Článek

Toulavé, zubožené, nemocné kočky našly záchranu v útulku. Čtyři už jsou k adopci. Chcete je?

 
Tachovský útulek U Šmudliny dává dočasný domov především psům. Protože ale v okolí chybí podobné zařízení pro kočky, ujímá se i jich. V současné době jich mají v péči šest, čtyři z nich včetně jednoho kotěte jsou už k adopci.
21.11.2021 05:15 |

podobné články

Podobné články

Před kamerami se místo politiků objevily toulavé kočky

 
Tři toulavé kočky, kterým se podařilo překonat přísná bezpečnostní opatření, se v neděli objevily na pódiu summitu zemí G20 v turecké Antalyi. Stalo se tak jen chvíli předtím, než se na něm měli objevit politici.
17.11.2015 13:30 |

podobné články

Marta Kubišová v ohrožení života! Otrava krve od toulavé kočky

 
Zpěvačka Marta Kubišová (76) je velkou milovnicí a ochránkyní zvířat a to se jí pěkně vymstilo. Pomáhala odchytávat toulavé kočky a jedna z nich ji škrábla. Z infikované rány se pak vyvinula zákeřná otrava krve.
23.11.2018 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Marta Kubišová (522 článků)

Pejsek Bono o adopci nestojí, už třikrát se vrátil sám do útulku!

 
Neuvěřitelný příběh se odehrál v psím útulku v Karlových Varech. Čtyřletý pejsek Bono, kterého ošetřovatelé dali třikrát k adopci, novým pánům pokaždé utekl a vrátil se zpět do útulku. Při posledním útěku přitom musel urazit až dvacetikilometrovou vzdálenost!
03.01.2012 10:50 |

podobné články

Fotografka fotí jednu kočku na několik způsobů. Podívejte se na 12 opravdu zábavných fotek!

 
"Kočky v kostýmech":http://www.extra.cz/tyto-dve-kocky-zborily-instagram-tisice-lidi-hltaji-jejich-fotky-ve-srandovnich-kostymech, "kočky ve vzduchu":http://www.extra.cz/10-fascinujicich-fotografii-kocek-ve-vzduchu-aneb-ninjove-v-akci, "kočky zasypané penězi":http://www.extra.cz/7-kocek-ktere-jsou-bohatsi-nez-vy-socialnim-sitim-vladne-novy-trend-zazobanych-milacku nebo "kočky pod vánočním stromkem":http://www.extra.cz/tohle-je-nejvic-14-mazliku-kterym-jsou-cele-vanoce-ukradene - to všechno a ještě hodně dalšího jsme tu už měli. Set následujících fotografií přichází ale zase s úplně novým nápadem.
10.01.2015 17:02 |

podobné články

Kočky, kam se podíváš: Shánějí peníze, vyfotily se nahé...

 
Jak sehnat peníze na provoz útulku pro toulavé micky? Třeba nafotit kalendář. Přesně to si řekly ženy z hodonínského sdružení Kočky SOS.
01.08.2011 12:15 |

podobné články

Vánoce opuštěných a zraněných zvířátek z Prahy: Potěšit je můžete krmením i adopcí na dálku

 
Na Vánoce spousta lidí nedává dárky nejen svým blízkým, ale i zraněným a opuštěným zvířatům v útulcích nebo záchranných stanicích. Psi, kočky i divoká zvířata potěší něco dobrého k jídlu, ale také i pozornost lidí. Letos jsou návštěvy v útulcích kvůli koronavirové epidemii hodně omezené, i tak se dá ale pomoci například adopcí na dálku. Dárky lze také do útulků poslat poštou.
23.12.2020 18:40 |

podobné články

Zubožené slepice jsou v klecích i s mrtvolami, aktivisté ukázali drsné záběry

 
Klecový chov slepic může mít hodně nechutné kontury, tvrdí spolek Obraz – Obránci zvířat. Aktivisté zveřejnili fotografie a videa, kde jsou zubožené a mnohdy už částečně oškubané slepice. Ty podle spolku žijí v klecích někdy i s mrtvými „kolegyněmi“. Drůbežáři se ale kritice brání. Připomínají, že museli klecové chovy v roce 2012 předělávat a investovali do nich hodně peněz. Případné další přestavby by prý spolykaly miliardy korun, což by se odrazilo i v ceně vajec, varují. Navíc prý není ani jisté, jestli jsou záběry opravdu z jejich chovů.
20.06.2018 09:00 |

podobné články

Na světě jsou stále ještě dobré duše. Žena vstává každý den ve čtyři hodiny ráno, aby nakrmila toulavé psy

 
V centrální provincii Šen-si v Číně se dala dohromady skupina pěti žen, které se rozhodly starat o toulavé psy. Jejich počin je dojemný, ale zároveň je to tvrdá dřina. Starají se o 1300 psů!
03.03.2015 16:56 |

podobné články

Trojice psů trčí už rok v útulku. Úřady neví co s nimi, bez lejstra je nelze dát k adopci

 
Už téměř rok žije trojice kříženců bull plemene Richi, Gina a Blondýna v útulku v Borovně. Skončila tam poté, co utekla majiteli a na Plzeňsku roztrhala dvě stáda ovcí. Psi ale nebyli úředně odebráni a majitel si je v útulku nevyzvedl. Co s nimi bude dál, nikdo neví, případ se zdá být po právní stránce neřešitelný.
01.02.2021 06:00 |

podobné články

Nechybělo moc a roztomilé liščí mládě by se uškrtilo. Záchrana dorazila včas!

