Článek

Trapas viceprezidenta USA: Pohřbil matku irského premiéra

 
Pro irského premiéra Briana Cowena to měl být jeden z nejdůležitějších dnů v roce. Svátek svatého Patrika, patrona Irů rozesetých po celém světě, si při návštěvě USA připomínal spolu se svými hostiteli - prezidentem Barackem Obamou a viceprezidentem Joe Bidenem, jehož předci pocházejí z Irska. Biden se však zmýlil a označil Cowenovu matku za mrtvou.
18.03.2010 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2419 článků)
Podobné články

Poslanci zvolili kandidátem na šéfa NKÚ jeho viceprezidenta Kalu

 
Poslanci dnes zvolili kandidátem na prezidenta Nejvyššího kontrolního úřadu jeho dosavadního viceprezidenta Miloslava Kalu (49). V tajné volbě získal od poslanců 108 hlasů. Do funkce ho musí ještě jmenovat prezident republiky Miloš Zeman. Kala je členem ČSSD, jeho jmenováním se uvolní post viceprezidenta úřadu. Podle údajných dohod by Sněmovna do této funkce měla zvolit poslankyni ODS Zdeňku Horníkovou.
19.03.2013 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Zdeňka Horníková (25 článků) , Miloš Zeman (21272 článků)

Strany navrhly na viceprezidenta NKÚ Horníkovou a Bureše

 
Do funkce viceprezidenta Nejvyššího kontrolního úřadu navrhli občanští demokraté svoji poslankyni Zdeňku Horníkovou a klub TOP 09 a Starostů odborníka z Transparency International Radima Bureše. Podle informací ČTK zatím poslanecké kluby ve sněmovně jiného kandidáta nenavrhly. Lhůta pro podávání návrhů vyprší v pátek odpoledne. Funkce viceprezidenta se uvolní, až prezident republiky odpoledne jmenuje do funkce prezidenta úřadu Miloslava Kalu, který byl dosud jeho viceprezidentem.
22.03.2013 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Zdeňka Horníková (25 článků)

Kandidátkou na viceprezidenta NKÚ zvolili poslanci Horníkovou

 
Sněmovna dnes zvolila kandidátkou na viceprezidenta Nejvyššího kontrolního úřadu poslankyni ODS Zdeňku Horníkovou. Oznámila to předsedkyně volební komise Jana Suchá (LIDEM). Horníková ve funkci nahradí dosavadního viceprezidenta úřadu Miloslava Kalu, který se stal jeho prezidentem. Do funkce ji ještě musí jmenovat prezident republiky Miloš Zeman.
03.04.2013 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Zdeňka Horníková (25 článků) , Miloš Zeman (21272 článků) , Jana Suchá (18 článků)

Trumpova viceprezidenta peskovali na Broadwayi. Z muzikálu pláchl, Trump zuří

 
Nově zvoleného amerického viceprezidenta Mika Pence vítalo bučení i pozdravy, když se v pátek večer objevil na představení muzikálu Hamilton na Broadwayi. Při klanění po představení oslovil Pence herec Brandon Victor Dixon, který ztvárnil roli třetího amerického viceprezidenta Aarona Burra. Na konec jeho výzvy nečekal a ze sálu rychle odešel. Zvoleného prezidenta Donalda Trumpa incident rozlítil a v sobotu účinkující vyzval k omluvě.
19.11.2016 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4114 článků) , Victor Aaron (1 článek)

»Rošáda« v rodině bývalého viceprezidenta USA Bidena: Chodí s bráchou jeho mrtvého syna!

 
Rodinná aférka u Joea Bidena (74), donedávna viceprezidenta USA! Hallie Biden (43), vdova po jeho synovi Beauovi (†46), který před dvěma lety podlehl nádoru mozku, chodí s nejmladším Bidenovým synem Hunterem (47)!
06.03.2017 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (21 článků)

Dcera bývalého viceprezidenta USA Cheneyho si vzala přítelkyni

 
Lesbická dcera bývalého amerického viceprezidenta Dicka Cheneyho Mary se provdala za svou dlouholetou přítelkyni. Sňatek proběhl ve Washingtonu, kde jsou svazky partnerů stejného pohlaví legální. Další články k tématu: Lesbické matky umožnily osmiletému synovi změnu pohlaví Miranda ze Sexu ve městě: Být lesbou jsem si zvolila
23.06.2012 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Dick Cheney (16 článků) , Mary Mara (331 článků)

Dcera bývalého viceprezidenta USA Cheneyho si vzala přítelkyni

 
Lesbická dcera bývalého amerického viceprezidenta Dicka Cheneyho Mary se v pátek provdala za svou dlouholetou přítelkyni. Sňatek se uskutečnil ve Washingtonu, kde je legální.
25.06.2012 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Dick Cheney (16 článků) , Mary Mara (331 článků)

Syna viceprezidenta USA propustili z armády kvůli drogám

 
Syn amerického viceprezidenta Joea Bidena byl kvůli problému s drogami propuštěn z námořnictva. Čtyřiačtyřicetiletý Hunter měl údajně během aktivní služby pozitivní test na kokain. Viceprezident Joe Biden i jeho manželka Jill odmítli synovo propuštění komentovat. V rámci vysoké politiky je to na poměry konzervativní americké veřejnosti velký skandál. 
17.10.2014 13:05 |

podobné články

Na dům viceprezidenta USA někdo střílel! Z místa stačil ujet!

