Článek

Trable s DVB-T2: Kalousek volal opraváře, Schillerová na to má muže, Dolejš dcery

 
O své oblíbené pořady nechtějí přijít ani české politické špičky. Blesk Zprávám ale někteří přiznali, že nejsou technické typy, a tak si museli nechat pomoct. Kdo si nepořídí novou televizi nebo set-top-box a nepřeladí si programy, uvidí v televizi černo. Aspoň pokud spoléhá na pozemní digitální televizní vysílání. Přechod na nový signál DVB-T2 začal loni v listopadu a skončí letos v červnu. Starý signál se postupně vypíná v různých částech Česka. Teď je na řadě Budějovicko a Liberecko, do března by měli příjem signálu vyřešit v okolí Brna.
14.02.2020 05:10 |

podobné články

Podobné články

Přechod na DVB-T2 je tady. S našimi radami o své oblíbené pořady nepřijdete

 
České domácnosti se postupně připravují na přechod na nový typ pozemního vysílání DVB-T2. Přechod ze standardu DVB-T na DVB-T2 začíná už v listopadu a bude pokračovat v jednotlivých regionech během roku 2020. Co dělat, abyste o své oblíbené kanály nepřišli? Poradíme vám.
06.12.2019 09:50 |

podobné články

Český rozhlas zahajuje satelitní vysílání v systému DVB-S2

 
Český rozhlas zahájí v úterý 8. listopadu satelitní vysílání v systému DVB-S2. Programy Českého rozhlasu budou nově šířeny přes transpondér 3233 v systému DVB-S2 na družici Astra 3B 23.5° východně s centrálním kmitočtem 12.343,5 MHz a polarizací Horizontal.
07.11.2016 18:45 |

podobné články

ČTÚ: Budoucnost je v DVB-T2. Novela zákona o elektronických komunikacích zajišťuje bezproblémový přechod

 
Do třetího čtení postoupilo projednávání návrhu novely zákona o elektronických komunikacích v Poslanecké sněmovně. Norma vedle opatření pro snazší změnu operátora upravuje i přechod bezplatného terestrického vysílání DVB-T na inovovaný standard DVB-T2. Ten je úspornější ke kmitočtovému spektru a umožní divákům i nadále přijímat televizní vysílání přirozeným, nejekonomičtějším a nejpoužívanějším způsobem.
22.05.2017 14:50 |

podobné články

ČT dá divákům víc času na změnu přístrojů. Zpomalí přechod na nové vysílání

 
Česká televize se rozhodla zpomalit přechod na nový standard DVB-T2 digitálního pozemního vysílání. Všech šest jejích kanálů bude až do listopadu 2019 dostupných na jednom místě v nynější kvalitě DVB-T. Vyplývá to z tiskové zprávy na webu televize. Veřejnoprávní televize tak chce poskytnout lidem dostatek času na nákup nových televizorů či set-top boxů, které diváci pro příjem ve standardu DVB-T2 budou potřebovat.
20.04.2018 12:20 |

podobné články

dTest: Musí pronajímatel zajistit nájemci příjem televizního vysílání v novém standardu DVB-T2?

 
Blížící se konec televizního vysílání ve stávajícím formátu DVB-T přináší vedle otázek čistě technických také otázky právní. Jde třeba o to, zda má nájemník bytu v domě se společnou anténou právo požadovat po pronajímateli zajištění příjmu televizního vysílání v novém standardu DVB-T2 a co pro to musí udělat.
20.11.2019 22:15 |

podobné články

dTest: Musí pronajímatel zajistit nájemci příjem televizního vysílání v novém standardu DVB-T2?

 
Blížící se konec televizního vysílání ve stávajícím formátu DVB-T přináší vedle otázek čistě technických také otázky právní. Jde třeba o to, zda má nájemník bytu v domě se společnou anténou právo požadovat po pronajímateli zajištění příjmu televizního vysílání v novém standardu DVB-T2 a co pro to musí udělat.
21.11.2019 08:25 |

podobné články

DVB-T skončí brzy i v Praze. Dnem D se pro komerční televize stane 8. leden

 
Zatímco Česká televize již od vysílání ve standardu DVB-T upustila, komerční televize se jej stále drží. Avšak ne nadlouho. V Praze tento formát přestanou vysílat vysílače na Žižkově, Ládví a v Novodvorské a Olšanské ulici. Od 8. ledna se v hlavním městě bez standardu DVB-T2 neobejdete.
24.12.2019 09:15 |

podobné články

Ordinace a další pořady v televizi náhle končí. Kolikrát to ještě Češi budou muset řešit?

 
Česko se nachází uprostřed přechodu na nový televizní vysílací standard DVB-T2. Česká televize už jej nevyužívá a novinka se od 8. ledna dotkne i komerčních stanic v Praze a okolí. Předcházely tomu dlouhé přípravy a hlavně investice ze strany domácností – Češi si museli pořizovat nové televize či set-top boxy. Přitom relativně nedávno to museli řešit kvůli původnímu vysílání DVB-T. Nastává tak otázka, zda za pár let opět nebudou muset dělat drahé nákupy kvůli možnému DVB-T3.
08.01.2020 06:10 |

podobné články

Česká televize: Druhá vlna přechodu na DVB-T2 startuje, na řadě jsou vysílače v Trutnově a Voticích

 
Minutu před půlnocí, v úterý 7. ledna, začala další vlna přechodu České televize na vysílací standard DVB-T2. Týká se všech, kteří přijímají pozemní vysílání z vysílačů Trutnov a Votice a dalších dokrývačů. Diváci na severovýchodě Čech, ale také částečně v krajích Středočeském, Jihočeském a Vysočina tak budou od zítřka přijímat již jen nový signál DVB-T2.
08.01.2020 16:30 |

podobné články

Schillerová má trable s živnostníky. Snížit daně? Ano, ale...

