Článek

Třená bábovka – že jste ji ještě nezkusili?

 
Chcete do Vaší domácí kuchařky nový recept? Toužíte po něčem lahodném k nedělní kávě či čaji? Taková třená bábovka, kterou už pekly naše babičky, se k tomuto účelu jednoduše hodí.
23.11.2021 11:00 |

podobné články

Podobné články

Výjimečná kynutá bábovka pro všední dny

 
Pro těsto na bábovku je typický prášek do pečiva. Někdy ale při jejím pečení můžete udělat výjimku a do bábovky použít droždí. Kynutá bábovka vás překvapí svou výjimečnou chutí. Pamatovat byste měli na to, že vám bábovka bude kynout tři čtvrtě hodiny předtím, než ji dáte péct.
09.11.2021 10:30 |

podobné články

Rumová bábovka nejen pro sváteční chvilky

 
Víte, že bábovka může být upečená přímo vám na míru? Samozřejmě. Pokud tedy milujete příchuť rumu, přidejte do vaší běžné bábovky rum. S chutí bábovky si určitě může vyhrát i ten, pro kterého není pečení nejsilnější stránkou. Rumová bábovka je velmi rychle hotová!
15.11.2021 15:05 |

podobné články

Luxusní tvarohová bábovka

 
Tradiční český moučník, klasická olejová bábovka je samozřejmě výborná, ale pro někoho moc sytá, nebo zkrátka už okoukaná. O její odlehčené tvarohové verzi jste toho už asi slyšeli mnoho – je jemná, vláčná, a přitom stále tak voňavá! A co ji zkusit posunout na trochu vyšší level?
28.09.2021 17:05 |

podobné články

Ananasová bábovka

 
Bábovka je jedna z nejtradičnějších pochoutek v českých domácnostech, většina lidí umí péct vanilkovou, ale není na škodu občas vyzkoušet něco nového. Právě proto vám přinášíme tento jedinečný recept na ananasovou bábovku. Vyzkoušejte a uvidíte ...
17.06.2010 07:00 |

podobné články

Bramborová bábovka

 
Pokud máte chuť na něco dobrého, ale nechce se vám dělat se složitým receptem, extrakrasa přináší pochoutky, na které si smslne celá vaše rodina. Například taková bramborova bábovka rázem zasytí všechna bríška a pohladí na ...
20.09.2010 06:55 |

podobné články

Bábovka, posera! Minář dal Babišovi ultimátum. Letná skanduje

 
Bábovka, posera, neslo se Letnou na adresu Andreje Babiše při projevu Mikuláše Mináře. Ten nazval hnutí Milion chvilek pro demokracii Maxipsem demokracie a dal premiérovi ultimátum: Pokud se do konce roku nezbaví Agrofertu a nevyhodí Marii Benešovou, může se v lednu těšit na další protesty. A zase se o vašem střetu zájmů dozví celý svět, hrozil.
16.11.2019 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23801 článků)

Babiččina tvarohová bábovka

 
Když jde o moučník po nedělním obědu, tradiční tvarohová bábovka je jednoznačně první volbou a rozhodně nesmí chybět v žádné rodinné sbírce receptů. Její vůně a jemnost, se kterou se přímo rozplývá na jazyku nám připomíná dětství a také dělá domov domovem, no ne? Babiččino pekařské umění asi nepředčíte, ale můžete se o to alespoň pokusit.
19.09.2021 16:30 |

podobné články

Hrnková tvarohová bábovka

 
Tuto situaci asi každý dobře známe – po výborném obědě přichází chuť na sladkou tečku, ale není čas ani chuť vymýšlet složité recepty. A co zkusit klasiku? Hrnková tvarohová bábovka je rychlá, jednoduchá a spolehlivě uspokojí chuťové pohárky celé rodiny. Prostě jak se říká, sázka na jistotu.
02.10.2021 11:20 |

podobné články

Jak to udělat, aby se hrníčková bábovka povedla?

