Článek

Trable v Bruselu: Babiše přijala Von der Leyenová. A odjela kvůli kontaktu s nakaženým

 
Do Bruselu byl svolán další summit EU. Český premiér Andrej Babiš se v Belgii sešel s předsedkyní Evropské komise Ursulou von der Leyenovou a předal jí tzv. plán obnovy, na jehož základě může Česko získat až 182 miliard korun z unijního fondu krizové pomoci ekonomikám stiženým koronavirovými omezeními. Šéfka eurokomise však následně summit opustila. A to kvůli kontaktu s nakaženým.
15.10.2020 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (19837 článků)
Podobné články

EU je od toho, aby vám pomohla, řekla Česku von der Leyenová. A poslala ventilátory

 
Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová na twitteru informovala, že do České republiky zasílá 30 ventilátorů z evropských rezerv a další pomoc již EU připravuje. „EU je tu proto, aby pomáhala,“ prohlásila Leyenová, která je v kontaktu s premiérem Andrejem Babišem.
22.10.2020 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (19837 článků)

EU chystá nový migrační pakt. S Merkelovou ho piluje budoucí šéfka Evropské komise

 
Ursula von der Leyenová chce, aby příští Evropská komise (EK) pod jejím vedením v první polovině příštího roku předložila nový plán k řešení migrace. Chce jím překonat současnou patovou situaci, kdy se členské země nejsou schopny shodnout na jednotné migrační politice. Von der Leyenová to v pátek řekla v Berlíně po jednání se svou bývalou vládní šéfkou a německou kancléřkou Angelou Merkelovou.
08.11.2019 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2633 článků)

Von der Leyenová při představení nové Evropské komise citovala Havla

 
Připomínkou dvouhodinové generální stávky v někdejším Československu v roce 1989, od které dnes uplynula přesně tři desetiletí, začala nastupující šéfka Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová svůj projev na plénu Evropského parlamentu ve Štrasburku. Zdůraznila, že v nadcházejících letech projde Evropská unie změnami, které bude nutné prosazovat, protože jsou správné, nikoli snadné. Německá šéfka budoucí EK, jejíž tým by měl dnes europarlament jako celek potvrdit, přitom citovala prvního československého porevolučního prezidenta a někdejšího disidenta Václava Havla a jeho slova o tom, že o věci je třeba usilovat, protože jsou dobré, nikoliv jen proto, že mají šanci na úspěch.
27.11.2019 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5860 článků)

„Máme odpovědnost za silnější unii.“ Do čela Evropské komise usedla „tvrdá“ Němka

 
Němka Ursula von der Leyenová a Belgičan Charles Michel v neděli oficiálně stanuli v čele dvou nejvýznamnějších orgánů Evropské unie. Von der Leyenová vystřídala ve vedení Evropské komise (EK) Jeana-Clauda Junckera, zatímco Michel se chopil role předsedy Evropské rady (ER) po Donaldu Tuskovi. Oba za své priority označují především boj s klimatickými změnami.
01.12.2019 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Donald Tusk (180 článků) , Jean Michel (17 článků) , Michel Michel (27 článků) , Michel Michel (27 článků) , Michel Michel (27 článků) , Jean Michel (1 článek)

Rudolf Mládek: Uršula von der Leyenová má strach. Aby ne

 
Předsedkyně Evropské komise, von der Leyenová, má strach o soudržnost EU a o schengen. Podle jejího vyjádření EK připravuje společnou strategii, jak co nejrychleji zrušit omezení přeshraničního pohybu.
29.03.2020 11:10 |

podobné články

Je to lidské právo! rozčílil se Šafr na Babiše. Zastal se Ursuly von der Leyen a svěřil se, že má strach o demokracii

 
Česká republika, Slovensko, ale i další země EU zavírají hranice a snaží se zabránit tomu, aby se koronavirus šířil. Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová má za to, že zavírání hranic není správnou cestou. Všechny nabádala k solidárnímu postupu. A s Leyenovou souhlasí šéfredaktor serveru Forum24.cz Pavel Šafr.
13.03.2020 20:01 |

podobné články

Evropská solidarita? Jen pohádka! Číňan, náš bratr. Brusel se osype, co se děje kvůli viru

 
Zvýšit výrobu, ponechat ji v Unii a sdílet prostředky mezi Evropskými státy. Tak apelovala na členské státy a jejich vlády předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová. Ale podle europoslance Zahradila už se ukazují limity integrace. A je možné, že z krize vyjde vítězně Čína. O pomoc už ji požádalo Srbsko, které si stěžuje na nedostatek „evropské solidarity“. Právě kvůli von der Leyenové.
17.03.2020 08:06 |

podobné články

Babiš po „koronaschůzce“ s Němkou: „Bylo to ve velké místnosti.“ Petříček do izolace?

