Článek

Top 5 vtipů ke kauze Vrbětice: Zeman leze z rakve, Babišova bonboniéra a Hamáčkovy Monopoly

 
Poslední dny a týdny se točí kolem kauzy Vrbětice, kdy měly být dle jedné z vyšetřovacích verzí tamní sklady odpáleny ruskými tajnými agenty. Problémem ale je, že v celém případu je trochu zmatek a na veřejnost prosáklo, že by mělo být už několik vyšetřovacích verzí a nikdo vlastně neví, kolik jich tedy je. Redakční grafik webu eXtra.cz si na to posvítil a v satirických kolážích, které často zasazuje do prostředí světoznámých filmů, reflektuje zásadní milníky okolo vrbětického případu.
05.05.2021 06:40 |

podobné články

Podobné články

Monopoly jdou s dobou. Ze hry zmizí bankéř, nahradí ho platební karty a čtečka

 
Firma Hasbro přichází s novou verzí slavné hry Monopoly, která jde ve finančních transakcích s dobou. Zruší se v ní role bankéře a papírové peníze. Místo nich bude balení obsahovat platební karty pro hráče a funkční čtečku karet, informuje server Mashable. Každá platební karta bude mít svůj kód a hráči je použijí ke koupi nemovitostí, k placení dluhů či placení soupeřům. Další novinkou je změna v kartičkách Šance - ty nově budou reagovat na propady trhu či výkyvy v cenách nemovitostí, takže štěstí ve hře bude o to nejistější. Monopoly s elektronickým bankovnictvím budou stát 25 dolarů, tedy zhruba 600 korun.
18.02.2016 10:20 |

podobné články

Zeman leze do rakve. Šíří se skandální FOTO, které připomíná Kalouska

 
Po Facebooku se šíří fotomontáž, kde prezident Zeman za asistence svých bodyguardů leze do rakve. Jde o variaci na známé záběry, kde Miloš Zeman na dovolen nastupuje do gumového člunu. O prezidentově úmrtí mluvil nedávno i Miroslav Kalousek. Na internetu existují tipovací soutěže o to, kdy prezident skutečně zemře.
30.05.2018 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7337 článků) , Miloš Zeman (25380 článků)

Indie novinky: Zpívá Miloš Kopecký, Bongo Bonboniéra, Hromosvod

 
Nejen velcí nadnárodní hráči chrlí na předvánoční trh jedno CD za druhým. Z menších labelů se vyloupla třeba kuriózní deska Zpívá Miloš Kopecký, dětská Bongo Bonboniéra nebo folk-rockový Hromosvod.
29.11.2010 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Kopecký (111 článků)

Němcová, teta Mirka, leze do rakve, řekl Hejma u Xavera. Ten ji chce volit

 
Od vlaků k Miroslavě Němcové, Ondřej Hejma opět účtoval v Podtrženo sečteno. „Mirka Němcová, teta Mirka, jak jí říkáme my znalci, ta prostě leze do tý rakve tý Topky,“ hodnotil to, jak se kandidátka do Senátu obula do ministra Havlíčka a Andreje Babiše. A začal vzpomínat, jak se Němcová na scéně vzala. A Miroslav Kalousek mu ve Sněmovně chybět nebude. Stejně jako TOP09.
20.07.2020 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21723 článků) , Miroslava Němcová (1625 článků) , Miroslav Kalousek (7337 článků) , Ondřej Hejma (185 článků) , Ondřej Havlíček (9 článků)

Vrbětice! Kdo tu co hraje a proč? Šéf BIS chválí vládu? Ten má být neviditelný. Z Klausova institutu vyletělo podezření

 
„Kdo tu co hraje a proč? V zájmu koho a proč? Klást otázky je nutné a povinné. Přestože v dnešní vlně ‚antirusismu“ to znamená riskovat nadávky, urážky, vytěsňování na okraj společnosti. Ne, Vrbětice jsou mnohem víc o nás, o podstatě dnešní doby, o naší vnitřní politice, o schopnosti vlády vládnout a starat se o bezpečnost naší země. Vrbětice jsou i výpovědí o tom, jak jsme ještě v rozhodování o sobě samostatní a jak moc o nás rozhodují jiní. Vrbětice ukázaly, jak statečné máme naše dnešní politiky, zda právě oni slouží této zemi, nebo už jsou nenávratně ve vleku zájmů zemí jiných,“ myslí si bývalý europoslanec Ivo Strejček, člen správní rady Institutu Václava Klause.
04.05.2021 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10362 článků) , Ivo Strejček (176 článků)

Hře Monopoly už je 75: Hráli ji Simpsonovi i Kennedyovi

 
Byla vyhlášena nejlepší hrou 20. století, přeložili ji do 37 jazyků a prodává se ve 103 zemích světa. Monopoly hrávali i televizní žluťásci Simpsonovi nebo Kennedyovi.
07.02.2010 13:25 |

podobné články

POŠLI SVÉ MĚSTO DO HRY Monopoly!

