Článek

Tragická záměna na Bulovce: Chybu udělaly dvě zaměstnankyně. Jedna zůstává v práci

 
Pražská nemocnice Bulovka ve čtvrtek uveřejnila nové informace, které se týkají tragické záměny dvou pacientek. Podle nemocnice udělali chybu dva zaměstnanci, jeden z nich zůstává mimo službu. Druhý zůstává v nemocnici a bude pracovat pod dohledem, jak uvedla Česká tisková kancelář.
04.04.2024 12:45 |

podobné články

Podobné články

Detaily fatálního selhání na Bulovce, které vedlo k potratu. Záměna v čekárně, jazyková bariéra i obří pochybení sester a lékařů

 
Fatální chyba, která by se rozhodně neměla stávat, se udála v pondělí v pražské Fakultní nemocnici Bulovka. Zatímco jedna žena ve čtvrtém měsíci těhotenství šla na běžnou kontrolu, druhá šla na kyretáž, tedy zákrok, který se provádí třeba při léčbě nemocné dělohy. Lékaři si dvě ženy asijského důvodu popletli a jedna v důsledku toho přišla o dítě. Podle informací Blesku se záměna pacientek stala v čekárně.
30.03.2024 09:15 |

podobné články

Fatální záměna na Bulovce je trestný čin. Zodpovědnému personálu za potrat pacientky hrozí vězení, nemocnici obří pokuta

 
Česko je naprosto šokované případem, který se stal na gynekologicko-porodnickém oddělení nemocnice na Bulovce. Lékaři zaměnili dvě asijské pacientky a jedné provedli potrat. V současné době celou situaci řeší policie. Právník podle webu CNN Prima News uvedl, že nemocnice bude muset ženě vyplatit částku v řádech milionů korun. Zaměstnancům, kteří jsou za incident zodpovědní, navíc hrozí trest odnětí svobody.
28.03.2024 20:50 |

podobné články

Nová DVD – Záměna i Muži, kteří nenávidí ženy

 
Tento týden na DVD vychází například romantická komedie s Jennifer Anistonovou Záměna nebo thriller podle švédského bestseleru Stiega Larssona Muži, kteří nenávidí ženy i jeho další dvě pokračování.
22.03.2011 05:35 |

podobné články

Osobnosti: Jennifer Aniston (857 článků) , Stieg Larsson (47 článků)

Tragická záměna na Bulovce přehledně: Jak k osudovému potratu došlo a co je s viníky

 
Případ záměny pacientek ve Fakultní nemocnici Bulovka šokoval celou zemi. Při děsivém incidentu lékaři omylem udělali potrat ženě, která čekala zdravé dítě. Případ vyšetřuje policie a podle prvotního vyjádření nemocnice byli viníci postaveni mimo službu. Někteří zaměstnanci nemocnice však tvrdí něco jiného. "Lidi odvoláni nebyli. Normálně chodí na 12hodinové a 24hodinové služby. Sálová sestra byla v práci, lékařka z ARO taky," řekl televizi Nova jeden ze zaměstnanců. Projděte si s námi celý případ.
02.04.2024 05:10 |

podobné články

Filmové premiéry: Záměna dvojníků a trabantí dobrodružství

 
Kung-fu bojovník Po učitelem, čtyři osudy spojené válkou, záměna dvou vizuálně podobných mužů nebo napínavá cesta z australského Perthu až do thajského Bangkoku. V tomto týdnu čeká na české diváky 8 filmových premiér včetně dokumentu o jednom z nejslavnějších operních domů světa, La Scale.
16.03.2016 09:50 |

podobné články

Záměna embryí děsí ČR: Lékařům musíte věřit, vložení cizího „dítěte“ nezabráníte

 
Případ záměny embryí na klinice v Brně zřejmě rozrušil další Češky, které asistovanou reprodukci podstoupily a nyní čekají potomka. Lékaři uklidňují, že vzhledem k počtu umělých odplodnění se pacientky nemají čeho bát, protože záměna byla výjimečná. Pokud však má nastávající matka pochybnosti, musí se spolehnout na to, že klinika má dobře nastavený systém, který jí zaručí, že nedošlo k chybě. Pokud by však chtěla žena v těhotenství podstoupit analýzu DNA plodu, mohla by jej ohrozit.
08.01.2017 18:55 |

podobné články

Klaus: Krize je horší v zemích, které udělaly chybu a přijaly euro

 
Hospodářská krize byla mnohem horší pro země, které udělaly chybu, že přijaly euro. Prezident Václav Klaus to v úterý prohlásil na česko-lotyšském podnikatelském fóru.
31.08.2010 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11099 článků)

Odpočinout v práci si chtěla zaměstnankyně v Břeclavi. Tak ohlásila bombu!

