Článek

Traktory v ulicích i v ČR? U zemědělců to vře zezdola a chtějí akci

 
„Jsme přesvědčeni, že činnost Agrární komory ČR při obhajování zájmů českých zemědělců je nedostatečná a vede k dalšímu snížení zemědělské produkce, respektive potravinové bezpečnosti,“ píší signatáři otevřeného dopisu. Ten adresují mimo jiné okresním Agrárním komorám ČR. Reagují na nedávné protesty zemědělců v Německu a srovnávají postoj českých a německých představitelů zemědělství. Přišli s výzvou! Podepsáni členové Klubu 2019 i další experti nejen z řad zemědělství.
17.01.2024 12:00 |

podobné články

Podobné články

Traktory jezdí denně, smál se ministr Nekula protestům zemědělců

 
Agrární komora a Zemědělský svaz zorganizovaly už druhý protest proti změnám u dotací pro zemědělce. Kabinet chce více podporovat malé farmáře. Ve čtvrtek tak vyjely na silnice stovky zemědělců s traktory, nákladními auty a další technikou. „To je normální, traktory přece jezdí denně,“ komentoval protest v pořadu Interview ČT24 Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr zemědělství. Akci zemědělců chápe jako „nešťastnou formu komunikace“, takovému nátlaku odmítá ustupovat.
20.01.2022 20:30 |

podobné články

„Příští týden...“ Počkejte na traktory. Zlomová slova odporu proti Fialovi

 
VIDLÁKŮV TÝDEN Vyrazí naši zemědělci, nebo nevyrazí? „Příští týden bychom měli znát termín, kdy traktory vyjedou hromadně. Kdy se přidají všichni, kdo se přidat chtějí a já doufám, že nezůstane jen u zemědělců. Při trošce štěstí by se mohli přidat i odboráři (bez SebeStředuly), dopravci a samozřejmě doufám, že se přidají i obyčejní lidé a přijdou tento protest podpořit,“ říká moravský zemědělec a bloger Daniel Sterzik, zvaný Vidlák. Pronáší zlomová slova v odporu proti Fialovi. „Přechozí roky ukázaly, že Václavák bez traktorů nikam nevede. Je hezké svolat sto tisíc lidí na demonstraci, ale když se traktory nepřidaly, s vládou to nehnulo. Teď to zkoušíme obráceně. Nejprve svolat traktory a na základě toho bubnovat na Václavák.“
01.02.2024 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Daniel (1079 článků) , Daniel Daniel (1079 článků) , Daniel Daniel (1079 článků) , Daniel Daniel (641 článků) , Daniel Daniel (1079 článků) , Daniel Daniel (1079 článků) , Daniel Daniel (1079 článků) , Daniel Daniel (1079 článků) , Daniel Daniel (349 článků)

Tvrdé zúčtování s Vondrou. A teď už jsou traktory v Praze

 
Bývalý prezident Agrární komory ČR Zdeněk Jandejsek se tvrdě ohradil proti slovům europoslance Alexandra Vondry (ODS), který Jandejska označil za agrobarona a figurku Andreje Babiše, hovořil o něm také jako o proruském kolaborantovi. Jandejsek je jedním z organizátorů dnešních protestů zemědělců, kdy traktory už vjely za hlasitého troubení do Prahy a chtějí protestovat před resortem zemědělství. Vondra ho obvinil, že napsal podpůrný dopis ruské ambasádě. Jandejsek na něj za to chystá žalobu, řekl včera. Jeden z protestujících zemědělců Adam Lád na Vondru rovnou posílá policii.
19.02.2024 07:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26153 článků) , Alexandr Vondra (1407 článků)

Vozík, kněz a dva traktory. Ladislavu na cestě Tanzanií nezastavil ani handicap

 
Co má jeden invalidní vozík, dva traktory a šest Čechů společného s Tanzanií? Díky řečkovické farnosti v Brně hodně. Tamní kněz Jan Kotík už potřetí uspořádal akci na pomoc této africké zemi. V tuzemsku sehnal vysloužilé traktory, pomohl je opravit a s týmem dobrovolníků je doručil až do Tanzanie. Tentokrát se k jeho výpravě přidala i vozíčkářka Ladislava B. „Lidé se na mě usmívali a mávali mi. Přece jen běloška a ještě na vozíku, to se v Africe nevidí každý den,“ popsala pro Blesk.cz dobrovolnice své zážitky. A vysvětlila, o co v projektu jde.
24.02.2016 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kotík (4 články)

