Článek

Toto je nový PES, seznamte se. Ve třetím stupni vás s testem pustí do hospody

 
V nové protiepidemické tabulce PES bude zřejmě hrát roli i negativní test na koronavirus. Ve třetím stupni byste bez něj nemohli do restaurací, ve čtvrtém stupni byste se pro změnu nemohli ubytovat na hotelu. Píše to server Novinky.cz.
07.04.2021 17:40 |

podobné články

Podobné články

Zlepšení? PES zůstává ve čtvrtém stupni, reprodukční číslo ale mírně kleslo

 
Index rizika epidemie covidu-19 v Česku, podle kterého se mají řídit opatření proti šíření nemoci, zůstává druhý den se 71 body ve čtvrtém stupni. Do něho se dostal v neděli po devíti dnech v nejvyšším, pátém stupni. Opatření přitom pátému stupni odpovídají od neděle, uzavřít se například musela většina obchodů. Vyplývá to z dat na webu ministerstva zdravotnictví. V pátém stupni je z krajů pouze Moravskoslezský, ostatní jsou ve čtvrtém.
28.12.2020 12:41 |

podobné články

Nový PES: Do restaurací a hotelů jen s negativním testem

 
První podoba nové protiepidemické tabulky PES je na světě. Důležitou roli v ní zřejmě bude hrát negativní test na koronavirus. Bez něj například nebudou moci lidé v třetím stupni jít do restaurací, ve čtvrtém by se nemohli ubytovat. Změní se také pravidla pro zákaz nočního vycházení, ten bude platit jen v nejhorším, tedy pátém stupni.
07.04.2021 16:15 |

podobné články

Už se to peče: Pustí vás to do hospody. S vakcínou či testem. Ale pozor

 
Budete chtít do hospody nebo ke kadeřnici? Potom si nainstalujte mobilní aplikaci a ta vás v případě, že budete očkovaný, nebo budete mít negativní test, pustí. Alespoň o tom jednají Hospodářská komora, Ústav zdravotnických informací a statistiky a Ministerstvo zdravotnictví. Na Twitteru na článek Aktuálně.cz pak reaguje exposlanec za TOP 09 Marek Ženíšek.
30.03.2021 13:00 |

podobné články

Vše směřuje ke stupni 4, ukazuje PES

 
Na mapu protiepidemického systému (PES) se ve čtvrtek vrátil 5. stupeň. Index rizika stoupl na hodnoty odpovídající nejhoršímu stupni v Libereckém a Zlínském kraji. Ve 3. stupni jsou Praha, Karlovarský a Plzeňský kraj. Ostatní regiony jsou hodnotami indexu na stupni 4. Stále pokračuje růst reprodukčního čísla.
10.12.2020 12:25 |

podobné články

Bílina je v Trmicích na třetím stupni povodňové aktivity

 
Řeka Bílina je v Trmicích na třetím stupni povodňové aktivity, její hladina tu ve 12:50 dosáhla 230 centimetrů. Na třetím stupni je i Labe v Ústí a Flájský potok v Českém Jiřetíně. Vyplývá to z informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
03.06.2013 15:25 |

podobné články

Praha a Královéhradecký kraj jsou na třetím stupni odepsaného systému PES

 
Index rizika protiepidemického systému (PES) je aktuálně na 73 bodech, které odpovídají čtvrtému stupni rizika. Praha a Královéhradecký kraj jsou dokonce na úrovni třetího stupně. PES však již delší dobu nemá větší význam a opatření se jím neřídí.
12.03.2021 12:40 |

podobné články

PES: Plošně se studenti vrátí do lavic na stupni 2

 
Školy by se podle nového protiepidemického systému (PES) měly plošně prezenčně otevřít na úrovni dvě, tedy když index rizika bude mezi hodnotami 21 a 40. Nyní se celorepublikově nacházíme ve stupni čtyři a hodnotě indexu 70. S kompletním uzavřením škol se počítá pouze při posledním, pátém stupni.
13.11.2020 14:55 |

podobné články

Ještě se ani nezpřísnilo a PES už má blíž k pátému stupni

 
Index protiepidemického systému (PES) se v České republice druhý den v řadě drží na hodnotě 71. Ačkoliv stále platí opatření pro třetí stupeň, hodnota indexu odpovídá čtvrtému stupni a paradoxně má blíže k nejhoršímu stupni pět.
14.12.2020 10:35 |

podobné články

Polovina krajů je na pátém stupni, PES už ale nikoho nezajímá

 
Polovina krajů se aktuálně nachází svými indexy rizika v nejhorším pátém stupni protiepidemického systému (PES). Ten se sice celorepublikově drží již nějakou dobu na hodnotách odpovídajících čtvrtému stupni, nicméně ministerstvo samo přiznává, že údaje nejsou směrodatné a nastavená opatření nefungují.
05.02.2021 18:25 |

podobné články

Kino není koncert, žádáme změnu matice PES, zlobí se kinaři

 
Kina spadají podle systému PES do kulturních akcí a mají se otevírat pro omezený počet diváků ve druhém stupni. S tím ale producenti a kinaři nesouhlasí. Kina se podle nich mají otevřít už ve třetím stupni.
24.11.2020 15:40 |

