Článek

Tragédie v Kerčském průlivu: Výbuch a dvě lodě v plamenech. Čtrnáct mrtvých. Ruská plavidla v záchranné akci

 
Při explozi a požáru dvou lodí plujících v Kerčském průlivu pod tanzanskou vlajkou v pondělí zahynulo čtrnáct námořníků. Na obou lodích mělo plout celkem jednatřicet lidí. Přivolaným ruským lodím se podařilo zachránit čtrnáct z nich. Osud zbylých dvou zatím není znám, informovala ČTK.
21.01.2019 22:45 |

podobné články

Podobné články

Trochu jiný pohled na incident v Kerčském průlivu. Právník aplikoval vývody kritiků Ruska na Kubu a USA

 
Advokát Zdeněk Koudelka se ve svém blogu zaměřil na dle jeho slov primitivitu zpráv České televize o incidentu mezi Ruskem a Ukrajinou v Kerčském průlivu. Konkrétně jej zaujaly Události odvysílané 27. 11.
02.12.2018 11:40 |

podobné články

Námořníci umírali záchranářům před očima: 14 obětí po explozi v Kerčském průlivu

 
Nejméně 14 námořníků v pondělí zahynulo při explozi a požáru dvou lodí plujících v Kerčském průlivu pod tanzanskou vlajkou. Oznámila to ruská agentura TASS, podle níž bylo na obou lodích celkem 31 lidí. Dvanáct námořníků se přivolaným ruským lodím podařilo zachránit, osud ostatních pěti zatím není jasný.
21.01.2019 18:50 |

podobné články

Novinář vyhozený ze Svobodné Evropy: Debilní provokace v Kerčském průlivu. Ukrajina je „špinavý stát“, základy její legitimity leží na Donbase

 
EXKLUZIVNĚ V Kerčském průlivu šlo opravdu o idiotskou provokaci, která měla jen upoutat pozornost. Vyhlášení válečného stavu Petrem Porošenkem je to samé. Zatímco z Donbasu se stává území práva a spravedlnosti, na západní Ukrajině je neonacistům dovolováno to, co v civilizované Evropě není možné. Nicméně ta zvířata se hodí v boji proti nenáviděnému Rusku. Takhle politicky nekorektně hovoří legendární ruský novinář Andrej Maratovič Babickij, s nímž ParlamentníListy.cz hovořily při jeho nedávné návštěvě Prahy.
04.12.2018 17:05 |

podobné články

Rusové ve sporu s Ukrajinci narazili se svou verzí v OSN. Znepokojené je i NATO

 
Společným prohlášením Spojených států a pěti evropských zemí o znepokojení nad postupem Ruska v Kerčském průlivu v pondělí v New Yorku začala mimořádná schůze Rady bezpečnosti OSN. O její svolání požádaly Moskva i Kyjev v souvislosti s nedělním incidentem, při němž Rusko v průlivu mezi Černým a Azovským mořem zadrželo tři ukrajinské lodě a internovalo 24 ukrajinských námořníků.
26.11.2018 19:30 |

podobné články

Ruským hrozbám navzdory. Ukrajina pošle své vojenské lodě do Azovského moře

 
Ukrajina neupustí od svých plánů vyslat do Azovského moře svá vojenská plavidla, navzdory nedávnému incidentu s Ruskem v Kerčském průlivu. V rozhovoru pro BBC to řekl šéf ukrajinské bezpečnostní rady Oleksandr Turčynov. Opačný postup by podle něj byl "faktickou legalizací krymské okupace".
20.12.2018 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Oleksandr Turčynov (46 článků)

Putin řečnil před novináři. Mluvil o žoldnéřích i incidentu v Kerčském průlivu

 
Téměř čtyřhodinovou tiskovou konferenci ve čtvrtek absolvoval ruský prezident Vladimir Putin. Mluvil o jaderné hrozbě, soukromých vojenských společnostech, incidentu v Kerčském zálivu i  smlouvě o likvidaci raket středního a krátkého doletu (INF) a vyzdvihl skromný růst ruské ekonomiky o necelá dvě procenta a reálných příjmů o půl procenta. 
20.12.2018 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3345 článků)

Jakub Janda: Poslat Ukrajině více zbraní!

 
Zástupce lobbistického spolku Evropské hodnoty Jakub Janda se na svém facebookovém profilu zaměřil na včerejší ruský útok na tři ukrajinské lodě. K němu došlo včera v Černém moři v Kerčském průlivu. Ukrajinské vojenské lodě prý nenahlásily svůj záměr a směr plavby.
26.11.2018 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Janda (509 článků)

Fištejn vysvětloval divákům ČT: Ukrajinské lodě narazily na loď pod krymským mostem, chtěly se vrátit do Oděsy, ruské lodě je ale pronásledovaly a zajaly posádku. Lupičství!