 
Nejznámější hra na světě, MONOPOLY, chystá pro své fanoušky příjemné překvapení.
14.02.2011 06:10 |

podobné články

Vrazi si vymysleli Monopoly. Místo domů dali koncentráky!

 
Skandální informace o neonacistech, kteří v Německu stojí za vraždami deseti převážně imigrantů, přinesl deník Frankfurter Allgemeine Zeitung. Zločinci nabízeli upravenou verzi hry Monopoly – místo tradičních domů a stanic si hráči mohli kupovat koncentráky!
06.12.2011 12:40 |

podobné články

Podvodníci platili penězi ze hry Monopoly. Vydělali 165 MILIONŮ

 
Neznámí pachatelé podvedli v Paříži řeckého obchodníka se šperky, kterému zaplatili bankovkami ze hry Monopoly.
04.10.2014 09:25 |

podobné články

Milionový podfuk: Podvodníci zaplatili za šperky penězi ze hry Monopoly!

 
Neznámí pachatelé podvedli v Paříži řeckého obchodníka se šperky, kterému zaplatili bankovkami ze hry Monopoly. Výsledná škoda? 165 milionů korun!
04.10.2014 11:55 |

podobné články

Hře Monopoly je už 80 let. Původně měla sloužit k boji proti spekulantům

 
Současná podoba populární deskové hry Monopoly slaví 80. narozeniny. Dříve, než se stala masivní zábavou, přitom sloužila k boji proti spekulantům a upozorňovala na nespravedlivé daně.
05.02.2015 18:31 |

podobné články

Francouzské Monopoly obsahují pravá eura v hodnotě půl milionu korun

 
Monopoly slaví ve Francii osmdesáté výročí svého uvedení na trh. Významné jubileum francouzská pobočka společnosti Hasbro oslavila velkým dárkem pro zákazníky, kteří si koupí novou edici této strategické ekonomické hry. V osmdesáti nově na trh uvedených krabicích nejsou peníze fiktivní měny, ale skutečná eura.
09.02.2015 18:05 |

podobné články

Zeman na vozíku jmenoval Kulhánka ministrem. Šéf diplomacie hned promluvil o agentech

 
Prezident Miloš Zeman odpoledne jmenoval Jakuba Kulhánka (ČSSD) ministrem zahraničí. Poprvé z vozíku. Prezident na něj přesedl kvůli neuropatii dolních končetin a pokračující bolesti nohou, v kolečkovém křesle již Kulhánka přijímal coby adepta na ministra. Jmenování proběhlo ve 14 hodin a hned v 18 hodin se nový ministr setká s ruským velvyslancem Alexandrem Zmejevským, aby mu sdělil protest Česka v kauze Vrbětice. Ambasadora si předvolal původně vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) a ve hře je i české přitvrzení vůči Rusku. Zeman ani tentokrát neřekl nic přímo ke kauze Vrbětice. Nový ministr zahraničí následně vystoupil na své první tiskové konferenci.
21.04.2021 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25380 článků)

Top 8 koronavtipů s Andrejem Babišem: Monopoly s nemocnicí, Adam Vojtěch na prášky

 
Koronavirus je s námi v České republice už více než rok a celou krizí nás provází premiér Andrej Babiš. Na předsedu vlády se za rok s covidem objevila řada vtipů. Redakce eXtra.cz přináší výběr osmi satirických koláží, které v průběhu roku připravil grafik, jehož umělecké jméno zní Vain.92.
26.03.2021 07:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21723 článků) , Vojtěch Adam (1221 článků) , Adam Vojtěch (950 článků)

Už je jen jedna verze: Hamáček smetl Zemanova slova o vyšetřování výbuchu ve Vrběticích

