Článek

TOP 09: Rozvoj nadstandardů je transparentní

 
Určení společenských, etických a odborných aspektů stanovování ekonomicky náročnější varianty zdravotních služeb a posouzení, u kterých výkonů má být umožněna volba ekonomicky náročnější varianty – to jsou úkoly Pracovní skupiny pro posouzení návrhů na ekonomicky náročnější variantu zdravotních služeb, která se poprvé sešla 24. 7. 2012.
27.07.2012 13:15 |

podobné články

Podobné články

ODS bojuje za čistotu nadstandardů: Musí prý být transparentní

 
ODS se pustila do boje za transparentnost zdravotnických nadstandardů. Podle předsedy Nečase a zdravotnického experta Šťastného je nezbytné, aby bylo zřejmé, jakým způsobem byla placená zdravotní péče vybírána. Jedná se prý o naprosto klíčovou otázku.
27.07.2012 13:20 |

podobné články

Výběr nadstandardů bude fér, slibuje Heger. Má na to pracovní skupinu

 
K posouzení dalších nadstandardů ve zdravotnictví byla sestavena speciální pracovní skupina. Je složená ze zástupců lékařů, zdravotních pojišťoven i pacientů. Ministr Leoš Heger si od toho slibuje transparentní výběr.
28.07.2012 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1271 článků)

ČSSD se chlubí, že je transparentní. Založila si účet pro volby

 
Sociální demokracie ve čtvrtek spustila transparentní účet pro volby do Poslanecké sněmovny. Zatím je na něm necelých deset milionů korun, celkem jich chce strana do voleb dát až 90 milionů. Transparentní účet budou mít i zelení, uvažují o něm i některé další menší strany.
22.08.2013 15:55 |

podobné články

Zeman už má povinný transparentní účet pro prezidentské volby

 
Prezident Miloš Zeman už má povinný transparentní účet pro prezidentské volby. Upozornil na to dnes Český rozhlas Radiožurnál. Účet si musí zájemci o účast v přímé volbě, která se koná 12. a 13. ledna 2018, zřídit do pondělka. Většina potenciálních kandidátů si již transparentní volební účet pořídila.
02.09.2017 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23859 článků)

Zdeňková (HPP 11): Nový fenomén - transparentní korupce

 
Peníze v igelitkách na parkovištích jsou asi pryč. Dneska je „in“ být transparentní. Hnutí ANO to dotáhlo k dokonalosti a přišlo s novým fenoménem - „transparentní korupce“. A ta je možná více nebezpečná, chce totiž být legitimní praktikou.
11.10.2017 05:40 |

podobné články

Lidé si budou připlácet na operaci robotem, odlehčenou sádru či lepší kloub

 
Odlehčené sádry, robotické operace, lepší oční čočky či lepší klouby. Právě na tyto věci by si mohli lidé v rámci nadstandardu připlatit. Počítá s tím návrh ministra zdravotnictví Leoše Hegera (TOP 09), který předloží koaličním partnerům. Rozdělení standardu a nadstandardu určí experti v kooperaci s pojišťovnami, pacienty a zástupci stavovských komor.
17.05.2011 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1271 článků)

Ministerstvo zdravotnictví chystá dalších 70 nadstandardů

 
Ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) chystá rozšířit seznam položek, za které si budou pacienti muset připlácet. "Od ledna chceme zavést dalších 70 nadstandardů," řekl Hospodářským novinám (HN) Hegerův náměstek Petr Nosek.
02.07.2012 06:30 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1271 článků)

"Taky Vám nemluvíme do králíků," zní z TOP 09 kvůli zdravotnickým nadstandardům

 
Způsob tvorby zdravotnických nadstandardů se stal předmětem sporů ve vládní koalici. ODS vystoupila s návrhem, jak dosáhnout co největší transparentnosti procesu, ovšem TOP 09 ministra Hegera nechápe, proč se kolem věci dělá takový humbuk. Podle ní je současný model dostatečně transparentní.
28.07.2012 08:05 |

podobné články

Správná definice nadstandardu není šprajc, ale vítězství rozumu, říká Bárta

 
Exministr dopravy a faktický lídr Věcí veřejných Vít Bárta považuje definici nadstandardu ve zdravotnické péči lékařskými odborníky, a nikoli úředníky za jedinou možnou variantu. Řekl to v rozhovoru pro deník Právo.
27.05.2011 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Vít Bárta (2842 článků)

