Článek

Touha po moci? Babiš připustil kandidaturu na prezidenta

 
Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) připustil svou kandidaturu na prezidenta. V odpovědi na dotaz na svém Facebooku ji ale podmínil sesbíráním dostatečného množství podpisů občanů. Zároveň zopakoval, že to teď pro něj není téma. Minulý týden Babiš v rozhovoru pro Blesk uvedl, že by si jeho kandidaturu na Hrad přál prezident Miloš Zeman.
20.11.2021 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23829 článků) , Miloš Zeman (26692 článků)
Podobné články

Zeman oficiálně oznámil kandidaturu na prezidenta

 
Bývalý premiér Miloš Zeman nasbíral 50 tisíc podpisů potřebných pro kandidaturu na prezidenta České republiky. V úterý svoji kandidaturu oficiálně potvrdil.
26.06.2012 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (26692 článků)

Fico ve středu oznámí kandidaturu na prezidenta, tvrdí média

 
Slovenský premiér Robert Fico ve středu oznámí svou kandidaturu na prezidenta. Slovenskému deníku Pravda to potvrdil dobře informovaný zdroj z prostředí Ficových sociálních demokratů (Směr-SD). Podle agentury SITA by měl současný předseda vlády svou kandidaturu oznámit ve 14:00 poté, co vystoupí v historické budově Slovenské národní rady a zhodnotí dosavadní práci svého kabinetu.
17.12.2013 18:56 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (961 článků)

Příběh z periferie

 
Ačkoliv předměstí vždy oplývalo kouskem dekadence, nikdy se z něj nevytratila touha po lásce, vztahu, touha po spřízněné duši. Touha, která by člověka dokázala vytáhnout z těch šedivých a pochmurných ...
07.06.2012 14:50 |

podobné články

Zeman vmetl Sobotkovi „nechutné tanečky“. Babiš připustil konec ve vládě

 
Vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš (ANO) zřejmě opustí vládu bez ohledu na prezidenta Miloše Zemana. Babiš ve čtvrtek poprvé připustil, že by se návrhu na odvolání z pera premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) mohl sám podvolit. A přenechat křeslo ve vládě jinému nominantovi hnutí ANO. Po Sobotkovi teď Babiš žádá svolání koaliční rady. Zeman odmítl, že by měl s vicepremiérem mocenský pakt, premiéra zkritizoval za „nechutné tanečky“ a odletěl na týden do Číny. Vládní krizi jsme i ve čtvrtek sledovali online.
11.05.2017 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23829 článků) , Bohuslav Sobotka (9573 článků) , Miloš Zeman (26692 článků)

Kulhánek má poslaneckou podporu pro kandidaturu na prezidenta

 
Mezi účastníky lednových prezidentských voleb se zařadí i bývalý šéf mladoboleslavské automobilky Vratislav Kulhánek. K dispozici má 23 podpisů poslanců. Na tiskové konferenci to řekl miliardář a předseda obnovené ODA Pavel Sehnal, který Kulhánkovi kandidaturu platí. Kulhánek podle něj už minulý týden kandidaturu oznámil na ministerstvu vnitra. K dispozici má také 35 000 podpisů voličů.
18.10.2017 12:40 |

podobné články

Babiš o převozu Zemana do nemocnice: „Nějak to urychlili.“ Prezident měl zjevné bolesti

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) tvrdí, že převoz prezidenta Miloše Zemana byl na neděli 10. října plánovaný. Měl ale podle něj být později než těsně poté, co ujel zadním vchodem z lánského zámku. Říká také, že nic netajil, když promluvil o slibu prezidenta, že ho pověří sestavením vlády. Babiš navíc v rozhovoru pro TN Live zcela nevyloučil svou případnou kandidaturu na prezidenta. Potvrdil pak, že si chce mandát poslance nechat. Do nemocnice na jednotku intenzivní péče za Zemanem ho prý odmítl lékař Miroslav Zavoral pustit. Nejasností okolo prezidenta je přitom stále víc a víc.
20.10.2021 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23829 článků) , Miloš Zeman (26692 článků)

