsuje se

 
Česko zatím uznává všechny, kdo dostali dvě dávky nebo jednu u jednodávkové vakcíny, za bezinfekční. Ovšem dle americké CNN toto už neplatí zdaleka všude. V Rakousku se lidé budou muset očkovat třetí dávkou po devíti měsících, jinak budou bráni jako neočkovaní. V Izraeli dokonce jen po šesti měsících. Ve Francii pak bude třetí dávka pro získání covid pasu povinná pro lidi nad 65 let. A ve Světové zdravotnické organizaci (WHO) se obávají, co snaha poskytnout všem třetí dávku udělá s dostupností vakcíny pro rozvojový svět.
18.11.2021 11:20 |

podobné články

Schillerová probere s Hamáčkem návrhy na změnu daně z příjmu

 
Různé návrhy ohledně případné nové sazby daně z příjmu nebo způsob zvyšování důchodů dnes probere ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) s s předsedou ČSSD, vicepremiérem Janem Hamáčkem. Schillerová minulý týden představila šest různých variant možného zrušení superhrubé mzdy a úpravy daně z příjmu v rozmezí od 15 do 19 procent. S premiérem Andrejem Babišem (ANO) se minulý týden dohodla, že zůstanou dvě sazby - jaké není zatím jasné. Návrh bude součástí rozhodování o státním rozpočtu na příští rok. Ovlivní ho stejně jako letošní dopady epidemie koronaviru.
18.08.2020 06:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23853 článků) , Jan Hamáček (3310 článků)

Třetí dávka vakcíny Pfizer má 86procentní účinnost, naznačuje studie z Izraele

 
Třetí dávka vakcíny firem Pfizer a BioNTech má u lidí starších 60 let 86procentní účinnost. Oznámila to dnes s poukazem na první výsledky vědecké studie izraelská zdravotní pojišťovna Makabi, která pokrývá zdravotní pojištění zhruba čtvrtiny z devíti milionů Izraelců.
18.08.2021 16:50 |

podobné články

Povinné očkování, třetí dávka, plošný lockdown, zavřené Vánoce... Vojtěch promluvil. Co může přijít?

 
Ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO) chce povinné očkování pro rizikové skupiny; uvedl to v rozhovoru pro Právo. Zdůraznil, že očkování brání těžkému průběhu nemoci. A povinná podle něj zřejmě bude i třetí dávka.
27.11.2021 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1738 článků) , Adam Vojtěch (1348 článků)

Třetí dávka už po pěti měsících? SÚKL hodnotí návrh expertů, jasno bude za pár dnů

 
Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) dá ministerstvu zdravotnictví během několika dnů stanovisko k možnému zkrácení intervalu pro posilující dávku očkování proti covidu-19. ČTK a Českému rozhlasu to ve čtvrtek řekla ředitelka SÚKL Irena Storová. Nyní lidé mohou jít na přeočkování po šesti měsících od poslední dávky, někteří odborníci navrhují interval zkrátit na pět měsíců. Podle Storové ale může ministerstvo o případném zkrácení rozhodnout i bez SÚKL.
18.11.2021 16:55 |

podobné články

Babiš: Příští týden se budu věnovat Koudelkovi a BIS. Nechá rozhodnutí na příští vládě?

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) chce vyřešit, kdo povede Bezpečnostní informační službu (BIS) po skončení mandátu současného šéfa Michala Koudelky, příští týden. Řekl to v pátek novinářům ve Sněmovně. Koudelkovi funkční období skončí v polovině srpna, premiér se zatím k jeho případnému setrvání v čele kontrarozvědky nevyjádřil. V minulosti naznačil i variantu, že by plnohodnotné rozhodnutí mohla učinit až příští vláda.
30.07.2021 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23853 článků)

Až desetkrát účinnější: Pfizer chce prosadit třetí dávku vakcíny, u vlády narazil

 
Vakcíny firem Pfizer a BioNTech jsou po třetí dávce pětkrát až desetkrát účinnější než jenom po dvou dávkách. Tvrdí to zástupci firmy Pfizer, kteří v pondělí budou jednat s představiteli amerického zdravotnického systému o požadavku získat povolení k podávání třetí dávky. Odborný poradce americké administrativy Anthony Fauci v neděli nevyloučil, že se bude podávat i třetí dávka, ale řekl, že na to, aby ji vláda povolila nyní, je zatím brzo.
12.07.2021 13:15 |

podobné články

Hnízdil: To není schválené. Varuji. Třetí dávka? Pozorně čtěte

 
Dejte si pozor na třetí dávku očkování, varuje čtenáře lékař Jan Hnízdil. Výrobci vakcín, které jsou i tak schválené jen podmínečně, se třetí dávkou vůbec nepočítají. Při aplikaci třetí dávky covidové vakcíny by si měl pacient nechat od lékaře vše důkladně vysvětlit, a pokud se u něj dostaví nežádoucí účinky, poskytuje Hnízdil rovnou převzatý formulář pro stížnost. „Kolik bude potřeba stříbrných injekčních stříkaček? Tři? Třináct? Třiatřicet?“ táže se.
22.09.2021 09:40 |

podobné články

Vojtěch: Testy budou dál hrazené pro mladší 18 let. A 3. dávka na podzim pro rizikové skupiny

 
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) po čtvrtečním jednání vlády oznámil, že testy na covid budou dál hrazené i v září pro osoby mladší 18 let. Hrazené budou i testy u lidí, kteří se ze zdravotních důvodů nemohou očkovat. Třetí dávka očkování pak bude primárně pro rizikové skupiny, uvedl Vojtěch. První lidé by se k ním měli dostat pravděpodobně na podzim.
19.08.2021 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1738 článků) , Adam Vojtěch (1348 článků)

