Článek

Tragédie Šíleně smutné princezny: Smrt při natáčení a sebevražda během premiéry

 
Šíleně smutná princezna patří mezi klenoty československé kinematografie. Pohádka Bořivoje Zemana si získala diváky všech věkových kategoriích nejen díky skvělému obsazení, ale i písničkami, které jsou doslova nesmrtelné. Víte však o filmu s Helenou Vondráčkovou a Václavem Neckářem všechno? Redakce eXtra.cz pro vás připravila několik faktů.
07.04.2023 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Helena Vondráčková (1027 článků) , Václav Neckář (422 článků) , Bořivoj Zeman (15 článků)
Podobné články

Tajemství Šíleně smutné princezny: Smrt na natáčení!

 
Speciální vánoční seriál deníku Aha! o zapomenutých tajemstvích našich nejslavnějších pohádek dnes pokračuje třetím dílem! Jaké smutné okolnosti provázely natáčení legendární Šíleně smutné princezny s Helenou Vondráčkovou (64) v titulní roli? Během natáčení zemřel jeden z hlavních herců a část filmu se musela složitě natáčet znovu!
24.12.2011 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Helena Vondráčková (1027 článků)

Tragédie během natáčení Šíleně smutné princezny: Krále Dobromysla zabila rakovina!

 
Natáčení pohádky Šíleně smutná princezna postihla obrovská tragédie. V půlce natáčení zemřel představitel krále Dobromysla Rudolf Deyl ml. (†55). Herce, jenž v pohádce hrál otce princezny Heleny, náhle zabila rakovina!
30.12.2017 11:35 |

podobné články

Koktavý Kokoška (✝53) ze Šíleně smutné princezny: Předčasná smrt po selhání ledvin

 
Jméno tohoto herce upadlo tak trochu do zapomnění, stačí ale připomenout Kokošku z Šíleně smutné princezny (1968) a všichni mají okamžitě jasno. Možná vás to překvapí, ale představitel pohádkového hrdiny koktal doopravdy.
16.04.2020 08:10 |

podobné články

Smrt při natáčení Šíleně smutné princezny: Rudolf Deyl (†55) zemřel přímo před očima kolegů!

 
Jedna z nejoblíbenějších českých pohádek Šíleně smutná princezna málem nevznikla! Herec, který hrál ústřední roli krále, totiž nečekaně zemřel přímo na natáčení! Režisér Bořivoj Zeman měl co dělat, aby zbytek ansámblu přemluvil, aby v natáčení pokračovali!
21.11.2016 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Bořivoj Zeman (15 článků)

Sebevražda policisty ve Výměně manželek: Zemřela mu maminka, štáb ho za ní nepustil

 
Vyšetřování nekončí, kriminalisté stále zjišťují, proč policista Stanislav K. (†42) během natáčení show Výměna manželek spáchal sebevraždu. Kriminalisté pracují s verzí, že Stanislav se oběsil, protože ho při natáčení údajně vydíral jeden z členů externího štábu, který si TV Nova na výrobu reality show najala. Redakci eXtra.cz se podařilo získat exkluzivní informace, co bylo příčinou sporu mezi policistou a najatým štábem. Muži během natáčení zemřela maminka. On chtěl natáčení přerušit a zařizovat věci spojené s pohřbem. To mu podle našeho zdroje bylo zamítnuto a bylo údajně vyhrožováno milionovou pokutou. "Najednou bylo po natáčení, Standa se oběsil," uvedl náš zdroj s tím, že na začátku celého natáčení byl muž v dobré psychické kondici. Nikdo nemohl tušit, že úmrtí maminky odstartuje události, které povedou k velké rodinné tragédii.
03.09.2020 07:00 |

podobné články

Zavřou muzeum princezny Diany a cennosti vrátí princům

 
Bratr zesnulé princezny Diany Charles Spencer potvrdil, že příští rok skončí muzeum, které otevřel na památku své sestry. Osobní cennosti dostanou zpátky princové William a Harry, jak si to přála jejich matka. Další články k tématu: Bratr princezny Diany pojmenoval dceru po zesnulé sestře Bratr princezny Diany napsal knihu o synu Fridricha Falckého Dosud neznámý snímek princezny Diany s cizím mužem jde do dražby
07.05.2013 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Fridrich Falcký (4 články) , Diana Spencer (44 článků)

Šíleně smutná princezna: Smrt při natáčení i smích Vlasty Buriana

 
Pohádka Šíleně smutná princezna patří mezi klenoty našeho filmu. U diváků se i po 53 letech od premiéry těší velké popularitě. Je to dáno především skvělým výběrem herců a písničkami, které se staly hity. Co jste o pohádce, kterou o tomto víkendu nabídne Česká televize, pravděpodobně nevěděli? Tušili jste například, že během natáčení zemřel jeden z protagonistů?
19.06.2021 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Vlasta Burian (134 článků)

Rádce Iks Josef Kemr (†72) ze Šíleně smutné princezny: Sžírala ho rakovina! Prosil o datum smrti

 
Šílené bolesti prožíval na konci života Josef Kemr (72) alias proradný rádce Iks z pohádky Šíleně smutná princezna. Rakovina žaludku se mu dostala až do krku.
31.12.2021 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Josef Kemr (91 článků)

Čas nezastavíme: Tak moc se změnil Václav Neckář od Šíleně smutné princezny

 
Kdysi ho milovaly davy dívek a žen (i těch vdaných), nyní je z něj již občas hodně unavený ctihodný kmet. Václav Neckář  (69) , kterého si divačky oblíbily nejen jako zpěváka, ale i coby herce v legendární Šíleně smutné princezně (1968), působí v poslední době hodně unaveně, a jak přiznal jeho nerozlučný parťák, bratr Jan, odmítá větší počet koncertů. Podívejte se, jak čas změnil tohoto milého pěvce, kterému ale stále zůstaly laskavé a plaché oči, které na něm tolik dam vždy obdivovalo!
17.09.2013 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Neckář (422 článků)

Princ Václav Neckář ze Šíleně smutné princezny: Pád z větve měřil 400 km!