 
Všichni jsme zvyklí na dojemná videa, kde "dobří lidé zachraňují zubožené psy":http://www.extra.cz/pes-spadl-do-asfaltu-a-okamzite-se-promenil-v-kamen-akci-pro-jeho-zachranu-musite-videt a zatoulané kočky. Existuje ale také organizace s názvem Wildlife Aid Foundation, ta "se stará o záchranu divokých zvířat":http://www.extra.cz/uzasne-fotografie-zachranenych-jezecku-kolemjdouci-je-nasli-opustene-v-trave, se kterými bychom si my často nevěděli rady.
06.10.2014 10:16 |

podobné články

Nelidské týrání! Zubožení psi bojují v útulku o život!

 
Dva podvyživené a zubožené psy odchytili v těchto dnech strážníci na různých místech v okolí Litvínova. Nejspíš je někdo týral. Fenka i druhý pejsek jsou nyní v litvínovském útulku, kde dostávají speciální stravu.
05.04.2013 18:40 |

podobné články

Katka si šla do útulku pro kotě, vyběhli s ní. Jak musíte o zvíře požádat?

 
Kateřina Chlebečková chtěla kotě pro svoji maminku. Rozhodla se tedy napsat do útulku, aby nějakému opuštěnému kotěti dala nový domov. Zaměstnankyně „Mosteckých koček“ ji ale odbyla. Diskusí, ve které si mnohokrát protiřečí, se teď baví internet. Podle útulků, které Blesk Zprávy oslovily, je vždycky lepší jednat se zájemci o zvířata napřímo. Adepti mají do útulku zavolat a pak se tam i zajet podívat. Tvrdá pravidla pro výběr nových majitelů totiž mají svůj smysl.
19.02.2018 06:35 |

podobné články

Kupte si kočkometr, přispějete na kočičky v útulku

 
V pražských Modřanech je nový útulek pro kočky. Zřídilo ho občanské sdružení Šanta kočičí z darů a vybudovalo za přispění dobrovolníků. Nyní mohou lidé koupí kočkometru, tedy pronájmem jednoho metru čtverečního útulku, přispět útulku na výživu a veterinární péči o opuštěná a ztracená zvířata. Aktuálně čeká na novou rodinu 29 chlupatých krasavců a krasavic, mezi nimi i několik malinkatých koťátek.
11.08.2011 13:35 |

podobné články

Dodávka plná zablešených a nemocných zvířat: Celníci zastavili transport psů a koček do Německa

 
Zubožené psy a kočky přepravované z Bulharska do Německa objevili při silniční kontrole severočeští celníci. Zvířata vezl dopravce bez náležitých dokladů, navíc bez vody a krmení. Jeden pes byl už polomrtvý, skončil proto na klinice na kapačkách. Ostatní zvířata byla převezena do útulku.
24.09.2020 16:45 |

podobné články

Nalezená Aranka měla tělo plné nádorů. Fenka zemřela při operaci

 
Fenka anglického buldoka Aranka, která našla útočiště v klatovském útulku, zemřela. Veterinář zjistil, že těžce nemocné zvíře mělo tělo plné nádorů. Do útulku se společně se slepým mopsem Mopym dostala Aranka na konci října. Opuštění psi se toulali u silnice nedaleko Klatov. Vedoucí útulku o oba nalezence pečovala, jak nejlépe mohla, fenku se ale nepodařilo zachránit.
05.11.2018 12:05 |

podobné články

Kočky z útulků doufají v nový domov: Najdou štěstí na Černém Mostě?

 
Před svátkem všech zamilovaných budou opuštěné kočky z útulků v Praze doufat, že se na ně konečně usměje štěstí a někdo je zahrne láskou. Na sídlišti na Černém Mostě proběhne umísťovací výstava koček, kde budou nový domov hledat desítky těchto chlupáčů.
09.02.2018 15:55 |

podobné články

Zubožené kočky v nouzi: Pomozte na Vánoce naplnit jejich misky

 
Dárek o vánocích nemusíte dávat jen lidem. Obdarovat můžete i opuštěné nebo zraněné kočky v útulcích po celé zemi. Ty rozjely akci, při které si vyberete konkrétní kočku, její dárek a za svůj dobrý skutek dostanete i fotografii konkrétního zvířete s jeho dárkem.
17.12.2013 16:35 |

podobné články

SKANDÁL! Starosta nabídl Romům toulavé psy na maso!

 
Starosta slovenské obce Družstevná při Hornáde nabídl Romům toulavé psy na maso. Chce tak vyřešit problém se zvířaty, na jejichž odchyt nemá obec peníze.
02.03.2011 07:30 |

podobné články

Jezevčíci mrtvého soudce: Osm uhynulo, o zbytek se postarají Toulavé tlapky

 
Osm pejsků uhynulo po mrtvém soudci Studničkovi (†64) uhynulo, zbylých dvanáct putovalo z Valašska do Čech. Převzala si je totiž Denisa Zárybnická (22) ze sdružení Toulavé tlapky v Poděbradech.
31.07.2012 07:40 |

podobné články