Článek

Tradiční šumavské sídlo se proměnilo v ruiny: Ministerstvo se s krásným hotelem Rixi nepáralo

 
Honosný hotel Rixi na Šumavě patří Ministerstvu obrany. To se ho pokoušelo prodat, ale nespolehlivý „kupec“ ministerstvo tahal za nos a nic nezaplatil. Po letech byl ve špatném stavu, nejdřív armáda ubourala malý kousek. Pak se pustili do zdemolování krásného hotelu a k tomu přibalili ještě pár okolních budov.
18.07.2021 14:05 |

podobné články

Podobné články

Speciál Aha! Svátky na šumavské vesnici: Sušenky ze Šumavy a další dobroty

 
Jihočeský kraj nebyl nikdy bohatý a život v něm býval těžký. Proto i jídlo bylo skromné. Lucie Kohoutová, autorka dvou kuchařek Recepty ze šumavské vesnice a Tradiční svátky a recepty ze šumavské vesnice, do svých publikací posbírala historické recepty z tohoto kraje. Jde o recepty prověřené časem, které se předávaly z generace na generaci.
24.12.2018 05:15 |

podobné články

25 LET ZA KORUPCI! Slovensko se s fotbalisty vůbec nepáralo!

 
Slovenský fotbalový svaz vynesl tvrdý ortel. Šest fotbalistů, usvědčených z korupce, dostalo drsné tresty, které se v podstatě rovnají doživotnímu zákazu hraní fotbalu! Tomáš Huber například inkasoval 18 let zastavení činnosti!
17.12.2013 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Huber (1 článek)

Přesně věděl, co dělá... Šídlo udeřil na Klause juniora. Toto je prý za jeho vtipem o romském žákovi

 
Dlouholetý novinář Jindřich Šídlo byl hostem Interview Plus Českého rozhlasu. Řešilo se téma rasismu. Šídlo si myslí, že nebylo náhodou, když Václav Klaus mladší sdílel na Den romského holokaustu vtip s romským žákem. „Mně to přišlo pozoruhodné, protože on jako bývalý pedagog si udělá na internetu před statisíci lidmi z jednoho kluka legraci, já nevím, jestli je ten kluk skutečný, možná že ano, možná že tu fotku viděl, já ale Václavu Klausovi tohle nevěřím,“ myslí si Šídlo. Prý se však doby změnily a téma rasismu je nyní jiné než v 90. letech.
24.08.2020 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10493 článků) , Václav Český (586 článků)

Nejzajímavější podmořské ruiny

 
Ať už jste milovníky historie nebo potápění, určitě vás budou zajímat nejkrásnější ruiny na dně moří a oceánů.
12.06.2009 06:45 |

podobné články

Potápěči objevili ruiny paláce egyptské královny Kleopatry

 
Podvodní archeologové objevili pod hladinou moře nedaleko pobřeží egyptského města Alexandrie ruiny komplexu paláce a chrámu egyptské královny Kleopatry (69-30 př.n.l.).
26.05.2010 10:25 |

podobné články

Ruiny vyhořelé Petrovy boudy mají šanci zůstat mezi památkami

 
Ruiny pondělním požárem zcela zničené Petrovy boudy mají reálnou šanci zůstat mezi památkami. Památkáři chystající po hasičských a policejních a vyšetřovatelích prohlídku spáleniště kdysi nejznámější horské boudy nechtějí pozici na hřebenech Krkonoš vyklidit.
06.08.2011 06:55 |

podobné články

Ruiny shořelé Petrovy boudy zmizí do zimy

 
Ruiny Petrovy boudy zničené požárem v noci na 1. srpna zmizí z úbočí krkonošského hřebene do zimy. Termín odvozu nebezpečných trosek dvě stě let starého rekreačního komplexu stanovila na úterním jednání ve Špindlerově Mlýně skupina úředníků.
16.08.2011 16:10 |

podobné články

Vašíka (†7) rozmačkala stěna ruiny! Chlapci si hráli na zbořeništi...

 
Úplně zbytečná byla smrt malého chlapce z Louky u Litvínova. Vašíka (†7) zavalila stěna nezabezpečené ruiny jedné z garáží na pozemku obce, kde si ve středu hrál se skupinou dětí.
15.08.2013 19:50 |

podobné články

FOTO Kraj české bídy: Kdysi fabriky plné lidí, dnes ruiny. Všechno šlo do kytek, vše je daleko

 
ČESKÉ HOSPODÁŘSTVÍ Místo textilky stojí v Bruntálu dnes Kaufland a second hand, v bývalé konzervárenské společnosti Seliko najdeme sklady a ruiny, místní lisovna je v demolici. Průmysl ve městě Bruntál ale stále pár firem drží. „Kdyby tyhle firmy padly, padne Bruntál,“ říkají místní. Bruntálsko patří k regionům s největší nezaměstnaností v republice.
23.07.2015 04:41 |

podobné články

Jezero po desítkách let odhalilo prastaré ruiny: Zatopená vesnice musela kdysi ustoupit úřadům

