Článek

TOP 09 žádá připojení ČR k fiskálnímu paktu, jinak nepodepíše koaliční smlouvu

 
TOP 09 požaduje, aby se Česká republika ještě letos připojila k evropskému fiskálnímu paktu, který ČR zatím na evropské úrovni odmítá. Místopředseda strany a ministr financí Miroslav Kalousek v úterý po schůzi stranického vedení TOP 09 řekl, že bez tohoto závazku nepodepíše chystanou novou koaliční smlouvu s ODS a LIDEM.
29.01.2013 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6768 článků)
Podobné články

Kalousek: Koaliční smlouvu bez připojení k fiskálnímu paktu nepodepíšeme

 
TOP 09 chce, aby se Česká republika ještě letos připojila k fiskálnímu paktu EU. První místopředseda a ministr financí Miroslav Kalousek dnes ČTK řekl, že bez tohoto závazku nepodepíše chystanou novou koaliční smlouvu s ODS a LIDEM. Uvedl to po schůzi stranického vedení TOP 09. "Je to velmi důležité. My chceme dát jasný signál, že patříme do Evropy. Chceme dát jasný signál, že nejsme potížisté," řekl ministr financí. 
29.01.2013 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6768 článků)

ODS odmítá ultimátum TOP 09 o připojení k fiskálnímu paktu EU

 
ODS odmítá ultimátum TOP 09 o nutnosti přistoupení České republiky k fiskálnímu paktu EU. Podle dnešního usnesení grémia ODS připojení k paktu přichází v úvahu jedině poté, co bude v Česku schválena finanční ústava a ústavní zákon o referendu o přijetí eura. Bez toho to smysl nemá, řekl novinářům předseda poslaneckého klubu ODS Marek Benda. Grémium se sešlo před odpolední koaliční schůzkou.
31.01.2013 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Marek Benda (542 článků)

Vláda schválila přistoupení Česka k fiskálnímu paktu EU

 
Vláda schválila přistoupení Česka k fiskálnímu paktu Evropské unie. Na tiskové konferenci po jednání vlády o tom informoval premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Zemi to zavazuje zavést do národní legislativy pravidla hlídající rozpočtovou kázeň. Česko by se hlavními opatřeními paktu řídilo až po přijetí eura. Připojení ČR k paktu by podle ekonomů posílilo rozpočtovou zodpovědnost a zamezilo vládám nadměrně zadlužovat zemi. Smlouvu bude nutné schválit v Parlamentu ústavní většinou.
24.03.2014 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9539 článků)

Další vládní krize na obzoru. TOP 09 si postavila hlavu kvůli fiskálnímu paktu

 
TOP 09 prý bude požadovat do připravované koaliční smlouvy závazek, že Česká republika již letos přistoupí k fiskálnímu paktu EU. Tento požadavek je prý natolik zásadní, že Schwarzenbergova a Kalouskova strana bez něj odmítá novou koaliční smlouvu podepsat.
29.01.2013 13:35 |

podobné články

Peake nechápe požadavek TOP 09: Fiskální pakt není přece tak důležitý

 
TOP 09 žádá, aby se Česká republika ještě letos připojila k fiskálnímu paktu EU, jinak prý nepodepíše chystanou novou koaliční smlouvu s ODS a LIDEM. Tento požadavek ale velmi překvapil předsedkyni LIDEM a vicepremiérku Karolínu Peake. „Přistoupení ke kompaktu nepovažuji za momentální nutnost,“ odvětila na adresu TOP 09.
29.01.2013 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Karolína Peake (1613 článků)

Nečas: Nejdřív přijmeme finanční ústavu, pak až diskutujme o paktu EU

 
Až po přijetí finanční ústavy v českém Parlamentu má podle premiéra Petra Nečase (ODS) smysl vést debatu o připojení české republiky k evropskému fiskálnímu paktu. Předseda vlády to uvedl v prohlášení v reakci na dnešní požadavek TOP 09, která chce zakotvit přistoupení k paktu v letošním roce do nové koaliční smlouvy. V této souvislosti Nečas považuje též za potřebné přijetí ústavního zákona o referendu o přistoupení ke společné evropské měně. 
29.01.2013 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9293 článků)

Vláda bude znovu jednat o přistoupení ČR k fiskálnímu paktu EU

 
Vláda se bude v pondělí zabývat návrhem Ministerstva financí o přistoupení Česka k fiskálnímu paktu EU. Vláda tak naváže na debatu, kterou 19. února přerušila. Pakt zavazuje země EU k tomu, aby do národní legislativy zavedly pravidla hlídající rozpočtovou kázeň. Česko by se hlavními opatřeními v paktu řídilo podle návrhu i dřívějšího vyjádření premiéra Bohuslava Sobotky až po přijetí eura.
23.03.2014 09:20 |

podobné články

Poslanci schválili přistoupení k fiskálnímu paktu EU. Ztráta suverenity, protestoval Okamura

 
Sněmovna ve čtvrtek schválila přistoupení Česka k fiskálnímu paktu zemí EU. Jeho obsahem je rámec pro rozpočtovou kázeň a koordinaci hospodářských politik členských států EU. Česko je kromě Británie jedinou zemí EU, která k ratifikaci dosud nepřistoupila. Británie se však rozhodla z unie odejít. O ratifikaci paktu musí ještě rozhodnout Senát. Senátoři se v červenci rozhodli, že o ní budou jednat až poté, co o přistoupení rozhodne sněmovna.
01.11.2018 14:45 |

podobné články

Tripartita podpořila připojení Česka k fiskálnímu paktu

 
Zástupci odborů a zaměstnavatelů na pondělním jednání tripartity podpořili snahu vlády připojit se k evropskému fiskálnímu paktu. Jedná se o soubor pravidel pro dodržení rozpočtové odpovědnosti. O postoji sociálních partnerů informoval na tiskové konferenci po jednání tripartity premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD).
17.03.2014 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9539 článků)