Střelba! Protesty zemědělců v Německu narušeny. Už se ví více

 
Němečtí zemědělci dál protestují. O pořádný rozruch při protestech se ještě v pondělí postaral čtyřiatřicetiletý muž, který v okrese Göppingen začal na kolonu traktorů střílet. Byla to však jen střelba slepými náboji. Prezident zemědělců Joachim Rukwied (62) odhadl, že v první den protestů se na silnicích objevilo na 100 tisíc protestujících farmářů se svými traktory, což označil za úspěch. Dnes opoziční CDU/CSU dává najevo, že protestům zemědělců rozumí.
09.01.2024 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Joachim Joachim (35 článků)

Pozor! Protest zemědělců! Traktory zablokují Česko!

 
Už dnes mezi devátou a desátou ranní se chystají zemědělci vyrazit do ulic po celé České republice s 1600 traktory. Akcí, kterou organizuje Agrární komora, chtějí dát najevo nesouhlas s úspornými opatřeními vlády.
23.05.2012 12:15 |

podobné články

„Peklo!“ Kouř, traktory všude. Hřib pomocí umělé inteligence ukázal pondělní Prahu

 
Pražský námětek pro dopravu Zdeněk Hřib (Piráti) se bojí, že v Praze v pondělí kvůli protestům zemědělců nastane „peklo“. „Pondělní protest zemědělců zřejmě ochromí velkou část pražské silniční dopravy,“ očekává, přičemž za pomoci obrázku od umělé inteligence nastínil, jak si toto „peklo“ v ulicích metropole představuje. Toho, že v Praze bude „řádit banda zdivočelých vidláků“ se bojí také novinář Luděk Staněk. Protestující zemědělce rovněž přirovnal k aktivistům Poslední generace.
16.02.2024 21:20 |

podobné články

VIDEO + FOTO Prahou se začíná šířit vůně hnoje. Dusno

 
Od pondělního rána v Praze probíhá protestní akce části zemědělců, a jak již pořadatelé dopředu avizovali, po nočním přesunu do metropole vjeli se svou zemědělskou technikou na pražskou magistrálu a zablokovali ji. Po hlavní dopravní tepně již projíždějí pouze traktory a příznivci protestujících zemědělců. U Hlavního nádraží už se začíná šířit vůně hnoje.
19.02.2024 08:45 |

podobné články

Protestující zemědělci dorazili k ministerstvu zemědělství

 
Desítky kusů techniky protestujících zemědělců dorazily před 06:00 k sídlu ministerstva zemědělství v Praze, které je hlavním cílem protestní jízdy. Kolem 07:00 traktory blokovaly jeden pruh ve směru k Hlávkovu mostu, několik strojů stálo i na opačné straně magistrály blíž k ministerstvu zemědělství. Komunikace byla ale stále průjezdná. Vyplývá to z informací zpravodaje ČTK na místě. Do Prahy se od brzkého rána sjíždějí na protest části zemědělců stovky traktorů a dalších zemědělských strojů. Velké zemědělské organizace se od dnešního protestu distancovaly.
19.02.2024 10:15 |

podobné články

Obavy Ivana Hoffmana: Až farmáři budou muset na pole, připomenou se politikům lobbisté

 
Traktorová demokracie je demokracií sezónní, zimní. Strach politiků z takové demokracie pomine v březnu, kdy se traktory vrátí na pole. Místo naštvaných zemědělců se politikům připomenou štědří lobbisté, komentuje v komentáři na serveru Rádio Universum Ivan Hoffman velké protesty zemědělců v Evropě.
19.02.2024 22:35 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2896 článků) , Ivan Ivan (474 článků)

„V pondělí nejezděte do Prahy!“ Zemědělci šikují traktory. Až skončí s ministrem, chtějí udeřit na ČT

 
Zemědělci už jsou v úzkých! Tisíce se jich i s traktory chystají příští pondělí 19. února zablokovat Prahu. Kritizují zemědělskou politiku a požadují odstoupení vlády od Green Dealu – zvěrstvu proti lidem, sdělili dnes na tiskové konferenci organizátoři protestů. Protest může trvat až čtyři dny. Pokud vláda prosby nevyslyší, slibují ještě rozsáhlejší akci. Od protestu se distancuje Agrární komora i Zemědělský svaz.
13.02.2024 16:10 |