 
V kauze Vrbětice existuje jedna vyšetřovací verze spojená s pohybem příslušníků jednotky 29155 ruské zpravodajské služby GRU, řekl vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Odmítl tak slova prezidenta Miloše Zemana o tom, že policejní vyšetřování pracuje s hypotézou, že areálem mohl agenty provést jeden z majitelů zbrojařské firmy Imex. Pro Seznam Zprávy Hamáček upřesnil, že jedna verze je minimálně od roku 2018. Na prezidentovu adresu si přisadila i česká eurokomisařka Věra Jourová (ANO). Zeman svým projevem ke kauze Vrbětice znejistěl české spojence a nahrál ruské propagandě, řekla Deníku N.
26.04.2021 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3019 článků) , Miloš Zeman (25380 článků)

Pro koho se šila kauza Vrbětice? Exposlanec ukazuje na tendr Dukovan

 
Kauzou Vrbětice se ve svých textech zabývá i bývalý komunistický poslanec Jan Klán. A klade si různé otázky, což v dnešní poněkud rozjitřené době je pro někoho velký hřích. Tématu se věnuje i na svém facebooku, kde si všímá, že zájem o dostavbu Dukovan poprvé potvrdila i firma Westinghouse. „A je to tady. V tuto chvíli už můžeme jasně vidět, pro koho se šila kauza Vrbětice. Když je Rusko a jejich společnost Rosatom silným hráčem, tak musíme vymyslet cokoliv, abychom znemožnili jejich účast v tendru o Dukovany,“ má jasno.
01.05.2021 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Klán (28 článků)

Hamáček: Vrbětice? Úspěch Česka! Čas chválit a děkovat. Okamžik mého života

 
„Kauzu Vrbětice jsme zvládli úspěšně a postup našich zpravodajských služeb, které byly schopny jasně říci, co se ve Vrběticích stalo, i vlády je nezpochybnitelný úspěch České republiky,“ odmítá vicepremiér Jan Hamáček tvrzení článku Seznam Zpráv, že chtěl věc za dodávku vakcín Sputnik v Rusku zamést pod koberec. Hamáček obvinění označil za nejtěžší okamžik svého života, podle něj by se nyní mělo za kauzu Vrbětice spíše „oceňovat, chválit a děkovat“.
04.05.2021 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3019 článků)

Televizní strašení koronou. Rakve, samé rakve. Rozhovor s hrobníkem, pobíhali tam ve skafandrech. Někdo z toho chce něco vytěžit, zamyslel se senátor Žaloudík

 
REPORTÁŽ Znáte někoho z vašeho okolí, kdo onemocněl či dokonce zemřel na covid-19? Záběry na složené rakve byly spíše tragikomické a doslova k popukání byl pohled do JIP v Berganu, kde rozhodně neleželi akutní pacienti s novým koronavirem. Šéfka EU Leyenová prostě vyhlásila tok peněz do zasažených míst – a Francie, Itálie či Belgie se mohly přetrhnout, aby čerpaly. Prostě humbuk. To zaznělo na besedě s názvem „Co přináší doba kovidní,“ s profesorem MUDr. Janem Žaloudíkem, nezávislým senátorem za ČSSD a primářkou MUDr. Mirkou Skovajcovou v bývalé jezuitské koleji v centru Klatov, kterou zorganizovala nezisková organizace Bartolomeo.
28.08.2020 12:25 |

podobné články

Nový předseda Svobodných: Miloš Zeman je prezidentem těch, kterým už leze krkem, jak jimi „lepší lidé“ opovrhují. Tu máte, náfukové, ať vám v kavárně praskne cévka

 
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Ta funkce by v naší současné situaci chtěla minimálně génia politiky plus tunu štěstí, a já jsem zatím jen elév s vizí. Takových jsou politické hřbitovy plné. Ale poperu se s tím, co to půjde,“ vysvětluje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz nový předseda Svobodných Tomáš Pajonk. Prezident je podle něj pouze doplňující postava a nestojí za to, aby se kvůli němu rozděloval národ a nadávali jsme si. Sám bude volit Topolánka, ale favoritem je dle něj Miloš Zeman. „Stal se prezidentem těch, kterým leze krkem, že jimi ‚lepší lidi‘ opovrhují. Občané jsou léta masírováni hlavně jediným, správným, slušným a ‚západním‘ názorem. Zeman se stal prezidentem těch, kteří tohohle měli tak nějak dost. Praha nám vybrala Karla? No tak tu máte křupana Zemana, náfukové, to vám v kavárně praskne cévka!“ konstatuje.
07.01.2018 00:01 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25380 článků) , Karel Nový (207 článků)