Vláda schválila připojení ČR k fiskálnímu paktu a jmenovala vládního zmocněnce pro IT

 
Vláda ve středu 14. února 2018 schválila přistoupení České republiky k tzv. fiskálnímu paktu a jmenovala vládního zmocněnce pro IT a digitalizaci. Předseda vlády Andrej Babiš se také setkal se zástupci protestujících taxikářů.
14.02.2018 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16600 článků)

TOP 09 se opírá o ultimáta. A to mě mrzí, říká Stanjura

 
Požadavek TOP 09, aby se Česká republika ještě v průběhu tohoto roku připojila k fiskálnímu paktu Evropské unie, vyvolal napříč politickou scénou nemilé překvapení. V opačném případě totiž strana hrozí, že nepodepíše chystanou novou koaliční smlouvu s ODS a LIDEM. Ministr dopravy Zbyněk Stanjura (ODS) vyjádřil lítost nad tím, že TOP 09 neváhá pro dosažení svých cílů využít ultimát.
29.01.2013 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Zbyněk Stanjura (255 článků)

TOP 09 chce přistoupit k fiskálnímu paktu. ODS návrh probere

 
Vedení ODS se bude zabývat návrhem TOP 09, aby ČR ještě letos přistoupila k evropskému fiskálnímu paktu, řekl po dnešním jednání vlády premiér a předseda občanských demokratů Petr Nečas (ODS). Zopakoval, že úterní rozhodnutí předsednictva koaličního partnera je zcela novým požadavkem, který dosud nezazněl. O postoji vedení ODS Nečas nejprve bude informovat své partnery ve vládě. Premiér to novinářům řekl po zasedání vlády, která ale tuto otázku neřešila.
30.01.2013 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9293 článků)

Benda: Ultimátum od TOP 09 je zbytečné

 
ODS odmítá ultimátum TOP 09 o nutnosti přistoupení České republiky k fiskálnímu paktu EU. Podle dnešního usnesení grémia ODS připojení k paktu přichází v úvahu jedině poté, co bude v Česku schválena finanční ústava a ústavní zákon o referendu o přijetí eura. Bez toho to smysl nemá, řekl novinářům předseda poslaneckého klubu ODS Marek Benda. Grémium se sešlo před odpolední koaliční schůzkou. 
31.01.2013 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Marek Benda (542 článků)

Senátor Kubera představil návod pro ODS: Měli bychom se chovat normálně

 
Na politické scéně se odehrává další vládní krize. TOP 09 hrozí, že pokud se ještě letos nepřipojí Česká republika k fiskálnímu paktu Evropské unie, nepodepíše novou koaliční smlouvu. V Interview ČT 24 nejnovější vývoj komentoval senátor ODS Jaroslav Kubera.
30.01.2013 19:35 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (759 článků)

Až po přijetí finanční ústavy. Dříve nemá smysl fiskální pakt řešit, míní Nečas

 
Teprve po přijetí finanční ústavy v českém Parlamentu má podle premiéra Petra Nečase (ODS) smysl vést debatu o připojení české republiky k evropskému fiskálnímu paktu. Předseda vlády to uvedl v prohlášení pro ČTK v reakci na dnešní požadavek TOP 09, která chce zakotvit přistoupení k paktu v letošním roce do nové koaliční smlouvy.
29.01.2013 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9293 článků)

Vláda se vrátí k projednávání přistoupení ČR k fiskálnímu paktu

 
Vláda se dnes vrátí k projednávání přistoupení Česka k fiskálnímu paktu Evropské unie. Kabinet debatu přerušil na svém únorovém zasedání. Pakt zavazuje země EU k tomu, aby do národní legislativy zavedly pravidla hlídající rozpočtovou kázeň. Vláda také projedná zakázku Ministerstva vnitra, kterou chce zajistit výrobu bezpečnějších cestovních pasů.
24.03.2014 06:10 |

podobné články

Vláda schválila přistoupení Česka k fiskálnímu paktu EU

 
Vláda schválila přistoupení Česka k fiskálnímu paktu Evropské unie. Premiér Bohuslav Sobotka to oznámil na tiskové konferenci. Zemi to zavazuje zavést do národní legislativy pravidla hlídající rozpočtovou kázeň.
24.03.2014 13:15 |

podobné články

Vláda přistoupila k fiskálnímu paktu. Zadlužení Česka ale brzdit nehodlá

 
Česká vláda na počátku minulého týdne schválila přistoupení k evropskému fiskálnímu paktu. Státní dluh přesto v příštích čtyřech letech poroste. Napsal to server iDnes.cz.
30.03.2014 07:30 |

podobné články

Přistoupení k fiskálnímu paktu prošlo prvním čtením, Sobotka hledá ústavní většinu

 
Poslanci ve středu v prvním čtení poslali návrh na přistoupení k fiskálnímu paktu k projednání do výborů. Sobotkova vláda ale nemá jeho konečné přijetí jisté, potřebuje k tomu ústavní většinu.
14.05.2014 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9539 článků) , Miroslav Kalousek (6768 článků)