3. dávka a mixování: Viroložka Tachezy řekla, zda je po AstraZenece vhodná jiná vakcína

 
Od 20. září začne Česko očkovat třetí dávkou vakcíny proti covidu-19. Doporučeno je očkování zejména lidem, kterým hrozí při nákaze vyšší riziko, tedy starším 60 let a chronicky nemocným. Posilující dávky budou jen mRNA vakcínami od firem Pfizer/BioNTech a Moderna, dostanou je i zájemci, kteří byli dříve očkovaní vektorovou vakcínou Astra Zeneca nebo jednodávkovou vakcínou Johnson & Johnson. Blesk Zprávy se zeptali viroložky RNDr. Ruth Tachezy a členky Mezioborové skupiny pro epidemické situace (MeSES) , zda je vůbec možné kombinovat vakcíny a zda nás případně čeká čtvrtá dávka.
01.09.2021 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Johnson Johnson (328 článků)

Protilátky se uznávat nebudou. Lidem s nimi ale může stačit jen jedna dávka očkování

 
Ačkoliv velká část laické, ale i odborné veřejnosti dlouhodobě volá po uznávání protilátek po prodělání covidu-19, stát k tomu zatím nepřistoupí. Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) na tom zatím není shoda a data ze studie nejsou jednoznačná. Lidé, kteří nemoc prodělali a mají dokončené očkování, by však podle něj nemuseli absolvovat třetí dávku. K prokázání bezinfekčnosti by jim dokonce mohla stačit jen jedna dávka.
13.09.2021 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1738 článků)

Plzeň je blízko historického úspěchu, od milionů ji dělí 90 minut

 
Na prahu historického úspěchu stojí plzeňští fotbalisté, kteří mají velmi blízko k tomu, aby jako třetí český tým po Spartě a Slavii postoupili do základní skupiny Ligy mistrů. Západočeši jedinečným způsobem rozehráli 4. předkolo a v odvetě s FC Kodaň budou ve středu před vyprodaným stadionem v pražském Edenu hájit týden starou výhru 3:1 z Dánska.
23.08.2011 14:30 |

podobné články

Babiš a Schillerová spolu o rozpočtu: Premiér slibuje nižší schodek než letos tlačí na nižší daně

 
ři přípravě státního rozpočtu na příští rok je cílem, aby byl deficit nižší než v letošním roce. Po dnešním jednání s ministryní financí Alenou Schillerovou (za ANO) to uvedl premiér Andrej Babiš (ANO). Podle něj je shoda jak na provozních úsporách na jednotlivých ministerstvech, tak i na růstu důchodů a zrušení superhrubé mzdy. Různé návrhy ohledně případné nové sazby daně z příjmu nebo způsob zvyšování důchodů Schillerová probere příští týden s předsedou ČSSD Janem Hamáčkem. Babiš ani Schillerová tak konkrétní návrhy ani konkrétní výši schodku rozpočtu na příští rok neuvedli. Pro letošek je schválen schodek rozpočtu 500 miliard korun.
11.08.2020 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Milan Hnilička (101 článků) , Andrej Babiš (23853 článků)

Babiš k přípravě rozpočtu: Cílem je nižší deficit než letos

 
Při přípravě státního rozpočtu na příští rok je cílem, aby byl deficit nižší než v letošním roce. Po dnešním jednání s ministryní financí Alenou Schillerovou (za ANO) to uvedl premiér Andrej Babiš (ANO). Podle něj je shoda jak na provozních úsporách na jednotlivých ministerstvech, tak i na růstu důchodů a zrušení superhrubé mzdy. Různé návrhy ohledně případné nové sazby daně z příjmu nebo způsob zvyšování důchodů Schillerová probere příští týden s předsedou ČSSD Janem Hamáčkem. Babiš ani Schillerová tak konkrétní návrhy ani konkrétní výši schodku rozpočtu na příští rok neuvedli. Pro letošek je schválen schodek rozpočtu 500 miliard korun.
11.08.2020 22:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23853 článků) , Jan Hamáček (3310 článků)

Na třetí dávku chodí ve Francii už i mladí. Proč se Macronová (68) chystá teprve na druhou?

 
Francouzské ministerstvo zdravotnictví tento týden oznámilo, že od soboty mají všichni občané starší 18 let nárok na třetí posilovací dávku očkování proti covidu-19. Francouzům se tak stačí zaregistrovat a mohou si zajít na vakcínu, učiní tak i první dáma Brigitte Macronová (68), tu však nečeká třetí, ale teprve druhá dávka očkování. Reportéři magazínu Gala vysvětlili, jak je to možné.
28.11.2021 19:05 |

podobné články

TÝDENNÍ HOROSKOP: Vodnář vyzná své city, Panna si zaflirtuje

 
Poslední podzimní týden je tady a s ním i neskutečná dávka lásky a vášně. V tomto týdnu nás čeká pořádná dávka emocí, které vyplují na povrch, takže by na sebe všechna znamení měla dávat pozor. Co vás podle hvězd čeká? Náš týdenní horoskop vám napoví, jak to doopravdy bude.
29.10.2018 07:10 |

podobné články

Filmové premiéry: Návrat čerstvých aristokratů a pořádná dávka zombie

 
Návrat čerstvých aristokratů nepolíbených českou realitou, deset let po kultovní klasice je tu nová dávka zombie, příběh o Yettim od tvůrců série Jak vycvičit draka a dramatický snímek mistrů sociálního realizmu. Tento týden přináší čtveřici filmových premiér.
24.10.2019 10:36 |

podobné články