Borůvková vzdala kandidaturu na místopředsedkyni ČSSD

 
Alena Borůvková vzdala druhý pokus o kandidaturu na post místopředsedkyně ČSSD. V pátek rozeslala prohlášení, ve kterém uvedla, že kandidaturu nepovažuje za reálnou a smysluplnou. S Borůvkovou po čase vyrukovala pražská ČSSD. Vedení strany přitom mělo v plánu v případě dostatečné podpory pokusit se zvolit chybějící ženu do vedení už tuto sobotu.
06.11.2009 10:40 |

podobné články

Drahoš zvažuje nejen kandidaturu do Senátu, ale i širší projekt

 
Finalista prezidentské volby Jiří Drahoš zvažuje nejen kandidaturu do Senátu, ale i širší projekt, ve kterém by pokračoval v důležitých tématech z prezidentské volby. Pokud by se pro kandidaturu rozhodl, chtěl by se o post senátora ucházet jako nezávislý, pokud možno s průřezovou podporou politických stran. Drahoš to řekl v rozhovoru s ČTK. Za svou prohrou ve volbách vidí především negativní e-mailovou kampaň na internetu, která byla zaměřena hlavně na seniory. Televizní debaty podle jeho názoru rozhodující vliv neměly.
10.02.2018 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Drahoš (1194 článků)

Bělobrádek vyloučil kandidaturu na předsedu KDU-ČSL

 
Bývalý dlouholetý předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek vyloučil kandidaturu na pozici šéfa strany. Na twitteru dnes uvedl, že se o pozici ucházet nebude, neboť kandidaturu ohlásili místopředseda strany a šéf lidoveckého poslaneckého klubu Jan Bartošek a europoslanec Tomáš Zdechovský. Místo z rodinných důvodů opouští Marek Výborný.
14.12.2019 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bělobrádek (1636 článků) , Jan Marek (430 článků) , Pavel Marek (304 článků) , Jan Marek (176 článků) , Tomáš Marek (111 článků) , Tomáš Marek (111 článků) , Pavel Marek (320 článků)

Bělobrádek vyloučil kandidaturu na předsedu KDU-ČSL

 
Bývalý dlouholetý předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek vyloučil kandidaturu na pozici šéfa strany. Na Twitteru dnes uvedl, že se o pozici ucházet nebude, neboť kandidaturu ohlásili místopředseda strany a šéf lidoveckého poslaneckého klubu Jan Bartošek a europoslanec Tomáš Zdechovský. Místo z rodinných důvodů opouští Marek Výborný.
14.12.2019 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bělobrádek (1636 článků) , Jan Marek (430 článků) , Pavel Marek (304 článků) , Jan Marek (176 článků) , Tomáš Marek (111 článků) , Tomáš Marek (111 článků) , Pavel Marek (320 článků)

Haška by mohl nahradit Pelta, zvažuje kandidaturu na šéfa českého fotbalu

 
Majitel fotbalového klubu Baumit Jablonec a zkušený funkcionář Miroslav Pelta v dnešním rozhovoru pro internetový server Tyden.cz připustil, že zvažuje kandidaturu na post předsedy fotbalového svazu (FAČR), z kterého nečekaně na závěr nedělní valné hromady odstoupil Ivan Hašek.
27.06.2011 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Hašek (188 článků)

Michal Horáček: Zeman už prezidentem nebude. Vážně zvážím kandidaturu

 
Textař a skladatel Michal Horáček zvažuje, že by kandidoval v příští prezidentské volbě. Vede ho k tomu mimo jiné podpora lidí, se kterými se setkává. Svou kandidaturu připustil v rozhovoru pro DVTV. Podle jeho názoru už Miloš Zeman podruhé prezidentem nebude.
29.04.2016 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Michal Horáček (840 článků) , Miloš Zeman (26692 článků)

Putin připustil, že se za dva roky bude ucházet o prezidentské křeslo

 
Ruský premiér Vladimir Putin připustil svou kandidaturu v prezidentských volbách v roce 2012.
10.06.2010 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3690 článků)

Politolog: Zeman má v kampani finanční výhodu. Podpoří ho Babiš a skončí Mynář?

