Článek

Trable vládní letky: Ve Štrasburku pilot poničil křídlo! Delegace se vracela jiným strojem

 
České vládní letce se lepí smůla na paty. Poslanci letěli do Štrasburku speciálním letadlem, pilot mu ale poničil křídlo. A tak se museli do Prahy vrátit jiným strojem. Prezidentským speciálem.
07.03.2015 09:40 |

podobné články

Podobné články

Český bitevník L-159 se srazil se supem. Opeřenec letadlu zničil křídlo

 
České bojové letadlo L-159 se při aliančním cvičení ve Španělsku srazilo se supem. Pták letounu výrazně poničil křídlo, jeho pilot ale dokázal se strojem přistát. Potvrdil to mluvčí generálního štábu Jan Šulc. Pokud by podle techniků bylo křídlo poškozeno o metr blíž ke kabině, stroj by pravděpodobně nemohl letět dál a pilot by se musel katapultovat. Letadlo bude zpět do Česka přepraveno po zemi.
29.10.2015 17:35 |

podobné články

Armáda musí odstavit stroje z vládní letky. Nemá na jejich údržbu

 
Armáda už nemá peníze na provoz vládní letky. Třicet dopravních letounů a vrtulníků jsou stroje staré až čtyřicet let a vláda s pořízením nových nepočítá. Armáda přitom s jejich pomocí přepravuje nejenom vládní činitele, vojáky, ale i sportovce, pomáhá při evakuacích, nebo jiných záchranných pracích, a mapuje území republiky. Letoun z vládní letky také před časem přepravil do Španělska gorilu Moju. Informuje deník Právo.
03.05.2012 09:05 |

podobné články

Vládní letka se opět ocitla v nesnázích

 
Na seznam bolístek české vládní letky přibyl další šrám. Na konci ledna vypravila česká armáda pro skupinu poslanců, kteří jeli jako delegace na jednání Rady Evropy do Štrasburku, speciální letadlo. Poslanci se ale museli vrátit jiným strojem.
07.03.2015 03:31 |

podobné články

Letadlu se ve vzduchu utrhlo křídlo: Pilot zázrakem přežil!

 
Dvaadvacetiletý argentinský pilot Dino Moline se podruhé narodil. Při jednom z manévrů se totiž z jeho stroje utrhlo křídlo a padal střemhlav k zemi. Padák se mu sice otevřel, ale letadlo po dopadu začalo hořet.   Z hrozivě vypadající nehody akrobatického letadla poblíž Santa Fé vyvázl pilot nakonec bez vážnějších zranění.
19.08.2010 10:56 |

podobné články

Nejlepší zahraniční letovou ukázku předvedl na přehlídce český pilot

 
Mezinárodní letecká přehlídka The Royal International Air Tattoo – RIAT 2017, která se konala v britském Fairfordu, měla i české zastoupení. Českou republiku tam reprezentoval certifikovaný pilot kapitán Ivo Kardoš z 211. letky 21. základny taktického letectva Čáslav s nadzvukovým strojem JAS-39. Přehlídku mimo jiné navštívil také velitel Vzdušných sil AČR generálmajor Jaromír Šebesta.
24.07.2017 08:05 |

podobné články

Ministerstvo obrany odstaví část vládní letky, píše deník

 
Ministerstvo obrany se rozhodlo odstavit část vládní letky. Příští rok už nebude létat letoun Challenger, v letech 2014 a 2015 budou následovat dva proudové letouny Jak-40.
13.11.2012 06:10 |

podobné články

Obrana nemá peníze na nákup nových letadel vládní letky

 
Ministerstvo obrany nemá kvůli rozpočtovým škrtům peníze, aby v nejbližší době nakoupilo nová letadla do takzvané vládní letky. Některým starším strojům přitom v brzké době skončí životnost. Úřad nyní dokončuje koncepci dopravního a vrtulníkového letectva, která ale z důvodu vysokých finančních nároků plánuje akvizice až na deset let dopředu. ČTK to sdělil mluvčí ministerstva Jan Pejšek.
29.05.2013 12:25 |

podobné články

VIDEO: Letadlu se ulomilo křídlo. Pilot přežil

 
Při letecké show v Argentině se letadlu ulomilo křídlo, pilot nehodu přežil.
19.08.2010 09:30 |

podobné články

Vládní letka byla doslova na roztrhání

 
Velitelé armádních vzdušných sil mají nejspíš v těchto dnech horší spaní. O stroje vládní letky se totiž strhl nečekaný zájem. Stačily dopředu plánované lety předsedy vlády Bohuslava Sobotky do Londýna a šéfa Sněmovny Jana Hamáčka do Paříže, nadto ve stejnou dobu odlet airbusu pro pětici Čechů do Bejrútu, odstavení druhého na několikadenní revizi, cesta ministra obrany Martina Stropnického strojem Jak-40 do Nizozemska a honička pro armádu byla na světě.
05.02.2016 03:50 |

podobné články

Osobnosti: Martin Stropnický (1703 článků) , Jan Hamáček (1022 článků)