 
Prince hrál už ověnčený rolí z oscarového filmu Ostře sledované vlaky. Režisér Bořivoj Zeman (†79) si Václava Neckáře (70) pro postavu prince Václava v Šíleně smutné princezně (1968) vybral a napsal mu fyzicky dost náročnou roli.
23.12.2013 05:12 |

podobné články

Osobnosti: Václav Neckář (422 článků) , Bořivoj Zeman (15 článků)

Sebevražda během premiéry pohádky Šíleně smutná princezna a další 4 věci, které o filmu nevíte!

 
Pohádka Šíleně smutná princezna patří mezi filmové stálice. Televize ji opakují do alelůja a je jedno, jestli jsou zrovna Vánoce nebo se paříme v létě u vody. Není divu, je to opravdu povedená pohádka s výborně vybranými herci. Jistě jste ji viděli několikrát, ale co o filmu nevíte?
04.06.2017 15:30 |

podobné články

Sebevražda během premiéry pohádky Šíleně smutná princezna a další 4 věci, které o filmu nevíte!

 
Pohádka Šíleně smutná princezna patří mezi filmové stálice. Televize ji opakují do alelůja a je jedno, jestli jsou zrovna Vánoce nebo se paříme v létě u vody. Není divu, je to opravdu povedená pohádka s výborně vybranými herci. Jistě jste ji viděli několikrát, ale co o filmu nevíte?
24.12.2018 16:05 |

podobné články

Smrt princezny Diany v seriálu Koruna znechutila veřejnost: Je to naprosto zvrácené, zuří lidé

 
Představitelka princezny Diany ze seriálu Koruna Elizabeth Debicki (32) během natáčení prožila nemilou situaci, kterou by nechtěl zažít nikdo. Musela si lehnout do rakve a předstírat svou smrt. Truhla však zůstala otevřená, aby si diváci mohli smrt Diany připomenout se vším všudy. Některým tvůrcům i hvězdám seriálu ale tato scéna naopak leží v žaludku. "Vývojáři jsou tak necitelní," říkají pro The Sun. 
21.12.2022 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Elizabeth Debicki (4 články)

Rodinné tajemství Petra Jančaříka: Smrt maminky nebyla sebevražda!

 
Moderátor Petr Jančařík (62) skrývá smutné rodinné tajemství. Přestože policie mluvila jinak, podle Petra smrt maminky nebyla sebevražda! Co se podle něj stalo? A s jakým slavným českým hercem měla nejspíš souvislost?
28.04.2014 20:55 |

podobné články

Hysterie okolo zranění Michaela Schumachera aneb jak to vypadá, když veřejnost už zase přehání

 
Je velmi smutné, že "Michael Schumacher":http://www.extra.cz/tema/michael-schumacher (45) leží v Grenoblu v kómatu poté, co spadl na lyžích. Je to smutné, protože je to ještě mladý člověk, má děti, dokázal v motosportu velké věci a je vzorem pro svoje nástupce, a je to smutné hlavně proto, že "přežil mnoho havárií, aby jeho život snad skončil během banálního lyžování":http://www.extra.cz/prezil-ve-formuli-nekolik-divokych-nehod-aby-ho-dostala-jizda-na-lyzich-michael-schumacher-oslavi-sve-45-narozeniny-v-komatu. Tak to je smutné.
04.01.2014 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Michael Schumacher (518 článků)

Šíleně smutná Berenika Kohoutová: Těhotná herečka oznámila v slzách konec!

 
Herečka a zpěvačka Berenika Kohoutová (28) si nestíhá utírat slzičky. Byť se to k její roli Šíleně smutné princezny hodí, ve skutečnosti je důvodem jejího smutku něco jiného než plán, jak získat vysněného prince: Kvůli pokročilému těhotenství opouští prkna, která znamenají svět…
26.11.2019 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Berenika Kohoutová (416 článků)

Zámek Blatná z Šíleně smutné princezny: Pád prince Neckáře dlouhý 420 kilometrů?!

 
„Chopte se mě, pochopové!“ zvolal dramaticky princ v jedné z populárních českých pohádek, když se mu nepodařilo rozesmát krásnou, leč Šíleně smutnou princeznu. Zámek krále Dobromysla, kde pak měl přijít o hlavu, byl ve skutečnosti líbeznou jihočeskou Blatnou...
24.12.2020 16:05 |

podobné články

Jan Hrušínský alias Jaroslav z Jak se budí princezny: Místo na koni rajtoval na korbě náklaďáku...

 
Při záchraně princezny ho do schodů museli nést. Místo na koni jezdil na sedle připevněném na korbě náklaďáku. Herec Jan Hrušínský (58) si královského synka zahrál jen v pohádce Jak se budí princezny, ale přezdívka Princ a neopakovatelné zážitky z natáčení mu zůstaly na celý život.
27.12.2013 05:32 |

podobné články

Záhadná sebevražda při natáčení Výměny manželek: Stanislav se předtím smál a vtipkoval

 
Při natáčení Výměny manželek se odehrálo něco opravdu strašlivého, co nemá za celou dobu natáčení oblíbené reality show obdoby. Jeden z účastníků v průběhu natáčení spáchal sebevraždu. Nikdo nechápe, co k tomu Stanislava K. (†42) vedlo. Ještě dva dny před tím byl vysmátý a spokojený.
19.08.2020 13:30 |

podobné články