Článek

Třešňák (Piráti): Značná část pendlerů skončí na úřadech práce

 
Projev na 44. schůzi Poslanecké sněmovny 7. dubna 2020 – kompenzace v souvislosti s epidemií koronaviru
08.04.2020 02:21 |

podobné články

Podobné články

Třešňák (Piráti): Zúčastnil jsem se demonstrace pendlerů a podepsal petici

 
Komentář na facebookovém profilu k protestům pendlerů
02.05.2020 07:35 |

podobné články

Podraz. Přinášíme do republiky peníze, rozčiluje se jihočeský pendler. Už jen natáhnout ostnaté dráty

 
ROZHOVOR Jihočech Pavel Hutník jezdí každodenně za prací přes hranice více než 20 let. Rozhodnutí vlády kvůli epidemii koronaviru cesty takzvaných pendlerů přes hranice omezit se mu nelíbí. Dojde podle něj k rozdělování rodin a desetitisíce pendlerů by se mohli ocitnout na českých úřadech práce. Více v rozhovoru.
24.03.2020 18:20 |

podobné články

Třešňák (Piráti): Přednesl jsem usnesení na doplnění kompenzační vyhlášky

 
Vyšší finanční podpora pro strádající lázně, nemocnice i záchrana malých lékáren – o to se Piráti úspěšně zasazovali na zdravotním výboru, kde se jednalo o kompenzačním mechanismu pro zdravotní služby za epidemii koronaviru. Zařízením totiž vznikla kvůli krizi značná ztráta, u některých hrozí až kolaps.
05.06.2020 05:40 |

podobné články

Třešňák (Piráti): Výnosy z emisních povolenek zamíří i do Karlovarského kraje

 
Sněmovna ve třetím čtení schválila návrh zákona o emisních povolenkách. Sněmovna přijala vládní návrh inspirovaný Piráty na podporu projektů z regionů, které jsou postiženy těžbou a spalováním uhlí, jehož iniciátorem byl původně poslanec Třešňák.
09.11.2019 19:45 |

podobné články

Třešňák (Piráti): Tlačíme na vládu, aby umožnila převoz pacientů do Německa

 
Situace v chebské nemocnici je již od ledna kritická, zařízení nemá dostatek lůžek na intenzivní péči pro pacienty s těžkým průběhem koronaviru. Pirátský poslanec Petr Třešňák proto už na začátku roku vyzval ministra zdravotnictví Jana Blatného, aby okamžitě vyjednal pomoc s Bavorskem a Saskem.
05.02.2021 14:05 |

podobné články

Třešňák (Piráti): Celé dva měsíce trvalo, než vláda na přeshraniční spolupráci kývla

 
Ministerstvo zdravotnictví dnes oficiálně aktivovalo zahraniční pomoc a požádalo o lůžka pro české pacienty v Německu, Švýcarsku a Polsku. K tomuto kroku přitom pirátský poslanec Petr Třešňák vyzýval už od ledna, kdy začala být situace kritická v chebské nemocnici – zařízení nemělo dostatek lůžek na intenzivní péči pro nemocné s těžkým průběhem koronaviru.
05.03.2021 20:55 |

podobné články

Piráti navrhli systémové řešení pro pendlery, chtějí „chytrou karanténu“

 
Poslanci Pirátů Petr Třešňák a Lukáš Kolářík se dnes obrátili na ministra vnitra Jana Hamáčka dopisem, v němž navrhli řešení problémů přeshraničních pracovníků, tzv. pendlerů.
31.03.2020 10:51 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3127 článků) , Lukáš Třešňák (4 články)

Richterová (Piráti): Usilujeme o zlepšení neutěšené situace na úřadech práce

 
Místopředsedkyně Pirátů a Výboru pro sociální politiku PS PČR Olga Richterová dnes na výboru iniciovala přijetí usnesení k neutěšené situaci na úřadech práce, na kterou Piráti spolu s dalšími politiky (např. senátorkou R. Chmelovou) opakovaně upozorňují.
01.02.2018 18:55 |

podobné články

Pendleři chtějí od státu proplatit testy

 
Stát by měl ze svých kompenzačních programů zpětně proplatit přeshraničním pracovníkům tisíce korun, které museli zaplatit za koronavirové testy. Ministerstvo práce a sociálních věcí by se mělo problematice pendlerů víc věnovat a pracovat na zlepšení komunikace mezi úřady v Česku a zahraničí. To jsou klíčové požadavky nové Asociace pendlerů ČR.
23.07.2020 14:25 |

podobné články

Vlasta Třešňák pokřtí Sufléra

 
Písničkář a spisovatel Vlasta Třešňák vydal nedávno album Němý Suflér. Ve středu 19. května ho pokřtí v pražské Malostranské besedě a pozval si k tomu kolegu Vladimíra Mišíka.
19.05.2010 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Mišík (112 článků) , Vlastimil Třešňák (12 článků)