 
Hrníčkové nebo hrnkové bábovky patřily a stále patří mezi nejvyhledávanější recepty u nás. Vždyť stačí jenom nasypat a smíchat suroviny v míse, vylít do formy, upéct a je hotovo. Ovšem pozor, i taková obyčejná a jednoduchá hrnková bábovka se může zkazit. Na co byste si měli dát pozor?
12.10.2021 11:55 |

podobné články

Aby tvarohová bábovka dopadla přesně tak, jak má

 
Nahlásila se vám návštěva a vy urputně přemýšlíte, co byste rychle upekli? Bábovka je v tomto případě ideálním řešením.
13.10.2021 14:10 |

podobné články

Banánová bábovka: recept, který stojí za vyzkoušení

 
Bábovek existuje nepřeberné množství a každá pekařka má svůj tajný recept. Jednou z klasik je banánová bábovka, která díky banánům získá vláčnost a krásně žlutavou barvu. Můžete si být jistí, že touto stálicí nikoho nezklamete.
16.10.2021 10:00 |

podobné články

Olejová bábovka bez zbytečného nádobí

 
Máme pro vás další recept na bábovku, po které vám nezbude dřez plný špinavého nádobí. Olejová bábovka je rychlý, snadný a chutný moučník pro jakoukoliv příležitost, ať už ke kávě nebo jako pozornost pro návštěvu.
17.10.2021 10:10 |

podobné články

Ořechová bábovka tak jak si pamatujete od babičky

 
Pečení bábovek dá zabrat i těm zkušenějším pekařkám. Mnohdy se raději uchýlíte k jednoduší “plechové” variantě. Nic se, ale nevyjímá na prostřeném stole jako dozlatova upečená bábovka. Společně s ořechy vás naladí na podzimní atmosféru a s našimi tipy ji zvládnete bez obtíží.
21.10.2021 11:00 |

podobné články

Poctivá bábovka s tvarohem

 
Na bábovku má každá rodina osvědčený recept stejně jako na bramborový salát. Všichni se, ale shodneme, že tvarohová bábovka jako moučník neurazí nikoho. Přinášíme vám recept našich prarodičů plný másla, tvarohu a poctivé pekařiny. Návštěva vás jistě bude prosit o recept.
26.10.2021 10:30 |

podobné články

Skvělá dvoubarevná bábovka

 
Dvoubarevná bábovka je klasickou, kterou by měla určitě vyzkoušet každá hospodyňka. Receptů na tuto tradiční bábovku je více. Vy můžete vyzkoušet dvoubarevnou bábovku hrnkovou, která se lépe odměřuje.
27.10.2021 14:05 |

podobné články

Odlehčená jogurtová bábovka bez přidaného tuku, vhodná i do redukce

 
Dávno je přežitkem, že se v redukci musíme vyhýbat určitým potravinám (výjimkou jsou intolerance apod.). Je vhodné volit odlehčenější potraviny a pro to je tu bábovka s jogurtem. Doplněna o kus ovoce vám nezabrání v úspěšné dietě, a navíc si pochutnají i ostatní strávnici.
30.10.2021 16:30 |

podobné články

Kuřecí bábovka pro ty, co nemají sladké v oblibě

 
Milovníci sladkého kroutí hlavou nad tím, jak si někdo může odepřít lahodně vypadající kousek bábovky. Odpůrci sladkého se zase podivují nad tím, jak někdo může spořádat tolik cukru, aniž by ho nebolely zuby. Kuřecí bábovka ale bude chutnat všem.
03.11.2021 09:15 |

podobné články

Sváteční bábovka z vaječného likéru

 
Dobře vychlazený vaječný likér je doménou Vánoc. Je zatraceně dobrý, a tak v lednici obvykle dlouho nevydrží. Kdybyste přece jenom skleničku vaječného likéru ušetřili, může z ní vzniknout sváteční bábovka z vaječného likéru!
05.11.2021 15:05 |

podobné články

Olivová bábovka

 
Pokud rádi mlsáte, ale zároveň nemáte rádi přeslazené dezerty, je olivová bábovka přesně pro vás. Tento recept je základem většiny středomořských kuchyní, tak se jej pojďme naučit. Nejdříve si ale pojďme přečíst něco o olivovém oleji a jeho prospěšnosti pro naše zdraví.
06.11.2021 14:05 |

podobné články