 
Trochu odpočinku si v práci chtěla dopřát zaměstnankyně cukrárny Delikana v Břeclavi a tak první adventní neděli z firemního telefonu odeslala poplašnou SMS zprávu, že v jedné z provozoven je ukryta bomba!
30.01.2016 11:00 |

podobné články

Skandální záměna žen a potrat na Bulovce: Ministr zdravotnictví se nemocnice zastal

 
Tragickou událost již od konce března řeší gynekologicko-porodnická klinika Fakultní nemocnice Bulovka. Lékaři zaměnili dvě pacientky asijského původu. Jedna z nich kvůli této fatální chybě přišla během gynekologického zákroku o své zdravě se vyvíjející dítě v šestnáctém týdnu těhotenství. Lékařských systémových postupů se prostřednictvím ČT 24 zastal ministr zdravotnictví Vlastimil Válek. 
04.04.2024 10:30 |

podobné články

Pošťačka si stěžuje na šikanu v práci. Zaměstnavatele žaluje o 30 tisíc korun

 
Česká pošta čelí žalobě jedné své zaměstnankyně kvůli šikaně. Pošta to odmítá. Zaměstnankyně je už 5 měsíců na nemocenské a léčí se z psychických problémů.
08.11.2012 16:05 |

podobné články

Zaměstnankyně McDonald's porodila v práci dítě do záchodu, pak se ho pokusila spláchnout hlavičkou napřed

 
Zaměstnankyně McDonald's Sarah Lockner (25) si v kalifornském Redwood City stěžovala na ukrutné bolesti břicha. Její šéf ji propustil z práce dříve, ale ona zůstala na zaměstnaneckých toaletách. Tam porodila přímo do záchodové mísy chlapečka. Když ji přistihly kolegyně, pokusila se ho spláchnout hlavičkou napřed.
15.09.2017 23:10 |

podobné články

Záměna dívek: Děti vyměnila opilá zdravotní sestra!

 
Rodiče po 10 letech zjistili, že jim v porodnici vyměnili dcery! Francouzský soud jim nedávno přiznal 52 milionů korun jako odškodné, ale peníze jizvy na duši nezahladily. Kvůli záměně se dokonce jedna rodina rozpadla… Za osudovou chybu přitom mohla nedůslednost nemocnice – zdravotní sestru nechala v práci »nasávat«!
12.02.2015 19:00 |

podobné články

Embrya dvěma ženám zaměnila klinika v Brně. Odkud jsou zklamané pacientky?

 
Chybu, která změnila život dvěma párům na cestě za vysněným dítětem, udělala brněnská klinika Reprofit. Právě v tamní ordinaci vložili ženám do dělohy zárodek s cizí DNA. Klinika Reprofit, která Blesku svou chybu potvrdila, spadá do investičního fondu Hartenberg. Ten  hospodaří s penězi ministra financí a šéf hnutí ANO Andreje Babiše. Oba páry, kterých se záměna týká, jsou ze zahraničí.
03.01.2017 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26256 článků)

Záměna embryí v Česku: Chybu mohly ukázat testy plodové vody i potrat

 
Českem otřásá kauza zaměněných embryí na brněnské klinice Reprofit, na kterou upozornil Blesk.cz. Zařízení chybu přiznalo s tím, že ji mají na svědomí jeho zaměstnanci, ale nejde o systémové selhání. Jak přesně k záměně došlo, klinika s ohledem na probíhající vyšetřování ještě neuvedla. Rizikové momenty umělého oplodnění ale pro Blesk.cz shrnul soudní znalec se specializací na asistovanou reprodukci Pavel Trávník.
04.01.2017 18:45 |

podobné články

Německý podnik pošlapal práva českých pracovníků! Josef Středula vybízí k odporu

 
Německý diskont s oděvy KiK Textil propustil dvě zaměstnankyně, jež založily odborovou organizaci. O jejich výpovědi na hodinu informuje server e-sondy.cz. Zaměstnankyně si stěžovaly na velmi nízké mzdy.
13.03.2017 09:25 |

podobné články

Muž hospitalizovaný na Bulovce prasečí chřipku nemá

 
Turista, který byl po nedělním návratu z Mexika hospitalizován na pražské Bulovce kvůli podezření na možnou infekci prasečí chřipky, je zdravý. Virus se u něj nepotvrdil. Oznámila to primářka infekčního oddělení nemocnice na Bulovce Hana Roháčová. Testy provedla Národní referenční laboratoř.
04.05.2009 12:35 |

podobné články

Nemocniční pavilon č. 8 v Nemocnici Na Bulovce byl stavebně dokončen

 
Problémy a nevyhovující prostory, které komplikovaly provoz a využití nejstaršího pavilonu pražské Nemocnice Na Bulovce, jsou minulostí. V součinnosti města s nemocnicí se jej totiž podařilo zrekonstruovat pro komplexní laboratorní provoz s dokonalým technickým zázemím a vybavením. Radní hlavního města Prahy Martin Dlouhý dnes symbolicky předal klíč k Pavilonu č. 8 ředitelce nemocnice Na Bulovce Andree Vrbovské.
08.10.2014 14:10 |

podobné články

První miminko letošního roku narozené v Nemocnici Na Bulovce je Ema

 
Nemocnice Na Bulovce ohlásila první miminko roku 2015: 1. ledna v 8:14 se narodila Ema, 3200 gramů, 50 cm. Celkem se v Nemocnici Na Bulovce za rok 2014 narodilo 2257 dětí a je to o 223 dětí víc nežli v roce 2013.
03.01.2015 20:02 |

podobné články

Virologie Praha spadá nově pod Nemocnici na Bulovce

 
Od července 2017 spadá oddělení Virologie Praha již pod Nemocnici na Bulovce a naleznete ji nově pod názvem „Oddělení virologie Nemocnice na Bulovce“.
07.07.2017 18:40 |

podobné články