Tupolevy i přes nehodu ve Smolensku zůstavají páteří polské letky

 
Letoun Tu-154 zůstává i nadále páteří polské vládní letky, i když právě při havárii stroje tohoto typu v dubnu zahynul polský prezident Lech Kaczyński a dalších 96 lidí.
09.09.2010 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Lech Kaczyński (103 článků)

Mynář zpochybnil bezpečnost vládní letky. Nedbalost si nikdo nedovolí, vysvětluje mu armáda

 
Cesta prezidenta Miloše Zemana z návštěvy Číny, při níž využil letoun pronajatý soukromými společnostmi PPF a J&T;, byl podle hradního kancléře Vratislava Mynáře menším rizikem než návrat vládním speciálem. Mynář ve čtvrtek v rozhovoru pro Rádio Impuls uvedl, že let vládním strojem by s plánovaným mezipřistáním v mongolském Ulánbátaru mohl být komplikován technickými problémy. Ministerstvo obrany se proti tomu důrazně ohradilo.
07.11.2014 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21491 článků) , Vratislav Mynář (939 článků)

Pilot vznášedla se opil tak, až nemohl se strojem přistát

 
Na osm měsíců poslal soud do vězení řidiče vznášedla, který byl tak opilý, že se mu udělalo špatně a nedokázal se strojem přistát, napsal server BBC News. Jeho počínání zachytila bezpečnostní kamera u přistávací plošiny.
13.10.2014 13:31 |

podobné články

Red Bullu a Ferrari se nezdá zadní křídlo stáje McLaren

 
Zadní křídlo prý mclarenům umožňuje na rovince jet o deset kilometrů rychleji než jiným vozům. Ale je legální?
04.03.2010 18:25 |

podobné články

Jsou tohle trosky pohřešovaného letadla? Boeing 777 měl prý opravované křídlo

 
Průzkumné vietnamské letadlo dnes spatřilo u jižního pobřeží Vietnamu předmět, který by mohl být součástí pohřešovaného letadla z Malajsie s 239 lidmi na palubě! Mohlo by tak jít o další důkaz zřícení letadla po olejových skvrnách na hladině Jihočínského moře. A spekuluje se, co za případnou havárií bylo. Křídlo, které si Boeing 777 v minulosti poškodil při střetu s jiným letadlem?
09.03.2014 21:15 |

podobné články

Srážka letadel v Ruzyni: Unikátní foto od čtenáře

 
Křídlo sem, křídlo tam, kdo se v tom má vyznat? Takový problém měl asi i pilot turecké společnosti SunExpress. Na ruzyňské vzletové dráze totiž ve čtvrtek dopoledne trefi l další letadlo. Výsledkem jsou dva poničené stroje a téměř dvě stovky vystrašených a později naštvaných cestujících.
19.06.2010 02:10 |

podobné články

Letadlu se ve vzduchu ulomilo křídlo

 
Ohromné štěstí měl 22letý argentinský pilot Dino Moline, pro kterého mohla být neděle jeho posledním dnem v životě. Právě o víkendové letecké show pilotoval středoplošník RANS S-9, když se mu ze zatím nevyjasněných důvodů během letu utrhlo křídlo. Ihned poté se ulomily i další drobnější části. Zřejmě šlo o pilotův špatný manévr. Moline na celou situaci zareagoval pohotově a díky padáku se dostal bezpečně na zem.
18.08.2010 14:47 |

podobné články

Letadlu se URVALO KŘÍDLO! Pilot bezpečně přistál

 
Video zachycuje dva roky starou událost. Sportovnímu akrobatickému letadlu se při manévru ulomilo pravé křídlo.
06.03.2011 15:35 |

podobné články

Sobotní tragická nehoda pilota elitní letky Red Arrows: Obětoval život za jiné! Před zraky manželky!

 
Sobotní představení elitní letky britského královského letectva Red Arrows v anglickém Bournemouthu poznamenala tragédie. »Rudé šípy« přišly nejen o jeden ze svých strojů, ale hlavně o jednoho z nejlepších pilotů  Jona Egginga (†33). Zřítil se a zahynul.
22.08.2011 12:15 |

podobné články

Letadlo, ve kterém zemřel prezident Kaczyński, nese stopy výbuchu, tvrdí polská komise

 
Polsko pokračuje ve vyšetřování letecké tragédie, která se odehrála před sedmi lety u ruského Smolenska. Tehdy havaroval polský vládní speciál, na jehož palubě zahynul prezident Lech Kaczyński a dalších 95 lidí. Speciální komise jmenovaná polskou vládou přišla s tvrzením, že levé křídlo letounu nese stopy po výbuchu. Teorii podle vyšetřovatelů podporuje zjištění, že křídlo bylo poškozeno již před kontaktem se stromem, ten byl klíčovým okamžikem pádu podle předchozího vyšetřování. Člen předchozí komise tento závěr zpochybnil, podle něj nejsou pro novou teorii důkazy.
09.08.2017 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Lech Kaczyński (103 článků)