Článek

Tragická smrt Markéty a Tomáše v Itálii: Policie potřebuje vzorky DNA bývalého vojáka

 
Namísto toho, aby Markétka (†17) a Tomáš (†40) vyprávěli rodině zážitky z dovolené v Itálii, jim teď příbuzní budou strojit pohřeb. Kolem smrti páru během dovolené v Itálii však stále panuje řada otazníků.
07.09.2020 23:00 |

podobné články

Podobné články

Záhadná smrt Markéty (†17) v Itálii: Máma ji poznala podle náušnic, kvůli exvojákovi Tomášovi potřebují DNA

 
Kolem tragické smrti českého páru během dovolené v Itálii panuje stále řada otázek. Především není stále jasná příčina smrti muže, policie navíc nemá jistotu, že nalezené tělo skutečně patří pohřešovanému Tomášovi. Aby si byli kriminalisté zcela jisti, musí provést test DNA. Dívku identifikovala její zdrcená maminka Irena podle náušnic. Policie podle místních médií oba případy vyšetřuje odděleně.
07.09.2020 13:30 |

podobné články

U rakve vojáka „plakal“ jeho pes. Zabitého Tomáše (†42) na letišti uctili rodina i Zeman

 
Na vojenské letiště Praha Kbely krátce před středeční půlnocí přistál vojenský speciál s ostatky vojáka Tomáše Procházky (†42). Na letištní ploše na něj čekala rodina, představitelé ministerstva obrany a armády, přítomen byl i prezident Miloš Zeman. Poslední stráž u rakve držel i jeden ze psů, který s Procházkou sloužil v Afghánistánu. Padlého vojáka pohřbí rovněž s vojenskými poctami, souhlasila s tím jeho rodina.
24.10.2018 14:25 |

podobné články

Policejní odběry DNA by měl v budoucnu upravit zákon, píše deník

 
Odběry vzorků DNA obviněným z trestných činů by měl v budoucnu upravit zákon. Vládní zmocněnkyně pro lidská práva Monika Šimůnková to navrhne kabinetu, píší dnešní Lidové noviny (LN). Doposud policisté podle interního pokynu policejního prezidenta odebírají vzorky všem lidem obviněným z úmyslných trestných činů. Šimůnková však zřejmě ještě do léta navrhne, aby byl okruh osob, kterým bude možné i proti jejich vůli vzít vzorek DNA, jasně stanovený zákonem.
09.05.2012 06:15 |

podobné články

V případu Kramný se podle znalce Matlacha padělaly vzorky z pitvy: Proč všichni podivně mlčí?

 
Soudní znalec Radek Matlach se opět vložil do případu Petra Kramného, který byl v lednu odsouzen za vraždu své manželky a dcery na dovolené v Egyptě na 28 let. Matlach nyní tvrdí, že vzorky, které v posudku prezentovali znalci obžaloby, jsou padělané! Neukazují podle něj dva různé vzorky, ale obrázky, kdy má být jeden snímek výřezem druhého. A jak se k celé věci staví ostatní strany v případu?
31.03.2016 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Radek Petr (224 článků)

Česká obchodní inspekce: V listopadu nevyhověly 4 kontrolované vzorky pohonných hmot

 
Česká obchodní inspekce pokračovala i v listopadu v kontrolách kvality pohonných hmot. Stanoveným jakostním požadavkům nevyhověly celkem čtyři kontrolované vzorky. Jednalo se o tři vzorky nafty a vzorek LPG.
30.12.2019 22:15 |

podobné články

Česká obchodní inspekce: V listopadu nevyhověly 4 kontrolované vzorky pohonných hmot

 
Česká obchodní inspekce pokračovala i v listopadu v kontrolách kvality pohonných hmot. Stanoveným jakostním požadavkům nevyhověly celkem čtyři kontrolované vzorky. Jednalo se o tři vzorky nafty a vzorek LPG.
31.12.2019 03:15 |

podobné články

Smrt socioložky Markéty (†43), ženy Tomáše Sedláčka: Metastáze po celém těle

 
Smrt oblíbené socioložky Markéty Sedláčkové (†43) přišla jako blesk z čistého nebe. Manželka známého ekonoma Tomáše Sedláčka (43) zemřela ve čtvrtek 16. dubna po krátkém boji s vážnou nemocí. Podle informací Blesk.cz podlehla Markéta metastázím po melanomu. Její odchod byl velmi rychlý a zaskočil úplně všechny.
24.04.2020 07:55 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Sedláček (104 článků) , Markéta Sedláčková (7 článků) , Tomáš Sedláček (160 článků)

Vojenský speciál s ostatky padlého vojáka odletěl z Afghánistánu

 
Armádní speciál s ostatky padlého českého vojáka Tomáše Procházky odletěl z Afghánistánu. Na pražské kbelské letiště přiletí kvůli nepříznivému větru ve 23:30 či o něco později. ČTK to řekla mluvčí generálního štábu Magdalena Dvořáková. Původní přílet byl naplánován na asi 23:00. Na letištní ploše se uskuteční smuteční ceremoniál, kterému budou přítomni rodina padlého vojáka, ministr obrany Lubomír Metnar nebo náčelník generálního štábu Aleš Opata.
24.10.2018 18:51 |

podobné články

Afghánský policista zastřelil vojáka NATO! Aliance vše prošetřuje

 
Afgánský policista zastřelil vojáka NATO. Během jediného dne je to třetí úmrtí vojáka aliance. Afgánce pobouřilo nedávné pálení koránu na americké základně, i smrt vesničanů, které postřílel šílený americký voják.
26.03.2012 21:05 |

podobné články

Po brutálním znásilnění v Německu policie už půl roku zkoumá vzorky DNA. Ale smyčka se už stahuje, slibuje

