Článek

Trafika pro Vojtěcha. Naprostý výsměch. Kalousek je zhnusen

 
Odjezdu bývalého šéfa resortu zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) do Finska už v cestě nic nestojí, a to mnohým nedá spát. „Je to skandální,“ hrozí se například exministr financí a bývalý šéf TOP 09 Miroslav Kalousek nad rozhodnutím šéfa české diplomacie Jana Lipavského (Piráti) o tom, že nominace velvyslanců nakonec nezruší. Vojtěch podle Kalouska není žádný profesionální diplomat, aby zastával takový post, označil to za „výsměch“.
30.12.2021 06:45 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7591 článků) , Vojtěch Adam (1782 článků)
Podobné články

Šarapatka (BPP): Jsem zhnusen...

 
Pan Karel Schwarzenberg je zhnusen z postoje prezidenta Miloše Zemana. "Dělá to strašně, jsem z toho zhnusen," komentoval Schwarzenberg výroky prezidenta o uprchlících na sněmu TOP 09.
29.11.2015 17:46 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (4052 článků) , Miloš Zeman (27375 článků)

Schwarzenberg se loučí. Ze Zemana je "zhnusen"

 
Karel Schwarzenberg odchází z čela TOP 09. Na sněmu strany v pražském hotelu Don Giovanni předává vedení svému statutárnímu zástupci Miroslavu Kalouskovi, o kterém se už od založení partaje mluví jako o faktickém šéfovi.  Schwarzenberg přednesl na úvod sněmu projev, ve kterém označil uprchlickou krizi za generační výzvu. Následně tvrdě kritizoval současného prezidenta Miloše Zemana. "Dělá to strašně, jsem z toho zhnusen," řekl doslova.
28.11.2015 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (4052 článků) , Miroslav Kalousek (7591 článků)

Jsem zhnusen! Europoslanec Zdechovský píše o uprchlících a médiích

 
Z PROFILŮ Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) odpovídal na dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Mimo jiné napsal, že je zhnusen počínáním německých médií z posledních dní. Zdůraznil také, že je mu odporné chování všech zvrhlíků bez ohledu na to, zda jde o muslimy či stoupence jiné víry.
10.01.2016 14:31 |

podobné články

Zdechovský (KDU-ČSL): Nominaci exministra Vojtěcha na velvyslance považuji za naprostý výsměch

 
Komentář na facebookovém profilu k nominaci exministra zdravotnictví Adama Vojtěcha na velvyslance ve Finsku
19.02.2021 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1782 článků)

Trafika pro cvičitele opic! Fejk bere 270 tisíc. Za nic!

 
Je to uměle vytvořená trafika pro cvičitele opic. Těmito slovy okomentoval odborář Jaromír Dušek královský plat ombudsmana Českých drah Petra Fejka (46), který se proslavil jako ředitel pražské zoo. Jeho plat činí 270 tisíc měsíčně. Ještě dostává tučné příspěvky na životní a kapitálové připojištění. A pracovní výsledky? Zatím nula.
07.06.2011 12:10 |

podobné články

Trafika pro traktoristu Vlčka (ČSSD): Po problémech s dotacemi má dělat inspektora!

 
Miloslav Vlček (ČSSD) je bývalý traktorista, který se dostal až do křesla šéfa Sněmovny. A také politik, který čelil podezření z lobbingu při rozdělování dotací. Nic mu ale neprokázali, a tak by se měl stát inspektorem Úřadu pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ). Má to háček. Nemá odborné vzdělání, ani zkušenosti. Další pěkně vypečená trafika?
10.06.2013 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Miloslav Vlček (154 článků)

Trafika? "LuftJarda" Tvrdík dělá poradce premiéru Rusnokovi. Pro Čínu!