podobné články

Kdo opravdu přijel na traktorech. Fiala a jiní se budou divit. Ze zákulisí akce

 
VIDLÁKŮV TÝDEN Zaměstnanci, kterým zemědělští miliardáři poskytli traktory, jak naznačoval Petr Fiala a jiní? Kdo opravdu v pondělí přijel do Prahy na traktorech? „Na akci byli ti zemědělci, kteří se živí pěstováním obilí. Nebyli tam ti, kteří mulčují louky a sklízejí dotace a nebyly tam traktory od velkých koncernů, protože ty hrají největší roli v Agrární komoře ČR a nejsou s podnikáním zatím na hraně. Zjednodušeně řečeno, do Prahy dojeli ti, kteří nemají velký kapitál, aby přečkali delší ztrátové období,“ říká moravský zemědělec a bloger Daniel Sterzik, zvaný Vidlák. Ten protest spoluorganizoval. A co bude dál? „Stejně tak se ukazuje, že příště buď bude blokáda, ať si policie a městské orgány říkají, co chtějí, nebo nemá cenu to dělat,“ dodává.
21.02.2024 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6185 článků) , Daniel Daniel (1079 článků) , Daniel Daniel (1079 článků) , Daniel Daniel (1079 článků) , Daniel Daniel (641 článků) , Daniel Daniel (1079 článků) , Daniel Daniel (1079 článků) , Daniel Daniel (1079 článků) , Daniel Daniel (1079 článků) , Daniel Daniel (349 článků)

Dvořák nahrává Babišovi? Reportáž ČT zvedla ze židle publicistu. Jeden záběr ho zvlášť dopálil

 
Kritiku za své včerejší zpravodajství sklízí od historika a publicisty Ivo Cermana Česká televize. Ta podle něj při reportáži k aktuálním potížím zemědělců akcentovala, že „jedinou příčinou potíží zemědělců je současná vláda“. Nemůže se tak ubránit dojmu, že takovým zpravodajstvím generální ředitel ČT Petr Dvořák „zase nahrává Babišovi“, jelikož o růstu nákladů zemědělců kvůli klimatickým nápadům nepadlo ani slovo. Cerman připomíná, že to byl právě kabinet expremiéra Andreje Babiše (ANO), kdo v EU tzv. Zelenou dohodu tiše podporoval.
28.05.2022 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26153 článků) , Petr Dvořák (880 článků) , Petr Dvořák (875 článků)

Němečtí zemědělci pohrozili dalšími protesty, vypískali ministra financí

 
Pokud vláda nezmírní daňovou zátěž zemědělců, budou protesty pokračovat. Dnes to na velké demonstraci v Berlíně proti chystaným vládním škrtům prohlásil šéf Svazu německých zemědělců (DBV) Joachim Rukwied. Před rozzlobené farmáře předstoupil také spolkový ministr financí Christian Lindner, který po celou dobu svého projevu čelil pískotu. Lindner řekl, že rozhořčení zemědělců chápe, ale že on jako správce rozpočtu odmítá další zadlužování, které by bylo i na úkor farmářů.
15.01.2024 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Joachim Joachim (35 článků)

Traktory: bezkonkurenční dvanáct měsíců v roce

 
Traktory jsou špičkou mezi zahradní technikou, vynikají variabilitou a bohatým příslušenstvím.
24.01.2011 00:40 |

podobné články

Přibývá těžkých dopravních nehod s traktory, varuje studie

 
Postrachem řidičů osobních aut a motocyklů v Česku i celé Evropě nejsou jen nákladní auta a kamióny, ale je to stále častěji zemědělská technika, především traktory. Vyplývá to ze studie německého Centra pro technologie pojišťovny Allianz, jejíž závěry Právo získalo.
02.06.2011 14:10 |

podobné články

Zahradní traktory: nyní je pořídíte za cenu sekaček

 
Multifunkční zahradní traktory využijete 12 měsíců v roce. Pracujete v pohodlí sedačky, obklopeni řadou vymožeností.
14.06.2011 00:25 |

podobné články

ZOUFALÍ ZEMĚDĚLCI! Zloději jim UKRADLI TRAKTORY za MILIONY!

 
O dva traktory přišli zemědělci v Opavě-Kateřinkách, když se neznámí zloději prostříhali do arálu zemědělského družstva odkud ukradli dva stroje. Zemědělcům tak způsobili škody za několik milionů.
02.08.2011 18:15 |

podobné články

Obyvatelé Šumavy postavili proti aktivistům traktory

 
Místní lidé se dnes opět rozhodli postavit se proti ekologickým aktivistům. Obyvatelé zablokovali traktory cestu, kterou ekologové jezdí auty ze svého ubytování, a zdrželi tím jejich příchod do lesa.
08.08.2011 11:40 |

podobné články