 
Komentátor a publicista Jefim Fištejn se v rozhovoru pro Českou televizi rozpovídal o tom, jak čte rusko-ukrajinský konflikt v Kerčském průlivu. „Vždy, když Putinovi klesá popularita, provede nějakou drobnou rozpínavou válku proti někomu ze sousedů,“ uvedl.
28.11.2018 22:25 |

podobné články

Poche přímo z Bruselu hlásil do ČT: Rusko porušilo mezinárodní právo, EU je připravena reagovat razantně

 
Rusko-ukrajinský spor se vyhrocuje. Kyjev a Moskva se vzájemně obviňují ze zodpovědnosti za incident u břehů anektovaného Krymu v Kerčském průlivu. Ruská pobřežní stráž tam zajala tři ukrajinská plavidla a třiadvacet námořníků. Ukrajinský parlament večer schválil vyhlášení válečného stavu na třicet dní. Má se Evropa bát? V Událostech, komentářích odpovídali europoslanec Miroslav Poche (ČSSD) a dva členové zahraničního výboru PS, Jiří Kobza (SPD) a Vít Rakušan (STAN).
26.11.2018 23:45 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Poche (163 článků) , Vít Rakušan (36 článků)

Kavij (KSČM): Aféra „Skripal“ má pokračování

 
Po aféře „Skripal“ zde máme novou protiruskou aféru. Provokace v Kerčském průlivu, ve kterém ruská pobřežní stráž zajala tři ukrajinská plavidla a 23 námořníků. Na základě této události ukrajinský parlament schválil vyhlášení válečného stavu.
27.11.2018 14:45 |

podobné články

Na Ukrajině skončil válečný stav. „Ruská hrozba nezmizela,“ tvrdí prezident

 
Na Ukrajině dnes ve dvě hodiny odpoledne místního času skončil válečný stav vyhlášený v deseti oblastech země na měsíc poté, co Rusové 25. listopadu v Kerčském průlivu ostřelovali a zadrželi tři lodě ukrajinského námořnictva.
26.12.2018 15:05 |

podobné články

Rusové zabavili u Krymu Ukrajincům tři lodě. Porošenko svolal vedení armády

 
Ukrajinské námořnictvo oznámilo, že ruské speciální jednotky zabavily v Černém moři tři její lodě. Při incidentu utrpěli zranění dva členové ukrajinské posádky, uvedla agentura Reuters. Ukrajinci obvinili Rusy, že na jejich lodě stříleli. Ruská tajná služba FSB později potvrdila, že ruské jednotky ukrajinská plavidla u poloostrova Krym zadržely. Informovala, že k jejich zastavení použila zbraně, přičemž byli zraněni tři příslušníci ukrajinského námořnictva. Jejich zdravotní stav prý není vážný.
25.11.2018 12:05 |

podobné články

Válečný stav na Ukrajině neprodlouží. Porošenko chce speciální soud na korupci

 
Ukrajinský prezident Petro Porošenko dnes oznámil, že nemá v plánu prodloužit válečný stav v zemi, ledaže by došlo k rozsáhlému útoku ze strany Ruska. Informovala o tom agentura Reuters. Válečný stav byl vyhlášen na měsíc v deseti oblastech země poté, co Rusové 25. listopadu v Kerčském průlivu ostřelovali a zadrželi tři lodě ukrajinského námořnictva.
16.12.2018 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Petro Porošenko (158 článků)

Souřadnice ukrajinských člunů promluvily: Rusové útočili v mezinárodních vodách

 
Po nedělním ozbrojeném incidentu v Kerčském průlivu, pří kterém Rusko napadlo a zabavilo tři ukrajinská plavidla i s posádkami, se nyní obě strany dohadují, kdo střet zavinil.
29.11.2018 12:00 |

podobné články

Ruská flotila údajně cvičí v Lamanšském průlivu, podle NATO jen proplouvá

 
Skupina ruských vojenských lodí, kterou má doplnit i protiponorková loď Severomorsk, proplula do Lamanšského průlivu, kde by námořnictvo údajně mělo uspořádat vojenské cvičení. Vedení NATO však tvrdí, že lodě oblastí pouze proplouvají.
28.11.2014 16:12 |

podobné články

Ukrajinci jsou na třicet dní ve válečném stavu. Kvůli lodím zajatým Rusy

 
Kyjev a Moskva se dnes vzájemně obviňují z odpovědnosti za incident u břehů anektovaného Krymu v Kerčském průlivu, spojujícím Černé a Azovské moře. Ruští pohraničníci tu v neděli zajali tři lodě ukrajinského vojenského námořnictva a 23 námořníků. Rusko prostřednictvím své ombudsmanky ujistilo, že tři zranění Ukrajinci nejsou v ohrožení života. V reakci na incident ukrajinský prezident Petro Porošenko podepsal dekret o vyhlášení válečného stavu, který večer schválil parlament.
26.11.2018 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3345 článků)

Válečné lodě mají imunitu. Takže souzení ukrajinských námořníků je nepřijatelné, padlo v ČT

 
O válečném stavu na Ukrajině hovořil v České televizi právník Vladimír Balaš. K němu došlo poté, co se v Kerčském průlivu střetlo ruské loďstvo s ukrajinskými námořníky.
28.11.2018 15:50 |

podobné články

Jan Ziegler: Rusko provokuje válku s Ukrajinou

 
Byla to jasná provokace v Kerčském průlivu, když ruské námořnictvo protiprávně zadrželo tři ukrajinské lodě. Ty přitom pluly v mezinárodních vodách a jejich plavba byla dopředu řádně ohlášena.
29.11.2018 12:45 |

podobné články

Rusko si nemůže nárokovat Azovské moře jen pro sebe, vzkázala Merkelová

 
Německo se bude zasazovat za prodloužení protiruských sankcí, řekla dnes kancléřka Angela Merkelová (CDU) parlamentu, kde čelila dotazům poslanců. Spolková republika podle ní nemůže přijmout, aby si Azovské moře nárokovalo jen Rusko. V Kerčském průlivu mezi Azovským a Černým mořem se v listopadu odehrál incident, při němž Rusko zadrželo tři ukrajinské lodě a 24 námořníků.
12.12.2018 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2478 článků)