 
S úřednickou vládou Jiřího Rusnoka se do Strakovy akademie vrátila řada známých tváří. Poněkud překvapivě pak i exministr obrany Jaroslav "LuftJarda" Tvrdík. Rusnok jej zaměstnal jako svého poradce - pro Čínu! Další povedená trafika?
02.12.2013 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Rusnok (1920 článků)

Paroubek: Bulasová na krajském úřadu? Výsměch!

 
Zaměstnat bývalou ředitelku litoměřického gymnázia Bulasovou na Krajském úřadu Ústeckého kraje považuji za naprostý výsměch všem, kteří oprávněně poukazovali na její selhání. Je to také další ze signálů o tom, jak si pánové Fišera a spol. představují.
12.10.2011 20:15 |

podobné články

Trafika pro exministra Adama Vojtěcha? Míří na velvyslanectví ve Finsku, schválila to vláda

 
Bývalý ministr zdravotnictví za hnutí ANO Adam Vojtěch se zřejmě stane českým velvyslancem ve Finsku. Jeho nominaci podle informací serveru Seznam Zprávy schválila minulý týden vláda. S vysláním Vojtěcha na diplomatický post v Helsinkách ještě musí souhlasit prezident Miloš Zeman. V čele ministerstva zdravotnictví stál Vojtěch od prosince 2017 do loňského září, kdy na funkci rezignoval.
16.02.2021 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1782 článků) , Miloš Zeman (27375 článků) , Adam Vojtěch (1379 článků)

Pokrytectví? Kalousek sepsul Vojtěcha za trafiku ve Finsku, sám přitom jednu dostal

 
Exministr financí Miroslav Kalousek se na Twitteru opřel do bývalého ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha, který by měl zamířit jakožto velvyslanec do Finska. Sám Kalousek však na návrh současného ministra zdravotnictví Vlastimila Válka má být zvolen do čela správní rady VZP.
31.12.2021 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7591 článků) , Vojtěch Adam (1782 článků) , Miroslav Válek (42 článků)

Druhá trafika pro exministra Vojtěcha? Míří do Finska, nově i šéfem Krajské zdravotní v Ústí

 
Novým předsedou představenstva Krajské zdravotní, která spravuje pět nemocnic v Ústeckém kraji, se stal bývalý ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). ČTK o tom dnes informovala Krajská zdravotní (KZ). Společnost zaměstnává okolo 7200 lidí a patří mezi největší zdravotnická zařízení v republice. Paradoxem však je, že Vojtěch se chystá na pozici velvyslance ve Finsku.
11.03.2021 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1782 článků) , Adam Vojtěch (1379 článků)

Vojtěch jako velvyslanec ve Finsku? Trafika, naznačil poslanec, ve Sněmovně se strhla mela

 
Pirát Jan Lipavský zpochybnil nominaci bývalého ministra zdravotnictví za ANO Adama Vojtěcha na velvyslance ve Finsku. Mluvil v této souvislosti o politických trafikách. Ve Sněmovně se kvůli tomu strhla při dnešních interpelacích pře. Například Monika Červíčková (ANO) nařkla Lipavského z toho, že u něho převládají osobní antipatie.
15.04.2021 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1782 článků)

Takto Kalousek ve sněmovně plísnil Vojtěcha Filipa

 
Poslanci se budou dnes zabývat cestou místopředsedy sněmovny Vojtěcha Filipa (KSČM) do Ruska. Odjede tam na pozvání místopředsedy Státní dumy Sergeje Železňaka, který je kvůli anexi Krymu na sankční listině Spojených států a Evropské unie. Bod na jednání dolní komory prosadil šéf klubu TOP 09 a Starostů Miroslav Kalousek.
05.11.2014 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7591 článků) , Vojtěch Filip (1556 článků)

Kalousek (TOP 09): Sněmovna nesmí souhlasit s cestou Vojtěcha Filipa

 
Předseda poslaneckého klubu a první místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek ve středu prosadil zařazení mimořádného bodu „Stanovisko Poslanecké sněmovny k zahraniční cestě místopředsedy Poslanecké sněmovny Vojtěcha Filipa“.
05.11.2014 22:00 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7591 článků) , Vojtěch Filip (1556 článků)