Ženatý zlý bankéř Jeřábek: Vy*er se na toho alkoholika! řekl dceři tchán Třešňák

 
Tohle první setkání budoucího tchána se zetěm se rozhodně nevydařilo. Dokonce by se dalo označit za totální propadák. I po letech si totiž Tomáš Jeřábek (45) bolestně jasně vybavuje silná slova, kterými se Vlasta Třešňák (69) snažil odradit svou dceru Halku (47) od vztahu s představitelem protivného bankéře.
24.02.2020 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Vlastimil Třešňák (12 článků) , Tomáš Jeřábek (28 článků) , Tomáš Jeřábek (41 článků) , Halk Halk (3 články)

Jan Urbach: V Aleppu byl nalezen sklad amerických zbraní

 
Ruský list „Izvestija“ ve čtvrtek s odvoláním na vysoce postavený zdroj v bezpečnostních složkách Sýrie napsal, že ve východní části Aleppa zanechali protivládní bandy skladiště s obrovským množstvím zbraní. Jejich značná část měla být do Sýrie dopravena z USA. Cena zbraní a munice – značná část je americké výroby - se odhaduje na miliony dolarů.
01.01.2017 21:40 |

podobné články

Do oprav armádní techniky se cpou miliardy, přesto je značná část mimo provoz

 
Navzdory investici 2,8 miliardy korun do nové techniky a 1,3 miliardy na údržbu a náhradní díly nebyla značná část obrněné techniky české armády v letech 2016 až 2018 provozuschopná. Týkalo se to například většiny tanků. Konstatoval to Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ), který poukázal na drahou údržbu i závislost na dodavatelích.
25.05.2020 09:25 |

podobné články

Novinky s rouškami, ošetřovným i omezení pendlerů. Otce u porodů Babišova vláda zavrhla

 
Andrej Babiš (ANO) svolal vládu i na čtvrtek 19. března. Zasedla nakonec od 15:00 - a týden od vyhlášení stavu nouze v Česku, který výrazně omezil život řady lidí a přinesl i nové a přísné restrikce. Další novinky ve Strakově akademii oznámili ve čtvrtek večer. Návrh ohledně ošetřovného, dodávky roušek, omezení pendlerů či podporu pro firmy, které musely kvůli zákazům zavřít.
19.03.2020 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22154 článků)

V ohnisku na Novojičínsku začaly plošné testy. Problém je s Poláky v autobusech

 
Moravskoslezští krajští hygienici v úterý budou jednat s polskými protějšky o vývoji koronavirové krize v kraji a situaci kolem pendlerů. Krajská hygienička Pavla Svrčinová jako kritický bod označila svážení polských pendlerů do příhraničních firem autobusy. Hygienici přikázali přepravcům, aby na českém území měli svážení roušky, v Polsku k tomu nemají pravomoc. S Poláky chce jednat i o výměně informací, která podle ní z Polska vázne. Právě ve firmách, které zaměstnávají pendlery, se podle hygieniků začaly objevovat další případy covidu-19.
14.07.2020 12:35 |

podobné články

Čísla covidu, na zbytek nám Němci dlabou. Tohle si o nás myslí. A tihle Čechům zavařili. Silné zprávy

 
ROZHOVOR „Ty jsi Čech, ty jsi přenašeč!“ Takový postoj musí podle ředitelky Asociace pendlerů ČR Zuzany Vintrové snášet lidé, kteří dojíždějí v této době za prací do Německa. V rozhovoru řekla, kdo a čím to podle ní zavinil. Vysvětlila, kdo z pendlerů může přes hranice a kdo musel zůstat doma. Zmínila také případ německého otce, který směl své malé dítě, žijící v ČR, vidět jen „za účasti“ policie se samopaly. Promluvila i o možných problémech ohledně covidu na ubytovnách. Popsala i přístup vlády a Andreje Babiše.
03.03.2021 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22154 článků)

Rozhlas: Protestující vozíčkáři na úřady práce přišli a zahltili žádostmi o dávky

 
Jak to vypadalo dnes na úřadech práce? Zdravotně postižení se totiž ráno hromadně vydali na úřady práce, aby požádali o příspěvek na mobilitu. Před úřadem práce v Českých Budějovicích byli první zájemci o tyto dávky už v půl sedmé, podobné to bylo i na úřadech v Pardubicích, či v Ostravě. O situaci informoval Český rozhlas.
04.01.2012 10:45 |

podobné články

Čistka na úřadech práce. Zmizí 330 míst napříč Českem, lidi nahradí schránka

 
Na úřadech práce po republice se od ledna zruší ve srovnání se začátkem letošního roku zhruba 330 míst. Některá malá pracoviště v krajích omezí svůj provoz, nebo se zavřou. K dispozici v místě budou schránky na žádosti a formuláře. Důvodem jsou úspory a méně peněz v rozpočtu na výdaje. Vyplývá to ze schválené systemizace služebních a pracovních míst, z vyjádření mluvčích úřadu práce Kateřiny Beránkové a ministerstva práce Barbary Hanousek Eckhardové a z informací z regionů.
05.12.2019 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Beránková (12 článků)

Piráti na Karlovarsku zaveleli ke změně kurzu

 
Piráti Karlovarského kraje, lídr volební kandidátky Josef Janů a krajský předseda Petr Třešňák dnes podepsali koaliční spolupráci ve vládě Karlovarského kraje. V krajské radě zasednou Piráti společně se zástupci ANO, ODS, HNHRM a jedním členem SPO.
06.11.2016 20:20 |

podobné články