podobné články

Co může udržet PES ve třetím stupni? Pět setin

 
Zvyšující se index rizika se v posledních dvou dnech dostal na hodnotu 64, která odpovídá 4. stupni protiepidemického systému (PES). Zpět k hodnotám na úrovni 3. stupně jej nyní může dostat několik okolností.
07.12.2020 14:50 |

podobné články

Nakažených přibývá: Za neděli 1999 nových případů, PES se drží ve čtyřce

 
V neděli testy v Česku odhalily 1999 nových nákaz koronavirem. Je to o 1656 méně než v sobotu, ale o 887 víc než před týdnem. Pozitivních bylo v neděli podobně jako v sobotu 23 procent testů. Rizikové skóre PES se drží na 71 bodech, tedy ve čtvrtém stupni rizika. V pátém stupni je pět krajů, ve třetím pouze Praha. Reprodukční číslo zůstává na 1,20. Vyplývá to z aktuálních dat na webu ministerstva zdravotnictví.
14.12.2020 09:15 |

podobné články

Skóre PES se zvýšilo o sedm bodů, což by odpovídalo červenému stupni

 
Rizikové skóre v protiepidemickém systému PES k neděli stouplo o sedm bodů na 64, což odpovídá přísnějšímu čtvrtému (červenému) stupni pohotovosti. Dostane-li se index PES do nižšího či vyššího pásma, neznamená to automaticky změnu opatření. Pro zlepšení musí v nižším pásmu zůstat sedm dní, pro zhoršení tři dny, vždy ale o změně musí rozhodnout vláda.
06.12.2020 14:15 |

podobné články

Zhoršují se všechny ukazatele PES, fialových je už sedm krajů

 
Skóre systému PES, podle něhož se řídí zpřísňování nebo uvolňování opatření proti koronaviru, je tlačeno vzhůru všemi klíčovými ukazateli, od nichž se odvíjí. Vyplývá to z dat, které v sobotu zveřejnilo ministerstvo zdravotnictví. Skóre pro Českou republiku se k sobotnímu ránu zvedlo z 64 na 69 bodů, což odpovídá čtvrtému stupni PES. V sedmi krajích je na pátém stupni.
12.12.2020 10:20 |

podobné články

Systém PES i dnes na 90 bodech. Nejhorší stav je stále na Královéhradecku

 
Rizikový index protiepidemického systému PES zůstává třetí den za sebou na dosud nejvyšší úrovni, a to na 90 bodech ze sta. V nejvyšším pátém stupni pohotovosti, který mimo jiné znamená komunitní šíření nákazy koronavirem, je pátý den v řadě. V nejvyšším stupni jsou také dál všechny kraje. Nejhorší situace je v Královéhradeckém kraji, kde je skóre PES na 94 bodech. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.
03.01.2021 10:15 |

podobné články

Otevřené ZOO a venkovní sport v pátém stupni? Maďar promluvil o novém systému PES

 
Odborníci zatím připomínkovali jen pátý, tedy nejvyšší stupeň upraveného protiepidemického systému PES, který by měl stanovit postup a parametry pro zmírňování protiepidemických opatření. V televizi CNN Prima NEWS to dnes řekl epidemiolog a děkan Lékařské fakulty Ostravské univerzity Rastislav Maďar, který je členem Mezioborové skupiny pro epidemické situace (MeSES) při ministerstvu zdravotnictví. Během dubna bude následovat debata nad mírnějšími stupni PES.
04.04.2021 14:05 |

podobné články

Co spojuje dobré hospody? Skvělé pivo a jídlo, příjemná obsluha a především úcta ke štamgastům

 
Češi přestali chodit do hospod. Radši než posezení v oblíbeném podniku u čepovaného půllitru si doma otevřou lahváče. I proto vznikl ve spolupráci s Budějovickým Budvarem seriál Hospody se nevzdáme. Ten v devíti dílech představí podniky, které tradiční hospodskou kulturu udržují. Výprava za hledáním kouzla dobré hospody je zatím ve třetině, při ní jsme vyrazili do hospody U Kopů, budějovických Masných krámů a vídeňského Schweizerhausu. Co tyto zdánlivě rozdílné hospody spojuje? Skvělé jídlo a pivo, příjemná obsluha, respektovaný hospodský a především úcta ke štamgastům.
24.05.2016 16:10 |

podobné články

Z PES je kočkopes. Někam zavřít by se měla vláda, ne restaurace, zní z opozice

 
V pondělí vláda rozhodla o kratší otevírací době pro restaurace, a to navzdory dříve představenému protiepidemickému systému PES – zatímco na čtvrtém stupni mají mít zavřeno, na třetím mohly otevřít do 22 hodin. Nově to ale bude jen do 20:00 hodin. Podle opozice tak kabinet udělal z PSA spíše „kočkoPSA”, když se rozhodl zavést v rámci PES stupeň 3 a půl. Zavřít by se tak měla podle ní spíše někam vláda, nikoli restaurace.
08.12.2020 11:10 |

podobné články

ON-LINE: Za sobotu 5118 nakažených. PES po měsíci na nejpřísnějším stupni

 
Index rizika PES vzrostl k neděli na 77 bodů, což odpovídá pátému stupni opatření proti koronaviru. Měsíc ukazoval čtyřku. V neděli v Česku vyprší nouzový stav. O tom, co bude dál, vláda rozhodne na odpoledním zasedání. Dopoledne má ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) jednat s hejtmany, kteří by mohli požádat o nový nouzový stav.
14.02.2021 07:30 |

podobné články