 
Koronavirus potrápil evropské diplomaty a lídry. Šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová opustila summit EU kvůli setkání s nakaženým, pozitivní test ohlásil i šéf rakouské diplomacie Alexander Schallenberg. Právě premiér Andrej Babiš (ANO) s Němkou v Bruselu osobně jednal, Blesk Zprávám ale řekl, že se snaží být stále velmi opatrný a i tato schůzka proběhla dle zpřísněných pravidel. Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) jde v pondělí opět na testy, je prý připravený i na izolaci.
17.10.2020 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (19837 článků) , Alexander Alexander (323 článků) , Alexander Alexander (58 článků) , Alexander Alexander (84 článků)

Von der Leyenová chce soudit Němce za neposlušnost EU? Unie není stát, ani národ! ozvala se zkušená politička

 
Bývalá poslankyně za ODS a v současnosti koordinátorka Trikolóry Helena Mallotová se ohradila vůči slovům předsedkyně Evropské Komise (EK) Ursuly von der Leyenové, která hrozí soudním řízením vůči Německu a odkazuje se na „suverenitu Evropy“. Šéfka EK takto reagovala na rozhodnutí německého ústavního soudu, který odmítnul politiku „kvantitativního uvolňování“ ze strany Evropské centrální banky (ECB). Podle orgánů EU jen Soudní dvůr Evropské unie může určit, že určitý akt orgánu EU porušuje unijní právo. „Mluvit o ‚evropské suverenitě‘ je samo o sobě velmi odvážné,“ píše Mallotová a přikládá, jak to v EU chodí.
14.05.2020 06:15 |

podobné články

Osobnosti: Helena Mallotová (6 článků)

Šéfka EK Leyenová promluvila o svých zelených plánech: Stanou se z nás vůdci!

 
Šéfka nové Evropské komise, Němka Ursula von der Leyenová prozradila, co všechno má v plánu, až bude evropské společenství řídit. Celých pět let prý hodlá usilovat především o to, aby se EU stala vůdčí silou v oblasti ochrany klimatu a přechodu na zelené technologie. Otevřela i téma migrace a konstatovala, že je velmi vděčná za postoj německé vlády v této oblasti.
08.11.2019 14:55 |

podobné články

Evropané poznávají, jak vzácná Evropská unie je. Uzavírání hranic škodí. Šéfka EK Leyenová se opět rozjela

 
Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová tvrdí, že nynější situaci má Evropská unie pod kontrolou a Evropané poznávají, jak „vzácná“ Evropská unie je. Obává se však o soudržnost EU a znovu kritizuje uzavření hranic jednotlivých států. „Na začátku jsme hleděli do propasti, ale rychle jsme spatřili v této krizi také pozitiva a soudržnost. Vidím mnoho povzbuzujících signálů toho, že Evropané poznávají, jak vzácné naše společenství je,“ zaznělo od ní. Politolog, ekonom a publicista Petr Robejšek se jejím slovům podivoval a tázal se, jak „taková osoba“ může ještě „volně běhat po světě“.
28.03.2020 20:51 |

podobné články

Jiří Baťa: Když si dvě „nány“ nevidí, kulantně řečeno, do úst

 
Není pochyb o tom, že Evropská unie od samého počátku až do dnešních dnů v pandemické situaci neprokázala nic mimořádného, nic, co by kritickou situaci v členských zemích nějakým způsobem ovlivnilo. Naopak, paní předsedkyně EU von der Leyenová tvrdě kritizovala členské země za to, že uzavřely své národní hranice, což prý poškodilo vzájemnou důvěru mezi členskými zeměmi. „Uzavírání hranic jednotlivými členskými státy koronavirus nezastavilo, naopak uškodilo mnoha firmám a přerušilo dodavatelské řetězce v Evropě,“ prohlásila Leyenová místo toho, aby kriticky přiznala, že se EU intenzivně nebo jinak významně nezapojila do řešení problémů, které vznikly v souvislosti s výskytem koronaviru. Nezmínila, že to byly právě jednotlivé členské země EU, které nejenže řešily své interní problémy, které vznikly po rozšíření viru Covid-19, že si také koordinovaně pomáhaly při zajišťování potřebných zdravotnických pomůcek a materiálu. Prostě nebyla to EU, která zajistila miliony roušek, respirátorů, testerů aj., ale byla to komunistická Čína, která dodala všechny tyto potřebné věci. Ideologie totiž šla stranou, rozum a přátelství zvítězily.
29.03.2020 21:06 |