 
Ruiny jako z hororu v prostředí starověké vesnice. Jezero na severu Itálie bylo vypuštěno a s tím odkylo i dlouholeté tajemství. Voda před desetiletími na přání úřadů zatopila starou vesničku. Ještě předtím jí musela opustit tisícovka obyvatel.
13.07.2021 09:55 |

podobné články

V šumavské obci opravují vyhořelý úřad, chtějí stihnout volby

 
Plné ruce práce mají obyvatelé malebné šumavské obce Horská Kvilda, kde 10. dubna vyhořela budova obecního úřadu. Místní se vlastními silami snaží společně o to, aby v opravené budově mohli koncem května otevřít volební místnost a uspořádat volby v turisticky hojně navštěvované vesničce, která má 73 obyvatel.
27.04.2010 16:15 |

podobné články

V šumavské obci opravují vyhořelý úřad, chtějí stihnout volby

 
Plné ruce práce mají obyvatelé malebné šumavské obce Horská Kvilda, kde 10. dubna vyhořela budova obecního úřadu. Místní se vlastními silami snaží společně o to, aby v opravené budově mohli koncem května otevřít volební místnost a uspořádat volby v turisticky hojně navštěvované vesničce, která má 73 obyvatel.
27.04.2010 18:15 |

podobné články

Další část šumavské cyklomagistrály je hotová

 
Správa Národního parku a chráněné krajinné oblasti Šumava dnes dokončila další část šumavské cyklomagistrály - 3,2 kilometrů dlouhý úsek Skelná - Vysoké Lávky na Prášilsku. Ten bude v zimě sloužit i běžkařům. Příští rok se cyklomagistrála rozroste o poslední chybějící úsek Nová Hůrka - Skelná. Výhledově by se mohla prodloužit až na Modravu.
22.10.2013 16:15 |

podobné články

Zájemci o šumavskou divočinu mohou letos opět vyrazit do rašelinišť nebo do pralesa

 
Na osvědčené „taháky“ i zcela nové trasy se mohou letos těšit všichni milovníci šumavské divočiny. Nově je nabídka rozšířena o výpravy do „nejdivočejších“ částí Chráněné krajinné oblasti Šumava. Registrační systém se pro zájemce spustil tuto středu (28. května 2014) na www.npsumava.cz. Sedmá sezóna v šumavské divočině startuje v červnu.
30.05.2014 18:16 |

podobné články

Brno zahájilo rekonstrukci druhého ze tří mrakodrapů na Šumavské: Vyroste o tři patra

 
Tak trochu stupně vítězů bude po dokončení rekonstrukce připomínat sestava tří mrakodrapů na Šumavské ulici v Brně. Poté, co první z nich získal zlaté vertikální pruhy, druhý je bude mít stříbrné a třetí bronzové. Dvě z výškových budov navíc narostou do nebe.
12.01.2018 12:55 |

podobné články

Matka odložila novorozence do kufru před hotelem

 
Hamburská policie pátrá po matce, která novorozené dítě v kufru pohodila před hotelem.
05.01.2011 18:00 |

podobné články

Avril Lavigne a jejího přítele před hotelem napadli, v bitce tekla krev

 
Kanadská zpěvačka Avril Lavigne a její přítel model Brody Jenner se zotavují z útoku, při kterém tekla krev. Před hotelem Roosevelt v Los Angeles je v ranních hodinách z neznámého důvodu napadlo několik útočníků. Jeden udeřil Jennera lahví od piva do hlavy. Další články k tématu: Zpěvačka Avril Lavigne je oficiálně rozvedená Zpěvačku Avril Lavigne svlékly vlny a v moři ukázala poprsí Avril Lavigne potvrdila rozvod s Whibleym. Zůstáváme přátelé, říká RECENZE: Z Avril Lavigne se stala princezna průměrnosti
08.11.2011 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Avril Lavigne (115 článků) , Brody Jenner (12 článků)

Hotel Roku: Nejlepším luxusním hotelem je Mamaison Suite v Praze

 
Nejlepším luxusním hotelem oceněným v rámci prvního ročníku soutěže Hotel roku se stal Mamaison Suite Hotel Pachtuv Palace Praha. Mezi turistickými tříhvězdičkovými hotely zabodoval Family Hotel Okoř a v kategorii čtyřhvězdičkových hotelů zvítězil Hotel Budweiss z Českých Budějovic. Novinářům to oznámil René Hradecký, ředitel agentury Conventia, která je organizátorem soutěže.
15.06.2012 18:45 |

podobné články

Koukněte: Jean-Claude Van Damme se chlubil fotografům před hotelem svými ‚břišáky‘

 
Akční veterán Jean-Claude Van Damme (51) je pořád fešák. Přestože se už přehoupl přes padesátku, s posilováním nezahálí, a tak na vyzvání fotografů mile rád ukáže před hotelem Ritz v Madridu své ploché a vypracované břicho. Van Damme se nachází ve Španělsku kvůli propagaci filmu Expendables: Postradatelní 2.
09.08.2012 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Jean-Claude Van Damme (49 článků)