 
Neznámý útočník vypálil v sobotu večer několik ran z jedoucího auta na sídlo amerického viceprezidenta Joea Bidena v okresu New Castle ve státu Delaware. Oznámila to dnes CNN s odvoláním na americké tajné služby. Politik ani jeho žena tou dobou v objektu nebyli.
18.01.2015 18:46 |

podobné články

Republikáni chtějí vyšachovat Trumpa. John McCain a další prý sází na viceprezidenta Pence

 
45. prezident USA je v úřadu teprve něco málo přes šest měsíců, ale republikáni za něj prý už hledají náhradu; obávají se totiž, že Trump v příštích volbách v roce 2020 nemusí uspět. Už kvůli své nepředvídatelnosti. Republikáni na všech úrovních strany si stěžují, že u Trumpa není jisté ani to, co udělá za týden, natož co udělá během nadcházejících tři a půl let. Příště by chtěli mít v Bílém domě někoho čitelnějšího. Třeba stávajícího viceprezidenta Mika Pence.
06.08.2017 13:35 |

podobné články

Rus pohřbil zaživa bratra své přítelkyně!

 
Doživotní trest vězení hrozí dvacetiletému Rusovi, který zaživa pohřbil bratra své přítelkyně. Takto krutě ho potrestal za to, že jeho přítelkyni a její matku surově bil, uvedla agentura Ria Novosti.
05.05.2009 10:05 |

podobné články

Psí rekord: Narodilo se 13 štěňátek irského setra!

 
FOTOGALERIE: Sára, fenka irského setra, způsobila své paničce Ireně Barnekové z Velké Bystřice hned třináctinásobnou radost! Narodilo se jí totiž rekordních 13 štěňátek, malých zrzavých klubíček... Podívejte se.
03.06.2009 16:25 |

podobné články

Na mistry irského tance Gaelforce Dance zbývají poslední vstupenky

 
Milovníci irského tance mají poslední možnost si zakoupit zbylé vstupenky na taneční show Gaelforce Dance, která se uskuteční 3. listopadu v pražském Kongresovém centru. Agentuře Mediafax to v pondělí sdělil Jan Lepša ze společnosti Ticket Art
26.10.2011 19:05 |

podobné články

Jirsa: ČR ratifikovalo "Protokol o obavách irského lidu týkajících se Lisabonské smlouvy"

 
Zcela bez zájmu médií prošla oběma komorami českého parlamentu ratifikace "Protokolu o obavách irského lidu týkajících se Lisabonské smlouvy". Je to v podstatě výjimka z Lisabonské smlouvy, podobná té, kterou pro Českou republiku vyjednal Václav Klaus ve věci Benešových dekretů.
27.10.2014 19:31 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9189 článků)

Ostuda! Vietnamci vítali čínského viceprezidenta špatnými vlajkami

 
Vietnamci přivítali čínského viceprezidenta Si Ťin-pchinga špatnými vlajkami, které měly příliš mnoho hvězd. Informuje o tom v pátek agentura AFP.
23.12.2011 07:55 |

podobné články

Fischer se kvůli boji o Hrad vzdá funkce viceprezidenta banky

 
Expremiér Jan Fischer v úterý oznámil na svém Facebooku, že se s podáním oficiální prezidentské kandidatury vzdá funkce viceprezidenta Evropské banky pro obnovu a rozvoj (EBRD). Už od 1. srpna si vezme v bance neplacené volno.
19.06.2012 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fischer (1746 článků)

Jan Fischer: Za viceprezidenta bych chtěl Šimona Pánka

 
Jako komunikační médium některých kandidátů na funkci prezidenta republiky se prosazuje internet. Své různě obsáhlé webové stránky mají všichni vážnější uchazeči o křeslo po Václavu Klausovi, někteří jdou ale ještě dál. Například Jan Fischer zveřejnil video, v němž tvrdí, že by jako svého viceprezidenta chtěl šéfa nadace Člověk v tísni Šimona Pánka, potetovaný Vladimír Franz se zase zastává marihuany.
24.08.2012 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9189 článků) , Vladimír Franz (179 článků) , Jan Fischer (1746 článků)

Poslanci budou volit viceprezidenta NKÚ a zástupce ombudsmana

 
Poslanci dnes budou volit viceprezidenta Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) a zástupce ombudsmana. Rozhodnou také o novele jednacího řádu dolní komory, která by umožnila straně LIDEM založit si sněmovní frakci i s příspěvky na činnost. Na programu je rovněž předloha o finanční kontrole ve veřejné správě. Obě normy vetoval Senát.
03.04.2013 06:30 |

podobné články

Viceprezidentkou NKÚ má být Horníková, rozhodli poslanci

 
Sněmovna podle informací ČTK zvolila kandidátkou na viceprezidenta Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) poslankyni ODS Zdeňku Horníkovou. Ve funkci nahradí dosavadního viceprezidenta úřadu Miloslava Kalu, který se stal jeho prezidentem. Do funkce ji ještě musí jmenovat prezident republiky Miloš Zeman.
03.04.2013 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Zdeňka Horníková (25 článků) , Miloš Zeman (21272 článků)