podobné články

Rudolf Mládek: Paní Leyenová oznamuje, že brzy už bude vakcína

 
Předsedkyně Evropské komise, Ursula von der Leyenová, po řadě nepovedených prohlášení se chtěla blýsknout.
13.04.2020 21:45 |

podobné články

Leyenová a Jourová varují: Podkopávají nám demokracii! Prst směrem k Rusku. Prý přijdou opatření

 
Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová sdílela, jak EK bojuje proti dezinformacím. Upozornila, že společně s koronavirem přišlo i obrovské množství nepravd a byly zaznamenány pokusy zahraničních aktérů ovlivnit občany členských zemí Evropské unie. K varování se přidala i místopředsedkyně EK Věra Jourová (ANO), dle níž jsme byli svědky nárůstu „narativů podkopávajících naše demokracie“. Vedle Ruska je prý šířila i Čína.
10.06.2020 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Věra Jourová (465 článků)

Méně plynů! Leyenová má velký plán. I pro Čechy

 
Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová oznámila, že by měla Evropská unie do roku 2030 snížit emise skleníkových plynů o 55 procent oproti stavu v roce 1990. Ve svém středečním poselství také představila plány na dalších 12 měsíců. Koronavirová krize by podle ní měla sloužit jako příležitost nastartovat velkou vlnu ekologických projektů.
16.09.2020 15:45 |

podobné články

Dita Von Teese předvedla první šaty z 3D tiskárny

 
Americká burleskní umělkyně Dita Von Teese jako první oblékla šaty z látky potištěné nejmodernější 3D tiskárnou a posetou krystaly. Předvedla je v New Yorku. Další články k tématu: Katy Perry přišla ve světélkujících šatech, v New Yorku rázem zářila Návrhářka šokovala Londýn šaty z jačích struků a vemínek Modelka v šatech z jídla: oblékla se do řas a ozdobila se chobotnicí OBRAZEM: Dita von Teese stvořila prádlo pro ženy všech tvarů Striptýzová hvězda Dita von Teese se svlékla pro Playboy Dita von Teese je cudná i v korzetu VIDEO: Šeď ulice proměnila v zoo, na stromy maluje zvířata
09.03.2013 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Dita Von Teese (24 článků) , Katy Perry (653 článků)

Krásná moderátorka Primy má koronavirus! A to jí první výsledek testu vyšel negativní

 
Moderátorka Lenka Špillarová má koronavirus. Kvůli kontaktu s nakaženým se nechala minulou středu testovat, výsledek negativní. Lenka neměla žádné příznaky, přesto kvůli kontaktu s nakaženým test podstoupila.
18.10.2020 15:20 |

podobné články

Bruselu došla trpělivost. Za porušení brexitové dohody zahájil s Británií řízení

 
Evropská komise zahájila s Británií právní řízení kvůli porušení loni schválené brexitové dohody. Oznámila to ve čtvrtek předsedkyně EK Ursula von der Leyenová, podle níž dal Brusel Londýnu měsíc na vyjádření.
01.10.2020 11:35 |

podobné články

„EU jako velmi nebezpečný projekt.“ Při rozlučce s Bruselem Britové smutní i slaví

 
Od zlomového referenda uplynulo už více než 3,5 roku, po mnoha zvratech a bouřlivých debatách nejen v britském parlamentu se však jeho výsledek o víkendu definitivně naplní. Británie v noci na sobotu opustí EU a stane se první členskou zemí, která tak učinila. V Bruselu proto tento týden probíhá loučení s britskými europoslanci. A do toho si novoroční recepci připravila na středu šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová. Večer europoslanci brexit shcválili a udělali tak za členstvím Británie v EU definitivní tečku.
29.01.2020 13:40 |

podobné články