 
Již půl roku uplynulo od brutálního znásilnění v německém Rosenheimu. Ačkoli policie provedla testy DNA na několika stovkách zdejších obyvatel, stále se nepodařilo pachatele dopadnout. Okruh podezřelých se však nyní značně zúžil.
07.01.2018 08:15 |

podobné články

Miliony krevních vzorků novorozenců nemocnice zlikvidují. Právník: To nestačí

 
Více než tři miliony krevních vzorků získaných při testování novorozenců v posledních 30 letech musí ještě letos nemocnice zlikvidovat. Nařídil to Úřad pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ). Opatření se týká čtyř fakultních nemocnic, ve kterých se vzorky skladují. Právníci z neziskové organice Iuridicum Remedium o to usilovali několik let. Varují však, že zákon stále dostatečně neošetřuje způsob skladování a hrozí, že by vzorky mohl někdo snadno zneužít. Krev totiž nese DNA.
08.06.2016 06:20 |

podobné články

S Veronikou zacházeli na policii jako se zločincem: Odebrali jí vzorky DNA, po žalobě je zničili

 
Studentka Veronika Štětinová byla loni vyšetřována kvůli nelegálnímu dovozu psů z Rumunska. Když nechtěla vypovídat, odebrali jí vzorky. Až po žalobě je zničili.
20.11.2016 18:50 |

podobné články

Náhlá smrt socioložky Markéty, ženy Tomáše Sedláčka: Milující maminka a špička v oboru

 
Jako rána z čistého nebe přišla zpráva o úmrtí oblíbené socioložky Markéty Sedláčkové (†43). Manželka známého ekonoma Tomáše Sedláčka (43) bojovala s vážnou nemocí, o které většina jejího okolí neměla tušení. Byla nejenom velkou profesionálkou, ale rovněž milující maminkou.
22.04.2020 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Sedláček (104 článků) , Markéta Sedláčková (7 článků) , Tomáš Sedláček (160 článků)

Pohřeb Markéty Sedláčkové (†43): Bílé růže a dojemný vzkaz do nebe od manžela Tomáše

 
Náhlá smrt socioložky Markéty Sedláčkové (†43) zasáhla nejen její rodinu, ale také její blízké přátele, kolegy a dokonce studenty. Rodina známého ekonoma Tomáše Sedláčka jí dala 24. dubna poslední sbohem na hřbitově v pražských Malvazinkách. Manžel Tomáš poslal své lásce dojemný vzkaz do nebe...
24.04.2020 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Sedláček (104 článků) , Markéta Sedláčková (7 článků) , Tomáš Sedláček (160 článků)

Británie má po útoku na britského vojáka svou hrdinku, vyjednávala s útočníkem

 
Žena, která se ve středu v Londýně pokoušela zadržet vrahy britského vojáka, je pro Brity hrdinkou. V rozhovoru s deníkem The Guardian prohlásila, že neměla strach, když s oběma muži ještě před zásahem policie hovořila. Ingrid Loyauová-Kennettová chtěla prý vrahy vojáka přemluvit, aby se vzdali. Za svou občanskou statečnost je teď podle agentury DPA v Británii považována za hrdinku.
23.05.2013 20:35 |

podobné články

Neznámý útočník v Paříži za bílého dne pobodal hlídkujícího vojáka

 
Francouzského vojáka na hlídce v pařížské podnikatelské a obchodní čtvrti La Défense dnes zranil neznámý útočník dvěma bodnými ranami nožem do krku. Útočník z místa činu utekl a policie po něm pátrá. Jak uvedl na tiskové konferenci v Addis Abebě francouzský prezident François Hollande, zatím nelze potvrdit souvislost mezi dnešním napadením vojáka ve Francii a středečním útokem v Británii, zkoumají se ale všechny možnosti. Vyšetřování případu bude mít na starosti protiteroristická prokuratura. Uvedl to pro agenturu AFP státní zástupce Robert Gelli.
26.05.2013 10:10 |

podobné články

Osobnosti: François Hollande (210 článků)

Kdy můžeme odebírat DNA? Úřady si neví rady

 
Státní instituce se přou kvůli odběrům DNA. Podle úřadu pro ochranu osobních údajů v Česku chybí zákon, který by jasně stanovil, za jakých okolností a komu může policie vzorky odebírat.
13.09.2010 22:30 |

podobné články

Vít o napadení a svojí minulosti: Policii jsem odevzdal vzorky DNA

 
Jedno z nejstabilnějších manželství českého showbyznysu se pomalu ale jistě rozpadá! Bývalá televizní moderátorka Mirka Čejková (47) před několika týdny obvinila svého manžela Marka Víta (37) z napadení. Rozjel se kolotoč vyšetřování pod taktovkou policie a Vít dokonce dával svou DNA… Před pár dny do redakce Šípu přišel anonymní e-mail, který obsahuje citlivé informace o Vítovi. Šíp se ho zeptal, zda jsou věci obsažené v „dopise“ pravdivé a jak se celá kauza vyvíjí.
28.07.2011 07:55 |

podobné články

Osobnosti: Mirka Čejková (227 článků)

Vláda chce omezit odběry DNA zločincům, experti protestují

 
Od loňského října kriminalisté odebírají vzorky DNA od všech obviněných z úmyslného trestného činu. Kritizovaná praxe, kvůli níž si policie vykoledovala sérii žalob, se už brzy změní.
09.05.2012 09:15 |

podobné články