 
Ministryně financí za hnutí ANO Alena Schillerová v rozhovoru pro Seznam Zprávy prohlásila, že by zaměstnancům ráda snížila daně, ale aby to mohla udělat, fakticky by tím živnostníkům daně zvýšila. Živnostníci prý v plánech vlády představují určité trable, které je třeba vyřešit, pokud chce vláda splnit to, co slibovala. Prozradila také, že má více kadeřnic a ty už se těší na zavedení dalších vln EET.
11.01.2020 19:30 |

podobné články

Muž napadl opraváře topení a dal se na útěk: Zásah policie natočila kamera!

 
Neskutečné záběry se podařilo natočit na kamery městské policie v Chomutově. Scéna jako z akčního filmu. Hlídka dopadla ozbrojeného muže, který chvíli před tím napadl dva opraváře topení.
22.02.2018 15:10 |

podobné články

Oslavy 28. října? ODS tepe Zemana, Schillerová razí na Hrad a Dolejš vzpomíná na celu

 
Politici se chystají oslavit Den vzniku samostatného československého státu každý po svém. Zatímco komunistický poslanec Jiří Dolejš stráví 28. říjen vzpomínáním na dva dny v cele, ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) vyrazí na Hrad. Narozdíl od ní se ale na předávání státních vyznamenání nedostane spoustu jejích kolegů. Řada opozičních předsedů i poslanců totiž neobdržela pozvání, proti čemuž se ostře vymezili. ODS tak prezidenta Miloše Zemana obvinila, že si z tohoto důležitého státního svátku dělá  „soukromou party“.
26.10.2019 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dolejš (494 článků) , Miloš Zeman (23480 článků)

Pozor na opraváře sporáků. Je to podvodník

 
Ve východních Čechách řádí podvodník, který se vydává za opraváře.
24.06.2010 19:10 |

podobné články

Ocelový šnek vozu roztrhal opraváře (†29)

 
Strašlivou smrtí, doslova roztrhán ocelovým šnekem dopravníku, skončil v pátek odpoledne o život opraváře (29) zemědělských strojů. Tragédie se stala v zemědělském družstvu v Dolních Němčicích na Dačicku.
06.04.2013 23:05 |

podobné články

V Ústí řádí záchodový fantom: Vydával se za opraváře a vykradl toalety v ochoďáku. Znáte ho?

 
Že se na veřejných záchodcích dají ukrást tak nanejvýš drobné? Zloděj z Ústí nad Labem se na nich pořádně napakoval. Převlékl se za opraváře a odcizil téměř veškeré vybavení. Nechal se ale natočit na kameru a policie proto žádá veřejnost o pomoc.
31.01.2014 21:40 |

podobné články

Nehoda jako z hororu: Opraváře spolkl eskalátor! Jako zázrakem přežil

 
Nehoda jako z hororu! Čínského opraváře spolkl eskalátor ve městě Čchung-čching. Schody se prý zničehonic rozjely, zrovna když je muž opravoval. Mladíka museli vyprostit hasiči a byl okamžitě převezen do nemocnice. Jeho stav je stabilizovaný.
31.05.2016 09:25 |

podobné články

Opravovat levné spotřebiče se nevyplatí

 
Sehnat opraváře či servis mobilních telefonů a notebooků jde nejsnadněji, těch se lidem nabízí pestrá škála. Najít ale opraváře na levný tyčový mixér je téměř nemožné, protože taková oprava se nevyplatí. Vyplynulo to z průzkumu k opravitelnosti výrobků v rámci projektu Opravme Česko.
21.11.2019 22:40 |

podobné články

Televize zaměnila dva Dolejše. Dolejš jako Dolejš, vtipně glosoval komunista

 
České televizi se na zpravodajském webu ČT24 podařila poměrně nevinná záměna. Při přenosu živé debaty poslanců z jednací síně Poslanecké sněmovny zaměnila komunistu Jiřího Dolejše se sociálním demokratem, který se sice také jmenuje Dolejš, ovšem Richard. Televize komunistu totiž otitulkovala jmenovkou "Richard Dolejš (ČSSD)" a jmenovku po celou dobu vystoupení rudého poslance nevyměnila.
16.03.2011 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dolejš (494 článků) , Richard Dolejš (64 článků)

Sanitka pro Schwarzenberga i Zeman myslící na svůj konec: Trable politiků v roce 2018

 
Pro některé to byl rok velmi náročný. Šéf poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek například sám říká, že měl namále. Pro nejstaršího poslance současné Sněmovny – Karla Schwarzenberga - zas jela přímo k jednacímu sálu sanitka. Končící šéf lidovců Pavel Bělobrádek zas promluvil otevřeně o své roztroušené skleróze a ministryně financí Alena Schillerová si posteskla nad svým vnukem. Premiér Babiš zas postrádal během roku svou dceru a prezident Miloš Zeman myslel na svůj konec. Blesk Zprávy zmapovaly letošní trable českých politiků.
27.12.2018 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3848 článků) , Miroslav Kalousek (6843 článků) , Miloš Zeman (23480 článků) , Pavel Bělobrádek (1612 článků)