 
Miloš Zeman sice oficiálně stále ještě svou další kandidaturu na prezidenta nepotvrdil. Ale jak upozornil na Twitteru i jeho mluvčí Jiří Ovčáček, během hradních oslav 3. roku ve funkci prezident „naznačil opětovnou kandidaturu“. Blesk.cz s politologem Josefem Mlejnkem rozebral, zda Zeman už vede kampaň, zda má finanční výhodu, když jezdí ve své funkci po českých a moravských krajích a osobně se setkává s voliči. A také jakou roli budou hrát faktory Babiš či Mynář.
08.03.2016 05:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (26692 článků)

Babiš opět o kandidatuře na prezidenta. A bude mít Česko svou Čaputovou?

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) opět čelil dotazu na případnou prezidentskou kandidaturu. I když jsou řádné volby v plánu až začátkem roku 2023, už teď se o mnohých mluví jako adeptech, kteří by mohli mít touhu vystřídat na Pražském hradě Miloše Zemana. Aktuálně kandidaturu nevyloučila pro Blesk Zprávy také žena, která má ale nyní na starosti především přípravu důchodové reformy.
02.09.2020 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23829 článků) , Miloš Zeman (26692 článků)

Babiš připustil boj o Hrad. A Železný z ČT ihned zahájil dehonestaci, ale narazil: Veřejnoprávní novinář? Nestranný? Hnus!

 
Za méně než dva roky si Česko bude volit svého dalšího prezidenta. Boje o Hrad, jak už naznačil, se možná zúčastní i současný premiér v demisi Andrej Babiš (ANO). Zatím svou účast však podmiňuje nasbíráním dostatečného počtu podpisů pro svou kandidaturu. Takové úvahy vyvolávají u jeho odpůrců značné znepokojení. Na sociálních sítích připomínají jeho kontroverze a snaží se zalarmovat Milion chvilek k protiakci. A se zlou se potázali.
21.11.2021 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23829 článků)

Klaus nevyloučil kandidaturu na prezidenta, Babiš prý zavádí komunistická opatření

 
Bývalý prezident Václav Klaus nevyloučil kandidaturu na prezidenta, byť by pro funkci podle něj byli vhodnější spíše mladší kandidáti. Uvedl to v pravidelném novoročním rozhovoru v pořadu Partie na TV Prima. Kritizoval také premiéra Andreje Babiše, který podle něj nemá žádnou koncepci vládnutí a jen ustupuje koaličním partnerům a realizuje tak komunistická opatření.
06.01.2019 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10626 článků) , Andrej Babiš (23829 článků)

Jandák nevyloučil kandidaturu na prezidenta. A je zle

 
Nevím, proč ze mě dělají možného kandidáta na prezidenta, říká poslanec Vítězslav Jandák na informaci, že nevylučuje svou kandidaturu na prezidenta v případě přímé volby. V tomto duchu o Jandákových úmyslech informovala agentura Mediafax. Poslanec se přitom vyjádřil ve smyslu, že všechno je možné.
06.05.2011 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Vítězslav Jandák (417 článků)

Kosmonaut Remek nevyloučil kandidaturu na prezidenta

 
Byla to tehdy začátkem března 1978 velká sláva. První Čechoslovák ve vesmíru. Byl jím Vladimír Remek, dnes europoslanec zvolený za KSČM. V současnosti se objevuje v průzkumech mapujících možného příštího českého prezidenta. Vyletí snad kosmonaut i na Pražský hrad? Sám Remek kandidaturu na prezidenta nepotvrdil, ale ani nevyvrátil. Zdá se, že se o ní v těchto dnech rozhoduje.
19.07.2012 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Remek (163 článků)