Řecko byl jen předkrm, teď euro zažije opravdovou krizi. Naprostý šunt, jen to lidem ještě nedošlo, varuje Šichtařová

 
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Ne všem musí prudce rostoucí ceny v Česku vadit. Kupříkladu pro vládu má inflace více výhod než nevýhod. Jednou z nich je vyšší výběr DPH, druhou zásadní pak to, že inflace umazává veřejné dluhy. Kurz eura se po 20 letech jeho existence blíží paritě vůči dolaru. „Euro je ohromným letadlem a v eurozóně je našlápnuto na ještě větší inflaci, než jaká tam zatím je. ECB tiskla tak dlouho ničím nekrytá eura, že ze společné evropské měny udělala naprostý šunt,“ tvrdí pro ParlamentníListy.cz ekonomka Markéta Šichtařová.
22.05.2022 15:45 |

podobné články

Řeči o ohrožení demokracie jsou naprostý nesmysl! zlobí se Ondřej Neff a o některých lidech ve společnosti tvrdí: Určité procento jsou prostě hovada

 
ROZHOVOR „Všichni se zavázali, že raději se nechají upálit na hranici jako mistr Jan Hus, než aby šli do koalice s Babišem. Když změní firmu a najednou se budou jmenovat Demokratický blok, tak mohou začít nějaké vyjednávání,“ komentuje pro ParlamentníListy.cz spisovatel, publicista a vydavatel serveru Neviditelný pes Ondřej Neff. „Máme standardní parlamentní demokracii. Dokud někdo nezačne sahat na Ústavu a rozviklávat tři základní pilíře a jejich vzájemné vztahy, neměli bychom se principiálně znepokojovat. Pokládám řeči o ohrožení demokracie za naprostý nesmysl,“ konstatuje. O nesnášenlivosti části společnosti říká: „Určité procento lidí jsou prostě hovada.“
17.11.2017 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hus (174 článků) , Ondřej Neff (332 článků)

Hazard. Naprostý. Zdravotní sestry z Ostravy vystupují, pokud jde o COVID-19

 
Balancuje česká vláda na ostří nože? Tuto otázku si kladou mnozí lékaři a zdravotní sestry z odborového svazu zdravotnictví, když se teď setkávají s neochotou vyplatit jim zasloužené odměny za rizikovou práci při koronavirové pandemii. Odboráři se ale nechtějí nechat o své peníze připravit a stále tvrdě jednají. Sliby o odměnách pro všechny lidi, kteří se utkávají v první linii s nebezpečnou nákazou, se při střetu s realitou tak poněkud vytrácejí. Vzhledem k obecnému nedostatku sester a lékařů a stále ještě nevyhranému boji s COVID-19 je to podle názoru některých odborářů naprostý hazard. Každopádně, do regionu dnes míří ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.
02.07.2020 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1782 článků) , Adam Vojtěch (1379 článků)

Jsem zhnusen, když se z obětí dělají vrazi, řekl Schwarzenberg

 
V pražském hotelu Don Giovanni začal v sobotu sněm TOP 09, na kterém by měl vystřídat Karla Schwarzenberga v čele strany Miroslav Kalousek. Ten je jediným kandidátem ve volbě předsedy, která by měla proběhnout zítra. Schwarzenberg v projevu hájil uprchlíky a tvrdě kritizoval prezidenta Miloše Zemana.
28.11.2015 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (4052 článků) , Miroslav Kalousek (7591 článků)

Nejmrazivější zima? Naprostý nesmysl, říká klimatolog

 
Hlavní klimatolog Českého hydrometeorologického ústavu Jan Pretel označil předpověď svého polského kolegy Michala Kowalowského, který prohlásil, že Evropu zasáhne nejmrazivější zima tisíciletí, za naprostý nesmysl.
08.10.2010 05:00 |

podobné články