KDU-ČSL nepodpoří zákon o standardu a nadstandardu péče

 
Lidovečtí senátoři nepodpoří první část zdravotnické reformy, která má umožnit zavedení standardu a nadstandardu. Novelu o zdravotním pojištění KDU-ČSL odmítá. Novinářům to dnes řekli představitelé strany. Zákon by měl Senát projednávat na své schůzi, která začíná 20. srpna. Lidovecký klub v horní komoře tvoří šest senátorů. Proti normě se staví opoziční ČSSD. Ta má v Senátu většinu.
13.07.2011 11:55 |

podobné články

Sněmovna posvětila vznik nadstandardu ve zdravotnictví

 
Sněmovna v úterý hlasy poslanců vládní koalice schválila novelu zákona o veřejném zdravotním pojištění, kterou v červenci odmítl Senát. Novela počítá například se zvýšením poplatku za den pobytu v nemocnici z 60 na 100 korun. Počítá rovněž se zavedením standardů a nadstandardů zdravotní péče. Ty bude nejprve definovat. Pro přijetí normy hlasovalo 103 poslanců.
06.09.2011 15:25 |

podobné články

Dcera umírá a lékař chrápe. A za tohle platit, slyšel ministr u Jílkové

 
Poněkud překvapivý závěr vyplynul z debaty v pořadu Máte slovo. Moderátorka Michaela Jílková si do studia pozvala ministra zdravotnictví Leoše Hegera a dala mu za úkol obhajovat rozlišení standardů a nadstandardů v lékařské péči, které jeho resort plánuje. Závěr z diskuse leckoho překvapil, ukázalo se totiž, že idea nadstandardu v podstatě nikomu nevadí. Lidé jen nevěří lékařům, že budou poctiví.
07.10.2011 04:25 |

podobné články

Osobnosti: Michaela Jílková (454 článků) , Leoš Heger (1271 článků)

V nadstandardu toho moc nebude. Ministerstvo se bojí Ústavního soudu

 
Od nového roku si pacienti budou moct připlatit za nadstandardní výkony či materiály. Seznam toho, na co si bude možné připlatit, bude však zatím poměrně krátký. Ministerstvo zdravotnictví nechce na jedné straně příliš vylekat občany a na straně druhé nechce riskovat odmítavé stanovisko Ústavního soudu, který se bude zavedením nadstandardu ve zdravotnictví také zabývat.
21.11.2011 08:10 |

podobné články

Nemějte přehnaná očekávání, říkají o nadstandardu lékaři

 
Ministerstvo zdravotnictví dokončuje nabídku prvních nadstandardů. Lékaři ale varují před přehnanými očekáváními. Lepší materiály podle nich nebudou pro každého – dražší věc totiž automaticky neznamená nejvhodnější.
26.11.2011 17:30 |

podobné články

Nemocnice zveřejnily ceny prvních nadstandardů. Podívejte se, kolik zaplatíte!

 
Pražské nemocnice zveřejnily první ceny nadstandardů - ty se ale liší podle konkrétního ústavu. Někde pacienti nezaplatí nic navíc, jinde se částka vyšplhá až nad 1000 korun.
06.03.2012 14:55 |

podobné články

ODS chce jasná pravidla při rozšiřování nadstandardů ve zdravotnictví

 
Občanští demokraté podle jejich předsedy Petra Nečase podporují systém nadstandardů ve zdravotnictví. Lidé si však zatím mohou připlatit jen u necelých dvou desítek zákroků, což by se mělo změnit. K rozšíření je ale podle Nečase zapotřebí velmi citlivě a transparentně vybrat, co zařadit mezi nadstandardy. ODS tak chce vyloučit možný nátlak zájmových skupin.
27.07.2012 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9321 článků)

Nečas: Po ministrovi zdravotnictví žádáme jasná pravidla nadstandardů

 
ODS žádá po ministrovi zdravotnictví Leoši Hegerovi jasná pravidla, podle nichž bude napříště rezort postupovat při určování tzv. nadstandardů.
27.07.2012 12:40 |

podobné články

Léčba rakoviny v nadstandardu být nesmí, upozorňují onkologové

 
Česká onkologická společnost je zásadně proti tomu, aby se robotické operace rakoviny dostaly na seznam chystaných nadstandardů. Předseda společnosti profesor Jiří Vorlíček novinářům řekl, že vybavení pro robotické operace by mělo mít každé onkologické centrum. K jednání o nadstandardech ale prý nebyli onkologové na ministerstvo zdravotnictví zatím přizváni.
11.09.2012 17:25 |

podobné články

Heger počítá s rozšířením nadstandardů, i když soud nerozhodne

 
Ministr zdravotnictví Leoš Heger v nedělních Otázkách Václava Moravce uvedl, že počítá s rozšířením nadstandardů. Tento plán zatím musel odložit, protože se k němu má vyjádřit Ústavní soud. Heger však počítá s tím, že pokud se soud nevyjádří do konce léta, návrh opět předloží.
24.03.2013 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1271 článků)